0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Отварям нова тема, очевидно има интерес, ето линк към старата.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37238.0

Пожелавам само хубави резултати и успехи!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
благодаря,

надявам се скоро да се запиша с добри резултати
 :crossfingers:
*
Здравейте момичета!Темата е замряла но аз се надявам  някой да ми отговори.На кратко  с 4 не успешни опита съм,лоша биопсия след РВМС минимално подобрение.Сега ме викат на 9- 10 за някъкви промивки.Някой може ли да ми каже какви са тези промивки,колко пъти се правят и каква им е цената?Пациент съм на болница "Надежда".Благодаря предварително!
Няма начин да няма начин!
На 9-10ден се правят различни "промивки"- с антибиотици, с имуновенин или с други медикаменти. След тях се прави отново биопсия. Не помня цената.
*

    benito_79

  • *
  • 31
  • Чакам чудото да се случи
Здрасти :D
Вчера ми направиха промивка с АБ,цената е 20 лв.Казахами ,че друга промивка и биопсия не се налага.Изписаха ми Аб за пиене и един противовирусен препарат.
ЧАКАМ ТЕ БЕБОНЧЕ
*
Здравейте момичета,благодаря за отговорите.При мен ще има биопсия след промивките.Дано има резултат и да започна опита си вече......
Няма начин да няма начин!
Момичета, моля кажете, трябва ли да се пазим след като ми предстои биопсия (сиреч съм в овулация). То..... вероятността да се случи чудото е малка....но все пак!
Не знам да има такова изискване. Всъщност, евентуална имплатация би настъпила известно време след биопсията и не виждам някаква необходимост от "пазене".
Благодаря! :)
Здравейте, в понеделник ми правиха биопсия на матката и вече 7ми ден имам зацапване от тъмно кафяво към черно. Струва ми се, че не е кръв. Преди биопсията слагах 5 дни утрогестан. При д-р Персенска съм чак на 30ти. Незнам това зацапване нормално ли е и на какво се дължи според вас?
*
Здравейте, искам да попитам някой правил ли е разширена биопсия / част 1 и част 2 /,Първата част е имунологичната ,а втората каква е ,какво се изследва.
Доколкото аз разбрах, разширена биопсия включва имунология и определяне на имплантационния прозорец. Дано се включи, някой по запознат.
По принцип не казват какви точно показатели се изследват. Имам правени всички видове биопсии - последната е най-новата и е "горе-долу добра, с леки корекции ще се оправи, ама не с PBMC, а с друго лекарство" - съвсем неясен за мен отговор.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Когато правих преди няколко години се изследваше дали има някакво вътрематочно възпаление, при наличие на такова се правеше лечение и съответно повторение на биопсията на следващия цикъл.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
имунологична - изследват се определени показатели, свързани със способността за имплантация;
микробилогична - изследват се възможни възпаления и инфекции на матката

за тези аз знам от оскъдната информация.
По слънчевата страна на улицата
здарвейте , на 05.09 направихме биопсия при д-р Стаменов днес изпрати коментар смс "биопсията показа проблема запишете час на 10-ти ден за лекарство и след което повторна биопсия "
1.какво имат в предвит 10-ти ден ?
2. не опомена в смс-а какъв е проблема
Общо взето сме объркани и леко уплашени , серизен ли е проблема в какво се състои и т.н.

П.С. имам 4 бременности 1-ва "кухо яйце и 3 извънматочни в следствие отстранени траби и едно неуспешно инвитро в друга клиника
Здравей, Shnap_Apple!
Обикновено, с биопсия се вижда проблем при задържане на бременност. Проблемът може да е от имунологичен или микробиологичен характер. След биопсия, се назначава лечение, което е прилагане на някакво лекарство в матката, затова те викат на 10-ти ден. След лечение се прави контролна биопсия, за да се установи, дали е било успешно лечението и дали е решен проблема.
Така, че няма нищо страшно. Действай и успех! :)
Здравей, Shnap_Apple!
Обикновено, с биопсия се вижда проблем при задържане на бременност. Проблемът може да е от имунологичен или микробиологичен характер. След биопсия, се назначава лечение, което е прилагане на някакво лекарство в матката, затова те викат на 10-ти ден. След лечение се прави контролна биопсия, за да се установи, дали е било успешно лечението и дали е решен проблема.
Така, че няма нищо страшно. Действай и успех! :)
Би ли написала, ако си запозната каква е разликата между обикновена и разширена биопсия.
А някой знае ли за успешни ин витро процедури след такова лечение?
А някой знае ли за успешни ин витро процедури след такова лечение?
Да. .Има такива случаи