0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пускам тази тема, защото ми се струва, че напоследък доста момичета с повтарящи се имплантационни неуспехи при ИВФ минават през ендометриални биопсии и последстващо лечение.
Нека тази тема е информационна, за тези на които предстои и да я допълваме.

Ще ви напиша какво разбрах аз дотук.
МОЛЯ, ДОПЪЛВАЙТЕ!
Ендометриалната биопсия се прави 5 дни след установена овулация. Освен нея, понякога се пускат кръвни изследвания на Прогестерон и Е2. Обикновено се прави без упойка и обезболяване, но понякога се прави с упойка.
Изследват се концентрация и съотновение на видове NK клетки в ендометриална кръв, наличие на генетични фактори за имплантация, и наличие на възпаления в ендометриума. Нещо друго изследва ли се?
Терапията е промивки с антибиотици, преднизолон, имуновенин. Има ли други видове терапия?
Наколко въпроса, за неща които не са ми ясни.
Колко пъти на цикъл се правят тези промивки?
Кога се прави биопсията, за да се разбере дали има резултат от лечението - в същия цикъл след промивките ли?
Кога трябва да е следващото ин витро, след лечението- веднага след трапията или може да се отложи с месец-два?

Ще се радвам, ако съберем тук повече информация.
Ако някой е срещал статия с информация за тези неща някъде из чуждоезичния нет, моля да сложи линкове.
сходна тема от нашия форум
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 14:45:16 pm от alia_alia »
*

Наколко въпроса, за неща които не са ми ясни.
Колко пъти на цикъл се правят тези промивки?
Кога се прави биопсията, за да се разбере дали има резултат от лечението - в същия цикъл след промивките ли?
Кога трябва да е следващото ин витро, след лечението- веднага след трапията или може да се отложи с месец-два?


Aз правих 3, но мисля че за всеки е различно в зависимост от резултатите.
Контролна биопсия може и да не се прави, пак зависи от резултатите.
Следващо инвитро е желателно да не се отлага, на мен искаха да слагат диферелин още на цикъла с промивките, но поради финансови причини отложихме. Обясниха ми че с промивките само временно се подтискат нещата, след време пак се връщат в първоначалния си вид(поне аз така разбрах).
*
В зависимост от резултата от биопсията и последвалото лечение(промивки) може:
-веднага да се премине към стимулация
-веднага да се направи ЕТ на замразени ембриони
-или след лечението(промивките) да се направи нова биопсия,с която да се провери как ендометриума е реагирал на лечението(промивките),един вид контролна биопсия.

При мен засега се наложи 1 промивка с преднизолон,която най-вероятно ще повторим преди ЕТ.
В кои клиники се извършва това?


*
Ние с Поп4о сме в клиника Малинов.
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
И аз и мисля че сега само там се прави.
Д-р Стаменов ли прави обливките или друг лекар?
Ако е друг лекар може би ще имам шанс да запиша час по-рано.
Часът ни за д-р Стаменов е чак май 2010 :( :(


*
Д-р Стаменов и д-р Персенска.
Часът ни за д-р Стаменов е чак май 2010 :( :(
  И на мен това ми е проблема. Моят час е за март 2010. :lol:
Пациентка съм на КИРМ - Плевен и ще разпитам съвсем скоро правят ли ендометриални биобсии , промивки или нещо друго при имплантационни неуспехи.
Такава биопсиа и промивки се правят и в клиниката на Щерев. На мен лично са ми ги предлагали там, въпреки че нямам проблем със забременяването, а с износването.


Препоръчва ли се спазване на режим след промивките- напр. без секс, без плуване и т.н.?
*
Препоръчва ли се спазване на режим след промивките- напр. без секс, без плуване и т.н.?
не
Такава биопсиа и промивки се правят и в клиниката на Щерев. На мен лично са ми ги предлагали там, въпреки че нямам проблем със забременяването, а с износването.
Като част от изследванията или като част от терапия са ти ги предлагали?
А някой знае ли за успешни ин витро процедури след такова лечение?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Имам някакъв проблем с имплантацията.

Обадих се преди малко на д-р Чаушев, готови са ми резултатите от биопсията ми.Обадих се на д-р Стаменов за коментар, каза ми, че не толкова зле, но резултат, който показва способността за имплантация е доста зле, и няма шанс, ако не се оправи, 24 ..? е, а трябва да е поне двойно.Трябва да следим кога ТОЧНО ще се пукне фоликула, и два дни след това се поставя някакво лекарство еднократно, питах какво, отговори ми, че това е тяхна работа.

Това с промивките отнася ли се и за моя случай, различно ли е при мен, как мислите.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Силванченце, Стаменов ще ти каже по-точно, но мисля, че и ти ще имаш назначени промивки. :)
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Каквото каже, ще слушам  :D .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Хайде, няма ли още бременност след такова лечение?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Имам някакъв проблем с имплантацията.

Трябва да следим кога ТОЧНО ще се пукне фоликула, и два дни след това се поставя някакво лекарство еднократно, питах какво, отговори ми, че това е тяхна работа.

Това с промивките отнася ли се и за моя случай, различно ли е при мен, как мислите.

Тези промивки по тази схема ли сте ги правили, момичета, два дни след спукване на фоликула.Ако е така, значи и при мен ще се правят промивки, а не поставяне на лекарство, както аз съм разбрала.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Аз съм правила от тези промивки, които се правят 2 или 3 пъти преди овулацията.