0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Но д-р Персенска нещо ме притесни, каза ми, че лигавицата хич не харесва, има сенки и се


Момичета, на някоя от вас случвало ли се е да прави имунологична биопсия и да има и полипи.
Като ги изчистят, няма ли това "стъргане" да навреди на лечението.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Не зная дали за същите полипи тава въпрос, но аз имах полип преди 4 години и се наложи абразио. Ако под "стъргане" имаш впредвид абразио ще е хубаво да се изчака поне 3 месеца за възстановяване на лигавицата преди опити за забременяване независимо по какъв начин - естествено или чрез АРТ.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Ох, не знам, но нямаме толкова време, взели сме си заповедта и трябва да започваме скоро, надявам се да оправим проблемите бързо.

На мен са ми премахвали такива полипи, но с хистероскопия през юни 2008 г., и ако не се лъжа д-р Персенска ми беше казала, че още следващия месец може да се пробва с инвитро, но ние отложихме до ноември по други причини.
« Последна редакция: Октомври 09, 2009, 16:23:33 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
И не само! Да не забравяме и потенциала на самия ембрион. Колкото и "хубав" да изглежда само Бог знае дали ще се превърне в малък човек.

Ако има някакъв тест или изследване, което да отчита жизнеспособността на ембриона и съм го пропуснала, ще се радвам да го направя, защото чувствам как тъпча на едно място.

alia_alia, опитала ли си с PGD?

http://www.pgdcenter.com/infertility.html
Не съм правила PGD.
Засега не ми е предлаган.
Може би, трябва да го обсъдя с доктора за това.
В "Малинов" правят ли?
*
Не съм правила PGD.
Засега не ми е предлаган.
Може би, трябва да го обсъдя с доктора за това.
В "Малинов" правят ли?

Првят PGD в Малинов.Цената мисля,че е над 1000лв.Доколкото си спомням Попчо се беше интересувала за това.Ако искаш и пусни едно лично да те ориентира за цената.

Само да ви кажа,че в Малинов имунолозите и част от ембриолозите отиват на конгрес и отменят биопсиите планувани за другата седмица.И аз разбира се съм от късметлийките  :lol: .Казаха ми ,че ще ми сложат само лекарство.Другия месец пак лекарство и ако не ми мине черна котка път  - биопсийка  :lol:.Та ,момичета,знаете ли какво точно е това лекарство?
me4kata, благодаря за информацията! :)

*

[/quote]


Само да ви кажа,че в Малинов имунолозите и част от ембриолозите отиват на конгрес и отменят биопсиите планувани за другата седмица.

[/quote]
Моля те кажи коя седмица имаш предвид защото и аз чакам за биопсия, дали няма да ми се размине вече за втори път.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
За кога ги отменят  8O.

Аз съм утре на биопсия.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
27.10 - 1.11
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 08:26:34 am от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
до коя дата ще се проведат заплануваните биопсии,трябва ли сега да звъним в клиниката и да питаме или ще ни се обадят от там за отлагането?
*



Само да ви кажа,че в Малинов имунолозите и част от ембриолозите отиват на конгрес и отменят биопсиите планувани за другата седмица.

[/quote]
Моля те кажи коя седмица имаш предвид защото и аз чакам за биопсия, дали няма да ми се размине вече за втори път.
[/quote]

Тъй като съм още на неделна вълна  :lol: имах предвид,че биопсиите ги отменят за тази седица.Хиляди извинения ,момичета.
Аз вчера бях на преглед - 16 ден от цикъла и биопсията трябваше да ми бъде направена тази седмица,но д-р Стаменов ми обясни,че имунолозте няма да са в клиниката,не ми уточни дати,но всички жени ,които бяхме планувани за тази седмица ,биопсиите са им отменени.
Най-добре се обадете в клиниката ,за да разберете датите.
« Последна редакция: Октомври 12, 2009, 11:36:30 am от me4kata »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Ужасно!

Аз вчера бях за лекарство и д-р Персенска ми каза да си запиша час за 13., не са ми се обадили досега за нищо.


От 12.30. съм на биопсия.Късно ли е към 12. да си пусна двата хормона.
« Последна редакция: Октомври 12, 2009, 17:10:29 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Не съм правила PGD.
Засега не ми е предлаган.
Може би, трябва да го обсъдя с доктора за това.
В "Малинов" правят ли?

Аля, виж този линк!

http://www.invitro-bg.com/index.php?page=video1


За кога ги отменят  8O.

Аз съм утре на биопсия.

По последни данни от 15.10. четвъртък


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

От 12.30. съм на биопсия.Късно ли е към 12. да си пусна двата хормона.

Не е късно.
Успех,днес!

Цитат на: deep link=topic=37238.msg629102#msg629102 date=1255382

[b
По последни данни от 15.10. четвъртък [/b]

deep
Благодаря за инфото.

« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 08:56:37 am от me4kata »
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Не съм правила PGD.
Засега не ми е предлаган.
Може би, трябва да го обсъдя с доктора за това.
В "Малинов" правят ли?
правят. аз при втория си опит ми направиха и от части може би за добре. имаше проблем при ембриончетата, които ги отхвърлихме с този метод. вярвам,че ще помага за в бъдеще на много семейства. говори с доктора и той ще прецени най-добре. успех следващия път.
никога не отстъпвай на принципите си!
Момичета, помагате. Съвсем изключих да питам д-р Шевкетова колко дни след пукване на фоликула се прави промивка или се слага лекарство? Предварително благодаря.
Живей за мига!


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: биопсии, промивки и други процедури при иl
« Отговор #97 -: Октомври 13, 2009, 13:23:33 pm »
Момичета, помагате. Съвсем изключих да питам д-р Шевкетова колко дни след пукване на фоликула се прави промивка или се слага лекарство? Предварително благодаря.

По потвърдени данни ама не от мен а други потребители - два дни след овулация. Надявам се да се включат и други, които са правили, защото аз само споделям опит от разговори.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 13:26:42 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
deep, благодаря ти. И тази информация ми върши работа за да си планирам излизането от работа.
Живей за мига!


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Промивките и двата пъти ги правих на втори ден след овулация, а биопсията на пети ден.

Аз забравих да питам, след колко време излизат резултатите, по телефона ли ще ми ги каже доктора, на място ли се ходи.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 14:49:47 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.