0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ако имахте опция да си направите биопсия с упойка бихте ли го направили или ще предпочетете без упойка?
Живей за мига!


desi10, болката въобще не е страшна - представи си най-неприятният ти мензис за около 30 секунди. Честно казано, при мен даже беше средно неприятен мензис - в пубертета съм имала далеч по-силни болки, които продължаваха по точно 3 часа... В момента, в който биопсията приключи, болката спира. По-страшна е неизвестността и "устройствата", с които биопсията се прави. Упойка е напълно, ама напълно излишна по мое мнение.
Успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Направиха ми три биопсия и за мен болката е много силна. Скоро разбрах, че може да се направи биопсия с упойка, но......
Живей за мига!


Съжалявам, че те е боляло толкова. Ами не пречи да си поискаш упойка, щом така тежко го преживяваш.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
На мен може би ще ми правят пак промивки, това е към 5.01. (ако не ми закъснее цикъла с някой ден случайноно, за което ще се зарадвам ), пък клиника Малинов почват от 7.01., за малко няма да успея да се включа в януари.

И точно на втори ден след овулацията ли трябва да са тези промивки, в смисъл, че аз ще си намеря гинеколог, който да ми проследи овулацията, но ако в клиниката няма дежурни от по-рано, ще пропусна този цикъл.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Силве, промивките са 3 и се започват преди овулация, някъде към 10- 12 ден. Поне при мен беше така.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
A, така, и аз съм се заблудила, че промивките се правят след О. :oops:
« Последна редакция: Декември 04, 2009, 16:22:46 pm от Ми-ми »
*
Промивките се започват преди овулация, а това 2 дни след овулация му казват среда/помпа/лекарство и не казват какво е всъщност.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Да побутна малко тази темичка  :).

Аз продължавам с промивките и биопсиите засега.

Успех на всички!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
И аз продължавам - утре съм за помпа,а в понеделник за биопсия.

Интересува ме дали има дами забременели след биопсии?
Интересува ме дали има дами забременели след биопсии?
И мен!
*
Аля,
Чудя се дали де не пуснем една анкета за биопсиите - колко на брой са правени,дали има подобрение при имплантационните показатели и най-вече дали има настъпила бременност след тях?
Ама като гледам в тая анкета пак ние ще се запишем  :lol:,така че малко може и да се окаже излишна.
Moже да се направи анкета, но май ще сме разочаровани - досега ни една жена не се обади с положителен тест в резултат на подобрени имплантационни показатели. Или не им се пише тук. Като знам в клиниката каква навалица е за биопсии, а тук - суша.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
И аз продължавам - утре съм за помпа,а в понеделник за биопсия.

Аз ДНЕС бях на помпа, и в понеделник съм на биопсия.

Но как така ти утре си на помпа, и в понеделник си на биопсия, има разлика един ден, не ни ли правят едно и също нещо.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Аз също преминах през две биопсии.Мисля,че след първата слагат среда и след това правят контролна биопсия.След няколко дни съм на промивка,но не знам,дали след това следва нова биопсия.При моите опити има имплантация,но след това бременността спира развитието си.Ще пиша,ако има ефект при следващия опит,който се надявам да започне скоро.
*


Интересува ме дали има дами забременели след биопсии?
Oт моята партида при последния ми опит има две с положителни тестове.
Втори и трети опит им беше.
През юли пак един брой с близнаци, трети опит.
Но дали биопсиите, промивките и лекарствата са причината не е ясно.
Интересува ме дали има дами забременели след биопсии?
И мен!
Вижте постовете на Кремкарамел. Тя последно прави биопсии и пусна тема, че е бременна. Дано се включи за повече информация.
*
Аля,не знам защо подминават темата другите девойки,а наистина се правят много биопсии в клиниката.

Силве,грешката е моя,във вторник съм на биопсия.Добре,че беше ти да ми обърнеш внимание,та да си погледна за коя дата ми е часът,че все се бях улетяла към клиниката в понеделник  :lol:

Попчо,това е добре,че има все пак жени забременели след направени биопсии,поне е окуражително.

При един от разговорите ми с д-р Шефкедова ми каза,че има доста случаи и на спонтанно забременяване след направени биопсии.


« Последна редакция: Януари 08, 2010, 23:36:28 pm от me4kata »
Да споделя моя опит, надявам се да не ви объркам с това. Правих една биопсия октомври месец. Резултатите от нея не бяха перфектни, но не бяха и адски лоши (нямах инфекция в матката, имунологичните ми показатели не бяха много добри - леко завишен брой на "лошите" НК клетки, имплантационните ми показатели също не бяха идеални, но не бяха и много лоши). Доктор Стаменов и доктор Персенска искаха да продължим с промивки, биопсии и т.н., но аз малко се заинатих и казах, че предпочитам да започнем процедура. Със Стаменов подробно обсъдихме ситуацията и той ми обясни, че тези резултати варират от цикъл до цикъл. Според него, нещата при мен не бяха толкова зле и пристъпихме към ин витрото. То беше успешно.
Не знам дали нараняването на лигавицата на матката в предния цикъл не е помогнало малко (нали има такива теории), възможно е. Но аз бях твърдо убедена, че при мен е липсвала имплантация заради хидросалпингса и резултатът от това ин витро мисля, че го доказа.
Поздрави и късмет на момичетата, които продължават с лечение!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
А някой знае ли за успешни ин витро процедури след такова лечение?
Аз имам доста познати коита са правили по някалко биопсии и няколко промивки преди инвитро опитите си и накрая резултата пак е отрицателен.
За мен специално няма кой знае какъв смисъл от тоза,защото това,което ти показва кръвта е достатъчно.Не мисля,че тия биопсии помагат с нещо.Но това е лично мое мнение.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html