0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Моята биопсия пак не е добре, единия показател се е оправил вече, но сега пък някакъв друг не е добре.Първо ще правим хистероскопия за полипите и после ще мислим за това.

Доста се чудя, заради тези лоши резултати ли е да е станал аборта ми, в 23 г.с. беше, после ли са се появили тези проблеми.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Момичета, искам да ви питам нещо! Вчера бях на преглед и ми назначиха биопсия, която се прави на 5-ти ден от овулацията.
Та въпроса ми е (сигурно е тъп, ама нещо не разбирам), ако овулацията ми е в понеделник, кога следва да бъде биопсията - в петък или в събота???? Не ми е ясно от кога се броят тези 5 дни - от деня следващ овулацията или и самия ден на овулацията. :ask:
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Мира,те не ти ли казаха за кой ден да си запишеш час за биопсия?
Аз сега се връщам от преглед.Сутринта го спуках фоликулът и ми назначиха биопсията за 17.11.Значи излиза,че деня на овулацията се брои нулев ден  и в твоя случай биопсията би ти била в събота(като изхождам от моя случай де).
*
Момичета, искам да ви питам нещо! Вчера бях на преглед и ми назначиха биопсия, която се прави на 5-ти ден от овулацията.
Та въпроса ми е (сигурно е тъп, ама нещо не разбирам), ако овулацията ми е в понеделник, кога следва да бъде биопсията - в петък или в събота???? Не ми е ясно от кога се броят тези 5 дни - от деня следващ овулацията или и самия ден на овулацията. :ask:
Събота, при мен овулацията всеки път е в понеделник, биопсията е в събота.
Но все пак би трябвало да ти кажат кога да запишеш час.
Мира,те не ти ли казаха за кой ден да си запишеш час за биопсия?
Аз сега се връщам от преглед.Сутринта го спуках фоликулът и ми назначиха биопсията за 17.11.Значи излиза,че деня на овулацията се брои нулев ден  и в твоя случай биопсията би ти била в събота(като изхождам от моя случай де).

Точно така е, денят за овулация е нулев, започваш да броиш от следващия ден.
*
Страшно много ви благодаря! Сега ми се изясни положението. Е, каза ми д-р Персенска да й се обадя когато настъпи овулацията. Но това не е много лесно упражнение. Та реших да си изясня положението и евентуално да си запиша час за биопсия в подходящия момент. Овулацията няма да ми бъде следена в "Надежда" - за това.
Благодаря още веднъж!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Момичета,
Колко време след биопсията ви зацапваше?
Моята биопсия беше миналия вторник и продължава да ми зацапва вече цяла седмица и нещо почвам да се притеснявам.
*
Момичета,
Колко време след биопсията ви зацапваше?
Моята биопсия беше миналия вторник и продължава да ми зацапва вече цяла седмица и нещо почвам да се притеснявам.
При мен всеки път до началото на следващия цикъл.
*
Благодаря ти,Попчо!
И при мен цапаше до цикъла.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
И при мен продължи доста дълго зацапването.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Благодаря,момичета  :)
Хем съм правила биопсия и то май месец,обаче никакъв спомен нямам от тогава.Не е лесно да си разсеян,не е... :lol:
*
Аз съм правила 3 биопсии и зацапването е продължавало най-късно до следващата сутрин.
И при мен продължи до самия цикъл и така не разбрах точно кога ми дойде цикъла... :lol:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Отдавна се каня да пиша но днес ми дойде музата...

Непоследствено след направена промивка, имате ли някакви физически усещания?

При мен например и двата пъти след поставяне на лекарството имах усещане за топлина но само в матката. Осезаемо усещане на топлина, която се засили до един момент и след това отшумя бавно.  Първия път продължи доста дълго, приблизително час а втория усещането беше за по-кратко време, някъде в рамките на половин час.

Ще ми е интересно да споделите ако имате подобни преживявания.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Ами аз не съм забелязала такива усещания нито след промивка, нито след поставяне на лекарство  :(.  След всяка  биопсия обаче няколко дни  имам болки...
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 16:02:34 pm от Delphin »
*
Последният път 4 часа след поставяне на лекарството имах силна болка в цялата долна част на корема,взех 1табл.нош-па и ми мина.А след биопсиите-напрежение,като ПМС за около 1час и зацапване до следващият ден.Мисля си,че за всеки е индивидуално и зависи с какво лекарство са били промивките.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Предстои ми биопсия и темата ми беше много полезна. Благодаря!
*
Моите болки отминават за 30 мин след биопсията.
Предишната ми промивка беше с преднизолон и абсолютно никакво усещане нямах,може би зависи от медикаментите ,с които се правят промивките.
*
След промивка с антибиотик и още нещо, както се изказват докторите - "коктейл", и двата пъти бях със силни болки в корема, разпростиращи се отдолу, нагоре.При другите промивки нямах усещане.