0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: биопсии, промивки и други процедури при иl
« Отговор #100 -: Октомври 13, 2009, 16:23:46 pm »
Промивките и двата пъти ги правих на втори ден след овулация, а биопсията на пети ден.

Аз забравих да питам, след колко време излизат резултатите, по телефона ли ще ми ги каже доктора, на място ли се ходи.

Запазваш час за след 10 -12 дни и коментирате резултата... Например.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 16:26:51 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Лекарство се слага на 2-ри ден след пукане на фоликула, биопсия на 5-ти ден. Резултатите от биопсията са готови след 10 дни.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Може ли да питам който знае какво е това лекарство?
Наричат го "помпа", друго не казват. На всички назначават след биопсия промивки или т.н. помпа. Мисля, че това е среда(която слагаха преди трансфер).
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
 Момичета ,здравейте и от мен! Записвам се и аз в тази тема с прословутите странни биопсии, но...какво по дяволите става с нашите резултати?До колкото виждам има и такива като мен ,които си чакат резултата от 14,15.10.Трябваше да отидем за коментар,обадиха ми се че отлагат часа че били претоварени, след това звъних още 3пъти и ми казаха че има списък с 19чакащи жени за резултат.Не мога да си обясня тази ситуация!За мен това е много важно, защото очаквах да последва стимулация най-сетне, заповедта ми отдавна чака, защо ни държат в невидение.../говоря за Малинов/Разбирам, не съм само аз на тоя хал, моля ви пишете, ако знаете нещо! :?
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Момичета, правих биопсия миналата седмица на 13. и ми казаха десетина дни за резултатите.

Не мога да се свържа по телефона, има излезли резултати от миналата седмица.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Момичета, правих биопсия миналата седмица на 13. и ми казаха десетина дни за резултатите.

Не мога да се свържа по телефона, има излезли резултати от миналата седмица.

silvanchence, ако питаш дали има излезли резултати... Да, има, защото моя позната, която прави ако не се лъжа след теб биопсия днес ми каза, че има резултат.

Аз правих този понеделник и Таня ми каза, че идния ще има резултати, преди заминаването на екипа, което значи, че ще са готови за 7 дни.  

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Аз вчера бях на биопсия и си записах час за коментар след нея на 9.11.Така ми казаха Таня и д-р Персенска.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Трябваше днес да отида за преглед и коментар на биопсията, но се обадиха, че лекаря има среща и отменят часа, а от утре са на конгрес.

Аз отидох днес да видя, но е голяма лудница преди заминаването им, и се отказах.Казаха ми да си запиша час за преглед и коментар, но пък свободни часове има за след 20 ми ден от цикъла, а ако трябва да има промивки е късно.Трябва пак да отида след като се върнат.

Просто чудесно, няма що  :x .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Аля, а ти ЛИТ правила ли си?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Аля, а ти ЛИТ правила ли си?
Да, но крос мачът ми не се позитивира. Освен това, аз имам неуспешни  ИКСИ с донорски яйцеклетки, което означва, че проблемът вероятно не идва от този вид антитела, срещу които се прави ЛИТ. Поне, има такова  тълкуване.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Аля, а ти ЛИТ правила ли си?
Да, но крос мачът ми не се позитивира. Освен това, аз имам неуспешни  ИКСИ с донорски яйцеклетки, което означва, че проблемът вероятно не идва от този вид антитела, срещу които се прави ЛИТ. Поне, има такова  тълкуване.

А, ЕЦ? Аз все въртя суча и правя паралел с Фреша. :ask:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Аля, а ти ЛИТ правила ли си?
Да, но крос мачът ми не се позитивира. Освен това, аз имам неуспешни  ИКСИ с донорски яйцеклетки, което означва, че проблемът вероятно не идва от този вид антитела, срещу които се прави ЛИТ. Поне, има такова  тълкуване.

А, ЕЦ? Аз все въртя суча и правя паралел с Фреша. :ask:

Последно правих ин витро на ЕЦ.
ЕТ на 3-ти ден - 8-клетъчен ембрион без фрагментации.
Нямаше имплантация.
НО си видях резултатите от 3-те биопсии една до друга.
При последната(след помпа) имаше огромна разлика на показателите, спрямо другите две.
И аз за Фреши си мислех и за Туто Бене. Не можем да пренасяме диагнозата и лечението от пациент на пациент - стерилитетът има хиляди възможни причини.
Евро, балгодаря ти за вниманието! :)
Може да не е за тук, и не кой знае каква информация, ама попаднах на едно клипче, което може да е интерсно, за тези, на които им предстои биопсия.
http://catalog.nucleusinc.com/generateexhibit.php?ID=33285&ExhibitKeywordsRaw=&TL=&A=2
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Да, нали това е тема за биопсиите...ох, направо изглежда много ужасно, както и се усеща!За мен поне беше много драматично и болезнено :(  Но както наблюдавам в последно време докторите отделят изключително внимание на тези ендометриални биопсии.Едва ли не, следваща процедура не се започва ,без да са я направили.Дано поне след всичките мъчения, се радваме на успех! :)
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
Да, нали това е тема за биопсиите...ох, направо изглежда много ужасно, както и се усеща!За мен поне беше много драматично и болезнено :(  Но както наблюдавам в последно време докторите отделят изключително внимание на тези ендометриални биопсии.Едва ли не, следваща процедура не се започва ,без да са я направили.Дано поне след всичките мъчения, се радваме на успех! :)
да но само в определена клиника, останалите не отдават голямо значение на това.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Да, нали това е тема за биопсиите...ох, направо изглежда много ужасно, както и се усеща!За мен поне беше много драматично и болезнено :(  Но както наблюдавам в последно време докторите отделят изключително внимание на тези ендометриални биопсии.Едва ли не, следваща процедура не се започва ,без да са я направили.Дано поне след всичките мъчения, се радваме на успех! :)
да но само в определена клиника, останалите не отдават голямо значение на това.
И това ги прави уникални!
Това е съвсем нова и модерна тенденция в АРТ процедурите, тук в клиника Малинов, в САЩ и Канада (където впрочем са най-високите проценти успеваемост). А това че специалистите в тази и други клиники се развиват, говори че имат явно желание да увеличат процентите си успеваемост и мислят прогресивно, е за съжаление има и такива които не правят дори рутинно проследяване на хормони, но това е друг въпрос.

justice70, ако можеш помагай с каквото можеш, не търси само критика.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Да, нали това е тема за биопсиите...ох, направо изглежда много ужасно, както и се усеща!За мен поне беше много драматично и болезнено :(  Но както наблюдавам в последно време докторите отделят изключително внимание на тези ендометриални биопсии.Едва ли не, следваща процедура не се започва ,без да са я направили.Дано поне след всичките мъчения, се радваме на успех! :)
да но само в определена клиника, останалите не отдават голямо значение на това.
И това ги прави уникални!
Това е съвсем нова и модерна тенденция в АРТ процедурите, тук в клиника Малинов, в САЩ и Канада (където впрочем са най-високите проценти успеваемост). А това че специалистите в тази и други клиники се развиват, говори че имат явно желание да увеличат процентите си успеваемост и мислят прогресивно, е за съжаление има и такива които не правят дори рутинно проследяване на хормони, но това е друг въпрос.

justice70, ако можеш помагай с каквото можеш, не търси само критика.
да наистина е така, но прави впечатление, че прекалено много се залита в тази област и се изоставят проблемите с получаване на качествени ембриони, способни да възпроизведат нормална бременност, прочем именно на тази теория и практика се базират високите успеваемости в САЩ.
p.s. съжалявам, че постовете ми се приемат като критика, но помощта се оснавава и на база информация, а аз просто споделям информацията, която съм получила именно от сайтовете на топ клиники в САЩ.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
justice70, след като явно не намираш смисъл в тези биопсии и промивки, както и в НК клетките, не мога да разбера защо изобщо пишеш в темите  :dontknow:
Всички, които редовно четат във форума и следят особено темите за генетичните и имунологичните проблеми са наясно кои клиники ги изследват, какви процедури предприемат и кои не. Няма нужда да го напомняш във всички теми, да не цитирам постта ти от темата за НК клетките. После се чуди защо се приема като критика...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
получаване на качествени ембриони, способни да възпроизведат нормална бременност, прочем именно на тази теория и практика се базират високите успеваемости в САЩ.

Топ клиниките в САЩ считат, че изхода на процедурата завиди от съвкупност от фактори!

Фактори, от които зависи изхода на процедурата:

1. Качество на яйцеклетката/ембрион.
1.1. Възраст на жената и ЯР.
1.2. Протокол за стимулация.
1.3. Качество на сперматозоидите.
1.4. Селекцията на ембриони.

2. Рецептивността на матката.
2.1. Контура на маточната кухина.
2.2. Дебелината на ендометриума.
2.3. Имунологичен фактор.
Процеса на имплантиране на ембриона в матката започва шест или седем дни след оплождането на яйцеклетката. По това време, специализираните ембрионални клетки (т.е. trophoblast), които по-късно се превръщат в плацента, започват да нарастват в лигавицата на матката. Когато trophoblast и лигавицата на матката се срещат,  започват да общуват с имунологичните клетки в ендометриума, "кръстосано говорят" чрез взаимен обмен на хормоноподобни вещества, наречени цитокини. Поради това сложно имунологично взаимоотношение, матката е в състояние да   насърчи успешното развитие на ембриона. Така от много ранен етап на имплантацията на trophoblast се създава основата на  хранителния, хормоналния и дихателен обмен между майката и бебето.
Като се има предвид важността му, не е учудващо, че проблемите с това имунологично взаимодействие по време на имплантиране са уличени, като причина за повтарящи се аборти, загуба на плода в късна бременност, неуспешни IVF процедури и безплодие. Частичен списък на имунологични фактори, които могат да бъдат причина са: анти-фосфолипиди антитела (APA), antithyroid антитела (АТА), и може би най-важните - естествени активирани клетки убийци (NKa).
Централната роля на природните Killer Cells: След овулацията и по време на ранна бременност, NK клетките представляват повече от 70% от популацията на имунната клетка в лигавицата на матката. NK клетките произвеждат различни местни хормони, известни като TH-1 цитокини. Не контролираното прекомерно освобождаване на цитокини TH-1 е силно токсично за trophoblast и ендометриалните клетки, което е ръководено от тяхната програма да убиват (апоптоза), води до не имплантиране. В следните ситуации NK клетките се активират и  започнат да произвеждат излишък на TH-1 цитокини: 1) Aloimmune имплантиране дисфункция при мъжки и женски партньори, които споделят специфични генетични (DQ-алфа и / или HLA) прилики и 2) в Автоимунните заболявания, като ревматоиден артрит, ендометриоза, хипотиреоидизъм и Лупус Erythematosis.

3. Ембрионален трансфер.

Една от най-важните стъпки в инвитро процедурата е трансфера. Отнема сръчност, умения и знание за да се направи добър трансфер.
Симптоми, като маточни контракции, кървене по време или веднага след трансфера са индикации за лош такъв.


И да, justice70, ако можеш помагай с каквото можеш, не търси само критика, както е казала evro!