0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Благодаря slanceto2!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



да се включа и аз, предстои ми за първи път да събирам яйцеклетки при доктор персенска. Докторката ми каза като ми дойде менструацията на 2-ри ден да отида. имам питания към всички вас които сте минали по този път.
1. има ли проблем ако се отиде нена втори а на трети ден от началото на менструацията;
2. като отида на преглед дали трябва да съм гладна - ще ми пуснат ли същия ден за изследване някакви хормони, нали все пак трябва да се знае състоянието и хормоналния баланс на организма, за да назначат някаква лека стимулация за яйчниците, дано въобще организма ми произведе някакви яйцеклетки..........................
да се включа и аз, предстои ми за първи път да събирам яйцеклетки при доктор персенска. Докторката ми каза като ми дойде менструацията на 2-ри ден да отида. имам питания към всички вас които сте минали по този път.
1. има ли проблем ако се отиде нена втори а на трети ден от началото на менструацията;
2. като отида на преглед дали трябва да съм гладна - ще ми пуснат ли същия ден за изследване някакви хормони, нали все пак трябва да се знае състоянието и хормоналния баланс на организма, за да назначат някаква лека стимулация за яйчниците, дано въобще организма ми произведе някакви яйцеклетки..........................

Здравей :)
На мен д-р Стаменов ми е казал, че стимулация може да се започне от 1 до 4 ден (но не по-късно), така че и 3 ден е ок. Не е необходимо да си гладна и жадна - ако има нещо за изследване, то не изисква това. А ако д-р Персенска прецени, че иска да провери нивото ти на ТСХ, тя ще ти каже (то се изследва в чист ден, без кървене).

УСпех!
в случай че имаш възможност иди на 2 ри ден, не мисля че трети би бил проблем
при мене доминантния фоликул тръгва по рано и един път като отидох на 4 ден(не по мое желание а заради клиниката) имах фоликул 13 мм и се наложи да бъда на естествен цикъл 
Здравейте мили, прекрасни жени, които винаги намирате време да прочетете и отговорите на  почти всички въпроси, притеснения и дилеми..
Чета ви от доста време, но чак тази седмица се престраших да се регистрирам, а сега за първи път пиша.
Аз съм на 37 години и съм пациент на д-р Персенска. Днес ми е дванадесети ден от трансфер на бластоцистче на 5дни. Преди един час си направих кръвен тест за ниво на  hCG в лабораторията на МБАЛ"НАдежда".
Резултатът е в някакви странни измервателни стойности, IU/L (а не както в другите лаборатории mIU/ml).
Моят резултат е 13.18 IU/L (при референти от 0-2,90)
Според референтните стойности на тази лаборатория резултатът ми е 5 пъти над нормата.
Молбата ми ,ако може някой да ми каже, това добър резултат ли е?
Леко истерясвам, простете ми..
Благодаря ви превдварително, и чакам със свито сърце някой да отговри..
*
Жу, моят съвет е да се обадиш на д-р Персенска, или да й пишеш смс - тя ще коментира най-точно, ще ти каже как да продължиш лекарствата. (Но по-принцип е положителен резултатът ти, въпреки че ми се вижда малко нисичък.  Все пак нищо не се знае, трябва да го повториш в същата лаборатория след 48 часа, за да видите как се удвоява, успех!)
По слънчевата страна на улицата
 Faith&, сърдечно ти благодаря за бързия отговор. И аз стигнах до същото решение. В Понеделник ще повторя теста и ще попитам в лабораторията за какво иде реч. :ask:
Със сигурност резултатът ти е положителен, но моя опит показва, че е нисък. Аз бях с ЧХГ 15 на 10ти ден при трансфер на 3дневен ембрион. На 12 ден беше станал 25. Д-р Персенска не ми даде шанс, но не ми спря и лекарствата, каза че е бременност и трябва да видим какво ще излезе. Е при мен за съжаление всичко приключи, ЧХГто стигна до 1500 и спря да расте. От сърце ти пожелавам при теб нещата да се развият по по- благоприятен начин. Съветът ми е да слушаш др. Персенска, каквото тя каже. Много успех.
*
Жу, дано в понеделник ЧХГ да ти е по-високо. След като си вземеш резултата, отиди направо при д-р Персенска, без час, тя ще погледне и ще те насочи какво да направиш.
Много късмет и дано бременността ти се развива добре.


Благодаря че писахте момичета. Хубаво е чувството, че не си сам. Хората са го казали - "споделена  мъка- половин мъка".
Днес сутринта направих и домашен тест. Появи се едва забележима втора чертичка. Навярно е остатък от прегнила (5000Е преди шест дни).
Знаете ли, аз съм спокойна. Да става каквото ще. Ако сега не стане, другия път ще. Знам само едно, че няма да си позволя да падна духом и да се отчайвам.. Ще ви пиша за резултата в Пнеделник.
Бъдете здрави и хубава Неделя ви желая от сърце!  :bighug:
Така, така Жу. Била съм и отчаяна и съкрушена и по-хладнокръвна при различните случаи на неуспех, но винаги съм мислила за следващия опит и така-до успешния. Дано ти обаче се срещнеш следващия път с д-р Персенска за доказване на бременност.
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Момичета, привет! Знаете ли дали д-р Начев (ендокринолог) работи със здр. каса и приема напр.-я от личен доктор? Благодаря Ви! :balk_21:
Нема начин да нема начин!
Здравейте момичета, може ли някой да ми препоръча д-р в Надежда за проследяване на бременност, че моя д-р Стаменов ми каза че ще ме наблюдава до 3 месец и трябва да се ориентирам към друг д-р, но държа да е в клиниката, че аз съм от Петрич и не мога да разчитам изцяло на лекарите в нашия град пък и важните изследвания не ги прават тук, така че искам да си ме наблюдават в Надежда. А някой знае ли за пакет от тези изследвания в Надежда на каква цена излизат. Благодаря
*
Вече има Женска консултация  - мисля, че пакетът беше около 500  лева за цялата бременност. Отделно можеш да се следиш по-обстойно при д-р Михова.
По слънчевата страна на улицата
*
Здравейте момичета, може ли някой да ми препоръча д-р в Надежда за проследяване на бременност, че моя д-р Стаменов ми каза че ще ме наблюдава до 3 месец и трябва да се ориентирам към друг д-р, но държа да е в клиниката, че аз съм от Петрич и не мога да разчитам изцяло на лекарите в нашия град пък и важните изследвания не ги прават тук, така че искам да си ме наблюдават в Надежда. А някой знае ли за пакет от тези изследвания в Надежда на каква цена излизат. Благодаря

Можеш да се следиш на ЖК в твоя град, за да ти се правят всички изследвания, които се полагат по здравна каса. Отделно всеки месец или на 20 дни да се следиш при д-р Михова, или д-р Чачева, или д-р Игнатов в Надежда и това ще ти бъдат основните прегледи, които са платени. Ако се наложат допълнителни изследвания, те ще ти ги препоръчат и ще можеш да си ги направиш в Надежда, а след това онлайн да си видиш резултатите и да ги коментираш по телефона с доктора.
В Надежда има също и ЖК, която се води от докторите, които водят ражданията и е платена.
Има два пакета (480 лв. или 620 лв.):
http://nadezhda.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=35:prosledyavane-na-bremennostta&catid=38&Itemid=244&lang=bg

Успешна и безпроблемна бременност :)


Да има ЖК в Надежда...тъпото е,че не можеш да си избереш един доктор и да се следиш при него и той да те изражда...не можело,глупаво ми се вижда на мен,за това и другаде се следих,защото за мен е безумно всеки път да те консултира различен лекар и накрая да родиш при който е на смяна...
Д-р Михова прави ФМ и не мисля,че се занимава с ЖК ...
*
Алекс 77, през цялото време на ЖК съм само при един доктор. Същият ще бъде и по време на раждането ми, тъй като ще бъде секцио. Но ако бебчо реши сам да тръгне и да се наложи спешно секцио, тогава ще раждам при който е на смяна. Въпреки, че доктора ми от ЖК ме предупреди да му се обадя и дори и да не е на смяна, ще дойде в болницата.
Може да има промяна вече в организацията, не знам, но и не се притеснявам въобще при кого ще раждам там.

П.П. Забравих да пиша, че при доктор Михова основно си следях цялата бременност. Не само ФМ,  а прегледи през 20-30 дни, както съм посочила по-горе. На 2 пъти дори се наложи да я посетя извънредно без часове.
« Последна редакция: Ноември 10, 2014, 16:56:41 pm от mgstra »


Маги,явно моята информация е стара...извинявам се за което..на мен така ми бяха обяснили и за това се отказах да се следя там...
П.С. аз лично не бих се доверила на всички лекари,докато лежах там повечето ги видях,но не всички ми вдъхнаха доверие..само добри отзиви чух за д-р Игнатов  :)
Маги,а как са с неонатологията? Имат ли добри специалисти?
и аз доколкото разбрах д-р Михова прави само ФМ и проследяване само на по тежките бременности, поне на мен така ми казаха. А иначе и аз се интересувам кой лекар бихте препоръчали за проследяване?
*
Аз споделям това, което се случва при мен.
Може би тези коментари трябва да ги прехвърлим в бременната тема, защото тук се споделя повече за самите процедури.