0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #280 -: Декември 12, 2014, 22:04:21 pm »
snaPi, ако изходим от параметрите при инсеминация, Прегнилът обикновено се слага при фоликули около 18-20мм, а инсеминацията (ако е еднократна) около 36-40ч. след Прегнила.
Много индувидуално е кога точно ще се спукат фоликулите (ако са няколко, често вървят с различен размер), затова всеки път се проследяват на УЗ и по преценка на лекаря може да се направи инсеминация двукратно, първата преди 36-тия час, а реинсеминация ден след това.
Предполагам това ще те ориентира кога да започнете с опитите, но най-вече лекарят ти ще те насочи, в зависимост и от размерите на фоликулите утре. При колко милиметра ще се спука фоликулът също е индивидуално, приблизително 21- 24мм. Нарастването на фоликула за денонощие също е в широки граници 1-2 мм.

Според мен, засега всичко е наред с фоликулите. Дано това да е успешният ти опит!  :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #281 -: Декември 12, 2014, 22:35:47 pm »
Здравейте, някой знае ли когато се спука фоликула как се движи естрадиола? Тъй като реших следващия цикъл да пробвам естествено забременяване, но няма да мога да отида на преглед, може ли с изследвания на хормоните да разбера има или няма О и съответно дали има читав фоликул? Какви долу горе трябва да са стойностите, за да предполагам О и яйцеклетки? Ще си взема и тестове за овулация разбира се


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #282 -: Декември 12, 2014, 22:58:33 pm »
lilibell, в началото на цикъла, 2-3 ден Естрадиолът трябва да е около 50 pg/ml или по-нисък, а преди овулация за една зряла яйцеклетка около 200-300 pg/ml

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #283 -: Декември 12, 2014, 23:04:58 pm »
ясно, аз може би ще си пусна едни изследвания преди овулацията да видя какво е положението. До тогава ще следя с тестове и дано вече всичко да е наред и да изкарам една хубава яйцеклетка. Все пак яйчниците ми вече три месеца си почиват


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #284 -: Декември 13, 2014, 13:05:05 pm »
Момичета, бихме Прегнила днес , но ми я би мускулно, а не подкожно в корема ... В сряда трябва да ида да видя дали са се пукнали.Същото ли е времето от 24-36 часа , сега да правя ли днес тест за ову или утре ? Обърках се... Благодаря Ви на всички  :bighug:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #285 -: Декември 13, 2014, 13:25:30 pm »
И на мен прегнила ми го биха мускулно, в дупето.
Ако ще ти помогне да се ориентираш - биха ми прегнила в 22:10 часа. На следващият ден бях почивка от лекарства и пункцията ми беше на другият ден в 10 сутринта.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #286 -: Декември 13, 2014, 13:48:08 pm »
Значи от тази вечер 3 дни "дупе да му е яко"

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #287 -: Декември 13, 2014, 14:10:55 pm »
snaPi, на мен само веднъж са ми слагали Прегнил и пак беше мускулно в дупето. Иначе, два пъти са ми били Хориомон подкожно в корема (аналогично е на Прегнила, но е 3 пъти по-скъпо и май е по-изчистен препарат). Всеки път ми слагат инжекцията преди обяд или на обяд и до вечерта тестовете за овулация ми стават много наситени. После може да държи така и четири-пет дни (проследявала съм). Аз обикновено се ориентирам за деня на ову по големината на фоликула (преди боцването винаги ми казват колко е). Но пък 3-4 дни ласки не са изпускане - не го мисли много. На мен винаги ми казват да почваме от деня на боцкането.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #288 -: Декември 16, 2014, 13:48:19 pm »
С риск да стана досадна , отново въпрос..Вчера имах много странни, тъпи болки ниско в корема , а и на всичкото отгоре ми се понаду.Днес болки няма ,ама корема ми е надут и твърд.На какво се дължи това , на Клостила или Прегнила, ову-то ли е било или съм се сдобила с киста?Утре съм на преглед да видим дали са се пукнали , знам че тези въпроси трябва да ги задам на доктора и ще получа отговор ,  ама не се сдържах...  (или просто имам нужда да го кажа )  :oops:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #289 -: Декември 17, 2014, 13:56:11 pm »
Ето ме отново, и трите фоликула са се пукнали , сега остава да проявя търпение.Интересно ми е само сега, кога да НЕ очаквам цикъл? Защото док. ми каза "както си ти идва нормално" но така като го смятам ще ми се удължи втората фаза с 4 дни ?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #290 -: Декември 17, 2014, 15:12:44 pm »
Ето ме отново, и трите фоликула са се пукнали , сега остава да проявя търпение.Интересно ми е само сега, кога да НЕ очаквам цикъл? Защото док. ми каза "както си ти идва нормално" но така като го смятам ще ми се удължи втората фаза с 4 дни ?
Брой ориентироъчно 15-16 дни след поставянето на прегнила.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #291 -: Декември 17, 2014, 15:16:58 pm »
snaPi, три спукани фоликула - Браво! Ще стискам палчета  :goodluck:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #292 -: Декември 17, 2014, 17:16:05 pm »
 :bighug: Благодаря!!!

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #293 -: Декември 18, 2014, 21:11:02 pm »
Здравейте, нова съм тук и искам да споделя някои неща. От повече от година правим опити за бебе, но все не се получава...През този период забременях 3 пъти /положителен тест/, но след 2-3 седмици закъснение ми идва и всичко приключва.Какво да правя, от къде да започна?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #294 -: Декември 18, 2014, 21:53:35 pm »
Здравейте, нова съм тук и искам да споделя някои неща. От повече от година правим опити за бебе, но все не се получава...През този период забременях 3 пъти /положителен тест/, но след 2-3 седмици закъснение ми идва и всичко приключва.Какво да правя, от къде да започна?
Здравей, едно от нещата които можеш да направиш е генетична консултация - ориентирана към изследване на евентуална тромбофилия - изследва се специфичен ген. Тромбофилията води до спонтанни аборти. Също така можеш да направиш и имунологични изследвания. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #295 -: Декември 18, 2014, 22:06:53 pm »
Здравейте, нова съм тук и искам да споделя някои неща. От повече от година правим опити за бебе, но все не се получава...През този период забременях 3 пъти /положителен тест/, но след 2-3 седмици закъснение ми идва и всичко приключва.Какво да правя, от къде да започна?
Здравей, едно от нещата които можеш да направиш е генетична консултация - ориентирана към изследване на евентуална тромбофилия - изследва се специфичен ген. Тромбофилията води до спонтанни аборти. Също така можеш да направиш и имунологични изследвания. Успех!

Здравей.
kati_vm вече те е насочила къде може да се крие проблемът. За да не се луташ и да не хабиш излишни притеснения, средства и време, защо не посетиш репродуктивен специалист, който би те посъветвал компетентно как да процедираш и заедно да се справите със ситуацията. Аз самата съжалявам, че не го направих по-рано, защото изгубих доста време с АГ лекари, които стигаха само до задънени улици.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #296 -: Декември 18, 2014, 22:36:26 pm »
anelii, напълно споделям направените вече препоръки, най-добре е да се консултираш със специалист в репродуктивна клиника, този линк ще те ориентира за клиниките в страната: 
Клиники по стерилитет в България , защото има няколко посоки, в които трябва да се потърси причината, възможно е да се наложат поредица изследвания, затова е добре да се свържеш с добър специалист, за да не губиш време.
Причините могат да бъдат: имунологични, генетични, инфекциозни, имплантационни проблеми (свързани със състоянието на ендометриума или хормонални) ......
Прегледай тези статии от библиотеката на сайта:
Самотната травма на спонтанния аборт ,
Диагностика и терапия на спонтанните аборти
Също във форума има теми, в които е обсъждан този въпрос, ето една от тях:
Какви изследвания след повтарящи се спонтанни аборти?
« Последна редакция: Декември 18, 2016, 17:31:05 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #297 -: Декември 19, 2014, 13:15:50 pm »
Благодаря на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #298 -: Декември 19, 2014, 15:25:15 pm »
Здравейте! От доста време следя всичко,което се пише тук,но чак сега реших да се регистрирам.Моята история е следната-с мъжа ми от една година точно правим опити за бебенце,но не се получава.Женени сме от 2 години,аз съм на 23г.,а той е на 25г.Ходила съм на прегледи,но чисто профилактични,хормони си пусках и всичко си ми е наред.Преди месец решихме да направим спермограма (в специална клиника за за репродуктивно здраве) и тя се оказа перфектна,абсолютно всично му е в нормата.Незнам вече какво да направим.Моля,ако някой е или е бил в същото положение да ми даде съвет.Благодаря предварително !!!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #299 -: Декември 19, 2014, 16:36:12 pm »
Здравейте! От доста време следя всичко,което се пише тук,но чак сега реших да се регистрирам.Моята история е следната-с мъжа ми от една година точно правим опити за бебенце,но не се получава.Женени сме от 2 години,аз съм на 23г.,а той е на 25г.Ходила съм на прегледи,но чисто профилактични,хормони си пусках и всичко си ми е наред.Преди месец решихме да направим спермограма (в специална клиника за за репродуктивно здраве) и тя се оказа перфектна,абсолютно всично му е в нормата.Незнам вече какво да направим.Моля,ако някой е или е бил в същото положение да ми даде съвет.Благодаря предварително !!!
Здравей, от поста ти не става ясно изследвала ли си проходимост на тръбите. Ако и те са о.к., такива случаи като твоя се класифицират като"неизяснен стерилитет" и са изключително разпространени напоследак. Аз бих ти препоръчала да направите консултация в специализирана клиника по репродуктивна медицина. Успех!