0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на 10 или 11 юли ще махам миомен възел до д-р Стаменов , явно след това човека излиза в отпуск
Момичета, знаете ли д-р Персенска кога ще излиза в отпуск и за колко време. Бях чула, че цялата клиника ще почива от 1ви до 20ти август, а сега пишете, че д-р Стаменов илиза още през юли. Имате ли инфо за д-р Персенска?
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
Доколкото знам д-р Стаменов ще излиза на 23-ти този месец, поне в другия форум така пишят негови пациентки. Д-р Персенска и д-р Шефкетова, доколкото знам ще излизат от 1-ви до 20-ти август, когато почива и клиниката. Да, но някъде прочетох, че 12.07. е последна дата за започване на стимулация...Това има ли значение по какъв протокол и изобщо? Аз чакам цикъла на 12.07. и евентуално на 13.07. или на 14.07 за стимулация. Става дума за ЕЦ на хапчета и ако има нужда инжекции. При предишните ми три пункции д-р Персенска винаги така ми изчисляваше, че пункцията ми се падаше на 11-ти ден. Ако и този месец е така ще имаме време до края на месеца за пункция, и дай Боже за трансфер...Как мислите? Ще успея ли да се вредя преди отпуската или да чакам септември? Имам си едно замразено на 3-ти ден ембрионче, но искахме да пробваме да извадим и прясно, за да направим смесен трансфер...


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Защо не питаш направо доки,за да не се терзаеш.Според мен най добре изчакай септември.Нали знаеш,че и ти трябва да си спокойна,а да бързаш да хванеш докторите си е игра на нерви.Каквото и да решиш-УСПЕХ :P
Чакай първия ден от цикъла и звъни веднага в клиниката.Нямс какво да гадаем до тогсва,а и ти ме терзай предварително.Каквоти стане!
*
naskomimi, ако цикълът ти дойде около посочената дата, ще имаш достатъчно време. Аз също чакам цикъл около 12-ти, предишния месец д-р Персенска ме попита дали ще съм тук през юли и се уговорихме отново за проследяване този месец.  Но като се обадиш за записване на час, попитай още веднъж администраторките, за да си спокойна - все пак, ако не си от София, за теб е по-сложно с пътуването.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Благодаря ви! Най-вероятно така ще направя. А иначе съм почти сигурна, че ще ми дойде на 12-ти, защото забелязах, че и при трите ми пункции ми идва цикъла точно след 14 дни от пункция /не съм стигала до трансфер/.
Прави сте, че е по-добре за септември, да не бързаме, но от друга страна....все си мисля, че този месец ще имам хубава яйцеклетка, защото май нещата стават през месец при мен. Та поне ако има и извадим, ако трябва да се замрази и септември на ЗЕТ, де да знам.
Тъпото е, че май Персенска не работи в неделя, а ако ми дойде в събота няма да мога да ида на 2-ри ден и да си започна стимулацията още от 2-ри ден...Ще видим...
Те тези от администрация едва ли могат да ме упътят...най-добре тя ще ми каже и то като ида на прегледа.
Да, не съм от София и ми е трудно пътуването, но по-добре да си ида на 2-ри или 3-ти ден при нея и тя да ми каже какво и дали ще правим, а?


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

Те тези от администрация едва ли могат да ме упътят...най-добре тя ще ми каже и то като ида на прегледа.
Да, не съм от София и ми е трудно пътуването, но по-добре да си ида на 2-ри или 3-ти ден при нея и тя да ми каже какво и дали ще правим, а?

От администрацията не могат да те упътят, но могат да питат док. и след това да ти върнат обаждането, но при всички случаи е по-добре да говориш лично с д-р Персенска, ако имаш възможност да пътуваш. Наистина, тя не работи в неделя, но и на 3-ти ден може да отидеш. Както казваш, дори да не стигнете до трансфер, поне да пунктирате и замразите, пак би било добре.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
От администрацията не могат да те упътят, но могат да питат док. и след това да ти върнат обаждането, но при всички случаи е по-добре да говориш лично с д-р Персенска, ако имаш възможност да пътуваш. Наистина, тя не работи в неделя, но и на 3-ти ден може да отидеш. Както казваш, дори да не стигнете до трансфер, поне да пунктирате и замразите, пак би било добре.
Ами няма смисъл да разчитам на администраторките. Ще ида лично да се видя с нея. Макар че хипотезата със замразяването не ми е много точна....ако има време да се стигне до 3-ти или 5-ти ден за замразяване, то ще има време и за трансфер...Нали замразяването го правят в деня на трансфера, ако не се прави такъв? Поне така разбрах на предишното замразяване....


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Момичета, някой знае ли за тези списъци на д-р Стаменов? Обадих се за час на 12,07 и ме записаха в някакъв списък, казаха че предния ден доктора разглеждал списъка и казвал кой да дойде и кой не и те звъняли по телефона. Чудя се дали ще ми звъннат ако не иска да ходя или само при положителен отговор. Толкова ме е яд, защото през януари си направих цитунамазка и до миналата седмица неможех да си взема резултата, защото Стаменов ми каза по телефона, а те все ме въртяха. Та като си го получих се оказа, че имам някакъв проблем и трябва след 6 месеца нова цитунамазка и колпоскопия, а шестия месец е този. Та сега се чудя дали сазаписали в този списък защо искам час. Оф стана дълго, но незнам какво да правя, притеснявам се.
Списъкът е защото докторът има определен капацитет да прегледа н-броя пациенти на ден. Ако прецени да не те види теб, ще те насочат към друг лекар. Не е страшно, ако си само за цитонамазка и колпоскопия - всеки може да ги направи.
По принцип всеки може да ми я направи, но аз съм по-различен случай, имам ревматоиден артрит и д-р Стаменов е запознат отблизо със заболяването(има програма за жени с РА, която той води), ако се наложи някакво лечение той е навътре в нещата. Защото с това заболяване аз немога да пия всякакви лекарства, а незнам дали другите доктори са запознати. Но ще поживеем ще видим. За щастие вече си имам детенце благодарение на докторите от клиниката. На всички чакащи момичета пожелавам да ви се случи това щастие.
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Здравейте, момичета!
Успях да хвана последния влак за този месец. В събота на 12-ти ми дойде цикъла, както и очаквах. Пътувах и към София по друг ангажимент и звъннах в клиниката да си запиша час за понеделник като предварително си знаех, че сигурно ще се запънат.
Е, запънаха се! Не иска и не иска тази да ми запише час. Обяснявам й, че разликата е само 1 ден, щом последния им ден за стимулации е 12-ти, на мен ми е 13-ти. Какъв е проблема?
Казах й все пак да ми запише час за Персенска и тя да реши. Не можело. Забранено им било. Можела да ми даде час за коментар във вторник следобяд.
Нищо не ми вършеше - щеше да е късно за стомулация.
Така че като си свърших с ангажимента и газ с милото до клиниката да си питам лично Персенска аз. Ако тя каже, че няма да стане - добре, но да го чуя от нейната уста. Видях я в коридора и й обясних. Тя погледна календара и ми каза, че ще ме прегледа днес. Извадиха ми досието и така си минах.
Изписа ми клостилбегит само. Гледа няколкото месеца пункции и как съм реагирала и така реши. Миналия месец нали викаше, че щом ще правим трансфер - ми изписа ардимекс и менопур. Сега не говорихме още за трансфер, но говорихме, че имам само една замразена яйцеклетка. Но пък от друга страна от трите пъти точно само с клостилчегита направих хубава яйцеклетка - въпросната замразена. Не ми изтънява много лигавицата, така че може да е преценила така. Аз се доверявам напълно на преценката й.
И така около мен.
Гледам, че или няма ново около вас, или сте на почивка! Ако е второто - ви желая прекрасни изживявания и незабравими спомени!
Хубав и усмихнат ден, момичета!


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
naskomimi, много добре, че си успяла да говориш с док., успех в този цикъл!  :D

На преглед съм в петък, 15.30ч.

Имам един блистер Клостилбегит, който бих подарила на някого. Пиша в тази тема, защото ще ми бъде удобно евентуално да се видим в клиниката, ако някой проявява интерес, моля да ми пише на лични.  :D

Момичета, предстой ми ин витро на ЕЦ през септември живот и здраве. Въпросът ми е как си планирате отсъствието от работа, знам, че за пункцията трябва да ползвам половин ден, но ме притеснява това, че ембрионолозите се обаждат на 3-ти и 5-ти ден и още същия ден викат за трансфер. Т.е. този ден, трябва да съм в къщи на стенд бай и да чакам и ако всичко е ок да хукна към болницата. Има ли вариант да си ходя на работа и ако се обадят, че ще има трансфер да отида след 6 вечерта. Голяма драма ми е с отсъствието от работа, сякаш съм някакъв престъпник и за час не мога да изляза от работно време :-(
Слънце,мн добре те разбирам,защото моята предишна работа беше доста проблемна...
Колкото и да искаш,не можеш да си планираш прецизно дните и аз подходих така-казах,че имам семейни ангажименти,които не мога с точност да планирам и ще ми се наложи да ползвам по половин-1 ден "от днес за вчера".като си направиш тази уговорка с приблизителни дни,си достаъчно коректна.аз 2 пъти съм ходила на работа след пункция,но видах зор след тази със стимулирания опит и не препоръчвам в този случай.
Взимала съм си полвин ден за трансфер,но о това не ми се струва удачно-бързаш,тичаш,притесняваш се да не закъснеещ,а трябва да си спокойна. По добре си пусни отпуск от 3 до 5 ден след пункция и се наслади на спокойствието вкъщи в очакване на новините за Е.(предварително ще питаш доки горе-доолу какви са му намеренията за ден на трансфер)Желая ти успех и по-уверено в работата-твоите планове са най-важни и дай Боже успешни!
« Последна редакция: Юли 14, 2014, 22:24:26 pm от Съкровище »
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Здравейте момичета. Ето как се развиват нещата при мен...Записах си час за цветна снимка в четвъртък пир д-р Стаменов. Надявам се на коментар след снимката и планове за инсеминация. Може би, ако всичко е наред ще можем да направим инсеминацията в най-скоро време. Сега съм малко притеснена от предстоящата цветна снимка. Изчетох много по темата, но нали знаете - при всеки е индивидуално, а и докато не го изпиташ, не вярваш. Стискам палци на всички, на които им предстоят процедури. Вярвам в успеха ви, а ако някой може да сподели още нещо за болката и самата процедура ще съм благодарна.
 Здравей Denviol,
направих цветна снимка преди месец в друга клиника, но да ти опиша как протече при мен.
Пак от темите в Зачатие четох за обезболяване със свещички , поставих 2 преди самата процедура през 20-30 минути. При мен се усети болка в началото (като ,че ли едната тръба връщаше течност, четох ,че точно при непропускливост се получава болка), болката беше поносима, пареща, отмина бързо. Докторката обаче реши да продължи 2ри път да пробва пак тръбата и добави още течност и този път нямаше болка и тръбата пропусна ок. След това вече не се усещаше никаква болка, имах леко бледо-розово зацапване 2-3 дни, което док. каза ,че е нормално и отмина ...
Можеш да си вземеш и но-шпа или друго обезболяващо, което ти действа!Процедурата е бърза.
Успех!
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Здравей ,Denviol  :)!Аз наскоро правих ХСГ и половин час преди да ме извикат на ренгена пих един аулин , усетих кратка и неприятна болка като щипане и бодежи от към шийката и навътре ,( мина ми нещо като ток набързо), но всичко е за около половин минутка пък и той доктора те предупреждава - казва ти  че, в момента вкарва инструмента в канала и ще усетиш кратка болка с пощипване .Не се притеснявай всичко се прави доста бързо - при мене мина за около 5-6 минути и от момичетата във форума знаех за аулина, може би  той е притъпил усещането.Успех! osi_9
Благодаря, Съкровище за идеите. Много ми е притеснено с тия отсъствия от работа. А има ли някакъв определен час, в който се прави трансфер, всички знаем, че пункциите са сутрин, после хистероскопиите, трансферите горе-долу по кое време на деня се правят?