0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

И аз си чакам резултата от биопсията. Днес цял ден звъня в клиниката и никой не отговаря. За колко време излизат горе-долу резултатите? Днес ми е и първи ден от цикъла, а трябва да отида до 3-ти, ако има и резултат от биопсията и да преценим какво ще правим. Не искам да изпускам този цикъл :(
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Здравейте,момичета!  :)Имам няколко въпроса към вас- някой на скоро да е правил хистероскопия в Надежда? :ask:Интересуват ме актуалните цени и услуги и по-точно оперативна и диагностична поотделно по здравната каса и хистероскопия започваща като диагностична и преминаваща в оперативна колко струва по здравна каса? :ask:Какви са предварителните изследвания преди това?Какво включва цената само операцията или и предварителните изследвания- включва ли и консултация с анестезиолог ,интернист, ЕКГ?В кои дни от цикъла се прави и освен че може да се премахнат полипи и миомни възли , може ли да се  види запушена тръба по време на огледа и да се направи корекция на възпалената тръба т.е в случая на ХСГто ми излезе сак та би ли могло да се клампира или прекъсне тръба по време на тази операция или трябва за целта лапароскопия?  :ask::ask:Благодаря ви предварително!
Десичка, хистероскопията се прави в първите чисти дни на цикъла. С нея може да се запуши тръба откъм матката (технически е възможно), но дали е оправдано да се направи точно така в твоя случай - трябва лекарите да преценят. Цените:
диагностична хистероскопия за неосигурени - 520
оперативна хистероскопия за здравнеонеосигурени - 650
опративна хистероскопия а зздравноосигурени - 350

Не намирам колко е диагностичната за осигурени. Потърси я ти в прикачения файл или ако имаш път към болницата, погледни ценоразписа на вратата.

Успех!
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Благодаря ти , little_rabbit! :) Ценоразписа , за който ми каза на коя врата е , че до сега не съм го виждала? :ask:
На централния вход, веднага след автоматичната врата - като влизаш, се пада в ляво. Преди втората врата (през два метра са вратите, но може би втората ти убягва).
« Последна редакция: Юли 01, 2014, 09:10:26 am от little_rabbit »
Здравейте,момичета!  :)Имам няколко въпроса към вас- някой на скоро да е правил хистероскопия в Надежда? :ask:Интересуват ме актуалните цени и услуги и по-точно оперативна и диагностична поотделно по здравната каса и хистероскопия започваща като диагностична и преминаваща в оперативна колко струва по здравна каса? :ask:Какви са предварителните изследвания преди това?Какво включва цената само операцията или и предварителните изследвания- включва ли и консултация с анестезиолог ,интернист, ЕКГ?В кои дни от цикъла се прави и освен че може да се премахнат полипи и миомни възли , може ли да се  види запушена тръба по време на огледа и да се направи корекция на възпалената тръба т.е в случая на ХСГто ми излезе сак та би ли могло да се клампира или прекъсне тръба по време на тази операция или трябва за целта лапароскопия?  :ask::ask:Благодаря ви предварително!

Правилно ти е казала little_rabbit цената е 350лева,тоест диагностична,която в последствие може да премине в оперативна.Трябва да си вземеш направление 7 по клинична пътека 147 или 149 не съм сигурна,но те ще ти кажат от там какво да си вземеш  от личният лекар и в деня на хистерото те викат ранично,гладна,жадна и ти пускат кръв и урина.Успех
« Последна редакция: Юли 01, 2014, 11:41:34 am от little_rabbit »
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Мерси,Аngels_!  :)Ако правилно съм ви разбрала(понеже имам полип установен чрез ХСГ и сак на лявата тръба, а пък може би и доктора ще иска да погледне какво още друго ще изникне вътре в маточната кухина)  и двете с little_rabbit , то от диагностична ще премине в оперативна и цената за двете общо ще е 350лв. така ли, или - 350 лв. ще е само ако се завърши като оперативна а пък диагностичната се заплаща отделно? :ask:Нещо ми е много объркано ми то в моя случай ще трябва да се маха полип не трябва ли да се води само оперативна?Ами този сак от ляво той за лапароскопия ли е защото някъде бях чула че може да се направи комбинирана операция хистероскопия плюс лапароскопия и ако е вярно дали в Надежда процедират така и колко ще ми струва общо - някой знае ли правил ли е наскоро в Надежда?:ask:
Щом имаш полип, няма да е диагностична хистероскопията. А комбинирано лапаро с хистероскопия правят - даже го има и в ценоразписа. Говори с лекаря си какво точно ще ти правят, за да можеш да си запишеш ден (като ти дойде, започваш да звъниш настоятелно, докато се свържеш - същия ден).
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Много ти благодаря,little_rabbit! :)На 03.07 имам час при Стаменов ще му покажа ХСГто и ще говорим. :wink:
Здравейте отново момичета. Чакам да ми дойде цикъла след седмица, след което трябва да се свържа с  регистратурата на "Надежда", за да ми определят дата за цветната снимка. Готови са всички изследвания на мен и партньора ми и се чудя , дали като запазвам дата за снимка трябва да запазя и час за преглед при д-р Стаменов? Извинявам се за може би глупавия въпрос, но съм нова, а и предстоящото посещение в клиниката ще бъде едва второ за нас. Още не съм запозната с правилата на д-р Стаменов. Ще се радвам на отговор от ваша страна.
По принцип не е задължително да запазваш час за преглед, а само за цветната снимка, но:
- ако имате изследвания, които докторът не е видял и коментирал
- ако не сте уточнили какво и кога ще правите след това /а и то ще зависи от резултата от цветната снимка/, не е лошо по възможност да си запишеш час и за преглед в кабинета същия ден, за да може спокойно доктора да огледа и да коментирате всичко.
Казвам това за същия ден, ако си от София, за да си спестиш пътуване. Иначе може да бъде за всеки друг ден, удобен да теб ден, след като е направена цветната снимка
Не съм от София и затова мисля, че наистина това е най-добрия вариант. Да, чакаме цветната снимка, заедно с куп други изследвания, които д-р Стаменов трябва да коментира, за да определи дата за първата ни инсеминация. Благодарности за подкрепата и съветите на всички момичета. С вашия опит и напътствията ви, смятам, че пътят ми ще бъде по-лесен!!! Успех на всички, които правят опити в момента. Стискам ви палци....
OENVIOL з съм от Пловдив и съм пациентка на клиниката едва от март тази година, ходя при д-р РАЙКОВ. пРЕДИ НЯМА И МЕСЕЦ НАПРАВИХ ЦВЕТНА СНИМКА, СЪЩАТА СЕ ПРАВИ ОТ 7 до 10 ден от идване на месечния цикъл, в чистите дни след него. Аз си записах и част за коментар в същия ден, но коментара стана на място веднага след като ме снимаха и така и не стигнах до кабинета. Мойта снимка беше без упойка и те съветвам такава да избереш. Болката е търпима е и само за най-много 1 минута, няма смисъл от упойки поне според мен, а и не боли толкова много колкото коментират като се диша дълбоко няма никакъв проблем.
Момичета предстои ми събиране на яйцеклетки със цените се запознах искам да Ви попитам при събирането на яйцеклетки, коего ще предхожда и изчаква излизане на заповед по фонда, има ли болка, с упойка и без упойка има ли такива варианти??????стимулират ли се самите яйчници за производство на повече яйцеклетки?? което при мен няма да бъде правено за да се осъществи веднага ин витро след събиране на яйцеклетки.Ние просто предварително ще събираме яйцеклетки, за да не губим после време като получим заповедта.
« Последна редакция: Юли 02, 2014, 14:37:47 pm от Amelia31 »
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Здравейте, момичета :D!Днес най-накрая успяхме да подадем документи във фонда дано всичко да е наред-сега ще чакаме за одобрение. Много се вълнувам тъй като ни е за първи път!Ние сме № 25263 .Пожелавам на всички успех!  :surfinga:
« Последна редакция: Юли 02, 2014, 18:54:45 pm от desi4ka »
*
Има ли болка, с упойка и без упойка има ли такива варианти??????стимулират ли се самите яйчници за производство на повече яйцеклетки?? което при мен няма да бъде правено за да се осъществи веднага ин витро след събиране на яйцеклетки.
1. Категорично болка няма при вариант да си с упойка. Ти единствено обаче можеш да прецениш прага си на търпимост към болка, психично състояние и нагласа дали искаш пункция без упойка. Там възстановяването е по-бързо, нямаш излизане от упойката.
2. Възможно е да има съвсем лека стимулация с хапчета, с цел събиране на няколко яйцеклетки.

По слънчевата страна на улицата
*
Аз съм с висок праг на търпимост. Имам около 10 пункции без упойка. Другото предимство е, че веднага разбираш дали имате яйцеклетка.
Хора, как се свързвате на телефона за резултати. Вече втори ден звъня, няма кой да ми отговори дали ми е готова биопсията. Изтървах си дните в които можеше да почнем стимулация, а без да знам резултата май е безмислено? Сега незнам какво да правя? :(
Пиши смс на доктора при който си .
Има ли болка, с упойка и без упойка има ли такива варианти??????стимулират ли се самите яйчници за производство на повече яйцеклетки?? което при мен няма да бъде правено за да се осъществи веднага ин витро след събиране на яйцеклетки.
1. Категорично болка няма при вариант да си с упойка. Ти единствено обаче можеш да прецениш прага си на търпимост към болка, психично състояние и нагласа дали искаш пункция без упойка. Там възстановяването е по-бързо, нямаш излизане от упойката.
2. Възможно е да има съвсем лека стимулация с хапчета, с цел събиране на няколко яйцеклетки.

Понякога положението на яйчника и достъпът са специфични и лекарите се застраховат с упойката, дори и при един фоликул, защото едно потрепвне и може да се засегне кръвоносех съд или орган.