0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #200 -: Февруари 27, 2014, 06:56:12 am »
Срамно е за България, че лекари с тапии по медицина се предписват хомеопатия. Никъде в тяхното образование не е включена хомеопатия, но те използват белите си престилки за нещо, което въобще не им е в сферата  на образованието. И не е само за хомеопатия, лекарите изказват мнения по какви ли не теми и хората им вярват, понеже са лекари. Това е известна техника, лекарствените компании го използват също. Тук например назначават само лекари или фармацевти и учени с докторски степени за медицнски представители не за друго, а защото легалното обръщение към тези хора е „доктор‟ и вдъхва респект.


Точно това се чудя и аз. Хомеопат, който не е лекар го разбирам - намерил е ниша, работи. Но завършил медицина и изписващ хомеопатични лекарства .... Хубавото е, че веднъж като ми видят изражението по темата, забравят пред мен за хомеопатичните лекарства. Химия, физика и разтвори, концентрация се учи в средния курс. То не вреди, но струва пари, а има и опасност - може да се загуби време, като се отложи ефективното лечение с медикаменти.
« Последна редакция: Февруари 27, 2014, 07:22:11 am от cygnus »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #201 -: Февруари 27, 2014, 07:16:39 am »
съгласна съм с Дони

Боби- Стефания спазъм не е правила не помня от кога, комуникира си със животни често- обожават ги, навън, в приятели- не съм забелязала специална реакция от нея при контакт
а и Жекова е права- били сме им на гости, спали сме у тях- все си мисля, че щеше да даде реакция към котката, ако има алергична реакция
тестове не съм правила, защото алерголог, който ни е близък тук е категоричен, че преди 7 години така или иначе не са обективни :)
преди време й направихме тестове за астма, които отрекоха категорично подобна диагноза при нея
благодаря на всички за включванията- така или иначе РД мина, така че ще го мислим занапред
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #202 -: Февруари 27, 2014, 12:09:17 pm »
Боби, вече и в Бг не изписват вит.Б с аб.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #203 -: Февруари 27, 2014, 12:15:54 pm »
Боби, вече и в Бг не изписват вит.Б с аб.
Изписват АБ с Биогайа, 5 мл шишенце струва двайсетина лева. Мерси съм, папаме кисело мляко и те така.
За хомеопатията, аз също недоумявам как се връзват хората. Моя приятелка води сина си при известен хомеопат. Нам си колко лева е прегледа(интервю), тръгна си със схема написана на лист А4  8O Започна да дава топченца, за да не се разболее детето, това беше част от схемата. Познайте, дали не се разболя  :wink: Имала, дала си парите  :wink:

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #204 -: Февруари 27, 2014, 12:27:50 pm »
Е то и аз давах топченца. Сърцето ме болеше, като я слушах как кашля, а всички УНГ казваха - трета сливица. Та реших да я контролирам, пък и не бяха скъпи. Знаех, че го правя основно за собствено успокоение, ама ... успокоявах се. Сега втора зима в ДГ е боледувала само веднъж  да чукам на дърво). И даже се отказах да я вадя тази сливица. Е, от задните ринити и уголемена трета сливица има „интересен тембър на гласа“, както ми писа снощи Диип във фейса. :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #205 -: Февруари 27, 2014, 15:19:28 pm »
мини, щом знаеш, че няма такъв проблем, това е добре. На Ивана бронхсапзмите бяха когато имаше вирус, а не от алергия. Този тип се израства, вероятно и вашите са били такива. При това положение, моят избор би бил котка. Аз лично обичам кучета повече, но котката няма какво да се грижиш - за един ден се научава да пишка където трябва, няма разходки, няма нищо. А куче си е голям ангажимент.


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #206 -: Февруари 27, 2014, 15:21:17 pm »
Петя, не съм лекар, но следете я тази трета сливица, не се залъгвайте с хомеопатия, да не направи по -големи бели.

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #207 -: Февруари 27, 2014, 19:52:08 pm »
Наблюдаваме си я периодично. Не е станала по-голяма за сега. Надявам се скоро да я израсте, все пак моето бебче е на цели 4+  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #208 -: Февруари 28, 2014, 10:56:54 am »
В чудене съм за следното :
-След като видя на близко дете  мотор за тикане с крачета  , Калоян не слезе от него и развиваше завидна скорост , много му хареса.Ето такова  беше моторчето: с две широки гуми-предна и задна , много маневрено и хубаво


Извадих му колата за бутане , но някак си му е по-неудобна ,а и е по-ниска , тромаво му е , като че ли е  голям за нея  , мотора   беше с по-висока седалка.

Точно такъв мотор не намирам  в  продажба  , има други  - подобни , знам ли дали ще са му удобни .
Сега се чудя дали да търся подобен  мотор, а не ми се дават много пари , че кои знае колко ще има желание , или направо за балансьор да мислим .
Баща му настоява за балансьор -не бил малък според него -как мислите ?
Препоръки какъв да  търсим ?


Баба Марта щяла да а  идва днес в градината ,а  те милите само 4 дечица  , другите болни . И едно студено , свъсено време  .

Дано всички са  здрави и бързо се оправят  , че идва и празника на мама  !
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 11:12:30 am от nimika »


*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #209 -: Февруари 28, 2014, 11:33:57 am »
Нимика, детето е голямо, защо направо не му купите колело, тези неща сякаш са по бебешки, ще ги израсте много бързо.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #210 -: Февруари 28, 2014, 12:30:03 pm »
Nimica, ние сме на балансьор още от лятото, не са малки. И каска ще вземем това лято, че започва да развива завидни скорости :-)
Междудругото, втора употреба можеш да намериш много добри също - просто наистина бързо ги израстват. При все че бързо-бързо... имам примери с 2-3 години каране, някои си ги харесват повече от колелата, които са и по-тежки, и с помощни колела.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #211 -: Февруари 28, 2014, 13:11:26 pm »
И София е с баланс колело от лятото, даже взех малко по-голямо пак баланс. Движи се бързо вече, явно и на нея й е време за каска  :D

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #212 -: Февруари 28, 2014, 13:31:57 pm »
интересно предложение за уикендите:
http://www.historymuseum.org/page.php?key=Centar

софиянки, да се организираме някой път? за 2-ри март места няма, с предварително записване било най-добре.
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 13:34:42 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #213 -: Февруари 28, 2014, 16:01:13 pm »
Балансьор на какво казвате? Колелото без педали ли? Ако да, нимика, не ти е малко детето за такова. От него синът ми се качи директно на колело без помощни колелца и се научи да кара за една седмица (миналото лято, значи е бил към 4 г.). Колелцата събират прах в мазето и като гледам, няма да се ползват.
Иначе каската е задължителна при нас. Има и светлоотразителна жилетка.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #214 -: Февруари 28, 2014, 18:15:17 pm »
Аз пък нарочно реших, че каски няма да купувам. Каска за три годишно каращо с невероятната скорост от ... 1/3 км/ ч ми се струва ненужна. Каската не предотвратрява сътресения, тя предотвратява счупване на черепа,но сътресението от падането остава.

Блу, вие къде карате, че и светлоотразителна жилетка? Аз моите ги водя в парка.


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #215 -: Февруари 28, 2014, 19:07:01 pm »
Караме по велосипедната алея. Понякога ходим до един парк, който е на 2-3 км от нас.
При нас и бебето е с каска, защото се вози на колелото на мъжа ми.
И аз карам с каска, щото съм начинаещ велосипедист. Само мъжът ми кара в града без. Иначе извън - също си слага.