0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #180 -: Февруари 26, 2014, 17:27:24 pm »
mini, твоята дъщеричка правеше преди брохноспазми нали? Знам че е минало, но  при това положение аз не бих взела котка , а и за куче бих направила консултация с алерголог първо.

Мини, наистина първо направете тест. На Алекс никакви алергии не й излязоха на теста. Само склонност на отключи алергия от козината на кучета и котки.
Та така си решихме ние нашия проблем с домашните любимци. Няма любимец, няма проблем. :lol:
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #181 -: Февруари 26, 2014, 17:29:53 pm »
Вземете на гости някой пух на приятели за проба  :lol:
Обаче сега се сещам, че Стефания И Пипи са се срещали с Цанко неведнъж.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #182 -: Февруари 26, 2014, 17:37:17 pm »
Мини, вземи им гущер  :). През лятото ще ги пращаме трите да му ловят мухи и щурци да затваряш в буркани за зимата  :lol:. Шегата на страна, но не искат ли заек? Поне лесно се обгрижва.
     
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #183 -: Февруари 26, 2014, 18:13:32 pm »
У дома малкият и баща му изкараха грипа. С по един ден температура 38 градуса и по една седмица покашляне. Мъжо ми го "донесе" от работа петък вечер, събота беше леж, неделя малкият вдигна температура. Големият се лекува с Инфлуцид и коластра, малкият - осцилококцинум, коластра, стодал и вечер - панадол. Това при следене през ден от лекар да не се усложни ситуацията. Аз започнах коластра и изкарах с леко зачервено гърло. По принцип съм За хомеопатия, билки и подобни, разбира се, когато е възможно и под лекарски контрол. Клеевата тинктура е с бактерицидно действие до колкото знам, също и сребърната вода. Не рекламирам нищо и не продавам :) И не казвам че не пием по-силни лекарства, но ако могат да се избегнат...
mimi26, хубаво са казали децата за сестричка. Това е най-прекрасният вариант, че може и да е двоен пак :)
Маги-Ст, честита радост! Кога мина това време.



*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #184 -: Февруари 26, 2014, 19:04:12 pm »
Бебе, с по-леките атаки, организмът сам се справя. Хората са свикнали винаги да се  пие  нещо - коластра, сребърни йони, други широко рекламирани продукти.  Аз съм убедена, че тези  неща са безполезни по отношение на борбата срещу  вируса. Но ако ви успокоява съвестта, че правите нещо, няма проблем.
 
Извини ме,бебе2013,много си ми симпатична и ти и бебенцето ти, но не ползвай такива псевдо лекарства повече.

Ифлуцид - само като прочетох имуностимулатор и повече няма нужда да чета...
Сигурна съм че и докторът ще бъде против :осцилококцинум, коластра.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #185 -: Февруари 26, 2014, 19:35:08 pm »


Ифлуцид - само като прочетох имуностимулатор и повече няма нужда да чета...
Сигурна съм че и докторът ще бъде против :осцилококцинум, коластра.

Ема, лошото е, че вече почти всеки лекар препоръчва тези "лечебни средства" и се изживява като "хомеопат". И по-лошото е, че голяма част от хората лекуват себе си и децата си по този начин. Когато дъщеря ми направи гнойна ангина през ноември я заведох при педиатър, частен платен прием, за второ мнение. Та той каза - отдавна не бях виждал подути стави в следствие на гнойни ангини, но откакто се появи хомеопатията все по-често ми се случва  :(
     
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #186 -: Февруари 26, 2014, 19:41:21 pm »
Ще ви споделя вчера на какво бях свидетел по повод всички тези хомеопатии, био и т.н.
Бях на преглед при пулмоложка - изписват ми АБ, сироп за кашлица - има го само в аптеката на клиниката и Био-гая. Отивам да направя и рентген, връщам се и докато гледат снимката влиза една жена, сестрата я посреща с думите: "Изписала съм ти тази седмица 100 био-гаи, ако искаш провери в амб.листи, всякакви лакто, макто ги отвяхме". Съответно госпожата отваря торбата и изсипва по около 20 пакетчета на всяко бюро безплатни опаковки био-гая с думите "Какво да проверявам, вярвам ти, като има за мен ще има и за вас" ;) Погледна ме и изчака да приключим и да изляза. Познайте дали купих биогаята и точно този сироп за кашлица от единствената аптека.
Та така с всички измислени "лекарства", които изписват. Изписват ги, защото после получават не само безплатни мостри, които трябва да дават на пациентите, но не го правят (те дистрибуторите не го правят,  та лекарите ли), получават и комисионни. От 100 изписани 30 да вземат - файда им е.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #187 -: Февруари 26, 2014, 19:48:34 pm »
Така е, получават комисионна.
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #188 -: Февруари 26, 2014, 20:07:58 pm »
Срамно е за България, че лекари с тапии по медицина се предписват хомеопатия. Никъде в тяхното образование не е включена хомеопатия, но те използват белите си престилки за нещо, което въобще не им е в сферата  на образованието. И не е само за хомеопатия, лекарите изказват мнения по какви ли не теми и хората им вярват, понеже са лекари. Това е известна техника, лекарствените компании го използват също. Тук например назначават само лекари или фармацевти и учени с докторски степени за медицнски представители не за друго, а защото легалното обръщение към тези хора е „доктор‟ и вдъхва респект.

За мен между хомеопат и магьосник разлика няма. И едните и другите твърдят невероятни неща, на които трябва да им вярваме.  И двете си имат последователи, кълнящи се, че на тях им се е случило точно това, което им е казал ( я хомеопата, я магьосника) и двете нямат никакво доказателство, че подобни неща се случват - едните, че благословена сол под черджето  прави нещо, а другите че една молекула шатешки дроб лекува инфлуенца. Ако утре лекар ви предпише да си сложите сол под черджето, ама го напише на рецепта, ще му повярвате ли? А ако много лекари започнат да го твърдят и познатите ви се кълната, че помага?  Същото е. Между другото, ако някой може да ми обясни това аз молекулата патешки дроб, ще съм много заинтересована да го излушам.

  Не говоря за билки, те не са хомеопатия, биогаята също мисля, че не е хомеопатия. Говоря за класичека хомеопатия, дето разчита на „паметта‟ на водата и разтвори от 1:200 0000 гъши дроб примерно. Вместо оксилококсиум да изядат по една глава чесън, поне ще има някакъв ефект и по-евтино ще излезне :-).

« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 20:11:58 pm от Bobbie »


  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #189 -: Февруари 26, 2014, 20:28:41 pm »
Странна ми е тази мода с хомеопатията. И още по-странно ми е, че се шири сред лекарите.
Имах позната навремето, която учеше хомеопатия в Швейцария. Имахме и студент по стоматология в компанията (те учат обща медицина в началото). Колкото пъти се съберяха двамата, толкова пъти се започваше спор може или не може да действа вода в която има ню-ню частица от нещо си. Та тогава съм го чувала това с гъшия дроб.
Имах и друга позната, която преди доста години ходи на хомеопат, явно класически. Ами каза, че първият ѝ преглед продължил около 2 часа. Снемане на фамилна анамнеза до 9-то коляно и т.н. А сега - пий тука тия хомеопатични хапченца, ама не ги пипай с ръце, ама не ползвай мента под никаква форма .... Сега върви някаква реклама на паста за зъби без мента, „Хомеопатика“ се казва. Що ли тъй?
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 20:30:37 pm от Pesheck »
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #190 -: Февруари 26, 2014, 20:32:02 pm »
Тук от форума научих за хомеопатичните препарати и практиката на българските лекари да ги предписват под път и над път. Оттогава редовно проверявам продажбите на осцилококцинум и е голяма забава. Води Франция (Боарон си е тамошна фирма), и съвсем напред в класацията по консумация са Русия и България.
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #191 -: Февруари 26, 2014, 20:54:03 pm »
С ръка на сърцето мога да кажа, че никой не ми е изписвал хомеопатия, виж с АБ да ми кажат "вземи си пробиотик" - да, но пък съм пила и хомеопатия и в един единствен случай ми дава резултат равен на лекарството(внимателно прочетох листовката билки съдържа само  :) )
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #192 -: Февруари 26, 2014, 21:38:01 pm »
С ръка на сърцето мога да кажа, че никой не ми е изписвал хомеопатия, виж с АБ да ми кажат "вземи си пробиотик" - да, но пък съм пила и хомеопатия и в един единствен случай ми дава резултат равен на лекарството(внимателно прочетох листовката билки съдържа само  :) )
Билките са си билки, не са хомеопатия. А и това с пробиотика поне има някаква логика, но според мен да се дава след антибиотика, а не по време.


  
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #193 -: Февруари 26, 2014, 21:47:53 pm »
Ама хомеопатично се води :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #194 -: Февруари 26, 2014, 22:10:43 pm »
Те май я ползват таиз дума, понеже повече върви, знам ли. Според мен би трябвало да се води билково. Освен ако не са разтворили билката 100 хиляди пъти :-).


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #195 -: Февруари 26, 2014, 22:18:22 pm »
Про - биотика не се ли води някакви бактерии, които балансират стомашно-чревната флора, след пиене на антибиотик. Нали като пием антибиотици и освен лошите бактерии убиваме и част от добрите и така баланса се нарушава и т.н То стана модерно да се изписват. И преди си пиехме антибиотици и никой не ни даваше био гая. :)
не знам доколко работят тези про-биотици и какви точно бактерии има вътре
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #196 -: Февруари 26, 2014, 22:27:57 pm »
Про - биотика не се ли води някакви бактерии, които балансират стомашно-чревната флора, след пиене на антибиотик. Нали като пием антибиотици и освен лошите бактерии убиваме и част от добрите и така баланса се нарушава и т.н То стана модерно да се изписват. И преди си пиехме антибиотици и никой не ни даваше био гая. :)
не знам доколко работят тези про-биотици и какви точно бактерии има вътре
Да това е. Не само бактерии, но също има и с дрожди ( гъбички от рода на маята за бира :-) ). По пирнцип чревната флора е много много важно да е балансирана. Бенефитите и отиват много отвърд червата, вкюлчително регулира имунната система и прави по-ефективно лечението на някои видове рак, които са далече от червата.  За повечето хора обаче може би  не са необходими допълнителни дози.


  
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #197 -: Февруари 27, 2014, 00:27:39 am »
хем да се занимава майчето, хем да се успокои, хем и фармацията да живее

ами така де ,то и ние семейства храним . :lol:

Мини ,аз съм имала куче,зайче и котка и честно казано вече нищо не бих взела.
<br />
*
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #198 -: Февруари 27, 2014, 00:49:06 am »
Про - биотика не се ли води някакви бактерии, които балансират стомашно-чревната флора, след пиене на антибиотик. Нали като пием антибиотици и освен лошите бактерии убиваме и част от добрите и така баланса се нарушава и т.н То стана модерно да се изписват. И преди си пиехме антибиотици и никой не ни даваше био гая. :)
не знам доколко работят тези про-биотици и какви точно бактерии има вътре


Ема, като дете винаги ми изписваха лекарите антибиотик и вит.Б към него. Така помня поне.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Февруарска тема-малък сечко
« Отговор #199 -: Февруари 27, 2014, 05:34:10 am »

Ема, като дете винаги ми изписваха лекарите антибиотик и вит.Б към него. Така помня поне.
Това е понеже бактериите в червата са тези, които синтезират Б и К витамини и като ги убият  няма продукция. Сега мисля, че вече не дават, поне за тук не съм чувала. Може би е много малко време, че да има значение.