0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Юли е - време за море
« -: Юли 01, 2013, 10:44:17 am »
Самоцитирам се от юнската тема, защото естествено забравих, че вече е юли. :lol:
http://www.nenovinite.com/news.php?ID=1958


ЖДНБ, както казват някои потребителки в мамата.
ЖДНБ = Жива Да Не Бях.
То майтап, майтап ама ..... модата с пръстчето или „само пяната“ си я има масово по нашите ширини. Та няма да се учудя скоро това да е новият продукт на пивоварните.

http://www.youtube.com/watch?v=JLZMMk8KZSU след като се сетих (с помощ от приятел) кой месец започва, нека го започнем подобаващо.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #1 -: Юли 01, 2013, 22:03:17 pm »
Хех аз забравям на моменти кой ден от седмицата е, пък ти си се притеснила за датата. Хубав и спокоен юли пожелавам на всички  :sunshine:

Мина нашата сладка питка за 40 дни, чете ни отчето молитва за здраве и направихме първия голям калабалък у дома с малкия човек. Та след цялата лудница снощи 1 час го приспивах аз и после 1 час баща му докато заспи. Рев, нервички.... Много му дойде на душичката и скоро не ща гости да видя. Иначе е хубава идеята за представяне в обществото и орисване на бебе, ама май трябва да е по-голямо и да не се шашка толкова.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #2 -: Юли 01, 2013, 22:36:50 pm »
Пеше не е получила явно достатъчно добра реклама тая бира  :wink: от 2012 до сега не съм я виждала  :lol: :lol:
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #3 -: Юли 01, 2013, 23:03:59 pm »
Бебе, все едно за моя големия казваш. И той беше така - след някой ден, изпълнен с емоции и дандания и рев до скъсване преди вечерния сън. Добре, че сестра му не е такава поне.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #4 -: Юли 02, 2013, 08:44:31 am »
И до сега, като прекали с емоциите - игри с много деца, Николета вместо да заспи веднага, като уморена, не иска да ляга и е .... абе превъзбудена е. А като беше бебе си беше баш така - рев и кривене. Надявам се да мине скоро.


п.п. Да почерпя - днес имаме годишнина от сватбата.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #5 -: Юли 02, 2013, 08:54:52 am »
Честит празник, Пеше!!!
Бъдете щастливи още много години заедно!!!

Аз броя дните от този месец и се моля най-накрая да заприлича на лято, да му се не види!!!
От понеделник сме на Цигов чарк, а там като е студено си е бая студено! :( 
Моля, някой ако е запознат с минералните басейни във Велинград да ме ориентира къде, какви са условията, по колко е удоволствието! Като резервен вариант.  И около Велинград също ме устройва!
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #6 -: Юли 02, 2013, 09:07:55 am »
Честита годишнина,Пешек!
Дълги години любов и разбирателство ти пожелавам!
Ние питка не правихме на малкия,във Варна почти никой не прави.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #7 -: Юли 02, 2013, 10:11:20 am »
Честит празник, Пеше!!!
Бъдете щастливи още много години заедно!!!

Аз броя дните от този месец и се моля най-накрая да заприлича на лято, да му се не види!!!
От понеделник сме на Цигов чарк, а там като е студено си е бая студено! :( 
Моля, някой ако е запознат с минералните басейни във Велинград да ме ориентира къде, какви са условията, по колко е удоволствието! Като резервен вариант.  И около Велинград също ме устройва!

Яна, ще разуча за басейните, че аз покрай бебета, деца от 3г. плаж не съм видяла  :( Е, излъгах- миналата година бях 1 път  :D


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #8 -: Юли 02, 2013, 11:22:07 am »
Пеше, честита годишнина, още много по толкова и все щастливи!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #9 -: Юли 04, 2013, 14:27:52 pm »
Пеше, честита годишнина и от мен!
Обичам го юли месец - майка ми днес има РД , след 10 дни и Вики. За мой ужас съм заобиколена от инатливи раци, но такъв е живота и си ги обичам.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #10 -: Юли 04, 2013, 17:12:22 pm »
Пеше, още много години щастлив семеен живот ти пожелавам!
При нас стана топло уж, но почти постоянно духа доста силен вятър. Тази година не знам ще имаме ли нормално лято - само вали, духа и се чудя как да завивам детето.
Да питам някой давал ли е чай от копър, Бебезан и т.н. Аз ги пия уж да помагат на бебе, а на него пробвах един два пъти да дам - е не ще го тоя чай и туй то. Та остава аз да се наливам и да си вярвам, че му помага.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #11 -: Юли 04, 2013, 19:29:14 pm »
На Вики копъра не му помагаже, симетикон и тва си е.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #12 -: Юли 05, 2013, 11:35:37 am »
Симетикон в два варианта купихме и му давам, но гледам да е на рядко. Много ме е яд, защото и Инфакола и Саб Симплекса са с подсладители - цикламат, захарин. Как може за бебенца да слагат тези боклуци? + разни там аромати, овкусители и т.н. Ама давам по малко, че не мога да гледам как се присвива и плаче душичката. Май трябва да спра да чета листовките на лекарствата.

Между другото, всички май изчезнаха от темичката - кой на море, кой по протести ;)


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #13 -: Юли 07, 2013, 01:33:35 am »
Бебе, най-добрият метод срещу колики е гушкането  :) Жорко се чувстваше най-спокойно когато  спеше върху мен. Ще мине и този период и после ще започне периодът на неспането поради никненето на зъбки и така до към 2 години  :D

Аз съм във фаза организиране на рожден ден ден на Жорко. Тази година реших да го направим вместо в клубче, на детската площадка. Днес поръчах тортата. Сега мисля какъв кетъринг да спретна  :wink:  Чудя се само дали да наема аниматор - повечето ни гости ще са между 2-4 години и не знам дали изобщо ще се впечатлят от него. Има ли смисъл да давам пари за аниматор?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #14 -: Юли 07, 2013, 07:25:13 am »
Според мен за толкова малки деца, аниматора е излишен. Имай предвид, че по-малките се плашат от преобразени хора. Виктор примерно не обича клоуни след едно парти с такъв.
Имам въпрос към Jam: Джам, виждам , че си писала в мамата в темата за детските телефони. Избра ли такъв? Мнение за това? http://vivitar.bg/detskigsmQ9M.html Блазни ме функцията мониторинг и SOS.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #15 -: Юли 07, 2013, 12:11:35 pm »
Меци, и аз си мисля, че няма смисъл да даваш пари за аниматор, още повече че ще сте навън. Ще има пързалка, люлка, пясъчник, едва ли ще успее някой да им задържи вниманието. Нека си тичат децата на воля. Вземи им свирки, балони, топки 2-3 вземи и ще е голяма веселба :)

Лейди, в някоя от предишните месечни теми обсъждахме на дълго и широко детските телефони. Аз лично взех решение, че в първи клас няма да купувам, просто е безмислено. Госпожата каза, че всички телефони се изключват в момента в който й предадем децата на входа на училището до предаването от нейна страна на нас. Така че не виждам абсолютно никаква нужда от телефон в такъв случай. Ще си ги мерят от втори клас евентуално :wink:
« Последна редакция: Юли 07, 2013, 12:13:53 pm от StefiZ »
Re: Юли е - време за море
« Отговор #16 -: Юли 07, 2013, 14:13:08 pm »
Много добро решение за телефоните!

Момичета, не пиша често, че съм затрупана със задачи, но ви следя редовно :)
Покрай Графити събитията, които правя просто дъх не ми остана, а вчера, след първото буквално и дробове не ми останаха.
исках да споделя, колко са различни родителите в Бг.
Някои изцяло подкрепят децата си да рисуват с графити, придружават ги до всеки уъркшоп или графити фест (говоря за деца 7-10-12 годишни) и тези деца наистина правят красиви неща.
Някои са точно обратното, по всякакъв начин стъпкват всички пориви за рисуване или изкуство.

Дано стана от първия тип родител :)
[/url][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #17 -: Юли 07, 2013, 15:26:42 pm »
 Стефи, ясно , но този който съм постнала като модел  поддържа SOS функция и мониторинг на изключен тел.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #18 -: Юли 08, 2013, 11:09:37 am »
Здравейте момичета и Лейди ;) Драго ми е да те видя. Пожелавам хубаво море на тези, дето не са ходили. Ние се завърнахме, чудесни 11 дни изкарахме.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #19 -: Юли 08, 2013, 14:03:11 pm »
Браво на вас, Нинче :) Как беше с бебе на 2 месеца на море? Ние за септември се каним, че хем да не е много горещо, хем да сме порастнали малко. Всеки съвет ще ми е от полза.
Мецани, моя приятелка беше правила РД на басейн - децата бяха много щастливи :) Само че бяха 5-6 годишни и може и да не става за по-мънички. Ще чакаме после снимки от вашето парти.


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #20 -: Юли 08, 2013, 14:36:50 pm »
Привет от локализираната в Средногорско миша компания!
Не пиша често, но ако успея да приспя и тримата на обед ви чета с удоволствие.

Толкова им е свободно на децата тук, че изобщо не ми се тръгва, но ще направим един воаяж на Юг
и после пак ще се върнем да завършим лятото. Хем да сменят обстановката и да не им омръзва.
Много ми се иска да им създам спомени, поне малко сходни с моите от детството
с ожулените колена и вкуса на малините които сам си набрал в двора.

Мецанке подкрепям момичетата, малки са за аниматор на 2 години.
Повече балони и лопатки за пясъчника и всичко ще е прекрасно!
Бебе давала съм Инфакол и като се сетя какви гимнастики бяха да се поръчва от чужбина,
но и при нас най-добре действаше гушкането и спане върху корема или гърдите на тате :)

Пожелавам ви спокоен ден и много усмивки! Бъдете здрави!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Юли е - време за море
« Отговор #21 -: Юли 08, 2013, 14:50:43 pm »
В събота бях на Рилските езера с три приятелки - женска компания, без деца. Но видях едно уникално семейство: мама, татко - на гърба с раница - столче с дете на около 2 години, а в пазвата му под горната дреха - бебе на два месеца 8O, и още - каката на 3 години и осем месеца, която ту ходи сама, ту майката или някой друг възрастен от компанията качва на конче. Такова спокойствие лъхаше от тях, че чак да им се възхити човек. Но аз признавам си не бих отишла на планина с толкоз много и такива малки деца накуп!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #22 -: Юли 08, 2013, 16:33:46 pm »
Чудя се само дали да наема аниматор - повечето ни гости ще са между 2-4 години и не знам дали изобщо ще се впечатлят от него. Има ли смисъл да давам пари за аниматор?

няма да се впечатлят, гаранция. с аниматор - от 4-5 години нагоре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #23 -: Юли 08, 2013, 16:35:06 pm »
Имам въпрос към Jam: Джам, виждам , че си писала в мамата в темата за детските телефони. Избра ли такъв? Мнение за това? http://vivitar.bg/detskigsmQ9M.html Блазни ме функцията мониторинг и SOS.

лейди, никакви отзиви не намерих за показания телефон, иначе много ми допадна още тогава. засега ми е избягала тая тема от главата, но ще я мисля още.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #24 -: Юли 08, 2013, 22:05:54 pm »
Браво на вас, Нинче :) Как беше с бебе на 2 месеца на море? Ние за септември се каним, че хем да не е много горещо, хем да сме порастнали малко. Всеки съвет ще ми е от полза.

Бебенце
, ами тя беше даже на месец и 10 дена. Чудесно и се отрази морето. Много добре. На плажа я водих три пъти, след 17.00 часа, беше приятно прохладно, лек бриз и от шума на морето спа няколко часа. Но разбира се не сме я вадили от количката :)
Аз бях много спокойна, защото там където ходим има малки деца и бебе на 3 месеца, много приятни и отговорни хотелиери и ни предоставиха всичко необходимо, включително ни бяха купили и микровълнова, за да стерилизираме.
Но съвети не мога да дам, всеки си знае, аз по принцип не бих отишла на море ако не беше голямото ми дете, не, че и аз не се накиснах с кеф в морето.
Иначе това, което правя тук и там - бутам количката и е една идея по-лесно - почистват ни стаят и не се мисли а храна и пазаруване. Пътят е вече много удобен, стига се за 3.5 до морето, а сега пускат и новата отсечка, та за 3 часа и не е кой знае колко тежко, особено ако се пътува през нощта или рано  сутрин :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #25 -: Юли 09, 2013, 06:57:14 am »
Джам, мерси много. Изкушава ме мониторинга. Вики го преместих от ДГ в подготвителен клас в училище, щото имах сериозни проблеми с госпожите в ДГ (като например да му позволяват да яде като прасе от чините на другите деца с техните прибори и други, и други подобни). Та някак си ми се иска да проконтролирам нещата на новото място.
Нина, някъде съм изпуснала новината за бебе Карина - да ти е жива и здрава и само да те радва.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #26 -: Юли 09, 2013, 08:19:10 am »
Здравейте момичета и Лейди ;) Драго ми е да те видя. Пожелавам хубаво море на тези, дето не са ходили. Ние се завърнахме, чудесни 11 дни изкарахме.

честита дъщеричка, Нине! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Юли е - време за море
« Отговор #27 -: Юли 09, 2013, 13:34:50 pm »
Здравейте момичета! Опитвам се да си спомня нещо, а и не намирам къде да попитам.
Та, чудя се, от кой месец мога да слагам бебчо в полулегнало положение, например на втората степен на облегалката на количката. Имам някакъв спомен, че от 6 месец можеше да се слага да седи... Забравила съм ги тези неща, а моето момче вече изобщо не иска да лежи и вече се чудя къде и как да го положа  :?


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #28 -: Юли 09, 2013, 13:40:52 pm »
Момичета, бях си купила Cytelium на Адерма за пъпчето на Жорко. Обаче съм го ползвала много малко, а не е евтин продукт. Имате ли си някаква идея за какво и какво друго  мога да го ползвам? Да не си стои така.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #29 -: Юли 09, 2013, 16:18:51 pm »
Благодаря ви за отговорите. Няма да наемам аниматор.
Вече накупих балони, шапки, подготвих играчки и чакаме неделя  :)

Десита, Жорко го преместих в летния кош на 6 месеца. От 3 месечна възраст го слагах в шезлонга, който е в полулегнало състояние.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #30 -: Юли 10, 2013, 09:24:07 am »
Като ходихме на ортопед ни казаха даже в кенгуру да го слагаме по малко. Да свиквало детето. Това при ортопедично здраво детенце. Не съм питала за наклонен шезлонг, но сме го слагали надигнат в нашия, че хоризонтално не иска да стои. Не съм се замисляла дали е грешно  :oops:


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #31 -: Юли 10, 2013, 11:46:54 am »
Здравейте момичета и Лейди ;) Драго ми е да те видя. Пожелавам хубаво море на тези, дето не са ходили. Ние се завърнахме, чудесни 11 дни изкарахме.

честита дъщеричка, Нине! :)

Благодаря :)

И на теб, Лейди!

Гледам за училище вече говорите, мен другата година ме очаква това и от сега съм в проблеми. Харесала съм училище, ама май нещата стоят като с детските градини, та ще видим дали ще успеем там да се класираме.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #32 -: Юли 10, 2013, 14:31:50 pm »
Е, Нина то и Вики трябва да е 4 група и чак по-следващата година да е първи клас, но не издържах. За една седмица - само плюсове мога да споделя за подготвителния клас. Напредък в писане (ръкописни ченгелчета, "лупинги", "лулички") и четене има за една седмица, каквито за цяла година в ДГ нямаше. Даже не ми се обяснява как детето ми не можело (и не искало) да рисува и пише, напротив, той сега сам се старае , защото има тетрадка с широки и тесни редове като големите. Та явно е въпрос на мотивация.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #33 -: Юли 10, 2013, 15:44:01 pm »
Момичета, да ви споделя какво ни каза нашата госпожа на родителската среща, сега на първи клас. В никакъв случай да не учим децата да пишат, за четенето каза нямам проблем, т.е. няма значение дали могат или не, но с писането е голям проблем. В подготвителна група някъде ги учат да пишат ръкописно, другаде печатно, всеки учител си има техника на преподаване на писането, т.е. изписване на чертичките и ченгелчетата - отдолу на горе или обратно и подобни неща. Та, жената каза, става едно голямо мазало, едното пише от ляво на дясно, другото обратно, третото пише печатно и им е изключително трудно, на тези уж можещите деца, защото са усвоили вече някаква техника, все пак, но различна от тази която преподава.
Така че не искайте от децата още от предучилищна група да знаят материала за първи клас :wink:
Сега да не ми приемете поста за упрек, не само споделям информация в която считам, че има много вярно, а иначе и Деси може да пише печатно, не съм я учила аз, не съм настоявала изобщо, но в ДГ явно се учат.
« Последна редакция: Юли 10, 2013, 16:57:14 pm от StefiZ »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #34 -: Юли 10, 2013, 16:48:31 pm »
Това с печатното писане ми беше голям проблем. Наистина е ужасно трудно, след като си се научил да пишеш печатно, да се научиш да го правиш ръкописно. Особено ако учителката ти в начален курс е от старата школа и държи да пишем с „тънко и дебело“. Е няма такава гадост ви казвам.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #35 -: Юли 11, 2013, 07:35:31 am »
Доколокто ми е известно има някакъв утвърден стандарт, че при започване на 1 клас децата трябва да познават буквите, да  са усвоили безбуквени елементи - лулички, ченгелчета и прочие, даже има и входни нива, цифри, да правят разлика между гласни и съгласни.
Стефи  това, което казваш ти е точно така, защото има поне три системи на обучение в ДГ, да не говорим колко е мотивиран и подготвен персонала там. Това беше и моята логика да го преместя в училище, защото там ако се учи как да се пише, поне го правят по правилния начин. Има си и учебни тетрадки, в които се показва как се започва и как свършва съответния елемент или буква. Останалото е манджа с грозде. Да не говорим, че в системата "Приказни пътечки" има грешки при отразяване на гласни и съгласни, а урокът "Защо стоножката има сто крачета?" кърти отвсякъде.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #36 -: Юли 11, 2013, 08:45:14 am »
лейди, предучилищна група си е предучилищна на всякъде, било в ДГ или в училище. При нас в Дг децата също имаха тетрадки с тесни и широки редове, тетрадки с квадратчета и т.н. и т.н. Програмата е една, а вече учебните пособия да, мисля че са три от които всеки директор си избира.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #37 -: Юли 11, 2013, 17:00:17 pm »
Мами, ваканция е, какви са тия лулички и ченгелчета, цифри и букви - заболя ме главата само като ви чета :) Шегувам се разбира се.
И моето дете ще е в предучилищна /подготвителна/ или иначе казно - 4-та група в детската градина от есента, та и аз се вълнувам какво ще се случва тогава и после - първи клас. Но...това лято ще го посветим само на игри и забави. Аз и догодина мисля да не занимавм в къщи детото с обучение, освен ако то не проява желание. Ще разчитам на заниманията в детската градина и на това - у самото дете да се събуди интерес към четете, писането и пр. не мисля да го пришпорвам, пък ще видим... Надявам се всичко да върви гладко.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #38 -: Юли 11, 2013, 17:59:32 pm »
Ваканция,но свършва,моите ще са в училище предучилищна тази година,другата 1 клас понеже в Сащ се почва 1 година по рано.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #39 -: Юли 11, 2013, 18:46:17 pm »
Ваканция за България, ние още учим :D Голяма драма са ни домашните :? А има още двайсе дни докато завърши училище :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #40 -: Юли 11, 2013, 20:55:33 pm »
Вие вярно нямате лятна ваканция,ужасно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #41 -: Юли 11, 2013, 21:10:24 pm »
Мнем, само 6 седмици е лятната :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #42 -: Юли 12, 2013, 09:12:10 am »
Половината месец мина докато се включа  :D
Весели морета и ваканции пожелавам на всички!

В първия ден не масеца София стана на две  :D Кога минаха две години не разбрах! Поради ваканцията в яслата детето е на село, та там спретнахме импровизирано скромно парти. Утре ще празнуваме в роднини и приятелчета. За място избрах Парк Рила в Дупница. Изключително чисто и спокойно място.  Има няколко къщички с барбекюта, едно от тях ще ангажираме. Ако някой иска да го посети: https://www.facebook.com/pages/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BA-%D0%A0%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%94%D1%83%D0%BF%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0/110631302359341
Дано времето е хубаво  :D
В парка има страхтона детска площадка, плаж, езеро с водни колела, две кафенета, една кръчма и много алеи за разходка и каране на колело  :D

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #43 -: Юли 12, 2013, 10:17:48 am »
А Парк Рила е чудесен, две години като ходихме в Сапарева баня всяка вечер почти бяхме там.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #44 -: Юли 12, 2013, 11:04:03 am »
Гане, а при нас свършва ваканцията на втори август. Винаги съм се чудела как може децата да не са във ваканция през август, а то и на моята глава дойде.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #45 -: Юли 12, 2013, 15:35:52 pm »
Много е гадно това с кратките ваканции. Дано не го измислят и тука да е така, че нали все идеи "от запад" черпим. Последно нали не приеха задължителната ДГ от 4 години? То за нас ще е задължителна сигурно, че нямаме баби наблизо, а и мисля, че е хубаво за детето да е сред други деца. Ама ме е яд, че се опитват да го наложат като задължително - да ги пращаме от родилното направо на обучение.

Да ви кажа на бебешките майки - чаят от семена на копър много помага срещу колики (пия го аз, не бебо), но му се забавя перисталтиката явно и се запича :( Та сега един ден сме с чай, един без чай. Хич не ми се иска да му правя номера с термометъра. 


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #46 -: Юли 12, 2013, 22:18:53 pm »
Работещите майки се притесняват, че няма кой да им гледа децата 3м през лятото, а вие с други грижи  :D
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #47 -: Юли 12, 2013, 23:10:10 pm »
Бебе, щом сте само на кърма, не е задължително да ходи по голяма нужда всеки ден детето. Просто усвоява всичко. Или има проблеми при изхождането?
Има държави, в които почват т.нар. училище на три години. В Германия е задължително от шестгодишна възраст. Моята госпожица ще почне на пет (тръгват в годината, когато стават на шест, а тя е родена през ноември).

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #48 -: Юли 13, 2013, 00:33:44 am »
Блу, а не може ли да я отложиш? На мен ми се струват ужасно малки на 6, изобщо не са подготвени за стреса с училището. А за ваканцията, съчуствам. Ние сме за първа година с такава кратка ваканция и още не можем да се нагодим :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #49 -: Юли 13, 2013, 07:46:44 am »
Гане да ти кажа честно и аз не бих се нагодила.  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #50 -: Юли 13, 2013, 09:27:43 am »
Бебе, чай за колики на Хип купувах аз. Веднъж. После си купих от билковата аптека съставките и си ѝ запарвах сама. Беше със семена от копър и още нещо, ама .... не съм се разсънила още и убий ме не се сещам. Даже този на Хип леко сладнеше, а аз моите запарки не ги подслаждах. Помръщи му се малко половин ден и го пропи. Ако имаш кутийка на Хип, виж с какво е.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #51 -: Юли 13, 2013, 12:10:12 pm »
Лейди, много ми е терсене, а отделно моя не иска да прави домашни, имат егати шантавия график - понеделник, вторник и четвъртък са до 11.20, в сряда до 1, а в петък до 12.15. Дет се вика докато отвориш очи, оправиш леглата и вече трябва да го вземаш... Вече са уморени децата, не им се ходи на училище... Абе тоя дето е измислил, че трябва да тръгнат на 6 не е бил с акъла си.  :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #52 -: Юли 13, 2013, 23:02:01 pm »
Гане, мога да я отложа с година, ама все пак е момиче. Нали уж се развиват по-бързо?! Има време, ще го мислим.
А на колко да тръгват? Нали и в Бг пак на 6 почват.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #53 -: Юли 13, 2013, 23:09:06 pm »
Блу, повечето са на 7, мисля, само ако искат родителите и е да речем в началото на годината, тогава може да тръгне на 6. Ох, не знам, това с училището е жестоко тук :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #54 -: Юли 13, 2013, 23:13:43 pm »
Аз съм почнала на шест.  :) Не помня да ми е било по-трудно от на другите. Научих се да чета и пиша в училище.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #55 -: Юли 13, 2013, 23:14:58 pm »
Аз на 7, но ме бяха учили преди това и ми беше безумно скучно поне до 3ти клас :oops: Но системата тук е безумна просто, има такива невероятни неща, че нямам думи :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Юли е - време за море
« Отговор #56 -: Юли 14, 2013, 14:49:25 pm »
За училището нашата кака е родена в края на януари 2007 г., много мислехме дали да не я пуснем сега от септември на училище, но в крайна сметка решихме да си поиграе още една година  :) Нищо, че догодина за училище ще бъде вече на 7г. и 8 месеца. Само че за предучилищната ще я прехвърлим от детската градина в училище. Така мисля, че ще получи по-добра подготовка, ще е по-близо до вкъщи и тъй като ще съм си вкъщи заради бебето, ще мога да я вземам на обяд. Аз съм родена на 6 януари и също съм тръгнала на училище след навършване на 7 години.
За почивката някъде с топъл минерален басейн засега сме си харесали комплекс Варвара, близо до Пазарджик. Някой ходил ли е там? Ще се радвам, ако някой сподели мнение, и най-вече дали е удачно място за малко бебе.
Респект, Велинград ни е резервен вариант  :D Почти всяка година ходим там и ми се иска сега да сменим, но не се знае дали накрая няма да заложим на изпитаното  :lol:


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #57 -: Юли 14, 2013, 15:18:07 pm »
Работещите майки се притесняват, че няма кой да им гледа децата 3м през лятото, а вие с други грижи  :D

М-и
, Направо не ми се мисли. За ДГ - до колкото знам и при нас правят сборни групи за лятото, а за училище... Да  сме живи и здрави и дано имаме работа, пък като дойде време ще го измислим.
Блу, даже като пропусне 1 ден, пак си ходи течно. Не е като запек. И докторката му каза да действаме с термометъра, ако 48 часа не е ходил. Да не сме се притеснявали, ако прескочи ден. Но си права, че вероятно разрежа ходенето, защото нали вече са по-адаптирани стомахчето и чревцата и усвояват по-добре.
Pesheck, мама свеки ми донесе Хип, ама на гранули разтворим и малко не ми вдъхва доверие на детето да давам :) А у наше село само Бебезан и семена копър продават, трябва да видя за Хип пакетчета в СтЗагора когато ходим. В тази връзка- пращам моя мъж за чай против колики на Хип или семена от копър. След половин час висене в аптеката на опашка излиза бесен. Щял да набие аптекарката, щото той и казал какво иска, пък тя му предлагала накакъв чай с мента и лайка. После видях, че това е бебезанът  :lol:  та значи жената правилно му го предлагала. Иначе копърът, даже само аз като пия му действа добре, а на него да му подслаждам със захар и аз не ща. Намалих количеството и концентрацията дето пия аз и сега май е добре положението.
desita_r, ако ходите на тази Варвара, да дадеш отзиви. Не бях го чувала даже.


Re: Юли е - време за море
« Отговор #58 -: Юли 14, 2013, 15:32:18 pm »
desita_r, ако ходите на тази Варвара, да дадеш отзиви. Не бях го чувала даже.
Ако ходим... ние докато си изберем място, то лятото ще свърши...
И аз не бях го чувала, случайно попаднах на него в интернет и ми се стори хубаво, с тези къщички и топли басейни. Само спа център няма, но пък гледах друг хотел във Варвара със спа.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #59 -: Юли 15, 2013, 09:04:19 am »
Desita, а ако идвате във Велинград, пиши на ЛС. Може да си чукнем една среща с бебоците :-)


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Юли е - време за море
« Отговор #60 -: Юли 15, 2013, 09:09:36 am »
Хубаво и спокойно лято и от нас,докато седна да напиша ред то лятото ще мине :),но когато мога сядам да чета :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #61 -: Юли 15, 2013, 09:45:40 am »
А на колко да тръгват? Нали и в Бг пак на 6 почват.

не е така. в България училище се започва от 7 години. по желание на родителите може от 6, но не е задължително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Юли е - време за море
« Отговор #62 -: Юли 15, 2013, 10:02:31 am »
За Варвара мога да каже само, че водата в басейните със сигурност е минерална и топпа - дори много топла, така че децата могат да се къпят дори през по-хладни дни. А летните вечери там са прохладни и приятни. Иначе не съм ходила скоро и незнам как изглежда реновирания плаж и къщичките около него, са на тихо и спокойни място.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #63 -: Юли 15, 2013, 11:21:38 am »
А на колко да тръгват? Нали и в Бг пак на 6 почват.

не е така. в България училище се започва от 7 години. по желание на родителите може от 6, но не е задължително.

Явно е станало практика да се пускат на 6, защото и аз съм останала с впечатлението, че е задължително вече.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #64 -: Юли 15, 2013, 12:29:13 pm »
Моника ще тръгне на 6 годинки на училище. Не виждам никаква драма в това. Тя върви с наборчета 2006. Това, че е родена декември, а някои дечица януари и са с цяла година по-голями изобщо не е драма. Според мен трябва да се водим по желанията на детето, не по желанията на родители и баби. Желанието на баба и е да я оставя още една година 4 група в градината. Желанието на детето беше да отиде още миналата година предучилищна в училище. Тя никога не обикна детската градина. 4 група не минаваше и ден, в който да не търпях укори, че не съм я записала в училище, както едно детенце от групата. Баба и в момента се тръшка повече от девойката да си остане в градината още една година. Детето я чу и рева само два дни, въпреки моите уверения и молбите ми, да не и обръща внимание. Не мога да разбера, като минат 60-65 години, какво им се случва на тези хора.
Та според детето се взимат решения от този сорт е моето мнение.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #65 -: Юли 15, 2013, 13:09:34 pm »
Лидия, детето ти е родено 2006 г., нали, ако е така, то всъщност означава че си тръгва точно с набора, какво значение има че е декември месец? Не знам защо битува разбирането, че децата родени в края на годината видиш ли са по-малки и едва ли не ги броим към следващия набор. Ако бъркам и детето ти е 2007 г., извинявай, но ако е 2006г. не знам защо си решила, че ще тръгне на 6г., защото реално в годината на тръгване си навършва 7г. И деси е родена на края на октомври и няма да има навършени 7г. като започне първи клас, но не мисля, че детето ми тръгва на 6г. на училище :wink:
разлика има при децата родени в една и съща година но януари и декември например до към 3-4г. възраст, на 7г. вече няма никаква разлика или поне би трябвало да няма.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #66 -: Юли 15, 2013, 13:41:25 pm »
на задължително начално училищно обучение подлежат децата, навършващи 7 години в годината на тръгване. хора, това е така от сто години, от луната ли падате?

на училище не сте ли ходили, нямахте ли в класа деца, родени в целия диапазон на годината???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #67 -: Юли 15, 2013, 14:12:06 pm »

на училище не сте ли ходили, нямахте ли в класа деца, родени в целия диапазон на годината???

е добре че ти го каза в прав текст, аз се опитах отдалече да обясня, ама явно не ми се получи :lol: :lol:
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #68 -: Юли 15, 2013, 14:53:49 pm »
Още от първото ти изречение се разбра какво искаш да кажеш, Стефи - то си е било така винаги - тази година  набор едикой си  навършва 7 и тръгва.
Аз просто не обърнах внимание на набора на Моника - ако е 2006, си е точно навреме.

Аз завърших със 73 и си бях в оригинал 6-годишна въшка 74 набор - в края на август ги навърших и септември - на училище. Нямах навършени 17 години, когато завърших гимназията  :?

Когато видях дъщеря си на 6 години, реших, че няма да я пусна - досвидя ми се - правилно или не, това ми беше решението. Дадох й още една година безгрижие и не съжалявам. Но и тя не се е тръшкала да ходи на училище :wink:
« Последна редакция: Юли 15, 2013, 14:56:04 pm от Елфи »
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #69 -: Юли 15, 2013, 14:57:17 pm »
Аз съм януари '81, ходих на училище с набор '80.Имаше цял клас от набор '81 в училището в което бях записана.Сестра ми февруари '85 също беше записана с набор '84.Общо взето амбициозна майка.Аз бях доволна че съм на училище, на мен ми харесваше, но при сестра ми нещата не бяха точно така.

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #70 -: Юли 15, 2013, 15:31:19 pm »
абе и аз съм тръгнала на 6г. и 1м. на училище, със 77 набор. завърших на 17 не навършени :lol:
не е драма, на мен ми беше ок, аз исках да ходя на училище.
и сега е така, ако родителите преценят могат да си пуснат детето на 6 навършени години.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #71 -: Юли 15, 2013, 15:41:46 pm »
не е драма, на мен ми беше ок, аз исках да ходя на училище.
И аз обичах училището, затова не ми се завършваше (какъв страхотен випуск бяхме...)
Тийновете нали все бързат да стават големи - е, аз пък не щях  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #72 -: Юли 15, 2013, 18:05:15 pm »
Е то и аз тръгнах с набора си, въпреки че още нямах навършени 7. Трудно ми е да го обясня това на нашия тати, но и не се напъвам много де. Той е роден февруари и според него детето трябва да тръгне на училище, след като е минал РД-то със 7 свещички. Пък аз нали съм родена средата на ноември, като Ники, не го намирам за нужно. Сега например със зъби и нокти браня правото си да съм на 41 моля, моля, защото, понеже, видите ли ноември е още далееече :lol:

п.п. Да ви кажа хубаво било да има доста по-голямо дете в къщи. То детето на 16 вече де ама .... Кого ще пратя на опашка за мляко - батиииии, кой ще иде до пазара за копър - батииии, че и с малката даже. Кой ще отскочи за хляб - ми да пак бати. Лошото е, че племенника утре си отива, ама ще гледам да го прикоткам да ми гостува пак. :lol:
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #73 -: Юли 16, 2013, 01:47:05 am »
Пеше, друго си е с бати. Едно от големите най-неочаквано се премести в нашия град преди две седмици. Живя десет дена вкъщи, докато си намери квартира. Е, това си беше лукс. :-) Обещал е още да помага, а аз ще съм наред, когато той си направи деца. Тъкмо сколасахме чичото и лелята да са малко по-големи от племенниците.  :wink:

Джаме, при нас шест- и седемгодишните бяха горе-долу един и същи брой. Като казах, че в Бг почват на шест, имах предвид, че много почват на шест, а не че е задължително за всички. Друг въпрос е, че някога ги деляха до родените през юни. Една от приятелките ми е родена на 10 юни и винаги беше най-малката в класа.

Гане, нямам представа каква ще е програмата. Така или иначе във всяка провинция е различна. А мъжът ми иска да ходят във френско училище. Да видим дали ще ги приемат изобщо, че има входящ тест!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #74 -: Юли 16, 2013, 12:04:00 pm »
О да, верно е това. Но поне си в добрата провинция и след четвърти клас нямате препоръки, тукашните са такива консерви, че не знам...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #75 -: Юли 16, 2013, 12:05:35 pm »
Гане, това с препоръките след 4-ти клас за кои провинции е валидно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #76 -: Юли 16, 2013, 12:17:03 pm »
Ух, Джам, не мога да кажа със сигурност. Преди беше валидно за цяла Германия, сега до колкото знам са отменени в някои провинции. Знам, че е имало разговори, за да се отменят, но тук са много консервативни и говорят, че ще отнеме доста време. Ще проверя и ще ти пиша.

Баден Вюртенберг, Саарланд, Хесен, Северен Рейн-Вестфалия, Бранденбург - това по спомени, но може да има и още.
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 12:23:09 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #77 -: Юли 16, 2013, 15:19:51 pm »
И Райнланд-Пфалц също е към твоя списък.

Единствено знам, че в Берлин основното у-ще е до шести, а не до четвърти клас.

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #78 -: Юли 16, 2013, 15:37:41 pm »
Ха, здрасти и от мен вече по средата на месеца :)
На който му предстои почивка да мине спокойно и весело :)
Аз съм заредена с красоти и приятни изживявания :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #79 -: Юли 16, 2013, 16:11:59 pm »
Мерси Блу, не ги помня всичките. А и те са си съобразени по райони, добавят оценки, изобщо мазало :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #80 -: Юли 16, 2013, 16:17:34 pm »
Аз съм от експерименталните шестгодишни и класа ни беше с деца родени от януари до юни включително. А в първи курс в университета, мама получаваше детски за мен, защото бях на 17.  И първи клас спяхме на обяд в училище. Не съжалявам, че съм от шест годишните, не ми е тежало никога. В първи клас се научих да чета и пиша, преди това не знаех и не мисля, че съм била ощетена с нещо. Е моите деца са октомври и януари, така че Елена ще тръгне на 7, а Стефан на 6,8.  Мен по ме тормози факта, че ще трябва да ходят на занималня, защото няма кой да ги гледа в къщи, а занималнята я свързвам с това, че едно време на занималня ходеха слабите ученици, които не можеха сами да си научат уроците. Но това са си мои предразсъдъци, сега вече нещата не стоят така, просто децата които са на занималня, няма кой да ги гледа в къщи...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Юли е - време за море
« Отговор #81 -: Юли 16, 2013, 17:13:59 pm »
Гери, и аз мисля като теб :)
както знаете, Стефания ще тръгне на 6,6 в 1ви клас
бла бла са това, че ще й ограбя детството, при условие, че дори и да не тръгне в първи клас, ще трябва да ходи на училище и ще учи неща, които вече е виждала и правила
чете, доста гладко, не срича- просто по-бавничко, пише ръкописно и печатно, няма особени затруднения, не е и гений обаче, смятам че си е средностатистически развито дете
аз съм  тръгнаала на такава възраст, не се чувствам ограбена от каквото и да било :)
те нашите деца и без това са жертви на цифровизацията, от както са родени :))))

да се похваля, че прекарахме страхотен уикенд на драгалевски въздух- страхотна компания, децата косиха трева, правиха си кал, пекохме ядене на скара, танцуваха хора около огън ... ето такива емоции трябва да се стремим да им осигуряваме редовно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #82 -: Юли 16, 2013, 20:06:30 pm »
да се похваля, че прекарахме страхотен уикенд на драгалевски въздух- страхотна компания, децата косиха трева, правиха си кал, пекохме ядене на скара, танцуваха хора около огън ... ето такива емоции трябва да се стремим да им осигуряваме редовно[/color]

Eeeeeee, kak не съм надушила скарата, че да дойда!
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #83 -: Юли 16, 2013, 21:51:55 pm »
Мерси Блу, не ги помня всичките. А и те са си съобразени по райони, добавят оценки, изобщо мазало :?

Ти да не мислиш, че ги знам всичките?! За някои просто имам информация от опит.  :wink:

мини, радвам се за вас!  :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #84 -: Юли 17, 2013, 00:22:51 am »
Да Моника е родена декември 2006 година и ще тръгне септември на училище в 1 клас на 6 год и 9 месеца. Единствено за мен това не води до ужасна драма. Мнението на доста хора е да я оставя да си "поживее" в градината още една година. Нещо, което нямам никакво намерение да правя...
Аз също съм тръгнала на училище на 6 години. В класа имаше деца с година и отгоре по-голями си спомням. Не скърбя особено по затритото ми детство и не разбирам, защо повечето хора правят огромна драма от това. Но на мен често ми се случва  :lol:. Разбирам, че не съм единствената убиица на детски безгрижни дни  :). Горките ни деца.  :)
Здраве и усмивки желая.
« Последна редакция: Юли 17, 2013, 00:25:03 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #85 -: Юли 17, 2013, 09:33:56 am »
Е то и аз тръгнах с набора си, въпреки че още нямах навършени 7. Трудно ми е да го обясня това на нашия тати, но и не се напъвам много де. Той е роден февруари и според него детето трябва да тръгне на училище, след като е минал РД-то със 7 свещички. Пък аз нали съм родена средата на ноември, като Ники, не го намирам за нужно. Сега например със зъби и нокти браня правото си да съм на 41 моля, моля, защото, понеже, видите ли ноември е още далееече :lol:

И аз така, тръгнах на 6, защото съм каот теб средата на Ноември. Ти си моята зодия значи :-).
 

Това за набора не важеще ли за вискчи, че мъжът ти не го разбира. Всеки моя тнабир търгваше същата година, не зависимо дали рожденият им ден е след 15ти Септември. В класа никога не сме имали деца от следващия набор. Дори се учудвам, че имате право на избор да изчаквате, ако желаете.

По повод заформилият се разговор. Тук тръгват на 6, като и предучилищната от 5 е задължителна, като тя е половин ден. Аз не виждам никаква разлика дали ще ходи на предучилищна или на детска градина, че дори и в първи клас не е кой знае какво, само дето вече не се спи. Има класни стаи, в които има кръгли маси и играчки и децата могат и на земята да седят ако искат. Единствената разлика е, че имат дъска. Те и учебници нямат поне до към 4ти-5ти клас някъде ( не знам точно), само някакви хвърчащи листа им дават за всеки урок и те си ги носят в къщи лист по лист.  А тази лудост, тетрадка за домашна работа, въобще не съществува като понятие. Учителят не иска ( и с право) да носи 20 тетрадки и при положение, че няма изискване, никой няма такава тетрадка. Всяко домашно си се предава на лист, който заема само домашното. 

Леле като помня като малка то бяха подвръзии, пък етикети, пък тетрадка за работа в клас, тетрадка за домашна работа, тетрадка за не знам какво си... И чантата ми късаше гърба, чудно как не си изкривихме гръбнаците всички. А и сега четох, че същите проблеми имат с тежестта.  Аз от както съм тук подобна тетрадка не съм ползвала и хич не ми и липсва. Папка с метални кръгове, листове с дупки, закачаш лист по лист, късаш, махаш, слагаш разместваш - много по-ефективна работа. Всичко предмети са там, на едно място ( ако искаш де). Това също е вариант, ако искате да намалите тежестта на чантите.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #86 -: Юли 17, 2013, 09:45:40 am »
А ние с тези реформи в образованието, докато порастне Божидар за училище, не се знае какво ново ще измислят. Гери, а сега не спят ли първи клас на училище? И аз съм била на 6г и половина и спяхме на училище. Беше весело - на едни легла наредени едно до друго и на 2 етажа :) Нямам някакъв лош спомен на ограбено детство.
А какви са тези препоръки в немско, че ми стана любопитно?
Боби, и аз си спомням това с тежките чанти. Първи клас съм била 16 кила въшка, а чантата ми е тежала сигурно над 5кг - 1/3 от теглото ми. Не знам защо не го въведат и тук това с уроците на листове.
Мини, браво на вас. Много се радвам на семейства, които водят децата си на такива почивки, а не само по all in хотели на спане и ядене, молове и т.п.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #87 -: Юли 17, 2013, 15:23:22 pm »
Бебе, съвсем в сбит вариант системата е такава: Има три вида у-ща в Германия, като в повечето провинции децата се профилират след четвърти клас. Гимназията, където са децата с най-висок успех. Другото е нещо като техникум, където учат различни професии, не само технически специалности. И третият вид е за слабаците. След четвърти клас всяко дете получава препоръки към кой от трите вида учебно заведение да се насочи (на някои места имат и смесени у-ща от номер две и три, мисля). Ако завършиш гимназия, държиш матура по пет предмета (не съм сигурна за броя на предметите) и с оценките от матурата директно кандидатстваш в университета, където няма входящ изпит. Ако си се насочил към специалност, която няма ограничение в броя на студентите, значи със сигурност ще можеш да следваш това, което искаш. Не е като в Бг - например 100 бройки за психология, а в повечето специалности приемат всички кандидатствали. За право, медицина и др. обаче броят студенти е ограничен и там вече гледат оценки, стажове и др. От подобието на техникума не можеш да следваш в университет, а в по-практическо насочено висше училище, да речем нещо като колеж, въпреки че пак излизат бакалаври. Ако искаш да учиш в нормалния университет, който е по-теоретично насочен, тогава трябва да изкараш още една година у-ще и да положиш допълнителни матури. От третия вид не можеш да следваш директно. Май това е накратко. Немците следват до много късно. Докторатът също е на почит много повече отколкото в България например. Затова се стига до парадокса, че студентстват и на по 30 +. Докато си намеря работа и се сетят за децата (ако се сетят изобщо, защото има много млади хора, които не искат деца, за да не им пречат да се развиват професионално, за да не им огряничават свободата, немците са народът, който най-много пътува, или защото ще им излязат много скъпо. Дори се стига дотам, че можеш да намериш информация колко ще ти струва едно дете от раждането до дипломирането в университета. Някъде бях попадала на цифра от порядъка на 140 000 евро. Та, ако си някой по-пресметлив, веднага ще си направиш сметката как можеш да похарчиш тези парички за себе си.  :lol: в България не съм срещала такова нещо, но това са част от националните особености. Не ме разбирайте грешно! Всеки народ си има предимства и недостатъци. Аз търся приятели, при които преобладават предимствата. ;-)).
« Последна редакция: Юли 17, 2013, 15:34:36 pm от blue_sky »

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #88 -: Юли 17, 2013, 15:51:48 pm »
Дори се стига дотам, че можеш да намериш информация колко ще ти струва едно дете от раждането до дипломирането в университета. Някъде бях попадала на цифра от порядъка на 140 000 евро.
Спомням си коментара на една девойка след закупуването на памперси, мляко и не помня още какво. Момичето се тюхкаше колко парички е похарчило и завърши с: То тва дете ми излиза златно  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #89 -: Юли 17, 2013, 16:13:24 pm »
bebe_2013, до колкото знам в момента не спят в първи клас.

blue_sky, в потрес съм от немската система на обучение. Това на 9-10 годишно дете да му сложат етикет и да му отнемат шанса да развие потенциала си на по късен етап не мога да го приема. Напомня ми на филма "Гатака"...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #90 -: Юли 17, 2013, 17:16:21 pm »
Лидия, вероятно е било казано на шега. Ти можеш да прецениш по-добре. Но в Бг на никой няма да му хрумне да си записва ежедневните разходи по детето, за да каже после, че му е излязло еди-колко си. А и все пак стандартът е друг. Тук взимат 186 евро детски (най-богатите мисля, че не взимат, но едва ли им и трябват). А памперсите са по-евтини отколкото в Бг.

Гери, и аз си мисля, че в рано да може да се прецени потенциала на едно дете. Затова съм доволна, че при нас е след шести клас, въпреки че като всяка майка си мисля, че моето е много умно.  :lol:

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #91 -: Юли 17, 2013, 17:41:08 pm »
т.е. при тях след 4ти клас има нещо като нашите гимназии и техникуми след 7-8ми клас, плюс някакво слабо, така да се каже, училище, дето няма аналог тук. Само че тук каквото и средно училище да завършиш, ако учиш може да кандидатстваш. Немска му работа :) Щом при тях работи тази система от години, сигурно си е добра за тях. Но наистина си е малко стил "Гатака", или поне на нас така ни звучи... ограничаващо. Кое дете в 4ти клас е узряло с план за бъдещето си? Аз в начално и в гимназията исках да стана лекар, 11ти клас реших - икономист и такъв ме приеха, а накрая учих за инженер :) Не съжалявам за избора си и се радвам, че съм имала такъв.
Хех да почвам да смятам и записвам, колко ми струва моето слънчице.  :lol: То ние още от бременността сме в преразход... тюх


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #92 -: Юли 17, 2013, 18:38:17 pm »
Наистина много е гадна немската система, да не кажа абсурдна. Всеизвестен факт е, че не само мозъка на детето а и социалният статус на родителите играят роля там. Според мен на всяко ниво на образование би трябвало да има опция да  настигнеш другите. До колкото разбирам, ако си завършил едно от по-ниските 2 вида училища, можеш да учиш допълнително и да кандидатстваш.
Вероятно е нещо като нашите техникуми. От там можеше да се кандидатства за университет, но нека реално си представим колко човека завършили сменна гимназия или Цвятко Радойнов(примерно) са отишли в уноверсиситет. На мен така ми звучат нещата, може да бъркам.
« Последна редакция: Юли 17, 2013, 18:46:57 pm от Bobbie »


  
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #93 -: Юли 17, 2013, 22:09:12 pm »
Боби, и на мен не ми допада системата, но е такава. И не, не се притеснявам за бъдещето на децата ми. Знам, че ще направим всичко възможно, за да получат добър старт в живота. Висшето образование тук е добро. Не че е задължително да следват. Сами ще преценят някой ден. Искам да са здрави и да станат добри и щастливи хора.
За американската система не знам почти нищо освен следната история: имах един съученик във френската, който имаше успех около четири. В единайсти клас отиде в Щатите и каза, че знаел по-добре френски от учителката. След това завърши и колеж.   :wink:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #94 -: Юли 18, 2013, 07:07:26 am »
Боби, и на мен не ми допада системата, но е такава. И не, не се притеснявам за бъдещето на децата ми. Знам, че ще направим всичко възможно, за да получат добър старт в живота. Висшето образование тук е добро. Не че е задължително да следват. Сами ще преценят някой ден. Искам да са здрави и да станат добри и щастливи хора.
За американската система не знам почти нищо освен следната история: имах един съученик във френската, който имаше успех около четири. В единайсти клас отиде в Щатите и каза, че знаел по-добре френски от учителката. След това завърши и колеж.   :wink:
Аз нямам кой знае какви наблюдения над средното образование, но смятам че висшето и нагоре са добри. Пак естествено си има и посредствени хора, както и такива които знаят много. Но отново опираме до условия - тук са в пъти по-добри и ако искаш да научиш нещо ти е улеснено, само да искаш да учиш.  Но честно казано не знам дали има голяма разлика между американец завършиш посредствено и българин завършил с тройки.
Преди 5-6-7 години в България влезнах в една книжарница и разглеждах учебници и жената ми каза, че еди кой си учебник по микробиология бил популярен. Купих го от люпопитство и честно казано не можах да появярвам, защото учебника се оказа, че ми е набор.   Искрено се надявам да ме е излъгала, за да го купя и да не е вярно, че по него се учи.

А за системата на средно образование - много неща се разправят, но в крайна сметка като погледнем резултатите американците са много пред нас по резултати от PISA. Как става така на мен не ми е ясно, защото и аз уж бях с впечатления като на твоя съученик, ама това са към днешо време резултатите.
Според мен по другите предмети са как да е, но често са много зле по математика, масово не разбират за какво става дума.  И въпреки това и по това ни минават, честно не знам как се получава, но явно аз в България съм живяла в някакъв мой свят откъснат от средната реалност, защото моите съученици не са били така.

Идеята за системата ми беше обаче, че независимо от къде идваш и кой я баща ти, можеш да отидеш и в Харвард, ако имаш успеха за това.  Премането ти там не зависи от препоръките дадени ти като малко дете от някой си учител.Препоръки се взимат предвид, но от времето точно преди кандидатстването, грешка направена преди години не ти държи цял живот. Както всъщност е и в България и както според мен би трябвало да е навсякъде. 



  
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #95 -: Юли 18, 2013, 08:31:51 am »
Имах навремето един преподавател, който преподаваше и в Америка. Та той казваше за тяхното висше - „Вие само си мислите, че учите тук. В България учат лекарите (според Мели и те вече не толкова :wink:) и поповете.“ Там прекарвали много време в библиотеката, четели и правели разни занятия през цялата учебна година. А тука знаете как е - чете се няколко дни преди изпита. Там работели здраво по това, което учат защото почти всеки студент е със студентски заем, струва му много скъпо това учене и това - „абе да имам некво вишу“ не било познато. Който бил отишъл да учи знаел, че да, образованието ще му помогне да печели повече и се стараел наистина. Пак казвам това по думите на преподавател, работел и там. Сега колко е вярно .....
За средното им пък - на позната щерката ходи там за година, в семейство и учеше в тамошно училище. Нейното мнение беше, че не им съвпада материала с нашия, примерно математиката, не учат много световна история и география. Но пък беше впечатлена от часовете с чисто практическа насоченост - как се разпределя семеен бюджет, как се пишат молби, СВ, мотивационни писма .... ей такива неща, които наистина ще им трябват, още като завършат. Другото което много я беше впечатлило, че там е стандарт на поведение, да се подкрепя желаещия да се развива. Нейните думи бяха „ те може да са глупави и мързеливи, без грам амбиция, но видят ли някой, който има желание за нещо повече, му помагат. Или поне не му пречат на принципа  - тоя/тая за к`во се мисли“. И за това не знам доколко е така, просто това е споделяла девойката.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #96 -: Юли 18, 2013, 08:55:38 am »
Нейните думи бяха „ те може да са глупави и мързеливи, без грам амбиция, но видят ли някой, който има желание за нещо повече, му помагат. Или поне не му пречат на принципа  - тоя/тая за к`во се мисли“. И за това не знам доколко е така, просто това е споделяла девойката.
И това е така навсякъде, не само за учене, но и в работата е така. Майсторите не си пазят занаята а с удоволствие го предават и въобще манталитетът е такъв, че се цени желанието да научиш нещо повече. Дето викаш, дори  тези, които ги мъзи да учат, дори и те го оценяват в другите

Да ,за университета е така - зает си през цялата година. Няма такова нещо като един изпит накрая. То си е като в училище - тестове(контролни?) по няколко на семестър и накрая финален на всичко. Отделно проекти разни,които изискват ровичкане по библиотеки, а по природните науки и лабораторни упражнения и понякога домашни за всеки час се предават. Непрекъснато има нещо. 


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #97 -: Юли 18, 2013, 12:57:35 pm »
Ей това с практическата насоченост все съм се чудела що го нямаме по-изразено. На времето учехме да шием, да плетем, да връзваме ел вериги по трудово обучение, кован свещник правихме от ламаринка. Малко отгоре-отгоре, но все е нещо. Мисля, че на никой няма да му е излишен по един съкратен курс по готварство, шиене, ел грамотност. Не знам сега дали има такива занятия изобщо - поне колкото при нас. Хехе почнах и аз като бабите "...по наше време ехеей... пък ся..."  :lol:
И сега малко по бебешка тема, че на нас училището ни е още далеееече. Рекохме онази вечер да го пооставим момчето да си пореве малко, че все на ръце иска да се приспива и тука по-опитните така ме учат. Обаче то като ревна и чак взе да повръща. Толкова гадно ми стана, че слушам акъли. Много жален беше мъничкия ми и ми стана едно виновно, че съм го оставила да плаче. Не знам грешно ли е, че се носим на ръце, ама сега не смея до го оставя да ревне. Явно с възпитанието ще е по-нататък, сега ще ни учи той :) Ама както писа Блу
Цитат
Искам да са здрави и да станат добри и щастливи хора.
И аз така. Иначе вече ми се усмихва и не иска да спи по цял ден, а да го забавлявам. Винаги съм се чудела, как така майки с бебета казват "от детето не успях нито да изчистя, нито да сготвя" и сега разбрах ;)


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #98 -: Юли 18, 2013, 12:59:58 pm »
Бебе, нищо грешно няма да си гушкаш детето  :wink: Гушкай, целувай, разнасяй на ръце, сега му е времето  :P

Re: Юли е - време за море
« Отговор #99 -: Юли 18, 2013, 13:54:54 pm »
И аз - солидарна с Ники!
А разказа на Бебе -2013 г. ми припомни,как аз - водейки се от чужди съвети- оставих детето си на 1 година и 2-3 месеца да заспива само следобеден сън. И влязох в банята, че да не го чувам как мрънка, че е сам. Така ми бяха казали - остави го да поплаче и после ще си заспи само.
 Като се върнах при него - реве истерично и скача в кошарата, а брадичката му при всеки подскок се удря в горната част на преградата, за която се държи. Добре, че леглото беше от тези сгъваемите, облечени в плат. Но пак имаше следи от кръв по преградата, може би от венците или от леко прехан език, не можах да разбера точно.  Почувствах се ужасно и после още дълго време си лежах при него, четейки детски книжки или разказвайки истории, докато заспи. Та чак до сега - на 6 години - за вечерния сън. Изключение прави заспиването с гледане на детско филми, когато разрешим, а това е рядко - понякога в петък или в събота вечер.
Та от тогава не слушам чужди съвети
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #100 -: Юли 18, 2013, 16:18:09 pm »
Аз съм твърдо против теорията да се остави бебето да плаче, за да се научи на нещо особено на тази възраст. Много жестоко ми се вижда, на фона на 9-те месеца, когато си го носил и то е имало безотаказен достъп до храна още преди да си помисли даже, люшкано е при всяко твое движение и е било гушкано от стените на утробата ти. Постави се на негово място и си помисли как ще се чувстваш, ако в един момент това ти се отнеме и те оставят да си го искаш (плачеш) без да ти го дават.
Може да ме боли гърба, кръста, да нямам време за нищо лично, но и това ще премине :)




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #101 -: Юли 18, 2013, 16:42:57 pm »
бебе, не искам да те обидя, но си спомням, че в тази или предната тема беше питала за разглезване на бебе и няколко човека се изредиха да ти отговарят, че това е абсурдно твърдение, но въпреки всичко ти си послушала някоя умна глава и си оставила бебе на 1м. да се дере от рев с цел да заспи само... гушкай си детето, носи го, говори му, забавлявай го... няма нищо по-важно от това и колкото по-рано го осъзнаеш толкова по-добре и за двама ви.
Деси до 6м. я приспивахме само и единствено на ръце, аз по цял ден, вечер като си дойдеше баща й, не че след това започна да заспива сама, о не, но поне не ни беше постоянно в ръцете. е сега искам да я нося да я гушкам постоянно, но уви не мога, а и тя не е съвсем хепи от това :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #102 -: Юли 18, 2013, 16:56:54 pm »
Рекохме онази вечер да го пооставим момчето да си пореве малко, че все на ръце иска да се приспива и тука по-опитните така ме учат.

кажи кой от тукашните "опитни" ти даде такъв акъл, че да го банна веднага!

гушкай си бебето и му се радвай само - малко ли го чака! :) направи го щастливо...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #103 -: Юли 18, 2013, 17:28:43 pm »
Не се обиждам, Стефи. И аз се ядосвах на себе си тогава. Нареваването при нас не доведе до нищо хубаво и дори да ми казват, че е грешка все да го гушкаме, предпочитам така да "грешим", но да е спокойно бебенце. За това и си го споделям с вас. То и без да ми казвате, като го гледах онази вечер, се чувствах като от темата за безхаберните родители  :( А иначе разни майки, вкл. и свекърви и др. роднини, ме засипват с акъли, поискани и не и ми коментират, че много съм била четяла. Какви били тези бели шумове, повиване за успокояване, профилактични прегледи, за гушкането знаете и т.п. Облечи го, съблечи го... И като ти намилат край тебе, в един момент почваш да се съмняваш, че сигурно са прави. Уж гледам да филтрирам само полезната информация, ама...
Джам, тука - във Форума, едва ли някой ще ми даде такъв акъл :) Ама тука - край мене, ми дават. Едва ли не, много съм го глезела, щото дълго съм го чакала.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #104 -: Юли 18, 2013, 18:57:51 pm »
абе избягвай ги тези хора, защото изобщо ги допускаш до теб, че и позволяваш акъл да ти дават :)
ти си му майка, имаш достатъчно житейски опит, за да прецениш кое е добре и кое не за него, и как да го гледаш, другите ги пускай покрай ушите си :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #105 -: Юли 18, 2013, 19:26:37 pm »
абе избягвай ги тези хора, защото изобщо ги допускаш до теб, че и позволяваш акъл да ти дават :)
ти си му майка, имаш достатъчно житейски опит, за да прецениш кое е добре и кое не за него, и как да го гледаш, другите ги пускай покрай ушите си :wink:
:youwoman:
Като има околни дето натискат и човек почва да се съмнява. На мен първо майка ми ми скъса нервите, като искаше да ми купува кантар, че да сме мерели Ивана да не останела гладна и всеки ден се обаждаше да ми каже как се притеснявала за детето ( добре че не живееше тука). Една позната ми обясни, че не съм сменяла памперси правилно, понеже съм вдигала двете крачета и нещо щяло да му стане и трябвало да го въртя бебето, понеже тя така била правила. После пък  свекърва ми като дойде тук да гледа Ивана и започнаха разправиите, при положение, че с нея никога не съм имала проблем преди това. За 2 месеца не ми беше хрумнало, че правя нещо не като хората, ама като дойде тя се оказа, че всичко правя така :-).  Есествено аз нищо не промених, но лошото беше, че мъжът ми, който беше тотално шашнат дали правим всичко както си трбява, заставаше на нейна страна най-редовно и каквото тя кажеше, той веднага се съгласяваше. Ама всякакви глупости - примерно поливала съм си грешно бебето и съм го плашела. Бе как 2 месеца го поливахме и не видяхме да се плаши, а майка му като каза  и то хоп веднага забеляза, че май верно така било.
 И сега като отидем пак има леки коментарчета, макар че вече не смеят толкова, понеже видяха че и без чорапи и с пиене на студено оцеляха децата и нищо им няма :-).   Ама свекър ми все промъква някакви  „виж я сега как се изкашля, точно след като и даде студеното мляко от хладилника, не мислиш ли че е от това“ и ей такива :-).
Аз гледам да се информирам, питам, чета, но веднъж като стигна до някакъв извод кое е правилно, от там нататък си карам както съм си преценила.  Трябва да си отстояваме позициите, че иначе колкото майки, толкова начини за гледане на дете има, ще се побърка човек, ако само се съмнява в себе си.


  
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #106 -: Юли 18, 2013, 23:29:55 pm »
Това с тегленето след кърмене не са ми го казвали, но всеки път щом ревне детето се почва
- "дали имаш достатъчно кърма?" Викам тече като чешма, че чак се дави докато яде.
- "Миии да не би да ти е рядка?" Как ще я рядка като плюскам месо, яйца, сирене и в повечето време момчето си прави 3-4 часови паузи.
Ама като ти кажат няколко пъти и започваш да се съмняваш, та и моя мъж - като съм се цедила, колко мл излизало.

За съжаление няма как да ги избегна тези хора, а и знам, че не го правят от лошо. За всички близки той е много чакано и обичано бебе и искат да помогнат, но наистина колкото майки... Просто трябва да се науча спокойно да пропускам повечето информация покрай ушите си :) А увереност ще получа с опит предполагам.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #107 -: Юли 18, 2013, 23:51:28 pm »
Бебе, поне на тези, които можеш (майки, сестри, приятелки), ги помоли да се въздържат от съвети, освен ако не ги питаш. На свекървата е ясно, че няма как или там трябва с перце.  :wink:
Не че нещо да те плаша, ама моя синковец до тригодишна възраст на ръце го приспивахме. След няколко дена става на четири. Четем му всяка вечер приказки, после стоим, докато заспи или поне се унесе, иначе става и се донася (днес е станал в 7,30, следобяд спа 30 минути, цял ден бяхме навън и в десет вечерта още не беше уморен). В крайна сметка искал да спи при нас. Баща му му позволява.  Период било, имало нужда от близост детето. Скоро иска мъжът ми да сложим бебето в неговата стая, за да не се чувствал самотен.
Иначе днес отивам до двете нули. Забавила съм се не повече от три минути. И като излизам, чувам: "Мамо, аз съм фризьор." и нашият ухилен до ушите. Е, познайте от три пъти! Офъкал и малкото коса на сестра си. Аз се готвех да слагам фибички, а тя каква стана. Сега ще ми се карате за ножицата. Ами, човекът си има детска ножица и сигурно от година си я ползва по предназначение. Изрязваме картинки, лепим и прочие. Никога не му е бил забранен достъпът до нея. Не съм си и помисляла, че ще вземе да подстригва бебето с нея.  Скарах му се. После му обяснявахме, че човек, за да може да подстригва, трябва много време да учи. Не всеки може. И ние не можем. Само лелята фризьорка. Пак бях доволна, че не са се наранили. Май трябва да прибера ножицата.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #108 -: Юли 19, 2013, 00:22:34 am »
Бебе,  първо си повярвай, че се справяш добре - това е най-трудната част. И после според зависи от човека насреща ти, от ситуацията и акълите, които ти дават, и най-вече от настроението ти. Ми тъй де - и ние сме хора и имаме право на кофти дни. Аз успях полека-лека да отуча околните, да ми дават непоискани акъли. Освен свекъра де, е не мога и не мога да си го пускам покрай ушите и това е. Хора, това е човек, дето собствените си деца не е гледал - къде са били на село при баба, къде той е работел допълнително. Пък и да не забравяме, че гледането на деца по принцип е „женска работа“ osi_7 Ама се чувства компетентен човека да ми дава непоискани акъли,че и се сърди, като го отсвиря. Много съм философствала, мислела съм си, че много знам. Пък съм си гледала детето по компютъра (да се разбира, чета из нета :lol:).
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #109 -: Юли 19, 2013, 01:09:01 am »
Е да, аз пък по книга съм си го била гледала :-). И моят свекър е супер копетентен, но пък е и същевременно горд, че през живота си една пелена не е сменил.


  
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #110 -: Юли 19, 2013, 02:18:28 am »
Забравих да отговоря на Боби.  :lol:
За висшето съм съгласна - има много добри университети в САЩ. Също така и много добри учени, което не значи непременно, че всички те са американци.
Иначе за добрите оценки от тестовете. От всичките 300 млн. все трябва да има и шепа народ, който да е добър. Или ги правят абсолютно всички ученици?

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Юли е - време за море
« Отговор #111 -: Юли 19, 2013, 06:04:14 am »
Бебе,  първо си повярвай, че се справяш добре - това е най-трудната част. :).

Това важи с пълна сила за мен. Казвала съм и друг път, че разликата в отглеждането на първото и второто ни дете е огромна. При първото се люлеех между бабини деветини и  съседски / и роднински/ поучения, които почти заглушаваха здравия ми разум и вродения майчински инстинкт. При второто дете - спокойствие, хармония, справяне с предизвикателствата без излишна драма - дори и сега, когато сме в "бебешки пубертет". Промяната се състои в това, че повярвах в собствената си оценка и сили, четох винаги, когато имах съмнения, вместо да слушам нестихващите и до днес "съвети".

да се похваля, че прекарахме страхотен уикенд на драгалевски въздух- страхотна компания, децата косиха трева, правиха си кал, пекохме ядене на скара, танцуваха хора около огън ... ето такива емоции трябва да се стремим да им осигуряваме редовно[/color]


Мини, ние също опитахме подобно нещо преди месец, но Терезка ни показа, че е още мъничка и се наложи да отложим летуването за догодина. Като дългогодишен скаут знам, че няма по - вълнуващо нещо за децата от чистия въздух, зелените поляни и споделеното приятелство около огъня...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #112 -: Юли 19, 2013, 07:02:29 am »
От всичките 300 млн. все трябва да има и шепа народ, който да е добър. Или ги правят абсолютно всички ученици?
Те не взимат там само най-добрите, а правят цялостна оценка. Има по-подробно описано, че в България имаголяма разлика между училищата в зависимост дали са в голям град или не, ей такива неща т.е. това,че в Бългрия има много деца, които са много добри, не означава че това е масовото ниво. Много хора ще кажат, че малцинствата смъкват резултатите и ще са прави, но това важи с пълна сила и за САЩ.
ТИ си учила във френската и наблюденията са ти от там,но това е един вид елита на българските ученици. Не е така цяла България. Всъщносто по-голямата част не е така.


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #113 -: Юли 19, 2013, 07:13:04 am »
Бебе, при два пчеларски рода и племенница захранена с мед на биберон на няколко дни да не плаче.
Ха познай, как неконфликтна и мила Мишанка отбиваше всички атаки да не дава мед до годинка и отгоре на децата.  :lol:
Четях публикации за бебешки бутолизъм на глас и те така!Не, че някой ми вярваше...
Сега има ново...Митака има проблеми със зъбите видиш ли, защото не му давам сладко много,
Дудукаха едно определено време, но се научиха да им носят солетки и веднъж на седмица Киндер Пингуи.
И тук не говорим за свекърва, при нея намерих най-ревностния поддръжник децата да се хранят правилно,
веднъж не им е дала нещо без да ме пита.

Блу и досега с ножица режат само в мое присъствие, ама хич им нямам доверие.
Не, че ако решат, няма да намерят и вероятно ги ощетявам, но знам,
че в градината режат и лепят и у дома им го спестявам.

Мини, честно ти казвам, бих се преместила да живея на село, точно заради емоциите които описа и заради взаимоотношенията между хората, които децата забелязват....

Хубав ден от нас!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #114 -: Юли 19, 2013, 10:23:47 am »
Бебе, аз и до ден днешен си споря (сериозно, пък и до караници стигаме) с майка ми на теми, свързани с отглеждане и възпитание за Вики. Е поне я свикнах на здравословни теми да приключваме спора с "А кво каза доктор Бърди" и като й прочета неговия отговор, млъква.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #115 -: Юли 19, 2013, 12:56:08 pm »
Bebe, и аз в хора- гушкай го. Кристина още спи при нас, но през цялото и детство до сега сме били спокойни и наспани, а и за второ остана време, че някои се притесняваха за сексуалния ми живот.
А сега вече моята притеснителна Кристина спи у приятелки с пижамено парти и иска сама на леглото си. Малкото за сега си е в леглото, но си я приспивам ако се налага, а ако след няколко месеца мрънка, ще си я гушкам при мен, че и без това се оваканти мястото :)
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #116 -: Юли 19, 2013, 17:01:48 pm »
Мише, в градината тази година имат много малко правено. Много повече лепят, режат, правят фигурки от тесто, хартия заедно с нашата гледачка. Момичето е креативно и му идва отвътре.  :D Трябва да й търся някой ергенин тук, че да не се прибира в Белгия.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #117 -: Юли 19, 2013, 17:05:23 pm »
...Митака има проблеми със зъбите видиш ли, защото не му давам сладко много,
Дудукаха едно определено време, но се научиха да им носят солетки и веднъж на седмица Киндер Пингуи.
Е това ме разсмя - аз ли бявно загрявам и не мога да хвана логиката за НЕяденето на сладко и проблеми със зъбките, или?
Иначе и аз съм против Фафли, шоколадчета, бонбонки, чипсове и т.н. боклуци (за мен са такива, дано не обидя някой). От сега го мисля как ще трябва да обяснявам, че не искам детето ги да яде. Едва ли напълно ще го "лишим" от тези "лакомства", но не искам да е засипан с тях.
Нинка, през деня се гушкаме и приспиваме на спалнята двамата. Вечер, ако го приспя при мен, после го местя в неговото легло - мъж ми го е страх да не го затиснем. Ще видим нататък как ще е. Ще се учим в движение. В последно време мн трудно заспива вечер - кисел, плаче. Банята и ядене бяха достатъчни до скоро да го приспат, но сега не :) Да ми е жив и здрав, пък ще се гушкаме и приспиваме.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #118 -: Юли 19, 2013, 17:08:48 pm »
Бебе, няма нужда да го учите на сладките неща. Сам ще ги научи в градината.

Вчера се хилихме с една приятелка, че моя мога да го манипулирам с храна, а нейният е злояд и номерът не минава.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #119 -: Юли 19, 2013, 21:20:56 pm »
Блу, радвай се, че сте след 6-ти клас, при нас е много сложно с тия препоръки, понякога има дискриминация, почти не ги учат сериозно до трети клас, в четвърти ги натискат. Още не мога да свикна с тая система и се плаша какво ще научи. Ами дано свикне да чете, че той сам да се донаучи.
Бебе, като те чета си мисля, жива и здрава да е мама, винаги ме е слушала, не се е месила за нищо, винаги точно изпълняваше каквото й кажа и нищо вредно не е дала на децата ми. Гледай да избягваш такива, дето те натоварват и ти пречат, останалото ще се нареди. А бебчо го гушкай, като подхвръкнат малко и после не дават вече :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #120 -: Юли 20, 2013, 11:52:28 am »
Аз предпочитам да изяде цял шоколад, но да не яде кренвирш, салами, пастет. ..
Разбира се, много рядко позволявам. Понеже не обича да яде много плодове, даже хич, и правя много фрешове. Така си взима дозата сладичко и не се сеща за вафли и шоколади. Така избягвам сладкото и аз. В противен случай, с моето кръвно 80 на 50 рискувам да събера очите.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Юли е - време за море
« Отговор #121 -: Юли 20, 2013, 23:25:54 pm »
Ма БЕБЕ 2013, разбира се, че ще го разглезиш! И как така не си давала още мед?! Ма що още си на кърма, то в нея няма нищо полезно! А с тия памперси, само съсипваш детето! Вече чети из а захранване, на 4ти месец сокче, иначе ще го държиш гласно детето.
Та като го отучиш от гушкането, захраниш с мед, купи проходилка и направо пращай детето на 6 месеца да ви купува бира от Фантастико, кво ще го глезиш, ааа-ма-хаааа.

Бебе, гледай на нещата реално. Няма как да обясниш на родата за повечето неща, явно не попиват.
Смени тактиката, ако не можеш да филтрираш. С ирония. След няколко месеца ще млъкнат.
И един съвет - вземи и филтрирай обажданията, които получаваш. не е въпрос на живот и смърт всеки път да вдигнеш телефона или да приемаш гости.
[/url][/url]
Re: Юли е - време за море
« Отговор #122 -: Юли 21, 2013, 00:24:21 am »
Щях да кажа, че вероятно само у нас глезанка е приспива на ръце до три години, обаче видях че и Блускай е от моя отбор Съвсем еднолично съм я дундуркала принцесата, с мноого редки включвания от баща и. Изобщо не съм мислила дали е разглезващо или не. Като новородената беше в кувьоз и термо легло и копнеех да я гушкам.. Колкото може по-дълго... Бързо растат децата, 15 килограмово не можеш да разнасяш безкрайно :)
*

    Crystal

Re: Юли е - време за море
« Отговор #123 -: Юли 21, 2013, 17:44:24 pm »
Бебе, докато са толкова мънички и безпомощни, искат да са сигурни, че когато заплачат някой ще се отзове. Някъде четох, че ако оставиш толкова малко бебе да плаче, то в един момент ще млъкне, но не защото се е успокоило, а просто ще се примири, че "няма на кого да разчита".  Гушкайте се, важно е да е спокоен и да се чуства на сигурно място. Нашата кака до 2 години я приспивахме и какво-да не е голяма драма това.  Ще мине без да го усетиш това време и после ще си спомняш с носталгия. А с роднините се съгласявай и после се прави каквото знаеш.  :?
Re: Юли е - време за море
« Отговор #124 -: Юли 22, 2013, 12:06:37 pm »
А моя глезльо сега е във фаза "мамо, бичкам те, много те бичкам!" Е кво - бива и да не го гушкам ли?!?!?!?!? Спира ми дъха като ми го каже, а от 2-3 дни ме манипулира с това изречение! И, вервайте ми - всичко му прощавам! Пък ко ще и да ме линчуват околните! Хич, ама хич не ми дреме! Гушкам си го, глезункам си го, пък и да ми се качи на главата - кво от туй - приоритет ми е и ми се пада  :lol:  :lol:  :lol:
Всичко е до време! Племенника ми /сега на 19г/ като малък също беше много гушкан. Докато не дойде деня, в който отказа тотално и завинаги да не иска да го гушкаме. И сега наказанието му е - да го гушнеш и да го цункаш  :lol: Хич даже не мога да кажа, че е разглезен - напротив - един нормален тинейджър е!

Хора, има си начини да отричате хорските приказки! Във всяка ситуация - различни, но винаги са налични! Водете се по децата - те са различни индивиди!

Моя хубостник за хората е кротък! И да - кротък е, но аз не викам, не повишавам тон! Е, сега да не си помислите, че съм идеална или пък, че съм една апатична една такава / напротив - много съм емоционална/! Просто го оставям да си направи каквото си е намислил, та било и да се намокри, изцапа, удари........ и той сам разбира, че това не е най-разумния начин за игра например! Обаче пък много интересно - че като не е свикнал да викам, не дай си боже някой го стресне изведнъж с "Нееееее" или "Не така" - чак подскача и ревва! Та май не знам дали действам правилно! Май трябва да го навиквам от време на време  :wink:
За капак - на яслата - гушка наред всички деца, а пък е силен и ги събаря от гушкане  :lol: Та ме питат там - кво праЙм  къщи - само се гушкаме ли?!?!?!?!  :lol: Само лИбовта Стаси, се гушка много мило и нежно  8) :lol: тя е друго нещо! хахахаха!

Слънчев и усмихнат месец юли ви желая!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #125 -: Юли 22, 2013, 13:03:22 pm »
просто ще се примири, че "няма на кого да разчита".
Ако е вярно това, е много тъжно :( То да е спокойно милото, пък нека да е глезанче. Ами че аз и сега обичам да се гушкам - няма на кой да се метне я. Вчера следобед тука заваля, стана студено и изви страхотен вятър. Малкият стана много нервен - спи му се, а не може да заспи. И тати запали колата и обикаляхме докато заспи детето. Позната акушерка ми беше казала, че децата са особено чувствителни и нервни при вятър, а то това лято не спря да духа. Направо нищо не усетихме от лятото, а дрешките с къс ръкав ни умаляха, някои без да сме ги обличали. Дано се затопли поне август-септември.
Барбаронче, ама вие вече сте и с гадже :) Верно времето лети.
Вени, като каза захранване, дето ходим на консултация има едни стари табели с инструкции за захранване. Не знам от коя година са, но там още във втория месец въвеждат сокчета. А позната ми се хвали, че захранила нейното дете в 4тия с пилешка супа, щото кърмата и спряла, пък то така хубаво си я ядяло детето супата. Детето сега е голям мъж, слава Богу жив и здрав - сигурно ще да е от супата :)


Re: Юли е - време за море
« Отговор #126 -: Юли 22, 2013, 13:30:49 pm »
Я да питам аз тук: На 11,07, бяхме с малкия и приятели на плаж. Току що научих, че едното детенце е с варицела - няколко дни след плажа ни заедно. Има вероятност предполагам да е заразен Златомир, но до колко дни да наблюдавам? Не, че не искам да я изкара шарката, но просто да знам, че имаме уж планове, ама........
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #127 -: Юли 22, 2013, 14:50:33 pm »
Barbaronche, поне до 21 ден.
При нас едно бебенце на 3 месеца е с варицела. Сестра му го предала. Добре е, де, мисля, че ще мине без усложнения.

Забравила съм и искам да ви питам, на каква възраст бебе вече може да се слага в летен кош, имам предвид леко повдигнат, не изцяло, но не е със напълно легнало положение?
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #128 -: Юли 22, 2013, 16:27:44 pm »
моята количка нямаше зимен и летен кош, водеше се комбинирана с 4 позиции на облегалката, т.е. най-ниската беше изцяло легнала. На Деси може би на 2-3 м. й я повдигнах на следващото ниво, защото тя легнала не стоеше, така се набираше че стоеше на преса почти през цялото време :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #129 -: Юли 22, 2013, 16:32:02 pm »
Благодаря СтефиЗ, наша милост е същата, нещо невидимо я повдига  :P Значи спокойно ще я метна сега като навърши три месеца да се вози в лятната, на възможно най-легнало, че мъка и жега ни налегна.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #130 -: Юли 22, 2013, 16:47:14 pm »
А тук пък въобще не продават легнали колички. Легнали столчета за кола също няма, така че ако си има опор, няма значение дали е поседнало.


  
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #131 -: Юли 22, 2013, 17:22:20 pm »
ааа в Бг има всякакви вече, преди 7г. нямаше, но сега ела да видиш, едни като космически кораби са, само пари да имаш :lol:
по някога чак се чудя как може да има такива хора да дават маса пари за бебешка количка само, за да са по модата. не искам да обидя никой, това са си мои разсъждения като на една видна внучка на Скруч :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #132 -: Юли 22, 2013, 19:50:33 pm »
ааа в Бг има всякакви вече, преди 7г. нямаше, но сега ела да видиш, едни като космически кораби са, само пари да имаш :lol:
по някога чак се чудя как може да има такива хора да дават маса пари за бебешка количка само, за да са по модата. не искам да обидя никой, това са си мои разсъждения като на една видна внучка на Скруч :lol:
Какво има вече, че не разбирах? Легнали столчета за кола ли? Е, ние явно сме назад, щото и това няма тук. Нито легнали колички, нито легнали столчета за кола. Да се чуди човек как оцеляват :-).
То аз не разбирам как някой може да даде $1000 за бебешка количка, която дори няма кош да си носиш багажа, ама има всякакви луди. Не е грозна, но не е функционална, да не говорим че за тази цена трябва и бебето да храни :-). За Stokke говоря, ако си ги виждала. Моята количка е много по-функционала от този космически кораб.

Мен не ми е ясно защо трябва да се вози детето легнало. Малко налконено назад е напълно достатъчно да го подпира и да не тежи на гръбчето. Така хем ще си гледка наляво-надясно. Моята голямата дъщеря спа няколко дена след родилният дом в столчето за кола, понеже другаде не искаше да спи. И аз вместо да си отдъхна от едноседмичният маратон, дето искаше да я държа за да спи, хукнах по интернета да търся дали пък не е вредно за гръбчето и. Абе луда работа.


  
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #133 -: Юли 22, 2013, 20:10:26 pm »
На мен ми дадоха в заем една количка, по-лека, иначе моята от Криси струва 100 лв. :) Ама я пробвах педи време в летния и се смъкваше, но след 10 дена 15 мисля да си я возя там. Нека свиква гръбчето, и без това само по корем спи.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #134 -: Юли 22, 2013, 22:02:50 pm »
Леле, какви хиляди левове бе хора, кому е нужно?
То верно, гъзарийка казват, но аз отгледах Ники с колички втора употреба. Първата Тевтония, немска, сега гледа четвърто бебе вече (оргиналния собственик, Ники, племенника ми и още едно на приятелка). Другата на баткото - Чиковска, чадър, обаче само за къси разстояния ставаше.
третата на една хууубава председателка :lol:


Вени, като каза захранване, дето ходим на консултация има едни стари табели с инструкции за захранване. Не знам от коя година са, но там още във втория месец въвеждат сокчета. А позната ми се хвали, че захранила нейното дете в 4тия с пилешка супа, щото кърмата и спряла, пък то така хубаво си я ядяло детето супата. Детето сега е голям мъж, слава Богу жив и здрав - сигурно ще да е от супата :)

А да кажа ли мен как ме хокаха, че еди кой си навремето го захранили направо с паница с боб и хляб на 3-4 месец и нищо му нямало, аз какво съм го гледала толкова 8O Или съветите да си намажа зърната с мед, за да суче.

Абе смей им се на ум и следи схемата по СЗО, мисля, че няма да сбъркаш.

Ники пак ми прави някакви кашлици и пристъпи. Няма секрети, няма да му е зле детето, току се разкашля като дърт пушач и се опитва да вади...гадости от дробовете. Вече не знам какво отхрачващо да дам, само Зиртека, което е антихистамин успокоява положението часове наред :?
[/url][/url]
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #135 -: Юли 23, 2013, 11:10:47 am »
Вени, отдавна не съм се включвала, ама ти ме провокира с тези кашлици-влачим ги от сума време и вече не знам какво да го правя. Пие Ериус и шуслерови соли и му слагам разни пръскала в носа и въпреки всичко кашля, особено в 1 ч през ноща задължително се дере от някакви храчки, които не може да изкара понеже е малък.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #136 -: Юли 23, 2013, 11:34:58 am »
То аз не мога, пък съм голяма.

Някакъв сироп да препоръчаш, нещо на билкова основа? Мисля за Грин Тус или Проспан.
[/url][/url]
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #137 -: Юли 23, 2013, 11:54:25 am »
Пили сме Ен Ти Тус и Проспан и какво ли не-всичко е временно.Сега уж откриха алергия и борим нея, та да видим. Пробвай с шуслерови соли. На нас ни дадоха 4 и 8, два пъти на ден  по две от едното и от другото.Може да помогне, знам ли.
« Последна редакция: Юли 23, 2013, 11:57:14 am от shanoar »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #139 -: Юли 23, 2013, 13:08:46 pm »
момичета, относно кашлицата, ако е само нощем, няколко часа след като заспи детето се замислете и за евентуален рефлукс, но това в случай, че настина няма други симптоми на болест.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #140 -: Юли 23, 2013, 13:51:15 pm »
Стеф, моето рядко кашля докато спи.
Но като се затича и заиграе и рано сутрин като стане, като го хване тази кашлица...точно на дърт пушач.
Други симптоми няма, даже яде нормално тези дни!
[/url][/url]
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #141 -: Юли 23, 2013, 13:52:09 pm »
http://moni.bg/?act=inside_product&product_id=2236&file_id=34431
тази количка си купихме ние, защото зимната ни тежи 100 кила и никъде не мога да мръдна с нея. Неизвестна за мен марка. Лека и бебето е напълно легнало, сенникът я затваря почти напълно, което пази от дъжд, слънце. Недостатък е, че няма амортисьори - след зимната, дето е с помещи се гуми и амортисьори, ми се струва много твърдо возеща. Другото е, че е доста твърда лежанката. Слагам едно одеало на два ката под бебе, че да му е мекичко ;)
Да питам - кога се слага възглавничка? В родилното ми казаха, че бебето нямало нужда, ама до кога няма нужда?


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #142 -: Юли 23, 2013, 13:55:09 pm »
Бебе, племенника е на 2.5г и още спи без възглавница.Взе си една, за да е като мама и тати, обаче я прегръща вместо да спи на нея.

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #143 -: Юли 23, 2013, 14:40:46 pm »
Бебе, сгъни една бархетна пелена и ето ти възглавница за твоя човек щом искаш да има. Иначе не му е толкова нужна поне още 2 години :lol:
Аз слагах  пелената по този начин главно поради потене на вратлето, а не за други нужди честно казано.
Стефи, моя син кашля нощно време към 1 часа, но също и като се събуди както Вени описва, а също и като се измори след тичане и пр. Дишането му е добре и сега вече търсим алергии-оказа се алергия от мухал и плесени, които в къщи липсват и от куче. Друго какво да следим идея нямам. Ходихме и на УНГ-нищо. Смятам да идем на по-известен УНГ и с това ми се изчерпват идеите-някаква хрумка?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #144 -: Юли 23, 2013, 14:58:38 pm »
Бебе, моята количка също беше без амортисьори, но с по-големи колела от показаната. Таткото много се притесняваше, като я извеждаме малката, че нашата улица паваж и много друсало. А тя така си заспиваше точно с това друсане, че съм избирала места и маршрути за разходка с павета или каменни плочи, за да може да заспи. На Гребната, която ми е най-близкият парк, не ходех, щото всички алеи са асфалтирани. Спи ѝ се, криви се и киселее, но не я ли друсне не заспива. Но пък 3 минути бяха достатъчни да отмърка здраво.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #145 -: Юли 23, 2013, 15:39:07 pm »
Мерси за възглавничките. Ми зачудих се, защото в комплектите за изписване даже има възглавници. А иначе си му слагам пеленка или сгъната калъфка.
И моят хубостник добре си заспива при друскане в безамортисьорната количка, ама аз се притеснявам да не му идва в повече.
Маги, много се радвам на подписа ти  :) Стискам палци всичко да е наред  :crossfingers:


Re: Юли е - време за море
« Отговор #146 -: Юли 23, 2013, 16:06:22 pm »
Магиии, зло да те забрави, сега видях!
Лека до  края и пухкав бебо, здрав и сладък!
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #147 -: Юли 23, 2013, 18:33:45 pm »
Маги, ЧЕСТИТО  и от мен. Много се радвам.


  
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #148 -: Юли 23, 2013, 19:16:28 pm »
maggie, честита бременност! Много се радвам на прекрасната новина. Пожелавам ти леки седем месеца и здраво бебе! :D
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #149 -: Юли 23, 2013, 19:19:17 pm »
Благодаря ви :) Цигу, пак да си дойдете.

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #150 -: Юли 23, 2013, 23:11:35 pm »
шаноар, моят син много кашляше и то точно нощем. И го водих на лекар. Бил в идеална форма. Най-накрая новата педиатърка се сети да ни даде направление за УНГ. Ако се бях сетила преди, и сама щях да го заведа. Та се оказа, че има уголемени сливици, които при спане се доближават и секретират по-силно и това го дави. Отделно, че има полипи в носа (хърка) и течност в ухото. За сливиците специално ни каза докторът, че или да чакаме да го израсте (към шестгодишна възраст им ставала достатъчно голяма главата) или да ги смали с лазер. Като ще прави другите неща, вероятно и това ще оперира. След няколко дена имаме час и ще обсъдим операцията.

Стискам ви палци да не е нищо сериозно.

P.S. От вчера момчето ми е вече на четири. И е голям. Оказа се, че махането на нощния памперс е по-трудно от карането на колело без помощни колелца.  :lol: Второто го владее идеално.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #151 -: Юли 24, 2013, 07:38:42 am »
Блу, да ти е жив и здрав големия юнак!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #152 -: Юли 24, 2013, 08:59:32 am »
magi_st  :)  :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #153 -: Юли 24, 2013, 12:29:23 pm »
Оказа се, че махането на нощния памперс е по-трудно от карането на колело без помощни колелца

И при нас е горе-долу такава картинката. Кара си тротинетката (само с 2 колела, не с 3) все по-добре, но през 1, 2 вечери се изпуска. На мен ми е жал за детето обаче в тия жеги да му слагам памперс и постилам една непромокаема пелена под чаршафа, колкото да не мокрим матрака. После пера чаршафи и така. Аз съм била по същия начин до към 5г., така че не мисля че е притеснително, но е по-трудно за родителите.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #154 -: Юли 24, 2013, 13:00:56 pm »
Маги, много се радвам, честито и лека бременност със здраво бебе на края!  :crossfingers:

Ох, не ми говорете за нощен памперс.... Стефан от 2 седмици е на дамски превръзки (по евтино излиза, а и уж да е полумокър, че да се сети, че му е некомфортно ;)), ами напикава се и това е хич не му пука. Аз като тръгна да си лягам го вдигам да пишка... Вечер говоря като ти се допишка нощес имаш гърне, стани и т.н., той ми поръчва на мен, аз да съм го събудела. Казвам му, аз не знам кога ти се пишка, а и аз нали спя, а той: ами като ме чуеш да мърдам, значи ми се пишка.... Ходи се разбери. Ели нямаше 3 години ставаше нощем и пишкаше на гърнето, ама той е съвсем различен. Денем дори се изпуска, и по голяма нужда. Ако се наака си пере сам гащите. Но играта е по важна, виждам го някой път, че се пристисква и го пращам в тоалетна, той дори тогава на моменти отрича, че му се пишка или пък трябва да си довърши спора със сестра си преди да иде. В градината също редовно се напикава на обедния сън и не само. Веднъж госпожата го видяла, че е мокър и му казала да се преоблече, че се е напишкал, той и казал, че бил се изпотил  8O. Още не съм съвсем изперкала на тая тема и ще го потрая още една година, пък после ще видим.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #155 -: Юли 24, 2013, 14:15:52 pm »
И аз съм на фаза махане на памперс. Жорко категорично отказа гърнето, съответно купих седалка за тоалетната. Там да седи няма проблеми.
Странното е, че когато сме навън не се напишква - стиска, докато не го изпишкам. В къщи положението е различно - пишка си в гащите и навсякъде из апартамента. Що така се получава, не знам.

Отмина ми еуфорията покрай рождения ден на Жорко. Направих го на една детска площадка в квартала ( заградена). Много добре се получи, обаче е доста изтощаващо, особено ако сам приготвяш храната и партито. За догодина ще си знам, поръчвам си някакъв кетъринг, да ми е мирна главата и да ми е спокойно на душата.

Лека полека започвам да приготвям багажа за морето. С нетърпение чакам събота сутрин, за да тръгнем  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #156 -: Юли 24, 2013, 18:35:22 pm »
Ивана пък една нощ сама си стана, отиде си до талетната и пишка. И така 3 нощи поред. И аз се зарадвах, че нито сме се учили, нито нищо, а махна нощният памперс. Е, тези 3 нощи минаха и това беше, започна пак да се напикава. Няколко нощи я оставих, викам като е ставала веднъж, ще става пак - няма такива работи, напикава се и продълажва да спи в мокрото и въобще нито и е некомфортно, нито се буди от това. След като се къпахме няколко пъти посред нощ, сложих пак нощният памперс и пак си пишка в него. Само дето отказва да ляга с него, та ходя след като заспи да го слагам. Понякога я вдигам да пишка, но ефект от това няма, сутринта пак не е сух памперса. Не знам какво беше това с тези 3 нощи, но явно не е готова още. Тя така беше и с дневният - първо можеше, после започна следобедите да се напикава, после пак спря, пък пак почна и така напред-назад вървим с памперсите. Надявам се до към 4г да е махнала и нощният, но не виждам как да научиш някого да се буди, като спи толквоа дълбоко, че и мокрото не му прави впечатление.


  
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #157 -: Юли 24, 2013, 19:31:38 pm »
Благодаря ви за поздравленията!

Иначе и моят си пикае в гащите през деня. И като каже, че му се ходи до тоалетна, трябва на секундата да съм намерила. Иначе е пуснал няколко капки колкото да намокри гащите.
На рождения му ден баща му каза, че вече е голям и не му даде памперс. Два дена издържа, пък да видим. Вчера през нощта стана за вода и го накарах и до тоалетна да отиде.

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #158 -: Юли 25, 2013, 11:57:46 am »
Ауу, Маги  :bighug: Честито! Безпроблемна бременост и здраво бебче (или са повече?  :lol: ) накрая!
Много се радвам за теб! Това е най-прекрасната новина в последно време :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #159 -: Юли 25, 2013, 12:20:56 pm »
Голяма съм патка - честитих на Блу, пък забравих Маги.
Маги, честита бременност, лека  и безпроблемна и здраво и хубаво бебе на финала!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #160 -: Юли 25, 2013, 12:46:11 pm »
За успокоение на майките на 4 годишните "пикльовци" :) ще кажа, че и моят син продължи да се напишкава между четврътата и петата си година, при това - всяка нощ, дори понякога по - по два пъти. После изведнъж спря. Спи си непродубно и издържа до сутринта. Рядко става да пикае нощем. Явно е въпрос на физиологическо развитие, което е различно при всяко детенце. Хубаво е лека-полека да се създават навици да не се приемат големи количества течности последните часове преди лягане, това би могло да помогне и някои от нощите да няма мокри чаршафи. Но друго не се сещам, което може да бъде от полза. Четох някъде, че нощните напикавания до 5, 5 и половина години, особено при момченцата, не се приемат за проблем и тогава се успокоих, че по едно време като се бях вторачила в това...не си е работа.
Спокойно и щастливо лято на всички! Сега поне чаршафите и пижамите съхнат бързо :wink:
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #161 -: Юли 25, 2013, 13:44:59 pm »
 Сега поне чаршафите и пижамите съхнат бързо
 :good_post:
hope-love, и мен това ме крепи в психическо равновесие  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #162 -: Юли 25, 2013, 14:24:14 pm »
Маги, честито, лека и безпроблемна до края!
Моя син се изпускаше до към 6-тата си година. Не се напикава сериозно, просто спи много дълбоко и не се усеща.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Юли е - време за море
« Отговор #163 -: Юли 25, 2013, 16:10:47 pm »
Честито, Маги! Лека и безпроблемна и на финала здраво  и ревливо бебче  :wink: :lol:
 Това са новините, които най-много ме радват!

За кураж на тези, които ще махат памперс - ние махнахме дневния за ден-два /буквално/, а след около седмица - и нощния /вкл. и обедния/. Имаме само две напишвания вечер, от които едното в 5,30ч сутринта и се усети в момента като пишкаше, та ме събуди, а другото при спане в къщата на нашите / чуждо място и превъзбуден от емоциите през деня/, та се е изтървал! Всичко стана много импулсивно. В яслата ми помогнаха страшно много. Злато не искаше гащи - само пампи. Докато един ден лелята му го махнала и беше само по къси гащи. На другия ден вече беше със слипчета и си казва. Не съм го учила кой знае колко - само отвреме на време казвах, че е голям и трябва да пишка на гърне! Ами явно му е влязло в малката главица!
Та аз пък с обратни мисли: До преди да махна нощния памперс - сутринта той беше мокър, ама мокъъъъъъъъъър! И изведнъж - край - не пишка вечер. Нито става да пишка в гърнето. Просто се стиска и като стане / не веднага де - след 10-15 мин/ сяда и изпишва огромно количество пиш! Та явно наистина трябва да е готово детето, да осъзнае какво е и защо така......
Re: Юли е - време за море
« Отговор #164 -: Юли 25, 2013, 22:54:34 pm »
Да се запиша и аз в темата . :)
Емо  вече е на 13 дни , засега е послушен  не плаче много ,  но сигурно още не са започнали коликите. Иначе в болницата е хванал стафилококова инфекция на нослето и едвам диша милия.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #165 -: Юли 26, 2013, 07:18:24 am »
Да се запиша и аз в темата . :)
Емо  вече е на 13 дни , засега е послушен  не плаче много ,  но сигурно още не са започнали коликите. Иначе в болницата е хванал стафилококова инфекция на нослето и едвам диша милия.
Като прочета или чуя  за вътреболнична инфекция и заразяване на новородено и ми се иска да извадя един калашник и да стрелям , стрелям. Принципно Вики беше заразен с ентеровирус и за това откарахме 8 дни след раждането в МД, че го наливаха с антибиотици. Нямам думи просто.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #166 -: Юли 26, 2013, 09:38:47 am »
Да се запиша и аз в темата . :)
Емо  вече е на 13 дни , засега е послушен  не плаче много ,  но сигурно още не са започнали коликите. Иначе в болницата е хванал стафилококова инфекция на нослето и едвам диша милия.
Като прочета или чуя  за вътреболнична инфекция и заразяване на новородено и ми се иска да извадя един калашник и да стрелям , стрелям. Принципно Вики беше заразен с ентеровирус и за това откарахме 8 дни след раждането в МД, че го наливаха с антибиотици. Нямам думи просто.
Когато Яворчо имаше хрема на 2 месеца, която от нищо не минаваше и му пуснах секрет за изследване, педиатърката ми каза: "ако не беше роден в Токуда, веднага щях да ти изпиша нещо за стафилококи..." И наистина, при нас секретът излезе чист, но е много е тъжно всичко това с вътреболничните инфекции.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #167 -: Юли 28, 2013, 13:54:47 pm »
Братчето ми до 6-7 години се напикаваше нощем. Много се бяха притеснили нашите. Доктори, ходиха при Вера Кочовска... и изведнъж спря, накъде като тръгна на училище. Явно при момченцата се случва - не знам защо. На нас ни е много рано, но се надявам да свалим лесно памперса. 


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #168 -: Юли 28, 2013, 15:06:32 pm »
Ние точно преди 1 месец най сетне махнахме и нощния памперс.Радвам се че не пришпорвах нещата,не будех нощем и по-този начин да се тормозим и двамата.Да,при баткото го махнахме на 2г.6м. но децата са си различни.Естествено изпуска се някой път да речем на 2 седмици веднъж но и това ще отмине.Хубава неделя!