0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #20 -: Юли 08, 2013, 14:36:50 pm »
Привет от локализираната в Средногорско миша компания!
Не пиша често, но ако успея да приспя и тримата на обед ви чета с удоволствие.

Толкова им е свободно на децата тук, че изобщо не ми се тръгва, но ще направим един воаяж на Юг
и после пак ще се върнем да завършим лятото. Хем да сменят обстановката и да не им омръзва.
Много ми се иска да им създам спомени, поне малко сходни с моите от детството
с ожулените колена и вкуса на малините които сам си набрал в двора.

Мецанке подкрепям момичетата, малки са за аниматор на 2 години.
Повече балони и лопатки за пясъчника и всичко ще е прекрасно!
Бебе давала съм Инфакол и като се сетя какви гимнастики бяха да се поръчва от чужбина,
но и при нас най-добре действаше гушкането и спане върху корема или гърдите на тате :)

Пожелавам ви спокоен ден и много усмивки! Бъдете здрави!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Юли е - време за море
« Отговор #21 -: Юли 08, 2013, 14:50:43 pm »
В събота бях на Рилските езера с три приятелки - женска компания, без деца. Но видях едно уникално семейство: мама, татко - на гърба с раница - столче с дете на около 2 години, а в пазвата му под горната дреха - бебе на два месеца 8O, и още - каката на 3 години и осем месеца, която ту ходи сама, ту майката или някой друг възрастен от компанията качва на конче. Такова спокойствие лъхаше от тях, че чак да им се възхити човек. Но аз признавам си не бих отишла на планина с толкоз много и такива малки деца накуп!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #22 -: Юли 08, 2013, 16:33:46 pm »
Чудя се само дали да наема аниматор - повечето ни гости ще са между 2-4 години и не знам дали изобщо ще се впечатлят от него. Има ли смисъл да давам пари за аниматор?

няма да се впечатлят, гаранция. с аниматор - от 4-5 години нагоре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #23 -: Юли 08, 2013, 16:35:06 pm »
Имам въпрос към Jam: Джам, виждам , че си писала в мамата в темата за детските телефони. Избра ли такъв? Мнение за това? http://vivitar.bg/detskigsmQ9M.html Блазни ме функцията мониторинг и SOS.

лейди, никакви отзиви не намерих за показания телефон, иначе много ми допадна още тогава. засега ми е избягала тая тема от главата, но ще я мисля още.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #24 -: Юли 08, 2013, 22:05:54 pm »
Браво на вас, Нинче :) Как беше с бебе на 2 месеца на море? Ние за септември се каним, че хем да не е много горещо, хем да сме порастнали малко. Всеки съвет ще ми е от полза.

Бебенце
, ами тя беше даже на месец и 10 дена. Чудесно и се отрази морето. Много добре. На плажа я водих три пъти, след 17.00 часа, беше приятно прохладно, лек бриз и от шума на морето спа няколко часа. Но разбира се не сме я вадили от количката :)
Аз бях много спокойна, защото там където ходим има малки деца и бебе на 3 месеца, много приятни и отговорни хотелиери и ни предоставиха всичко необходимо, включително ни бяха купили и микровълнова, за да стерилизираме.
Но съвети не мога да дам, всеки си знае, аз по принцип не бих отишла на море ако не беше голямото ми дете, не, че и аз не се накиснах с кеф в морето.
Иначе това, което правя тук и там - бутам количката и е една идея по-лесно - почистват ни стаят и не се мисли а храна и пазаруване. Пътят е вече много удобен, стига се за 3.5 до морето, а сега пускат и новата отсечка, та за 3 часа и не е кой знае колко тежко, особено ако се пътува през нощта или рано  сутрин :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #25 -: Юли 09, 2013, 06:57:14 am »
Джам, мерси много. Изкушава ме мониторинга. Вики го преместих от ДГ в подготвителен клас в училище, щото имах сериозни проблеми с госпожите в ДГ (като например да му позволяват да яде като прасе от чините на другите деца с техните прибори и други, и други подобни). Та някак си ми се иска да проконтролирам нещата на новото място.
Нина, някъде съм изпуснала новината за бебе Карина - да ти е жива и здрава и само да те радва.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #26 -: Юли 09, 2013, 08:19:10 am »
Здравейте момичета и Лейди ;) Драго ми е да те видя. Пожелавам хубаво море на тези, дето не са ходили. Ние се завърнахме, чудесни 11 дни изкарахме.

честита дъщеричка, Нине! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Юли е - време за море
« Отговор #27 -: Юли 09, 2013, 13:34:50 pm »
Здравейте момичета! Опитвам се да си спомня нещо, а и не намирам къде да попитам.
Та, чудя се, от кой месец мога да слагам бебчо в полулегнало положение, например на втората степен на облегалката на количката. Имам някакъв спомен, че от 6 месец можеше да се слага да седи... Забравила съм ги тези неща, а моето момче вече изобщо не иска да лежи и вече се чудя къде и как да го положа  :?


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #28 -: Юли 09, 2013, 13:40:52 pm »
Момичета, бях си купила Cytelium на Адерма за пъпчето на Жорко. Обаче съм го ползвала много малко, а не е евтин продукт. Имате ли си някаква идея за какво и какво друго  мога да го ползвам? Да не си стои така.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #29 -: Юли 09, 2013, 16:18:51 pm »
Благодаря ви за отговорите. Няма да наемам аниматор.
Вече накупих балони, шапки, подготвих играчки и чакаме неделя  :)

Десита, Жорко го преместих в летния кош на 6 месеца. От 3 месечна възраст го слагах в шезлонга, който е в полулегнало състояние.


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #30 -: Юли 10, 2013, 09:24:07 am »
Като ходихме на ортопед ни казаха даже в кенгуру да го слагаме по малко. Да свиквало детето. Това при ортопедично здраво детенце. Не съм питала за наклонен шезлонг, но сме го слагали надигнат в нашия, че хоризонтално не иска да стои. Не съм се замисляла дали е грешно  :oops:


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #31 -: Юли 10, 2013, 11:46:54 am »
Здравейте момичета и Лейди ;) Драго ми е да те видя. Пожелавам хубаво море на тези, дето не са ходили. Ние се завърнахме, чудесни 11 дни изкарахме.

честита дъщеричка, Нине! :)

Благодаря :)

И на теб, Лейди!

Гледам за училище вече говорите, мен другата година ме очаква това и от сега съм в проблеми. Харесала съм училище, ама май нещата стоят като с детските градини, та ще видим дали ще успеем там да се класираме.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #32 -: Юли 10, 2013, 14:31:50 pm »
Е, Нина то и Вики трябва да е 4 група и чак по-следващата година да е първи клас, но не издържах. За една седмица - само плюсове мога да споделя за подготвителния клас. Напредък в писане (ръкописни ченгелчета, "лупинги", "лулички") и четене има за една седмица, каквито за цяла година в ДГ нямаше. Даже не ми се обяснява как детето ми не можело (и не искало) да рисува и пише, напротив, той сега сам се старае , защото има тетрадка с широки и тесни редове като големите. Та явно е въпрос на мотивация.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #33 -: Юли 10, 2013, 15:44:01 pm »
Момичета, да ви споделя какво ни каза нашата госпожа на родителската среща, сега на първи клас. В никакъв случай да не учим децата да пишат, за четенето каза нямам проблем, т.е. няма значение дали могат или не, но с писането е голям проблем. В подготвителна група някъде ги учат да пишат ръкописно, другаде печатно, всеки учител си има техника на преподаване на писането, т.е. изписване на чертичките и ченгелчетата - отдолу на горе или обратно и подобни неща. Та, жената каза, става едно голямо мазало, едното пише от ляво на дясно, другото обратно, третото пише печатно и им е изключително трудно, на тези уж можещите деца, защото са усвоили вече някаква техника, все пак, но различна от тази която преподава.
Така че не искайте от децата още от предучилищна група да знаят материала за първи клас :wink:
Сега да не ми приемете поста за упрек, не само споделям информация в която считам, че има много вярно, а иначе и Деси може да пише печатно, не съм я учила аз, не съм настоявала изобщо, но в ДГ явно се учат.
« Последна редакция: Юли 10, 2013, 16:57:14 pm от StefiZ »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #34 -: Юли 10, 2013, 16:48:31 pm »
Това с печатното писане ми беше голям проблем. Наистина е ужасно трудно, след като си се научил да пишеш печатно, да се научиш да го правиш ръкописно. Особено ако учителката ти в начален курс е от старата школа и държи да пишем с „тънко и дебело“. Е няма такава гадост ви казвам.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #35 -: Юли 11, 2013, 07:35:31 am »
Доколокто ми е известно има някакъв утвърден стандарт, че при започване на 1 клас децата трябва да познават буквите, да  са усвоили безбуквени елементи - лулички, ченгелчета и прочие, даже има и входни нива, цифри, да правят разлика между гласни и съгласни.
Стефи  това, което казваш ти е точно така, защото има поне три системи на обучение в ДГ, да не говорим колко е мотивиран и подготвен персонала там. Това беше и моята логика да го преместя в училище, защото там ако се учи как да се пише, поне го правят по правилния начин. Има си и учебни тетрадки, в които се показва как се започва и как свършва съответния елемент или буква. Останалото е манджа с грозде. Да не говорим, че в системата "Приказни пътечки" има грешки при отразяване на гласни и съгласни, а урокът "Защо стоножката има сто крачета?" кърти отвсякъде.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #36 -: Юли 11, 2013, 08:45:14 am »
лейди, предучилищна група си е предучилищна на всякъде, било в ДГ или в училище. При нас в Дг децата също имаха тетрадки с тесни и широки редове, тетрадки с квадратчета и т.н. и т.н. Програмата е една, а вече учебните пособия да, мисля че са три от които всеки директор си избира.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #37 -: Юли 11, 2013, 17:00:17 pm »
Мами, ваканция е, какви са тия лулички и ченгелчета, цифри и букви - заболя ме главата само като ви чета :) Шегувам се разбира се.
И моето дете ще е в предучилищна /подготвителна/ или иначе казно - 4-та група в детската градина от есента, та и аз се вълнувам какво ще се случва тогава и после - първи клас. Но...това лято ще го посветим само на игри и забави. Аз и догодина мисля да не занимавм в къщи детото с обучение, освен ако то не проява желание. Ще разчитам на заниманията в детската градина и на това - у самото дете да се събуди интерес към четете, писането и пр. не мисля да го пришпорвам, пък ще видим... Надявам се всичко да върви гладко.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #38 -: Юли 11, 2013, 17:59:32 pm »
Ваканция,но свършва,моите ще са в училище предучилищна тази година,другата 1 клас понеже в Сащ се почва 1 година по рано.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #39 -: Юли 11, 2013, 18:46:17 pm »
Ваканция за България, ние още учим :D Голяма драма са ни домашните :? А има още двайсе дни докато завърши училище :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю