0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Юли е - време за море
« Отговор #160 -: Юли 25, 2013, 12:46:11 pm »
За успокоение на майките на 4 годишните "пикльовци" :) ще кажа, че и моят син продължи да се напишкава между четврътата и петата си година, при това - всяка нощ, дори понякога по - по два пъти. После изведнъж спря. Спи си непродубно и издържа до сутринта. Рядко става да пикае нощем. Явно е въпрос на физиологическо развитие, което е различно при всяко детенце. Хубаво е лека-полека да се създават навици да не се приемат големи количества течности последните часове преди лягане, това би могло да помогне и някои от нощите да няма мокри чаршафи. Но друго не се сещам, което може да бъде от полза. Четох някъде, че нощните напикавания до 5, 5 и половина години, особено при момченцата, не се приемат за проблем и тогава се успокоих, че по едно време като се бях вторачила в това...не си е работа.
Спокойно и щастливо лято на всички! Сега поне чаршафите и пижамите съхнат бързо :wink:
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #161 -: Юли 25, 2013, 13:44:59 pm »
 Сега поне чаршафите и пижамите съхнат бързо
 :good_post:
hope-love, и мен това ме крепи в психическо равновесие  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #162 -: Юли 25, 2013, 14:24:14 pm »
Маги, честито, лека и безпроблемна до края!
Моя син се изпускаше до към 6-тата си година. Не се напикава сериозно, просто спи много дълбоко и не се усеща.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Юли е - време за море
« Отговор #163 -: Юли 25, 2013, 16:10:47 pm »
Честито, Маги! Лека и безпроблемна и на финала здраво  и ревливо бебче  :wink: :lol:
 Това са новините, които най-много ме радват!

За кураж на тези, които ще махат памперс - ние махнахме дневния за ден-два /буквално/, а след около седмица - и нощния /вкл. и обедния/. Имаме само две напишвания вечер, от които едното в 5,30ч сутринта и се усети в момента като пишкаше, та ме събуди, а другото при спане в къщата на нашите / чуждо място и превъзбуден от емоциите през деня/, та се е изтървал! Всичко стана много импулсивно. В яслата ми помогнаха страшно много. Злато не искаше гащи - само пампи. Докато един ден лелята му го махнала и беше само по къси гащи. На другия ден вече беше със слипчета и си казва. Не съм го учила кой знае колко - само отвреме на време казвах, че е голям и трябва да пишка на гърне! Ами явно му е влязло в малката главица!
Та аз пък с обратни мисли: До преди да махна нощния памперс - сутринта той беше мокър, ама мокъъъъъъъъъър! И изведнъж - край - не пишка вечер. Нито става да пишка в гърнето. Просто се стиска и като стане / не веднага де - след 10-15 мин/ сяда и изпишва огромно количество пиш! Та явно наистина трябва да е готово детето, да осъзнае какво е и защо така......
Re: Юли е - време за море
« Отговор #164 -: Юли 25, 2013, 22:54:34 pm »
Да се запиша и аз в темата . :)
Емо  вече е на 13 дни , засега е послушен  не плаче много ,  но сигурно още не са започнали коликите. Иначе в болницата е хванал стафилококова инфекция на нослето и едвам диша милия.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #165 -: Юли 26, 2013, 07:18:24 am »
Да се запиша и аз в темата . :)
Емо  вече е на 13 дни , засега е послушен  не плаче много ,  но сигурно още не са започнали коликите. Иначе в болницата е хванал стафилококова инфекция на нослето и едвам диша милия.
Като прочета или чуя  за вътреболнична инфекция и заразяване на новородено и ми се иска да извадя един калашник и да стрелям , стрелям. Принципно Вики беше заразен с ентеровирус и за това откарахме 8 дни след раждането в МД, че го наливаха с антибиотици. Нямам думи просто.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #166 -: Юли 26, 2013, 09:38:47 am »
Да се запиша и аз в темата . :)
Емо  вече е на 13 дни , засега е послушен  не плаче много ,  но сигурно още не са започнали коликите. Иначе в болницата е хванал стафилококова инфекция на нослето и едвам диша милия.
Като прочета или чуя  за вътреболнична инфекция и заразяване на новородено и ми се иска да извадя един калашник и да стрелям , стрелям. Принципно Вики беше заразен с ентеровирус и за това откарахме 8 дни след раждането в МД, че го наливаха с антибиотици. Нямам думи просто.
Когато Яворчо имаше хрема на 2 месеца, която от нищо не минаваше и му пуснах секрет за изследване, педиатърката ми каза: "ако не беше роден в Токуда, веднага щях да ти изпиша нещо за стафилококи..." И наистина, при нас секретът излезе чист, но е много е тъжно всичко това с вътреболничните инфекции.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #167 -: Юли 28, 2013, 13:54:47 pm »
Братчето ми до 6-7 години се напикаваше нощем. Много се бяха притеснили нашите. Доктори, ходиха при Вера Кочовска... и изведнъж спря, накъде като тръгна на училище. Явно при момченцата се случва - не знам защо. На нас ни е много рано, но се надявам да свалим лесно памперса. 


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #168 -: Юли 28, 2013, 15:06:32 pm »
Ние точно преди 1 месец най сетне махнахме и нощния памперс.Радвам се че не пришпорвах нещата,не будех нощем и по-този начин да се тормозим и двамата.Да,при баткото го махнахме на 2г.6м. но децата са си различни.Естествено изпуска се някой път да речем на 2 седмици веднъж но и това ще отмине.Хубава неделя!