0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Юли е - време за море
« Отговор #60 -: Юли 15, 2013, 09:09:36 am »
Хубаво и спокойно лято и от нас,докато седна да напиша ред то лятото ще мине :),но когато мога сядам да чета :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #61 -: Юли 15, 2013, 09:45:40 am »
А на колко да тръгват? Нали и в Бг пак на 6 почват.

не е така. в България училище се започва от 7 години. по желание на родителите може от 6, но не е задължително.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Юли е - време за море
« Отговор #62 -: Юли 15, 2013, 10:02:31 am »
За Варвара мога да каже само, че водата в басейните със сигурност е минерална и топпа - дори много топла, така че децата могат да се къпят дори през по-хладни дни. А летните вечери там са прохладни и приятни. Иначе не съм ходила скоро и незнам как изглежда реновирания плаж и къщичките около него, са на тихо и спокойни място.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #63 -: Юли 15, 2013, 11:21:38 am »
А на колко да тръгват? Нали и в Бг пак на 6 почват.

не е така. в България училище се започва от 7 години. по желание на родителите може от 6, но не е задължително.

Явно е станало практика да се пускат на 6, защото и аз съм останала с впечатлението, че е задължително вече.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Юли е - време за море
« Отговор #64 -: Юли 15, 2013, 12:29:13 pm »
Моника ще тръгне на 6 годинки на училище. Не виждам никаква драма в това. Тя върви с наборчета 2006. Това, че е родена декември, а някои дечица януари и са с цяла година по-голями изобщо не е драма. Според мен трябва да се водим по желанията на детето, не по желанията на родители и баби. Желанието на баба и е да я оставя още една година 4 група в градината. Желанието на детето беше да отиде още миналата година предучилищна в училище. Тя никога не обикна детската градина. 4 група не минаваше и ден, в който да не търпях укори, че не съм я записала в училище, както едно детенце от групата. Баба и в момента се тръшка повече от девойката да си остане в градината още една година. Детето я чу и рева само два дни, въпреки моите уверения и молбите ми, да не и обръща внимание. Не мога да разбера, като минат 60-65 години, какво им се случва на тези хора.
Та според детето се взимат решения от този сорт е моето мнение.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #65 -: Юли 15, 2013, 13:09:34 pm »
Лидия, детето ти е родено 2006 г., нали, ако е така, то всъщност означава че си тръгва точно с набора, какво значение има че е декември месец? Не знам защо битува разбирането, че децата родени в края на годината видиш ли са по-малки и едва ли не ги броим към следващия набор. Ако бъркам и детето ти е 2007 г., извинявай, но ако е 2006г. не знам защо си решила, че ще тръгне на 6г., защото реално в годината на тръгване си навършва 7г. И деси е родена на края на октомври и няма да има навършени 7г. като започне първи клас, но не мисля, че детето ми тръгва на 6г. на училище :wink:
разлика има при децата родени в една и съща година но януари и декември например до към 3-4г. възраст, на 7г. вече няма никаква разлика или поне би трябвало да няма.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #66 -: Юли 15, 2013, 13:41:25 pm »
на задължително начално училищно обучение подлежат децата, навършващи 7 години в годината на тръгване. хора, това е така от сто години, от луната ли падате?

на училище не сте ли ходили, нямахте ли в класа деца, родени в целия диапазон на годината???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #67 -: Юли 15, 2013, 14:12:06 pm »

на училище не сте ли ходили, нямахте ли в класа деца, родени в целия диапазон на годината???

е добре че ти го каза в прав текст, аз се опитах отдалече да обясня, ама явно не ми се получи :lol: :lol:
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #68 -: Юли 15, 2013, 14:53:49 pm »
Още от първото ти изречение се разбра какво искаш да кажеш, Стефи - то си е било така винаги - тази година  набор едикой си  навършва 7 и тръгва.
Аз просто не обърнах внимание на набора на Моника - ако е 2006, си е точно навреме.

Аз завърших със 73 и си бях в оригинал 6-годишна въшка 74 набор - в края на август ги навърших и септември - на училище. Нямах навършени 17 години, когато завърших гимназията  :?

Когато видях дъщеря си на 6 години, реших, че няма да я пусна - досвидя ми се - правилно или не, това ми беше решението. Дадох й още една година безгрижие и не съжалявам. Но и тя не се е тръшкала да ходи на училище :wink:
« Последна редакция: Юли 15, 2013, 14:56:04 pm от Елфи »
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #69 -: Юли 15, 2013, 14:57:17 pm »
Аз съм януари '81, ходих на училище с набор '80.Имаше цял клас от набор '81 в училището в което бях записана.Сестра ми февруари '85 също беше записана с набор '84.Общо взето амбициозна майка.Аз бях доволна че съм на училище, на мен ми харесваше, но при сестра ми нещата не бяха точно така.

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #70 -: Юли 15, 2013, 15:31:19 pm »
абе и аз съм тръгнала на 6г. и 1м. на училище, със 77 набор. завърших на 17 не навършени :lol:
не е драма, на мен ми беше ок, аз исках да ходя на училище.
и сега е така, ако родителите преценят могат да си пуснат детето на 6 навършени години.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #71 -: Юли 15, 2013, 15:41:46 pm »
не е драма, на мен ми беше ок, аз исках да ходя на училище.
И аз обичах училището, затова не ми се завършваше (какъв страхотен випуск бяхме...)
Тийновете нали все бързат да стават големи - е, аз пък не щях  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #72 -: Юли 15, 2013, 18:05:15 pm »
Е то и аз тръгнах с набора си, въпреки че още нямах навършени 7. Трудно ми е да го обясня това на нашия тати, но и не се напъвам много де. Той е роден февруари и според него детето трябва да тръгне на училище, след като е минал РД-то със 7 свещички. Пък аз нали съм родена средата на ноември, като Ники, не го намирам за нужно. Сега например със зъби и нокти браня правото си да съм на 41 моля, моля, защото, понеже, видите ли ноември е още далееече :lol:

п.п. Да ви кажа хубаво било да има доста по-голямо дете в къщи. То детето на 16 вече де ама .... Кого ще пратя на опашка за мляко - батиииии, кой ще иде до пазара за копър - батииии, че и с малката даже. Кой ще отскочи за хляб - ми да пак бати. Лошото е, че племенника утре си отива, ама ще гледам да го прикоткам да ми гостува пак. :lol:
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #73 -: Юли 16, 2013, 01:47:05 am »
Пеше, друго си е с бати. Едно от големите най-неочаквано се премести в нашия град преди две седмици. Живя десет дена вкъщи, докато си намери квартира. Е, това си беше лукс. :-) Обещал е още да помага, а аз ще съм наред, когато той си направи деца. Тъкмо сколасахме чичото и лелята да са малко по-големи от племенниците.  :wink:

Джаме, при нас шест- и седемгодишните бяха горе-долу един и същи брой. Като казах, че в Бг почват на шест, имах предвид, че много почват на шест, а не че е задължително за всички. Друг въпрос е, че някога ги деляха до родените през юни. Една от приятелките ми е родена на 10 юни и винаги беше най-малката в класа.

Гане, нямам представа каква ще е програмата. Така или иначе във всяка провинция е различна. А мъжът ми иска да ходят във френско училище. Да видим дали ще ги приемат изобщо, че има входящ тест!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #74 -: Юли 16, 2013, 12:04:00 pm »
О да, верно е това. Но поне си в добрата провинция и след четвърти клас нямате препоръки, тукашните са такива консерви, че не знам...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Юли е - време за море
« Отговор #75 -: Юли 16, 2013, 12:05:35 pm »
Гане, това с препоръките след 4-ти клас за кои провинции е валидно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #76 -: Юли 16, 2013, 12:17:03 pm »
Ух, Джам, не мога да кажа със сигурност. Преди беше валидно за цяла Германия, сега до колкото знам са отменени в някои провинции. Знам, че е имало разговори, за да се отменят, но тук са много консервативни и говорят, че ще отнеме доста време. Ще проверя и ще ти пиша.

Баден Вюртенберг, Саарланд, Хесен, Северен Рейн-Вестфалия, Бранденбург - това по спомени, но може да има и още.
« Последна редакция: Юли 16, 2013, 12:23:09 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #77 -: Юли 16, 2013, 15:19:51 pm »
И Райнланд-Пфалц също е към твоя списък.

Единствено знам, че в Берлин основното у-ще е до шести, а не до четвърти клас.

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #78 -: Юли 16, 2013, 15:37:41 pm »
Ха, здрасти и от мен вече по средата на месеца :)
На който му предстои почивка да мине спокойно и весело :)
Аз съм заредена с красоти и приятни изживявания :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #79 -: Юли 16, 2013, 16:11:59 pm »
Мерси Блу, не ги помня всичките. А и те са си съобразени по райони, добавят оценки, изобщо мазало :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю