0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #40 -: Юли 11, 2013, 20:55:33 pm »
Вие вярно нямате лятна ваканция,ужасно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #41 -: Юли 11, 2013, 21:10:24 pm »
Мнем, само 6 седмици е лятната :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #42 -: Юли 12, 2013, 09:12:10 am »
Половината месец мина докато се включа  :D
Весели морета и ваканции пожелавам на всички!

В първия ден не масеца София стана на две  :D Кога минаха две години не разбрах! Поради ваканцията в яслата детето е на село, та там спретнахме импровизирано скромно парти. Утре ще празнуваме в роднини и приятелчета. За място избрах Парк Рила в Дупница. Изключително чисто и спокойно място.  Има няколко къщички с барбекюта, едно от тях ще ангажираме. Ако някой иска да го посети: https://www.facebook.com/pages/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BA-%D0%A0%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%94%D1%83%D0%BF%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0/110631302359341
Дано времето е хубаво  :D
В парка има страхтона детска площадка, плаж, езеро с водни колела, две кафенета, една кръчма и много алеи за разходка и каране на колело  :D

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #43 -: Юли 12, 2013, 10:17:48 am »
А Парк Рила е чудесен, две години като ходихме в Сапарева баня всяка вечер почти бяхме там.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #44 -: Юли 12, 2013, 11:04:03 am »
Гане, а при нас свършва ваканцията на втори август. Винаги съм се чудела как може децата да не са във ваканция през август, а то и на моята глава дойде.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #45 -: Юли 12, 2013, 15:35:52 pm »
Много е гадно това с кратките ваканции. Дано не го измислят и тука да е така, че нали все идеи "от запад" черпим. Последно нали не приеха задължителната ДГ от 4 години? То за нас ще е задължителна сигурно, че нямаме баби наблизо, а и мисля, че е хубаво за детето да е сред други деца. Ама ме е яд, че се опитват да го наложат като задължително - да ги пращаме от родилното направо на обучение.

Да ви кажа на бебешките майки - чаят от семена на копър много помага срещу колики (пия го аз, не бебо), но му се забавя перисталтиката явно и се запича :( Та сега един ден сме с чай, един без чай. Хич не ми се иска да му правя номера с термометъра. 


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #46 -: Юли 12, 2013, 22:18:53 pm »
Работещите майки се притесняват, че няма кой да им гледа децата 3м през лятото, а вие с други грижи  :D
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #47 -: Юли 12, 2013, 23:10:10 pm »
Бебе, щом сте само на кърма, не е задължително да ходи по голяма нужда всеки ден детето. Просто усвоява всичко. Или има проблеми при изхождането?
Има държави, в които почват т.нар. училище на три години. В Германия е задължително от шестгодишна възраст. Моята госпожица ще почне на пет (тръгват в годината, когато стават на шест, а тя е родена през ноември).

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #48 -: Юли 13, 2013, 00:33:44 am »
Блу, а не може ли да я отложиш? На мен ми се струват ужасно малки на 6, изобщо не са подготвени за стреса с училището. А за ваканцията, съчуствам. Ние сме за първа година с такава кратка ваканция и още не можем да се нагодим :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #49 -: Юли 13, 2013, 07:46:44 am »
Гане да ти кажа честно и аз не бих се нагодила.  :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #50 -: Юли 13, 2013, 09:27:43 am »
Бебе, чай за колики на Хип купувах аз. Веднъж. После си купих от билковата аптека съставките и си ѝ запарвах сама. Беше със семена от копър и още нещо, ама .... не съм се разсънила още и убий ме не се сещам. Даже този на Хип леко сладнеше, а аз моите запарки не ги подслаждах. Помръщи му се малко половин ден и го пропи. Ако имаш кутийка на Хип, виж с какво е.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #51 -: Юли 13, 2013, 12:10:12 pm »
Лейди, много ми е терсене, а отделно моя не иска да прави домашни, имат егати шантавия график - понеделник, вторник и четвъртък са до 11.20, в сряда до 1, а в петък до 12.15. Дет се вика докато отвориш очи, оправиш леглата и вече трябва да го вземаш... Вече са уморени децата, не им се ходи на училище... Абе тоя дето е измислил, че трябва да тръгнат на 6 не е бил с акъла си.  :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #52 -: Юли 13, 2013, 23:02:01 pm »
Гане, мога да я отложа с година, ама все пак е момиче. Нали уж се развиват по-бързо?! Има време, ще го мислим.
А на колко да тръгват? Нали и в Бг пак на 6 почват.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #53 -: Юли 13, 2013, 23:09:06 pm »
Блу, повечето са на 7, мисля, само ако искат родителите и е да речем в началото на годината, тогава може да тръгне на 6. Ох, не знам, това с училището е жестоко тук :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #54 -: Юли 13, 2013, 23:13:43 pm »
Аз съм почнала на шест.  :) Не помня да ми е било по-трудно от на другите. Научих се да чета и пиша в училище.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #55 -: Юли 13, 2013, 23:14:58 pm »
Аз на 7, но ме бяха учили преди това и ми беше безумно скучно поне до 3ти клас :oops: Но системата тук е безумна просто, има такива невероятни неща, че нямам думи :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Юли е - време за море
« Отговор #56 -: Юли 14, 2013, 14:49:25 pm »
За училището нашата кака е родена в края на януари 2007 г., много мислехме дали да не я пуснем сега от септември на училище, но в крайна сметка решихме да си поиграе още една година  :) Нищо, че догодина за училище ще бъде вече на 7г. и 8 месеца. Само че за предучилищната ще я прехвърлим от детската градина в училище. Така мисля, че ще получи по-добра подготовка, ще е по-близо до вкъщи и тъй като ще съм си вкъщи заради бебето, ще мога да я вземам на обяд. Аз съм родена на 6 януари и също съм тръгнала на училище след навършване на 7 години.
За почивката някъде с топъл минерален басейн засега сме си харесали комплекс Варвара, близо до Пазарджик. Някой ходил ли е там? Ще се радвам, ако някой сподели мнение, и най-вече дали е удачно място за малко бебе.
Респект, Велинград ни е резервен вариант  :D Почти всяка година ходим там и ми се иска сега да сменим, но не се знае дали накрая няма да заложим на изпитаното  :lol:


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #57 -: Юли 14, 2013, 15:18:07 pm »
Работещите майки се притесняват, че няма кой да им гледа децата 3м през лятото, а вие с други грижи  :D

М-и
, Направо не ми се мисли. За ДГ - до колкото знам и при нас правят сборни групи за лятото, а за училище... Да  сме живи и здрави и дано имаме работа, пък като дойде време ще го измислим.
Блу, даже като пропусне 1 ден, пак си ходи течно. Не е като запек. И докторката му каза да действаме с термометъра, ако 48 часа не е ходил. Да не сме се притеснявали, ако прескочи ден. Но си права, че вероятно разрежа ходенето, защото нали вече са по-адаптирани стомахчето и чревцата и усвояват по-добре.
Pesheck, мама свеки ми донесе Хип, ама на гранули разтворим и малко не ми вдъхва доверие на детето да давам :) А у наше село само Бебезан и семена копър продават, трябва да видя за Хип пакетчета в СтЗагора когато ходим. В тази връзка- пращам моя мъж за чай против колики на Хип или семена от копър. След половин час висене в аптеката на опашка излиза бесен. Щял да набие аптекарката, щото той и казал какво иска, пък тя му предлагала накакъв чай с мента и лайка. После видях, че това е бебезанът  :lol:  та значи жената правилно му го предлагала. Иначе копърът, даже само аз като пия му действа добре, а на него да му подслаждам със захар и аз не ща. Намалих количеството и концентрацията дето пия аз и сега май е добре положението.
desita_r, ако ходите на тази Варвара, да дадеш отзиви. Не бях го чувала даже.


Re: Юли е - време за море
« Отговор #58 -: Юли 14, 2013, 15:32:18 pm »
desita_r, ако ходите на тази Варвара, да дадеш отзиви. Не бях го чувала даже.
Ако ходим... ние докато си изберем място, то лятото ще свърши...
И аз не бях го чувала, случайно попаднах на него в интернет и ми се стори хубаво, с тези къщички и топли басейни. Само спа център няма, но пък гледах друг хотел във Варвара със спа.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #59 -: Юли 15, 2013, 09:04:19 am »
Desita, а ако идвате във Велинград, пиши на ЛС. Може да си чукнем една среща с бебоците :-)