0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Юли е - време за море
« -: Юли 01, 2013, 10:44:17 am »
Самоцитирам се от юнската тема, защото естествено забравих, че вече е юли. :lol:
http://www.nenovinite.com/news.php?ID=1958


ЖДНБ, както казват някои потребителки в мамата.
ЖДНБ = Жива Да Не Бях.
То майтап, майтап ама ..... модата с пръстчето или „само пяната“ си я има масово по нашите ширини. Та няма да се учудя скоро това да е новият продукт на пивоварните.

http://www.youtube.com/watch?v=JLZMMk8KZSU след като се сетих (с помощ от приятел) кой месец започва, нека го започнем подобаващо.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #1 -: Юли 01, 2013, 22:03:17 pm »
Хех аз забравям на моменти кой ден от седмицата е, пък ти си се притеснила за датата. Хубав и спокоен юли пожелавам на всички  :sunshine:

Мина нашата сладка питка за 40 дни, чете ни отчето молитва за здраве и направихме първия голям калабалък у дома с малкия човек. Та след цялата лудница снощи 1 час го приспивах аз и после 1 час баща му докато заспи. Рев, нервички.... Много му дойде на душичката и скоро не ща гости да видя. Иначе е хубава идеята за представяне в обществото и орисване на бебе, ама май трябва да е по-голямо и да не се шашка толкова.


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #2 -: Юли 01, 2013, 22:36:50 pm »
Пеше не е получила явно достатъчно добра реклама тая бира  :wink: от 2012 до сега не съм я виждала  :lol: :lol:
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #3 -: Юли 01, 2013, 23:03:59 pm »
Бебе, все едно за моя големия казваш. И той беше така - след някой ден, изпълнен с емоции и дандания и рев до скъсване преди вечерния сън. Добре, че сестра му не е такава поне.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #4 -: Юли 02, 2013, 08:44:31 am »
И до сега, като прекали с емоциите - игри с много деца, Николета вместо да заспи веднага, като уморена, не иска да ляга и е .... абе превъзбудена е. А като беше бебе си беше баш така - рев и кривене. Надявам се да мине скоро.


п.п. Да почерпя - днес имаме годишнина от сватбата.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #5 -: Юли 02, 2013, 08:54:52 am »
Честит празник, Пеше!!!
Бъдете щастливи още много години заедно!!!

Аз броя дните от този месец и се моля най-накрая да заприлича на лято, да му се не види!!!
От понеделник сме на Цигов чарк, а там като е студено си е бая студено! :( 
Моля, някой ако е запознат с минералните басейни във Велинград да ме ориентира къде, какви са условията, по колко е удоволствието! Като резервен вариант.  И около Велинград също ме устройва!
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #6 -: Юли 02, 2013, 09:07:55 am »
Честита годишнина,Пешек!
Дълги години любов и разбирателство ти пожелавам!
Ние питка не правихме на малкия,във Варна почти никой не прави.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #7 -: Юли 02, 2013, 10:11:20 am »
Честит празник, Пеше!!!
Бъдете щастливи още много години заедно!!!

Аз броя дните от този месец и се моля най-накрая да заприлича на лято, да му се не види!!!
От понеделник сме на Цигов чарк, а там като е студено си е бая студено! :( 
Моля, някой ако е запознат с минералните басейни във Велинград да ме ориентира къде, какви са условията, по колко е удоволствието! Като резервен вариант.  И около Велинград също ме устройва!

Яна, ще разуча за басейните, че аз покрай бебета, деца от 3г. плаж не съм видяла  :( Е, излъгах- миналата година бях 1 път  :D


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Юли е - време за море
« Отговор #8 -: Юли 02, 2013, 11:22:07 am »
Пеше, честита годишнина, още много по толкова и все щастливи!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #9 -: Юли 04, 2013, 14:27:52 pm »
Пеше, честита годишнина и от мен!
Обичам го юли месец - майка ми днес има РД , след 10 дни и Вики. За мой ужас съм заобиколена от инатливи раци, но такъв е живота и си ги обичам.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #10 -: Юли 04, 2013, 17:12:22 pm »
Пеше, още много години щастлив семеен живот ти пожелавам!
При нас стана топло уж, но почти постоянно духа доста силен вятър. Тази година не знам ще имаме ли нормално лято - само вали, духа и се чудя как да завивам детето.
Да питам някой давал ли е чай от копър, Бебезан и т.н. Аз ги пия уж да помагат на бебе, а на него пробвах един два пъти да дам - е не ще го тоя чай и туй то. Та остава аз да се наливам и да си вярвам, че му помага.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #11 -: Юли 04, 2013, 19:29:14 pm »
На Вики копъра не му помагаже, симетикон и тва си е.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #12 -: Юли 05, 2013, 11:35:37 am »
Симетикон в два варианта купихме и му давам, но гледам да е на рядко. Много ме е яд, защото и Инфакола и Саб Симплекса са с подсладители - цикламат, захарин. Как може за бебенца да слагат тези боклуци? + разни там аромати, овкусители и т.н. Ама давам по малко, че не мога да гледам как се присвива и плаче душичката. Май трябва да спра да чета листовките на лекарствата.

Между другото, всички май изчезнаха от темичката - кой на море, кой по протести ;)


*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #13 -: Юли 07, 2013, 01:33:35 am »
Бебе, най-добрият метод срещу колики е гушкането  :) Жорко се чувстваше най-спокойно когато  спеше върху мен. Ще мине и този период и после ще започне периодът на неспането поради никненето на зъбки и така до към 2 години  :D

Аз съм във фаза организиране на рожден ден ден на Жорко. Тази година реших да го направим вместо в клубче, на детската площадка. Днес поръчах тортата. Сега мисля какъв кетъринг да спретна  :wink:  Чудя се само дали да наема аниматор - повечето ни гости ще са между 2-4 години и не знам дали изобщо ще се впечатлят от него. Има ли смисъл да давам пари за аниматор?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #14 -: Юли 07, 2013, 07:25:13 am »
Според мен за толкова малки деца, аниматора е излишен. Имай предвид, че по-малките се плашат от преобразени хора. Виктор примерно не обича клоуни след едно парти с такъв.
Имам въпрос към Jam: Джам, виждам , че си писала в мамата в темата за детските телефони. Избра ли такъв? Мнение за това? http://vivitar.bg/detskigsmQ9M.html Блазни ме функцията мониторинг и SOS.
*
Re: Юли е - време за море
« Отговор #15 -: Юли 07, 2013, 12:11:35 pm »
Меци, и аз си мисля, че няма смисъл да даваш пари за аниматор, още повече че ще сте навън. Ще има пързалка, люлка, пясъчник, едва ли ще успее някой да им задържи вниманието. Нека си тичат децата на воля. Вземи им свирки, балони, топки 2-3 вземи и ще е голяма веселба :)

Лейди, в някоя от предишните месечни теми обсъждахме на дълго и широко детските телефони. Аз лично взех решение, че в първи клас няма да купувам, просто е безмислено. Госпожата каза, че всички телефони се изключват в момента в който й предадем децата на входа на училището до предаването от нейна страна на нас. Така че не виждам абсолютно никаква нужда от телефон в такъв случай. Ще си ги мерят от втори клас евентуално :wink:
« Последна редакция: Юли 07, 2013, 12:13:53 pm от StefiZ »
Re: Юли е - време за море
« Отговор #16 -: Юли 07, 2013, 14:13:08 pm »
Много добро решение за телефоните!

Момичета, не пиша често, че съм затрупана със задачи, но ви следя редовно :)
Покрай Графити събитията, които правя просто дъх не ми остана, а вчера, след първото буквално и дробове не ми останаха.
исках да споделя, колко са различни родителите в Бг.
Някои изцяло подкрепят децата си да рисуват с графити, придружават ги до всеки уъркшоп или графити фест (говоря за деца 7-10-12 годишни) и тези деца наистина правят красиви неща.
Някои са точно обратното, по всякакъв начин стъпкват всички пориви за рисуване или изкуство.

Дано стана от първия тип родител :)
[/url][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Юли е - време за море
« Отговор #17 -: Юли 07, 2013, 15:26:42 pm »
 Стефи, ясно , но този който съм постнала като модел  поддържа SOS функция и мониторинг на изключен тел.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Юли е - време за море
« Отговор #18 -: Юли 08, 2013, 11:09:37 am »
Здравейте момичета и Лейди ;) Драго ми е да те видя. Пожелавам хубаво море на тези, дето не са ходили. Ние се завърнахме, чудесни 11 дни изкарахме.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Юли е - време за море
« Отговор #19 -: Юли 08, 2013, 14:03:11 pm »
Браво на вас, Нинче :) Как беше с бебе на 2 месеца на море? Ние за септември се каним, че хем да не е много горещо, хем да сме порастнали малко. Всеки съвет ще ми е от полза.
Мецани, моя приятелка беше правила РД на басейн - децата бяха много щастливи :) Само че бяха 5-6 годишни и може и да не става за по-мънички. Ще чакаме после снимки от вашето парти.