0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« -: Юни 02, 2013, 23:25:07 pm »
Добре дошли в новата месечна тема на майките!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #1 -: Юни 02, 2013, 23:47:43 pm »
jam мерси за темата :)
бебе и аз да се включа, много се радвам, че си тук, в тази тема най-накрая!
Относно коликите на нас ни помагаше сешоарът!!! Просто до ден днешен е спаснение (в момента само звукът естествено:) като беше малка го пускахме на най-малката степен и и загрявахме коремчето! Много помагаше, защото освен че звукът ги успива, но и самата топлина на коремчето помага за коликите. Иначе, всякакви капки ползвахме (инфакол от англия ни пратиха) нищо не помогна.

За леглото, решихме да запазим нашето, малко ми е гузно, ама в крайна сметка съм си го купила, ще го ползвам до край. А и наистина, нещата които споменахте, ме убеждават, че е още малка за другото легло!


*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #2 -: Юни 03, 2013, 00:26:52 am »
Желая ви прекрасен месец юни! Само хубаво време и приятни мигове с дечицата и много весели игри за тях!

Бебе, мисля, че съветът, който най-много ми помогна, беше, че бебетата далеч не са толкова чупливи колкото изглеждат. Иначе не биха оцелели.  :lol:
За коликите момичетата са ти казали. Дано са ви по-малко и да минават бързо!

Моята госпожица я мъчеше два дена второто зъбче, но вече се показа и светът отново е прекрасен за малкото ми усмихнато момиченце.  :D

*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #3 -: Юни 03, 2013, 08:59:13 am »
Момичета, можете ли да ми помогнете с идеи. Трябва да купувам подарък на един 70г. господин и нямам идея какъв да е  :oops: Какво е подходящо? Дрехите отпадат.
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #4 -: Юни 03, 2013, 09:09:15 am »
Здравейте, прекрасен юни ви желая!
Нямам търпение да стане петък и да потегля към Русе :D

Бебе, добре дошла в тази тема. Моята мома нямаше много колики, но когато беше с криза най-много помагаше една възглавница пълна с костилки от череши. Затопля се и се слага на коремчето. То сешоара ще свърши същата работа :D

*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #5 -: Юни 03, 2013, 09:43:12 am »
Момичета, можете ли да ми помогнете с идеи. Трябва да купувам подарък на един 70г. господин и нямам идея какъв да е  :oops: Какво е подходящо? Дрехите отпадат.

Бих ти препоръчала книга/енциклопедия...Вече има доста атрактивни, които стават за подарък. Преди 2 години подарих една за часовници и много се хареса :)



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #6 -: Юни 03, 2013, 10:22:45 am »
абсолютно подкрепям предложението - има прекрасни издания, за един възрастен човек книгата е богатство.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #7 -: Юни 03, 2013, 10:30:26 am »
Да книга /енциклопедия/ според интересите му, ако ги знаеш - история, георграфия /пътешествия/, автомобили, има разни за футбол, ако е фен...
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #8 -: Юни 03, 2013, 11:59:37 am »
Бебе, добре дошла тук и от мен, много, много се радвам да те видя тук :bighug:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #9 -: Юни 03, 2013, 14:32:22 pm »
Момичета  :bighug:
Блу, някой ми го беше казвал скоро това за "чупливите" бебета :) Ще се научим и ние, ама ще ни трябва малко опит. Взехме инфакол - дано има полза, че днес така писна милото сутринта. Сякаш като го сложа на гърда се успокоява - може и да не яде много, но се поуспокоява.

А за подаръка - спомних си като дете колко мразех да ми подаряват книги. А сега толкова се радвам на всяка нова книжка. Много хубав подарък - само да знаеш какво чете човекът.
Ако пък има някакво хоби - примерно риболов - подарък въдица, плувка; градинар - някой градински инструмент; има си ливадка с райграс - един хамак или соларни лампички.


*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #10 -: Юни 03, 2013, 15:02:00 pm »
Интересите са предимно музикални, съответно и свободното време е свързано с тях.
Иначе и на мен книгите са ми любими подаръци  :D при последния си книжен подарък обаче ударих на камък и малко се притеснявам да опитвам пак. За градинските май пак ще ударя на камък, че си сеят домати на 20-те квадрата, с които разполагат.
Благодаря ви за идеите, ще мисля още!
« Последна редакция: Юни 03, 2013, 15:05:26 pm от м-и »
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #11 -: Юни 03, 2013, 15:42:40 pm »
Хубав и слънчев юни от мен. :-)
Аз съм в трепетно очакване на  "втория брой" :-D  и ми е малко притеснено- особено като се сетя колко са мънички като се родят. Все едно Благовест не е бил такъв. Като му видях малките дрешки и се втресох направо :-D
Ние нямахме много колики, но ни помагаше Саб симплекс и сешоара. Сега бягаме от него :-)


*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #12 -: Юни 03, 2013, 16:44:44 pm »
Здравейте и от мен.Записвам се и аз в месечната тема,отдавна ви шпионирам. :)
Ние колики нямахме,за наша радост.Наскоро отделих умалелите дрешки и си казах колко мъничък ми беше само преди три месеца.Толкова бързо лети времето,че бременността ми струва сън.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #13 -: Юни 03, 2013, 17:53:46 pm »
Бебе, много ти се радвам, честито и добре дошла тук! А за другото - само спокойствие и нещата ще се наредят :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #14 -: Юни 03, 2013, 18:51:40 pm »
Ех, кога дойде юни :)
Нас вече ни тресат рожденденските трепети :) Темата вече е измислена, започваме да се подготвяме с украсите :) започнаха да канят и гости вече :)
Кога минаха 5 години не разбрах...
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #15 -: Юни 03, 2013, 20:17:14 pm »
Прекрасен и по- топличък юни желаем!На предстоящите рожденници включително и моя страхотно изкарване!На всички дечица да са здрави, а родителите им усмихнати!
И...хубаво лято!

*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #16 -: Юни 04, 2013, 00:09:56 am »
Мими, аз вчера се тюхках как 5 месеца не съм разбрала... :lol:
Кога им е рожденият ден на твоите сладури?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #17 -: Юни 04, 2013, 00:44:13 am »
Здрастииии, бързичко лети времето, ааа :)

Сега пък идва време за почивки и морета! :) Никол я приеха в детската градина до нас и от есента ще е там. Дано да и хареса, че сега в яслата я гледат много добре и не искам да се стресира.

Инке, дано всичко е наред и да си простите и да се разберете у дома. Сигурна съм, че имаш цялата добра енергия на всички от форума!  :bighug: :bighug:

Пожелавам на всички да са им здрави децата, за да се радват на лятото. :)




*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #18 -: Юни 04, 2013, 08:05:06 am »
Мими, аз вчера се тюхках как 5 месеца не съм разбрала... :lol:
Кога им е рожденият ден на твоите сладури?
:lol: Утре ще се питаш и ти кога минаха 5, а вдругиден 15 години  :lol:
На 19 юни са :) Днес пак имаше уговорки какво щели сме да украсяваме и тортата каква да е :)
*

    Crystal

Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #19 -: Юни 04, 2013, 12:58:00 pm »
Бебе, знам колко ти е трудно да гледаш малкото съкровище да се мъчи. В такива моменти си повтаряй,  че коликите са нормални и ще минат до месец-два. С първото си дете пробвахме и colief, и еспумизан, а ми се струва, че полза нямаше. Към края на третия месец коликите изчезнаха. С второто благодаря на Господ, че коликите бяха много малко и продължиха до края на първия месец - направо мога да кажа, че не разбрахме какво са това колики. Но с второто аз съм по-спокойна, а бебето усеща всичко. Хубаво е, че бебчо се успокоява като суче.  Бъди спокойна и ти, това се отразява и на качеството, и на количеството кърма.