0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #80 -: Юни 13, 2013, 12:35:49 pm »
Оливче, на възрастта на Иви разрешавах на Николета да посядва за кратко. Тя от 4,5 месеца се пънеше да сяда, а аз я натисках да лежи. Но реших, че на 5,5 месеца може по малко да „тренира“. Но в столчето за кола си я връзвах яко с коланите и хич не я питах харесва ли ѝ или не. Нашето първо столче можеше да се монтира на рамата на количката - пак вързана с коланите си седеше. Те като се стегнат правилно изобщо не може са се надигне. Дали ѝ харесва ми е било последна грижа - безопасно е за нея - значи е ок и точка.
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #81 -: Юни 13, 2013, 12:53:40 pm »
Оливче, аз на вашата възраст сложих София в следващия кош. Беше й скучно вече да лежи. Не беше в напълно легнало положение, но не вярвам да съм й навредила.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #82 -: Юни 14, 2013, 16:48:24 pm »
на мейла на Зачатие получихме покана за открит урок по гимнастика за деца под мотото ЖИВЕЙ АКТИВНО!, който ще се проведе на 16 юни (неделя), от 10:30 часа в спортна зала Раковски. 
 
Легендарният Йордан Йовчев лично ще въведе всички малчугани в основите на спортната гимнастика и ще им разкрие тънкостите на световния спорт.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #83 -: Юни 14, 2013, 20:24:42 pm »
на мейла на Зачатие получихме покана за открит урок по гимнастика за деца под мотото ЖИВЕЙ АКТИВНО!, който ще се проведе на 16 юни (неделя), от 10:30 часа в спортна зала Раковски. 
 
Легендарният Йордан Йовчев лично ще въведе всички малчугани в основите на спортната гимнастика и ще им разкрие тънкостите на световния спорт.
Софиянки, много ви завиждам...
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #85 -: Юни 17, 2013, 09:29:45 am »
Привет и от мен.
Не влизам често да пиша, но ви следя.
Горе-долу майи аз съм в ситуацията на Инке Тинке и се чудя до колко може да се дава шанс на един брак и до колко си заслужава поредния опит.
[/url][/url]
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #86 -: Юни 17, 2013, 23:09:26 pm »
Здравейте, момичета!
Скоро не съм писала, та ей сега откраднах минутки време.
Направихме пътешествие до гр. Сандански. Много ни хареса на всички, не ни се тръгваше.  Ноо е ужасно много пътя. :( Завиждам на всички, които могат за 1-2 часа да стигнат до там!


 :D :D :D

Аз пропътувах вчера 1600км; сама с  2те деца с автобус. Без проблем

*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #87 -: Юни 17, 2013, 23:27:09 pm »
Бени, ти си герой. Аз пътувах до София сама с двамата, но със самолет. С друго превозно средство не бих се наела. Иначе най-дългото ми пътуване с кола с тях е 200 км, като шофирах аз, де.


Вени, едва ли има някой тук, който да не си го е помислил това. Не взимай прибързани решения! Обмисли го добре!

Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #88 -: Юни 18, 2013, 16:40:03 pm »
Дайте ми, моля ви идеи за подарък за момиченце на 7 години. Момчето ми е поканено на рожден ден на любимата си приятелка от махалата, а нас хич ни няма в избора на "женски" подаръци. При това възрастта е една такава...вече за големи се смятат - може би нещо за рисуване, приложни изкуства, ама ако сте виждали нещо конкретно в тази област, ще ми бъде много полезно да споделите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #89 -: Юни 18, 2013, 16:45:34 pm »
Дайте ми, моля ви идеи за подарък за момиченце на 7 години. Момчето ми е поканено на рожден ден на любимата си приятелка от махалата, а нас хич ни няма в избора на "женски" подаръци. При това възрастта е една такава...вече за големи се смятат - може би нещо за рисуване, приложни изкуства, ама ако сте виждали нещо конкретно в тази област, ще ми бъде много полезно да споделите.

кукла Барби винаги избива рибата - от личен скорошен опит с подарък на 7-годишно момиченце.
и да подчертая, избра я синът ми! (покани за рождените дни на вашите принцеси изпращайте на моя имейл)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #90 -: Юни 18, 2013, 16:51:14 pm »
Джам, благодаря /полезна и забавна както винаги/. И аз мисля, че е добра идея кавалери като нашите вече да се включват в избора на подарък за дамите. Ама нашия човек ще е на село до края на седмицата и в събота - директо на парти, та ще трябва сама да се потрудя и да обиколя магазините.  Замислила съм и да подпитам тайно майката или по-голямата сестра на рожденичката, ако успея да ги видя до тогова, ама ми се щеше да имам вече някаква концепция.
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #91 -: Юни 18, 2013, 17:27:46 pm »
hope-love, продават чанти, които детето може само да си оцвети, има в Джъмбо и в Хиполенд съм виждала. Ако се спреш пък на кукла, моята щерка е луда по Winx, изобщо всякакви неща с тия девойки се оценяват високо ;). Ако си пада по феи има невероятни книги, но са около 30 лева...

Аз съм с едно конкретно питане, към майки на деца с очни проблеми. Стефунът за година и половина "мързеливото му око" не е мръднало, предложиха ми да влезем в болница да му правели упражнения със светлина, но за момента не мога да си позволя да ме няма цяла седмица и ме интересува, някой правил ли е тия упражнения и какво представляват, и по колко часа на ден продължават? Докато бяхме при лекарката не ми дойде на ума да питам  :oops:, ама то и зор виждам да и опазя лупите и техниката от Стефан...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #92 -: Юни 18, 2013, 20:40:15 pm »
Вени  :bighug:
Момичета, да ви кажа от четене за коликите попаднах на това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0;all
Чели ли сте го? Ние за сега прилагаме правилото за белия шум и пускаме нощем от Ютуб запис и така само спим последните дни. Онзи ден, тъъъъкмо се успокоихме и заспивахме и като прекъсна нетът и айде пак рев. Само ме притеснява, да не му пречи нещо на малкия това, че спи на шум... ама иначе като реве и не спи и ние покрай него естествено  :? И май нашето реване не е само от колики, ами си е глезене малко :)


*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #93 -: Юни 18, 2013, 21:12:25 pm »
Бебе, не му пречи шумът на детето. И не реве от глезотия. Можеш да си сигурна.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #94 -: Юни 18, 2013, 23:30:04 pm »
Вени  :bighug:
Момичета, да ви кажа от четене за коликите попаднах на това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0;all
Чели ли сте го? Ние за сега прилагаме правилото за белия шум и пускаме нощем от Ютуб запис и така само спим последните дни. Онзи ден, тъъъъкмо се успокоихме и заспивахме и като прекъсна нетът и айде пак рев. Само ме притеснява, да не му пречи нещо на малкия това, че спи на шум... ама иначе като реве и не спи и ние покрай него естествено  :? И май нашето реване не е само от колики, ами си е глезене малко :)


първо, глезене при новородени не съществува - не си въобразявай глупости.
второ, белият шум е измислен преди ютуб - пускай сешоара, бе! тука вече седем набора деца така отгледахме с тоя сешоар.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #95 -: Юни 18, 2013, 23:37:05 pm »
Има цял файл с бели шумове, качих ги на телефона и още си седят :)

Джамеее, технологията се разви сестро, сега си ги качваме на телефоните и който има и на таблетите :lol:
[/url][/url]
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #96 -: Юни 19, 2013, 00:34:49 am »
Има цял файл с бели шумове, качих ги на телефона и още си седят :)

Джамеее, технологията се разви сестро, сега си ги качваме на телефоните и който има и на таблетите :lol:
Ужас! Аз още ли съм в каменната ера?! Ни сешоар ни Ютюб, пък за качване на телефона и през ум не ми е минало  :lol:
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #97 -: Юни 19, 2013, 16:29:26 pm »
Дайте ми, моля ви идеи за подарък за момиченце на 7 години. Момчето ми е поканено на рожден ден на любимата си приятелка от махалата, а нас хич ни няма в избора на "женски" подаръци. При това възрастта е една такава...вече за големи се смятат - може би нещо за рисуване, приложни изкуства, ама ако сте виждали нещо конкретно в тази област, ще ми бъде много полезно да споделите.
Всичко що е Барби, Уинкс, Монстър Хай ще бъде оценено подобаващо :lol:
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #98 -: Юни 19, 2013, 22:51:21 pm »
Честит рожден ден на Марти (jam), Дани и Криси (mimi26)!
Да са ви живи и здрави порасналите момчета!
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #99 -: Юни 19, 2013, 23:18:51 pm »
Аз съм с едно конкретно питане, към майки на деца с очни проблеми. Стефунът за година и половина "мързеливото му око" не е мръднало, предложиха ми да влезем в болница да му правели упражнения със светлина, но за момента не мога да си позволя да ме няма цяла седмица и ме интересува, някой правил ли е тия упражнения и какво представляват, и по колко часа на ден продължават? Докато бяхме при лекарката не ми дойде на ума да питам  :oops:, ама то и зор виждам да и опазя лупите и техниката от Стефан...

В какъв смисъл не е мръднало? Не се подобрява зрителната острота или пък го криви?
На нас д-р Чернодринска ни беше препоръчала тези упражнения за седмица, но пък като ходихме за второ мнение при д-р Лолова, тя каза че не е доказан ефектът от тези упражнения и че се правят в много малко държави.
Понеже много я харесахме, решихме да й се доверим. И нямаме опит с тях, но пък надали ще навредят.
Иначе и Алекс няма особен напредък за една година - диоптрите не падат, и не се очаква преди пубертета изобщо да тръгнат леко надолу.
« Последна редакция: Юни 19, 2013, 23:29:12 pm от sia »