0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #60 -: Юни 12, 2013, 10:04:21 am »
Един въпрос към майките на първокласниците -как смятате да уредите въпроса с взимането от училище? ще взимате ли детегледачка? Имате ли представа какви са цените за  подобна услуга? Ние в началото няма да имаме проблем с взимането, но живот и здраве като се върна на работа след нколко месеца това ще е на дневен ред, та обмислям варианти още отсега.
<br />[link=http:
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #61 -: Юни 12, 2013, 10:19:33 am »
Мешко, не съм майка на първокласник, но да ти споделя опит от приятелка.
До четвърти клас детето ходеше на частна занималня, която струва 180 лева на месец. За нея това беше добър вариант :wink:

Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #62 -: Юни 12, 2013, 10:30:43 am »
Бебе_2013 - наистина има такива периоди. Но прецени сама за себе си.
Аз съжалявам навремето, че се подведох по кърмаческите истерии и зор, зор, кърми, а то се бъдеше на 2 часа (или средно 4 пъти на нощ). И като се завъртя един кръг - кърмене-колики-глад-кърмене, до 4 месец не бях спала. Накрая почнах да дохранвам с Ам и като направи по-дълги паузи сън, а и аз с него, кърмата се регулира като количество/качество и  след месец дохранване се каърмихме без добавка до 10 месец.

Много е важно ти да се наспиваш, ама идея нямаш колко е важно.
[/url][/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #63 -: Юни 12, 2013, 11:02:43 am »


здравейте от нас!
 :D
мешко,Никола на 4м. вече беше повдигнат леко в количката,защото не можех да го накарам да лежи.В ръцете ми също не искаше да е легнал -сложа ли го и извиваше лакти и се избутваше.

бебе 2013,честито,много се радвам!Бебчето е още много малко и според мен е нормално да яде на 2 часа.Баткото ми беше на АМ и ядеше на 3 часа и нощем и то поне до 6м.,та не е от вида манджа според мен.
Никола на вашата възраст ядеше и той на 2 часа,че и по-често.Имаше периоди,дето все по гърдите ми висеше -така се успокояваше си мисля.Е не е като да не е имало кърма ,защото качи 1600 първият месец,1450 вторият.Сега е на 7м. и е 9700 вече.
А и бебетата са на периоди.Никола първите 2 месеца хапваше нощем на 1,5-2 часа.От 2 до 4м. правеше 5 часова пауза и сега последните 2 месеца започна пак да цока по няколко пъти нощем,но мисля вече е заради зъбките - има 4 вече.
<br />
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #64 -: Юни 12, 2013, 11:41:14 am »
Един въпрос към майките на първокласниците -как смятате да уредите въпроса с взимането от училище? ще взимате ли детегледачка? Имате ли представа какви са цените за  подобна услуга? Ние в началото няма да имаме проблем с взимането, но живот и здраве като се върна на работа след нколко месеца това ще е на дневен ред, та обмислям варианти още отсега.
Аз доколкото съм запозната (не твърдя на 100%) занималнята я гласят за задължителна. Така че взимането от училище ще става към 17 часа. По принцип Вики възнамерявам да го пускам на занималня и леля Краси (пенсионирана начална учителка).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #65 -: Юни 12, 2013, 11:44:23 am »
задължителна е дотолкова, доколкото училищата са задължени да предлагат занималня от 1 до 4 клас. не е задължително детето да я посещава.

в повечето училища не могат да осигурят места в занималня за всички деца или го правят с цената на огромни сборни групи, от което качеството ужасно страда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #66 -: Юни 12, 2013, 12:25:14 pm »
...
Момичета, не знам тук ли да питам - последните дни мъникът ми се буди за кърмене през 2 часа, а преди изкарваше 3-5 часа. Като гледам има мляко -чак от лакомия се задавя и олива милото ми. Гледам да ям месо, яйца, ядки уж. Приятели веднага взеха да ми дават акъл да минаваме на АМ, щото видиш ли, не му стигала кърмата, слаба била. Нали уж се адаптирала кърмата към нуждите не бебето :(
Бебе, и аз да се изкажа по твоя въпрос. ( леле, още не мога да повярвам, че вече имам "опит" с бебета  :lol:)
Това са периоди, така наречените wonder weeks, незнам как им викат на български :oops: Детето може да яде повече, да спи повече, да е по-неспокойно. Може всичко заедно, може и само яденето да се промени, зависи от бебчето. И това се повтаря през определен период. Аз още не съм имала удоволствието да спя повече от 3 непрекъснати часа. Дъщеря ми понякога си поспива по 4-5, но аз съм като войник  :lol:
Носи се по "течението" и се наслаждавай на всяка безсънна минута - много бързо минава времето :)




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #67 -: Юни 12, 2013, 17:38:31 pm »
Благодаря ви за споделения опит  :heartbeat: Много ми помагате. Тази нощ се събудихме 2 пъти само, като единият път сукна за 2-3 минути май само колкото да се успокои от колики и заспа, а другият път вече си беше в 6 сутринта. Явно си е период и ще се науча и аз да не се шашкам, ама по-добре да попитам по-опитните от мене. Иначе днес бяхме на първо теглене при педиатъра и сме качили 800 гр за 16 дни (от изписването). Т.е. кърмата добре го храни и подозирам, че някой път иска често на гърда не от глад, а за успокояване. Тука приятелки ми викат - не го учи така, че после все ще иска по ц...те ти да виси. Ама как да го оставя, като плаче и търси миличкото. Пфу май съм много лигава майка и аз.
Да ви питам пак нещо. Имаме това столче за кола на Бертони:
, ама много неудобно за бебето ми изглежда - сякаш е сгънато вътре. А пише  - 0-13кг. Вие как сте се возили в началото? Сега на близки разстояния пътуваме с шезлонга, който също има колани и го закопчаваме и с коланите на колата. Обаче края на месеца ще имаме път към София, а там полицаите може да се заядат за шезлонга, та се чудя това столче-кошничка дали ще му е удобно за 3 часа път.

За занималнята и аз така съм чувала, че я осигуряват в училищата до 3 или 4ти клас. Вече за качеството не знам - при нас в прованса мисля, че няма проблем. Имам приятелка учителка и казва, че добре се занимават с децата. Но в София май е по-трудно. Тук недостигът е на деца, а при вас - на учители.


*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #68 -: Юни 12, 2013, 18:05:44 pm »
бебе, удобно им е, не се притеснявай. аз не бих возила бебе в щезлонг, пък макар и вързан с колан за колата. тези столчета са специално за това, така че спокойно си го вози младежа в него :)
всички в такива сме си возили децата. :)
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #69 -: Юни 12, 2013, 18:26:24 pm »
Бебе, ако ти се струва голяма "чупката" на кошницата, сгъни и сложи една пелена там. Има кошници, Макси кози примерно, които си имат една приставка като възглавничка точно за там.
     
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #70 -: Юни 12, 2013, 19:51:15 pm »
бебе, удобно им е, не се притеснявай. аз не бих возила бебе в щезлонг, пък макар и вързан с колан за колата. тези столчета са специално за това, така че спокойно си го вози младежа в него :)
всички в такива сме си возили децата. :)
Не всички, аз съм го возила в зимния кош на задната седалка и овързан с коланите на колата (знам че не е правилно, но ревеше в кошницата). Иначе полицаи в София каквото и обурудване да видят - тоест, детето да бъде в нещо, независимо какво, няма да направят проблем.
Бебе,  на тия твойте приятелки им кажи да си гледат работата. И ти да си на 16 дена ще бъдеш зашеметен и объркан. Като го сложиш да суче то ти чува и пулса, подобно на това, както е чувало и в утробата, което го успокоява. Избери си ТИХА музикална играчка. Слагай го да суче и я пускай. В един момент ако е за успокоение, ще започне да се успокоява само от музиката без манджа. Оф, сложно го обясних, незнам дали ме разбра.
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #71 -: Юни 12, 2013, 20:21:19 pm »
bebe_2013, не вози детето в шезлонг, а само в специално направен за целта стол или кошница. Опасността за детето от травма в автомобила е голяма, дори при ниска скорост. Твоите разбирания за удобно не трябва да имат нищо общо с правилата за безопасно превозване на бебето. Целта на специалния стол за бебето не е той да е увързан с колани и да не мърда, а да се обезопасят вратлето и главата при рязко спиране. Този ефект просто няма как да го постигнеш с други средства.

Щом ти върви добре кърменето, защо търсиш проблем, където го няма? Кърми на поискване и си преживей тези ранни месеци щастливо. Нито кърменето, нито прегръщането и носенето могат да "разглезят" едно бебе. Преди да се усетиш, ще го гониш, за да откраднеш целувка и прегръдка от него. Сега като те търси, защо да тормозиш себе си и детето?
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 20:23:24 pm от цигу »
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #72 -: Юни 12, 2013, 21:42:53 pm »
Бебе, то детето 9 месеца е било сгънато :) много му е удобно дори :) Моите в началото само в кошниците кротуваха, но нашите бяха Макси кози с допълнително дунапренче.
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #73 -: Юни 12, 2013, 23:38:09 pm »
Аз както се хвалих че ще се местим и че малката ще е със собствена стая, всичко днес пропадна....Точно да подпишем договора за наем и собственика на апартамента ни поиска 12 месеца наем в аванс  8O ! Ние много се учудихме, защото това не се практикува и когато попитахме защо ни казаха буквално "за французи не искаме в аванс, но за българи е друг въпроса.... после ще се чудим как да ви изгоним като ви знаем какви сте" 8O А ние имаме цяло досие, където се виждат доходите ни и спестяванията ни, т.е. можем да плащаме наема без проблем...8O 8O :x Направо съм бясна...Как може такова отношение?  :( Тия французи вече много ми лазят по нервите..
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 23:40:12 pm от Krisi08 »


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #74 -: Юни 13, 2013, 08:59:54 am »
Здравейте, момичета!
Скоро не съм писала, та ей сега откраднах минутки време.
Направихме пътешествие до гр. Сандански. Много ни хареса на всички, не ни се тръгваше.  Ноо е ужасно много пътя. :( Завиждам на всички, които могат за 1-2 часа да стигнат до там!
На връщане Вики вдигна температура. :( Това съвсем ме отказа от идеята от другия край да дойда до гр. Русе! Разбирам, че както винаги е било страхотно! :)
Преди време бях ви питала за подготвителна група в училище - бяхме 6 та резерва и успяхме да се класираме! Целодневна е, което ме устройва, дано и хареса на Вики!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #75 -: Юни 13, 2013, 10:09:38 am »
Ще пробвам и аз да сложа в кошницата нещо под гръбчето - ако кротува, значи му е добре. Спомням си как като малки пътувахме с брат ми в москвича :) Майка ми натъпкваше между предните и задните седалки възглавници и отзад ставаше едно широко легло да се въргаляме. Нямаше колани, нямаше седалки :)
Цитат
Преди да се усетиш, ще го гониш, за да откраднеш целувка и прегръдка от него. Сега като те търси, защо да тормозиш себе си и детето?
И аз това си мисля - ще има "Не ме целувай пред другите бе мамооо".

 Криси08, много подъл номер. Наистина не е честно, но май много често имат такова мнение за нас. Поне да не беше го каазал хазаина по този начин. Да има пари човек, направо може да го съди за такова изказване.

Ние миналата година за първи път ходхме в Сандански и също мн ни хареса градчето. Малко се разочаровахме от хотела - ходихме с тези оферти за групово пазаруване и излезе, че не сме баш в хотела, а в съседна сграда, закуската беше смешна, ама поне имаше хубави басейни.


*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #76 -: Юни 13, 2013, 10:19:01 am »
Бебе, разгледай този линк. Има много ясна схема за развитието на детския гръбнак.
http://www.babywearingadvice.co.uk/anatomy.htm
Бебетата 9 м. са в ембрионална поза в утробата и най-естественото нещо след раждането е отново да я заемат. Не случайно им е най-удобно да спят по корем.
Аз лично не бих возила дете в шезлонг, камо ли на 1 м. възраст. Толкова много идиоти карат коли, че не можеш да разчиташ на собствените си шофьорски умения за безопасността на детето.
Гушкай, кърми и носи на ръце. Кога друг път в този му живот ще имаш тази възможност. Както са казали момичетата, след годинката ще се молиш за целувка. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #77 -: Юни 13, 2013, 10:33:31 am »
Бебе, не под гръбчето, а под дупето. Най-добре отиди в някой магазин и виж какво представлява подложката в кошниците Макси кози.
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #78 -: Юни 13, 2013, 11:23:54 am »
Бебе, момичетата са казали вече за кошницата.
И не забравяй - до 6 месец с гръб към движението!

Разглезено бебе на тази възраст няма, разглезват се по-късно, затова сега смело си го гушкай и целувай, кърми, играй си с него, превръщай всеки миг в удоволствие.
[/url][/url]
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #79 -: Юни 13, 2013, 11:27:38 am »
А какво и къде в столчето да го сложа, ако бебето не иска да лежи назад? Иви се опитва да стои самостоятелно и постоянно се навежда напред. Като я гледам има чувството, че балансира само на дупе :? Ние ползваме столчето и с базата на количката, и това ми е доста сериозен проблем, защото тя е още малка за следващата приставка, а коша за новородени е отдавна в историята.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho