0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #100 -: Юни 20, 2013, 00:05:54 am »
Честит рожден ден на Марти (jam), Дани и Криси (mimi26)!
Да са ви живи и здрави порасналите момчета!
Благодаря ти много :)
Гери, Оливче, благодаря и на вас :) Направихте деня ни още по-прекрасен :)
Джам, честит рожден ден и от нас на астралния близнак! Да е все така прекрасен и чаровен младеж :)
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #101 -: Юни 20, 2013, 01:10:42 am »
Честит празник на момчетата на мама Мими и Джам! Да са ви живи и здрав и много да ви радват! Имате прекрасни деца. Чакаме снимки от рождения ден в най-хубавата тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #102 -: Юни 20, 2013, 08:25:07 am »
Честит Празник на Момчетата слънчеви и техните родители!
Здрави, умни и усмихнати!

И снимка на тортата, моля :)

Бебе ползвай сешоара, Джам е права, върши чудеса!
Аз практикувах така, слагам бебенце в скута, сгъната пеленка на коремчето
/за да не е пряка топлата струя/ и от една педя разстояние пускам сешоара на ниската степен.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #103 -: Юни 20, 2013, 10:35:05 am »
В какъв смисъл не е мръднало? Не се подобрява зрителната острота или пък го криви?

Сия, и двете нито му се е подобрила остротата, а махна ли очилата и веднага почва да си криви окото. Диоптъра също не е паднал, то и междуочното му разстояние не се е увеличило, т.е. главата му явно не е порастнала за година и половина. Има подобрение на "здравото" око и с него вижда на 100% с очилата. Сега чета из интернет за домашни тренировки, свалих едни упражнения за очи, но е зор да го накарам да ги правим, също пише, че е хубаво да оцветява и това му е трудно, защото не му е интересно и в общи линии драсва 5 черти на кръст и тича да си кара колите или да си играе с динозаврите. Взех някаква китайска електронна игра с тетрис, ама не схваща какво точно трябва да се прави и само натиска копчетата, но и това му задържа вниманието точно 2 минути. Иначе гледах специално разработена игра за iPad, за тренировка на мързеливо око, ама сега да купя и iPad, ще ми дойде в повече, дето се вика, ще седна аз да я напиша тая игра... Дано поне дългото закриване на окото даде резултат.

Мими, Джам, да са ви живи и здрави момчетата!  :balk_16: :balk_2: (малко със закъснение  :oops:)

Мими, радвам се, че писмото е стигнало на време :) И аз искам снимка на тортата, моля :), че тортената тема съвсем замря, ама нещо нямам поводи по това време на годината...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #104 -: Юни 20, 2013, 11:45:32 am »
В какъв смисъл не е мръднало? Не се подобрява зрителната острота или пък го криви?

Сия, и двете нито му се е подобрила остротата, а махна ли очилата и веднага почва да си криви окото ...

При това положение, на твое място, бих потърсила второ мнение, за да се затвърди нуждата от упражнения. За кривенето не мога да дам съвет, защото Алекс не криви очите.
Вчера пак се разрових за плеоптиката, да не би да пропускам нещо и да съм се предоверила на д-р Лолова, но от няколкото статии, които прочетох, стигнах до извода, че няма доказан ефект от упражненията.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #105 -: Юни 20, 2013, 12:35:00 pm »
Живи и здрави да са рожденниците на Мими и Джам и да са много щастливи цял живот! Много обичам темата със снимките и ще се радвам да видя рожденниците. И ние още маалко и ще направим 40 дни и ще се "представим в обществото" със снимки :)
Сешоар не съм пробвала, само аспиратора. Но при зор ще пробваме топленето със сешоара. Иначе с лаптопа до легълцето през нощта - много удобна работа. От няколко дни много зор се приспиваме - докато суче се унася, оставям го да спи и заплаква. Ни на ръце, ни в количката, ни шезлонга... само като го сложа пак на гърда или като тръгнем с колата нанякъде и заспива дълбоко и спокойно. За това и си помислих, че е глезене, защото на гърда и в колата е спокоен и не се свива като при колики.


*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #106 -: Юни 20, 2013, 13:35:11 pm »
Добре дошла в света на коликите. Това, което описваш си е точно колики-обикаляли сме с колата да поспи. При нас нито сешоари, нито шумове не помагаше-рев, носене на ръце-спокойно не разглезва, а успокоява коликите. Гладех бархетна пеленка и на коремчето да се затопли-само така след известно реване се кротваше.
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #107 -: Юни 20, 2013, 14:00:40 pm »
Бебе, все някога ще отминат тези колики - при някои бебета е по-труден периодът, това е положението.

Аз се бях видяла в чудо с моята дъщеря - при нея действаше само сешоара, пътуването в кола и разходките в морската градина. Направо не съм се прибирала вкъщи от обикаляне по улиците  :lol:
Стъпехме ли вкъщи, адът започваше. Че и гласовито беше мойто.

Все някога ще минат, търпение му е майката  :wink:

В този "слънчев" период от отглеждането на златното яйце, ми се наложи да лежа в болница сама - еми, отспах си там  :lol:  На третия ден от престоя, комшийката по легло ми вика - момиче, отвий се малко, да видим с кой сме в една стая вече толкова време  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #108 -: Юни 20, 2013, 14:01:30 pm »
Сешоар не съм пробвала, само аспиратора. Но при зор ще пробваме топленето със сешоара.

аз нямах предвид да го топлиш със сешоара, а само да слуша шума на уреда... :)
при моето бебе, след 1 минута работа на сешоара (поставен настрани от креватчето) се постигаше успокояване и заспиване.

сешоарът също генерира нещо като "бял шум", явно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Crystal

Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #109 -: Юни 20, 2013, 14:10:21 pm »
Бебе, като се унесе докато е на гърда, не го слагай веднага в креватчето, изчакай първо двайсетина минути да поспи в ръцете ти.Първите 20-30 минути сънят не е дълбок и лесно се будят.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #110 -: Юни 20, 2013, 16:08:34 pm »
Златни сте и добре, че ви има. Елфи, това с болницата ме разсмя :) Надявам се, че не е било нищо сериозно. Иначе и ние сме гласовити. Преди десетина дни комшията от съседната къща вика, че било много кротко детето, не го бил чувал. Сега да видите - огласяваме квартала, да се чуе че има бебе все пак :) И без друго тази бременност, както само лежах, може и да не е разбрал някой че съм била бременна.


*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #111 -: Юни 20, 2013, 16:20:59 pm »
Златни сте и добре, че ви има. Елфи, това с болницата ме разсмя :) Надявам се, че не е било нищо сериозно. Иначе и ние сме гласовити. Преди десетина дни комшията от съседната къща вика, че било много кротко детето, не го бил чувал. Сега да видите - огласяваме квартала, да се чуе че има бебе все пак :) И без друго тази бременност, както само лежах, може и да не е разбрал някой че съм била бременна.
Мен съседите още ме питат оперен певец ли ще става  :lol: :lol: :lol:
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #112 -: Юни 22, 2013, 14:22:52 pm »
bebe_2013, аз пак да кажа, че с малката 2-3 мес бяхме като скачени, просто защото, тя ако не беше на гърда ревеше, само нощем успявах в леглото да я сложа за час-два и пак цокане. Не се притеснявай и следвай инстикта си.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #113 -: Юни 24, 2013, 16:13:23 pm »
Ми сега някой път действа белият шум в различни вариации; някой път - повиване на ръчичките; някой път гушкане и цицане :) Някой път си поревава, че и аз с него  :oops: Дано минават по-бързо тез колики.
Ние се гласим да ходим на църква на 40тия ден и после да правим сладка питка у дома :) правили ли сте такова нещо? Щото аз скоро разбрах за това. Днес поръчахме тортата, сега ще видя и кой ще ми омеси питка и да видим как ще се получи събитието :)
Да ви питам и кога за първи път ходихте на почивка с бебе - море, планина. То ние на планина живеем де, ама ми се иска малко да мръднем на различно. То след 6 месеца лежане ми се ходи насам натам.


*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #114 -: Юни 24, 2013, 17:58:32 pm »
Момичета имам въпрос , кога най-рано мога да сложа колан за стягане , със секцио съм ?
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #115 -: Юни 24, 2013, 21:05:31 pm »
Да ви питам и кога за първи път ходихте на почивка с бебе - море, планина. То ние на планина живеем де, ама ми се иска малко да мръднем на различно. То след 6 месеца лежане ми се ходи насам натам.

Тъкмо ми е още свежо от нашата първа кратка почивка вече във вариант 2+1 (двама възрастни и едно бебе). По традиция ходихме на хотел в Хисаря за годишнината от сватбата. Симеон е на 4 месеца - според мен идеална възраст, защото сега е много впечатлителен и му е добре на непознати места. От друга страна, още не мърда много и не се налага да тичаме след него.



   La vita è bella
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #116 -: Юни 24, 2013, 22:13:56 pm »
Да ви питам и кога за първи път ходихте на почивка с бебе - море, планина. То ние на планина живеем де, ама ми се иска малко да мръднем на различно. То след 6 месеца лежане ми се ходи насам натам.
Първата почивка със София беше, когато тя беше на 2 месеца. Ходихме на река Струма в една къща в село Пастух. Даже и на риба я водихме :D Изкарахме идеално, на въздух, тате лови риба,бебето кротува в количката.
Този уикенд бяхме в Кюстендил. Аз отслабнах поне с килограм от тичане след нея :D

*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #117 -: Юни 25, 2013, 08:11:31 am »
Момичета имам въпрос , кога най-рано мога да сложа колан за стягане , със секцио съм ?
Някой си ги слагат веднага. Аз лично не съм със секцио, но имах болки в корема поне месец и не можех да търпя нищо да ме притиска. Предполагам, че ако нямаш рана, която да се запарва и нямаш болки, може да си сложиш.
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #118 -: Юни 25, 2013, 16:20:52 pm »
Момичета имам въпрос , кога най-рано мога да сложа колан за стягане , със секцио съм ?
По принцип не е препоръчителен колан, защото стават "мързеливи" мускулите на корема, на мен лично д-р Даскалов ми каза да не нося такъв.
*
Re: МЕСЕЧНА ТЕМА ЮНИ 2013
« Отговор #119 -: Юни 25, 2013, 21:28:38 pm »
Момичета имам въпрос , кога най-рано мога да сложа колан за стягане , със секцио съм ?
По принцип не е препоръчителен колан, защото стават "мързеливи" мускулите на корема, на мен лично д-р Даскалов ми каза да не нося такъв.
И на мене днес доки ми каза така , но ми  е интересно , как така ще се свие корема , някак си нереално ми е(едро бебче родих) :D