0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #240 -: Март 22, 2013, 16:12:59 pm »
аз лично казах "р" в първи клас, втория срок :) на около 7 години
Стефания го каза на 3,3
Преслава на 2,9
и понеже да не е само мрънкане- от няколко седмици Стефания започна да заспива на време- в 10 най-късно е в леглото, ученическия режим най-накрая подейства :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #241 -: Март 22, 2013, 16:23:56 pm »
Браво на Стефи, Мини. Сега остава и Пипи да тръгне на училище и ще се наспиш :)

Лис, много смешни тези душички :)

Моят младеж си няма и хабер от "р" още, близначките-съседчета са над 4г. и едната казва "р" поне от година, а другата не.

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #242 -: Март 22, 2013, 16:36:21 pm »
Теодора започна да казва "р" преди известно време, но.. казва го също като мен, "френско". Не знам дали защото го чува постоянно така или има друга причина.
     
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #243 -: Март 22, 2013, 16:36:31 pm »
Е, аз пък станах на 30+ и не казвам Р правилно  :D  Давам го малко на фрренски -  идеалната французойка :balk_101:


Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #244 -: Март 22, 2013, 16:55:20 pm »
Благодаря,Elena ще я потърся,а за "баира" :lol:-тати се прибира в 20,30ч.и излиза в7ч.,приятели,ако ти кажа,че от как се родиха децата направо се изпариха,а бабите и двете са далече,така че съм само аз.от как са се родили не съм оставала без тях и
10мин.може би за това ми е малко напрегнато вече.

Смея да твърдя и няма да излъжа като кажа,че вие тук момичета в Зачатие,знаете повече от който и е,от как са се родили момчетата.

Бина и при мен всички семейни приятели се изпарили, сега имаме нови приятели,които общо взето имат деца колкото нашите.Иначе старите ни приятели всички имат по големи деца и начина им на живот е много по различен вече от нашия, един път отидох на почивка сама с децата и стари приятелки.....еми направих една голяма грешка, запалих колата и спешно се прибрах, просто осъзнах, че вече имаме различни интереси и само се изпокарахме....

а сега някой и да иска да се видим и да пием кафе например, предпочитат го без децата.......а при мен такива варианти са рядкост, да мога да ги оставя на мъжа ми или свекървата ми която живее в друг град, майка ми пак вообще още не си виждала внуците.. :?
« Последна редакция: Март 22, 2013, 17:05:44 pm от Марина 79 »
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #245 -: Март 22, 2013, 17:03:25 pm »
деси каза Р на 4.9 г., а елена, която е точно на 4г. също си няма хабер от Р, нищо че на 1г. и 5м. говореше с изречения и докато сестра й имаше период на бебешко говорене тя от самото начало си проговори правилно, но за Р-то ще почакаме :lol:
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #246 -: Март 22, 2013, 17:13:18 pm »
При мен по случайност или не, но с приятелите ми имаме деца на сходна възраст. Ходим си на гости с децата. Те си играят заедно. Но като се замисля, май към 2,5 г. взеха да се заиграват едни с други. Преди това всяко си беше за себе си.

Бина, може би един уикенд да поканиш някоя от бабите или през седмицата още по-добре, за да можеш ти да излезеш сама или поне да си починеш малко, дори и вкъщи.

Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #247 -: Март 22, 2013, 17:36:10 pm »
Бина ти няма ли да ги пускаш на ясла, аз сега ще подавам документи.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #248 -: Март 22, 2013, 17:48:50 pm »
бина, според мен това с гнева и четенето не е от полза - в смисъл четенето не ти помага като децата направят поредната глупост. помага в промеждутъците.  :wink: вие сте големи и не знам за вас, но на мен много ми допадна една книга kiss me, на д-р гонзалес - просто защото обяснява защо децата правят това или онова, което ние сме решили, че е вбесяващо.
за "баира" - бащата, приятели, детегледачка (баба) и ти навън с чаша в ръка  :wink:
А пише ли защо едно дете крещи по един час като си реши каквото и да е, което не му даваш и няма отказване?  Щото тези дни ме е изкарала извън нерви и честно започвам да разбирам хората, които избесняват така, че не могат да се контролират.

blue_sky ,аз понеже трябваше да взимам предмет за психологичното развитие на човека, та помня, че това го пишеше и там. До към 2г. играят едно до друго, не едно с друго. После започват да се учат да играят истински заедно.


  
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #249 -: Март 22, 2013, 17:55:34 pm »
о, бина, говори ми - моят излиза в 5.45 и се прибира след 21 часа. напълно знам за какво говориш. това, което ме спасява е, че почнах да уча едно нещо и всеки ден трябва един час и нещо да съм навън, та една приятелка гледа ади. за социален живот ми се брои да отида да напазарувам без детето  :wink:. но пък аз съм с едно, така че сигурно е по-лесно. аз се запознах с много хора покрай детето и макар, тук да е малко трудно и да трябва да си размените няколко мейла преди да се видите, като съберем децата някак е по-лесно. или аз съм от тези, дето предпочитат да ги оставят да се оправят сами. дано намериш някакво решение, че така не се издържа дълго.

а, сега се сетих за една книга, която може да ти помогне (да мислиш хубави работи за себе си) - what do mothers do especially when it looks like nothing - пак става въпрос за майки с по-малки деца (идеята е, че тогава е най-трудно), но мисля е хубаво четиво

боби, коя от двете е така? моята съм ти казвала просто си пищи, а като си реши нещо, няма отказване (в момента на мода са стафидите). моята тактика е ако не е супер неприемливо й давам каквото иска, ако е пробвам с разсейване (не винаги работи). иначе и аз имах едни два дни дето се усетих, че едвам не я зашлевих
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #250 -: Март 22, 2013, 20:13:19 pm »
боби, коя от двете е така? моята съм ти казвала просто си пищи, а като си реши нещо, няма отказване (в момента на мода са стафидите). моята тактика е ако не е супер неприемливо й давам каквото иска, ако е пробвам с разсейване (не винаги работи). иначе и аз имах едни два дни дето се усетих, че едвам не я зашлевих
Ивана и точно за стафиди. Понеже това за нея за бонбонки( аз бонбони други не купувам) и искаше да граби огромни кoличества,недоволна че и давам по 4-5. И като и дам няколко хвърля на земята, но сама като си взима си тъпче ръцете, мачка ги и пак са на земята. Ми не мога да я оставя да ми се катери по главата и да прави стойки за всяка глупост. Дала съм и стафиди,но пък проблема им бил защо не съм дала всичките наведнъж.  След близо 1 час ревове и крясъци „аз иска всички кенди‟, накрая се съгласи да и се дадат няколко стафидки и после като ги изяде още. Абе.... нарочно го прави, за да е нейното.
« Последна редакция: Март 22, 2013, 21:09:13 pm от Bobbie »


  
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #251 -: Март 22, 2013, 20:20:12 pm »
И моичкият започна да се сърди, ако не е каквото си е наумил. Ако е нещо приемливо го оставям, понякога се оставя да бъде залъгван, но и се налага. Опитвам се да го убеждавам когато е нещо опасно, но обикновено не иска да чуе.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #252 -: Март 22, 2013, 21:04:02 pm »
мда, мисля, че им е много важно да имат някакъв контрол, въпросът е, че си избират неща дето не винаги са подходящи. а аз даже щях да ви питам за това със стафидите, щото тя има дни и по 3 кутии изяжда (те са по 10 грама едната, ама и тя е 11 кила, все пак). та си мислех да не й липсва нещо, та да иска да ги яде толкова, но все си мисля, че е само лакомия.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #253 -: Март 23, 2013, 00:41:51 am »
Тереза пък изяжда промишлени количества грозде и чери домати, обикновено за тях ми се тръшка.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #254 -: Март 23, 2013, 00:47:25 am »
То въобще не е било за колчиеството, а за това, че граби и мачка. Не е като да не съм и дала, просот не съм и дала по нейният си начин.



  
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #255 -: Март 23, 2013, 01:55:07 am »
о, да чери доматите са на особена почит, добре, че тук не са с цените в бг, че нямаше да мога да й насмогна.

да, боби, и ние имаме разправии за начина на хранене - при нея основният (ми) проблем е, че като реши, че не иска нещо го хвърля на земята и когато това е салата от кус-кус и печени зеленчуци.... можеш да си представиш.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #256 -: Март 23, 2013, 04:47:05 am »
о, да чери доматите са на особена почит, добре, че тук не са с цените в бг, че нямаше да мога да й насмогна.

да, боби, и ние имаме разправии за начина на хранене - при нея основният (ми) проблем е, че като реши, че не иска нещо го хвърля на земята и когато това е салата от кус-кус и печени зеленчуци.... можеш да си представиш.

Това хвърляне беше ад, продължи около година.  Сега само ако изпусне нещо.Андреа не хвърля или поне не така демостративно като Ивана, а само пуска около столчето си. Аз съм постлала мушамени постилки около техните столове, та поне наоколо да не пада. Освен на масата с нас, сега вече често се хранят и на тяхна си масичка, а там са плочки, та е лесно чистенето.


  
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #257 -: Март 23, 2013, 22:30:48 pm »

да, боби, и ние имаме разправии за начина на хранене - при нея основният (ми) проблем е, че като реши, че не иска нещо го хвърля на земята и когато това е салата от кус-кус и печени зеленчуци.... можеш да си представиш.


Елена, за кулинарната тема ми е въпроса, ама понеже прочетох тук и ми стана интересно...
Кажи моля каква е тази салата с кус-кус и печени зеленчуци, как се приготвя. Детето харесва ли я?

*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #258 -: Март 23, 2013, 23:38:02 pm »
албена, много е лесна, всички я ядем - тиквички и патладжан, нарязани по дължина на гриления тиган. после ги нарязваш на дребничко, аз винаги слагам домати (сурови, но ако ти се занимава можеш и тях да опечеш), чесън (в къщи е на почин) и магданоз, зехтин и оцет или лимон (носи много на лимон). (аз ползвам един много дребен кус-кус, с големината на булгур) същата салата можеш да си направиш с киноа, елда, или булгур. дано ви хареса :wink:
*
Re: Месечна тема МАРТ 2013
« Отговор #259 -: Март 23, 2013, 23:53:08 pm »
Чак ми се прияде.  :lol: Сложи я в рецептурника най-добре!