0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
време за пуловери...
здрави деца, здрави родители!
напред в новата седмица!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2012, 08:37:59 am »
Здраве за всички пожелавам :D

Мдаааа, застудя си, че и дъжд вали :( Направо ми се иска да легна в леглото и да не стана цял ден. Ама няма, не и в този живот, както е казала Лидия.
Тежка седмица ме чака, края на месеца е лудница при нас.


*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2012, 08:50:45 am »
Много здраве и от мен, че май дойде сезонът на  болестите  :?
И във Варна вече е студ и дъжд, бррррр

Еее, похвалвам се че РД мина що годе добре. От 11 деца дойдоха цели 5  :D стана прилично парти. Сега във фризера, покрай меса и зеленчуци се мъдрят И колички със сменящи се цветове  :lol: :lol:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2012, 09:17:09 am »
Добро утро!Прекрасна и здрава седмица от нас :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2012, 10:56:52 am »
Коки, 5 деца са идеална бройка за рожден ден, мисля аз! някъде бях чела, че броят на гостите не трябва да надвишава годините на рожделника.

я ме светни какви са тия колички, дето се съхраняват във фризер?

Сега във фризера, покрай меса и зеленчуци се мъдрят И колички със сменящи се цветове  :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2012, 11:09:03 am »
http://oralnaprofilaktika.bg

"От 01 октомври 2012 г. започва поставянето на силанти на деца от 6 до 8 годишна възраст в рамките на Национална програма за профилактика на оралните заболявания при деца от 0 до 18 г. в България на Министерството на здравеопазването.
То е безплатно за родителите и ще продължи до 30 ноември 2012 г. в цялата страна.
Безплатен телефон за информация и въпроси 0800 1 45 46."

http://www.cdc.gov/oralhealth/publications/factsheets/sealants_faq.htm
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 11:18:31 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2012, 11:29:48 am »
Здрава седмица и да ни върви по вода!

В градината вече има парно, направо си идва зимата.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2012, 11:39:01 am »
Силанизирането наистина е много полезно.
За пациентите на Медстом да напиша - доц. Маркова съветва след като пробият кътниците да се запише час (при тях е доста натоварено). Кътниците излизат напълно за около 2-3 месеца и тогава е подходящо да се постанявт силанти.

Аз от време на време я проверявам Александра, защото са й доста надути венците на местата за щестите зъбки и като пробият, ще запиша час. Досега все за профилактични прегледи ходим и благодарение на силанизирането се надявам да си иостанат такива.

Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2012, 12:03:38 pm »
я ме светни какви са тия колички, дето се съхраняват във фризер?

Сега във фризера, покрай меса и зеленчуци се мъдрят И колички със сменящи се цветове  :lol: :lol:

Ето тези: http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.11179, има ги и в Хиполенд.
Сменят си цветовете, като се смени температурата.

Благодаря за информацията за силантите, тъкмо са ни на дневен ред.

Хубава и здрава седмица на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2012, 12:04:37 pm »
Коки, 5 деца са идеална бройка за рожден ден, мисля аз! някъде бях чела, че броят на гостите не трябва да надвишава годините на рожделника.
и аз съм го чела това. Абе супер си беше партито, ама ако бяхме поканили само 5 деца, водейки се по това кое е добре, и 4 от поканените се окажеха болни...

я ме светни какви са тия колички, дето се съхраняват във фризер?
Сега във фризера, покрай меса и зеленчуци се мъдрят И колички със сменящи се цветове  :lol: :lol:
Ама моля ви се, не може да не ги знаете тези colour shifter cars. Но понеже няма как да оставя Боян с купа ледена вода сам в детската стая, по обясними причини, той ходи и ги пъха за минутка във фризера след това тича в банята и ги къпе с топла вода  :lol: :lol: изобщо много съм им благодарна на гостите  :lol: :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2012, 12:22:51 pm »
за силантите аз се чудя - дали да се възползваме от тези зъболекари, които работят безплатно по програмата или да се обърнем към лекуващия лекар - д-р Маркова...
четох, че поставянето на силанти изисква опитност и не съм сигурна как да постъпя...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2012, 13:29:47 pm »
Здрава седмица за деца и родители и от нас!

Есен, есен, мен ако питате направо си стана зимно изведнъж. При нас от вчера като е започнало да вали, че няма намерение да спира явно. С леки прекъсвания за час и пак се излее. На Дани обаче хич не му пука и хуква да играе навън в най-големия порой, незнайно защо - много му е забавно. Наложи се да постъпя гаднярски и да заключа вратата в един момент, поради липса на друг начин да го задържа на сухо и топло у дома.
Голямо изобретение било това гумените ботуши ей! :D Преди да имам дете, често съм виждала такива по детските магазини и все се възмущавах как може да се продават, че и явно да се купуват, понеже през ум не ми минаваше какво им е предназначението. Мислех си, че се ползват като нормалните зимни ботуши и акъла ми не побираше какви са тези "безобразни и безотговорни майки", които цяла зима си извеждат децата с подобно изделие... :lol: :lol: :lol:

Джам, не ми беше известно това правило за броя на гостите на детски РД, та изключително ме улесни с тази информация в момента. Мерси! :D То има още доста време за нас, но тези дни се бях замислила по темата - дали да правя парти за дребния, какво, къде, колко гости да има... Предвид, че на 17.02. едва ли ще е хубаво времето, пък може и да върлува поредния грип - най-добре да поканя повечко бебета, та да дойдат поне двечки /ако самият рожденик не е тръшнат нещо де/.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2012, 13:50:35 pm »
Днес звъних в Медстом - часове за доц. Маркова има за февруари. Та моля, дайте съвет за друг добър детски стоматолог - даже не държа толкова много да е по програмата, ама все пак ми се струва безумно да чакам 4 месеца...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2012, 14:18:55 pm »
Миналата година звънях и питах за поставяне на силантите. Обясниха ми, че се слагали при наличие вече на постоянни зъби. Ние засега имаме само 1 наполовина излязъл постоянен и то преден. Засега друг клатещ се даже няма. Мармотче ние ходихме при един зъболекар в Слатина, препоръчан горещо от мои познати с деца. При нас си беше само профилактичен преглед, не мога да преценя добре компетенцията му, но определено имаше много добър подход, щом успя да прегледа зъбките на Мия и тя си излезе с песен от кабинета. :lol:
<br />[link=http:
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #14 -: Октомври 29, 2012, 14:39:40 pm »
meshko, ако ги пазиш, моля, дай координати или име.
Постоянни 6-ти зъби нямате ли? Те са първите постоянни и растат даже преди резците. Дани има вече 3 шести зъба, четвърти расте.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2012, 14:43:03 pm »
въпросът е, че безплатно по програмата за силанизиране работят само зъболекарите, които са посочени в списъка, приложен на сайта. не всички зъболекари.

тоест, ако искаме безплатно поставяне на силанти - трябва да изберем някой от тези в списъка....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2012, 14:49:47 pm »
Jbrul, ние имаме освен гумени ботуши, яке и гащи за дъжд. Това лято единствените деца, дето играеха навън  и търчаха бяха моите две и на Мари детето, защото и трите са свикнали с дъжда тук :lol: Така че ако не си купила такова яке и гащи - оглеждай се в лидъл, като пуснат си купи :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2012, 14:52:31 pm »
ми тези от списъка реално ще са и най-опитни със силантите. след като е ново и не е много популярно, тези от списъка ще натрупат най-бързо опит, учейки се на децата ни, де.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #18 -: Октомври 29, 2012, 15:17:36 pm »
хм, Деси няма нито 6-ти постоянни зъби, нито й се клати някой от резците, а стана на 6г., не че бързам де, само за инфо споделям :)
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #19 -: Октомври 29, 2012, 15:27:20 pm »
ммм да и ние като Деси .... Само 3 зъба отдолу е сменил Николчо и туй то ... ама на него и млечните зъби късно му израстнаха
В очакване ....