0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #20 -: Октомври 29, 2012, 15:46:15 pm »
meshko, ако ги пазиш, моля, дай координати или име.
Постоянни 6-ти зъби нямате ли? Те са първите постоянни и растат даже преди резците. Дани има вече 3 шести зъба, четвърти расте.
Нямаме мармотче, само едно предно зъбче и това е. При Мия първите млечни зъбчета се появиха много късно -2 седмици преди да навърши година, може би и това има значение. Зъболекарят се казва: д-р Красимир Войнов, тел: 0898882959. Адресът на кабинета май беше ул. Слатинска 9, но не съм много сигурна. При всички случаи по телефона ще ви обяснят.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #21 -: Октомври 29, 2012, 15:46:44 pm »
Мартьо смени двата долни предни зъба (резци ли са?), но дали има поникнали първи постоянни кътници - въпросните шести молари, които се силанизират - идея си нямам. това е една област, в която никак не съм компетентна :) и да гледам, пак няма да разбера.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2012, 16:35:46 pm »
брях това съм го пропуснала  :oops: довечера ще му инспектирам устата въобще не съм знаела, че трябва да му поникнат нЕкви си молари ... марш в клуб Лоша майка  :oops: :oops:
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #23 -: Октомври 29, 2012, 16:44:34 pm »
Фуси, и аз не знаех, ама зъболекарката му ме осветли по въпроса :D И ние ще ходим скоро да му правят зъбите и силанизация също :? Освен всичко друго имаме и двоен зъб - расте му постоянния без да е паднал млечния. И сега тренираме клатене на зъб, че да не го вади докторката :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #24 -: Октомври 29, 2012, 16:50:02 pm »
Гане, у немско какво казват за силанизацията?

и на моичкият двете зъбчета, дето паднаха, разбрахме, че ще падат, едва когато зад тях поникнаха постоянните зъби. хич не бехме и забелязали тая подробност, просто случайно имахме по това време час при зъболекар за пломбиране на кариесче...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #25 -: Октомври 29, 2012, 17:24:29 pm »
Ами общо взето казаха, че е добре да се направи и се прави до 8 годишна възраст. Прави се на кътниците, тъй като /поне това, което аз разбрах от докторката/, това е запълване на дъвкателната повърхност, там най-трудно се мие и този слой покрива тази вдлъбнатина на кътниците, за да не остава храна по тях и да се предпази от кариеси. Иначе аз зъба му съвсем случайно го забелязах, смееше се нещо и беше полегнал, та така видях, че има втори в редичката. Уж казаха, че ще се изравнят, няма да има проблем, да видим. Препоръчаха ни да не пие сокове следобед, да не яде сладки неща и съответно да си спазва стриктно правилото за миене на зъбите по 3 минути. Освен това каза да му вземем електрическа четка, не обикновена и да проверяваме после, тъй като явно тия съединяващите части /там където се допират зъбите/, най-често са проблемните зони.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #26 -: Октомври 29, 2012, 17:27:57 pm »
Стефания в момента ги вади тез постоянните
но  млечни още не е сменяла
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #27 -: Октомври 29, 2012, 17:29:34 pm »
Оказа се, че много деца не им падат млечните, директно никнат постоянни. На мен ми е супер странно, а зъба изобщо не се клати, нито мърда. Сега, за да не го вади докторката ние всеки ден по малко го разклащаме. А той ме застреля с въпрос преди да идем в кабинета - мамо, тя сега с едно конче, вързано за вратата ли ще ми вади зъбчето? :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #28 -: Октомври 29, 2012, 20:18:15 pm »
Гане, ще се изправи задния постоянен зъб. и на Марти му бяха ужасно криви и навътре стърчаха, но за 2-3 месеца се изправиха напълно. както каза моят зъболекар - езикът е най-добрият ортодонтски апарат. това си било съвсем нормално явление при децата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #29 -: Октомври 29, 2012, 20:30:04 pm »
Ох, надявам се, защото той расте между двата, по-голям изглежда и мен ме е страх да не се изкриви, че аз съм носила скоби и не ми се иска и той да минава през тая гадост :? Ние имаме драма иначе, мислех, че всичко е наред и се оказа, че има кариеси и сега ни питаха с какво искаме да го третират - с райски газ или с капки да го приспят. Уж нямало странични ефекти, ама от къде може човек да е сигурен. На една позната детето се събудило точно преди да почнат да му правят зъбите с капките, газа пък - детето е в състояние да види и чуе всичко... Изобщо така съм се спекла с тия неща :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #30 -: Октомври 29, 2012, 20:34:48 pm »
внимание,интересно за родители на деца от предучилищна група и началните класове.

Институт за прогресивно образование организира извънредно обучение за учители и родители на 24-ти ноември 2012 г. в София. по приложение на канадската система за обучение по математика JumpMath.
 
Моля, попълнете формата за заявка:

https://docs.google.com/a/progresivno.org/spreadsheet/viewform?formkey=dGMwbmx6UTFTdTcyTlJQakQ5T0Z1a3c6MQ#gid=0

Ще получите потвърждение по е-поща, съдържащо начален материал за четене.

Място: бул. Цариградско шосе 135, ет. 3 (7-ми км. сградата на Офис експрес до ГДБОП).

Време: 10:00 до 16:00 с обедна почивка

Местата са ограничени до 30.

Обучението е безплатно, но книжката с материали струва 10 лв.

Родители, които са преминали обучението, ще могат да закупят работни тетрадки и инструкции за учители на място.

Поздрави,

Явор Джонев

--------------
аз видях тези книги в нашата ДГ и ми се сториха много интересни. за съжаление, по тях учи съседната група, чиито учители са изявили желание и са преминали обучение. поисках да си купя учебника, за да работим у дома по него, но ми казаха, че трябва да ме обучат първо.
уви, точно на 24-ти ноември няма да съм в София, а много исках да отида.

ако някой прояви интерес и реши да отиде, моля, нека ми пише ЛС!

тема за JumpMath в бг-мама:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=618020.0;all

сайт на института за прогресивно образование:
http://www.progresivno.org/pages/viewpage.action?pageId=3638540
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 11:04:13 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #31 -: Октомври 30, 2012, 07:49:23 am »
душко, попрегледах темата и леко съм скептична. След като е безплатен този шестчасов курс защо не пуснат дори и платено едно методическо ръководство за закупуване или изтегляне, след като е толкова сложно необучен да се занимава с тези учебници. Какво представляват самите учебници, че не намирам нищо за тях онлайн? А и едва ли са открили някаква нова математика.
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 07:53:43 am от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #32 -: Октомври 30, 2012, 08:05:52 am »
аз учебниците ги видях. не са открили нова математика, разбира се. просто задачите са поднесени разбираемо, атрактивно, с едри фигури - хареса ми, бе. не е като учебниците на нашата група от системат "Приказни пътечки" или Моливко, дето и аз понякога не разбирам какво се иска.

исках да си купя учебника и да занимавам детето у дома, мисля, че не е трудно. ама ония се запънаха като магаре на мост - не, сакън, канадците казали, че първо трябва да има обучение. отначало казаха, че може да си купя учебника, но после се изметнаха.

накрая ще взема да си го снимам от някой родител от другата група, егати...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #33 -: Октомври 30, 2012, 08:44:58 am »
накрая ще взема да си го снимам от някой родител от другата група, егати...
И аз това си помислих, снимай и действай :wink:

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #34 -: Октомври 30, 2012, 09:03:36 am »
снимай па го дай и на нас :lol:

деси сега е на вълна учене, много е смешна милата, хваща някоя книга, избира си я да е с печатни букви и пристига да четем. истината е че се справя, прочита вече по 3-4 реда и след това губи интерес, разбира се, но никой не иска и повече. виж с цифрите и смятането се справя по-добре, брои до 100, познава ги, пише ги, може да събира и изважда до 10 и след това само с едноцифрени, например 53+4 и т.н.
така че си мисля, че ще й е интересно и на нея да се занимаваме по тази програма :)
да поддържам огънчето живо, както се казва, че току виж й омръзне :lol:
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #35 -: Октомври 30, 2012, 09:25:32 am »
В нашата градина учат по системата "Приятели". Ами и на мен някои условия са ми неясни и се налага да ги прочета 2-3 пъти докато схвана идеята. не знам дали вашите 6 годишни деца могат да разграничават звуците в думите, но имахме следната задачка: черно-бели картинки, които детето първо трябва да назове, после да оцвети отдолу под думата толкова брой квадратчета, колкото звуци има думата и да очертае с кръг квадратчето, което изобразява различен звук. Ами може и аз да не разбирам от педагогика, но това ми се струва много сложно за деца, които тепърва започват обучението си. А и друго ми прави впечатление, много бързо се минава през материала.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #36 -: Октомври 30, 2012, 10:52:19 am »
meshko, пълна дивотия са тия задачи. и в нашите "приказни пътечки" е подобна историята.

а за джъмп мат в бгмама има отзиви на реални учители, как децата се кефят и искат още и още от тия задачки... за тях, както каза Стефка, сега ученето е игра, забавление и купон, а нашите "педагози" много бързат да им го превърнат в досадна и гадна тежест...

и мойто вчера само искало да решава задачи и даже само ги писало, да изпитва баща си - три точки по-голямо от две точки и прочие... сега е времето да сеем в будния и любопитен детски ум...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #37 -: Октомври 30, 2012, 10:56:04 am »
Jam, аз попълних формуляра, ето това е целия адрес https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGMwbmx6UTFTdTcyTlJQakQ5T0Z1a3c6MQ#gid=0.

Ако получа потвърждение, ще отида и после ще кажа всичко.

Дони, не е нова математика това, просто е поднесена лесно и разбираемо. Освен това, за мен името на Явор Джонев е достатъчна причина да отделя от времето си за това. Като ръководител на Сирма, този човек собственоръчно си написа и изпълни изискванията за системата за записване детските градини в София, без почти никаква подкрепа от отдел "Образование". Навремето събираше feedback и за правилата, и за работата на системата в БГ мама, тогава доста си пишех с него. Поправиха всички проблеми, които аз или други родители забелязаха, абе впечатленията ми са, че е много интелигентен човек и истински ентусиаст.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #38 -: Октомври 30, 2012, 11:27:23 am »
Момичета от София, случайно някой да живее или работи близо до ВМА?

Молбата ми е ако има възможност някой, да вземе на Никол биопсията. Знам, че в последния момент но така се получи, че професорката днес била там.

Може и на лични да ми пишете. Ще съм много благодарна.

Уредено е.
Мидж, огромно благодаря, че се отзова

 :bighug:
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 12:10:41 pm от Lisko »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #39 -: Октомври 30, 2012, 13:16:18 pm »
И нашият рожден ден мина, реанимирах 2 дена после :lol:
На детското парти дойдоха всички поканени деца + още 3, които се оказаха братчета и сестрички на поканените osi_13. Та общо се събраха 20 деца, а аз очаквах, че ще има поне 30% недошли, както е стандартно. Освен това останаха и 5 родителски семейства в детския клуб, та и тях забавлявах :)
Белгийците хич не се престарават, да ви кажа. Нормален вход за детския клуб е 8 евро. Вход за рожден ден е 13 евро и аз очаквах, че има включена храна и напитки. Оказа се, че в цената е включена празнична найлонова покривка за масата и две кани с разтворима напитка и минерална вода :lol: Тортата аз си я носех, ако исках от клуба щеше да е по 15 евро на дете. Как да е - купонът беше супер, децата не искаха да си тръгват, Симеон си го прибрах мокър от пот и ухилен до ушите.
Подаръците ни са невероятни, не очаквах толкова стойностни неща.
Благодаря и на всички за поздравите във ФБ - Симеон се почувства много специален :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde