0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
време за пуловери...
здрави деца, здрави родители!
напред в новата седмица!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2012, 08:37:59 am »
Здраве за всички пожелавам :D

Мдаааа, застудя си, че и дъжд вали :( Направо ми се иска да легна в леглото и да не стана цял ден. Ама няма, не и в този живот, както е казала Лидия.
Тежка седмица ме чака, края на месеца е лудница при нас.


*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2012, 08:50:45 am »
Много здраве и от мен, че май дойде сезонът на  болестите  :?
И във Варна вече е студ и дъжд, бррррр

Еее, похвалвам се че РД мина що годе добре. От 11 деца дойдоха цели 5  :D стана прилично парти. Сега във фризера, покрай меса и зеленчуци се мъдрят И колички със сменящи се цветове  :lol: :lol:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2012, 09:17:09 am »
Добро утро!Прекрасна и здрава седмица от нас :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2012, 10:56:52 am »
Коки, 5 деца са идеална бройка за рожден ден, мисля аз! някъде бях чела, че броят на гостите не трябва да надвишава годините на рожделника.

я ме светни какви са тия колички, дето се съхраняват във фризер?

Сега във фризера, покрай меса и зеленчуци се мъдрят И колички със сменящи се цветове  :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2012, 11:09:03 am »
http://oralnaprofilaktika.bg

"От 01 октомври 2012 г. започва поставянето на силанти на деца от 6 до 8 годишна възраст в рамките на Национална програма за профилактика на оралните заболявания при деца от 0 до 18 г. в България на Министерството на здравеопазването.
То е безплатно за родителите и ще продължи до 30 ноември 2012 г. в цялата страна.
Безплатен телефон за информация и въпроси 0800 1 45 46."

http://www.cdc.gov/oralhealth/publications/factsheets/sealants_faq.htm
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 11:18:31 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2012, 11:29:48 am »
Здрава седмица и да ни върви по вода!

В градината вече има парно, направо си идва зимата.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2012, 11:39:01 am »
Силанизирането наистина е много полезно.
За пациентите на Медстом да напиша - доц. Маркова съветва след като пробият кътниците да се запише час (при тях е доста натоварено). Кътниците излизат напълно за около 2-3 месеца и тогава е подходящо да се постанявт силанти.

Аз от време на време я проверявам Александра, защото са й доста надути венците на местата за щестите зъбки и като пробият, ще запиша час. Досега все за профилактични прегледи ходим и благодарение на силанизирането се надявам да си иостанат такива.

Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2012, 12:03:38 pm »
я ме светни какви са тия колички, дето се съхраняват във фризер?

Сега във фризера, покрай меса и зеленчуци се мъдрят И колички със сменящи се цветове  :lol: :lol:

Ето тези: http://www.toytownbg.com/index.php?toy=10.4.11179, има ги и в Хиполенд.
Сменят си цветовете, като се смени температурата.

Благодаря за информацията за силантите, тъкмо са ни на дневен ред.

Хубава и здрава седмица на всички!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2012, 12:04:37 pm »
Коки, 5 деца са идеална бройка за рожден ден, мисля аз! някъде бях чела, че броят на гостите не трябва да надвишава годините на рожделника.
и аз съм го чела това. Абе супер си беше партито, ама ако бяхме поканили само 5 деца, водейки се по това кое е добре, и 4 от поканените се окажеха болни...

я ме светни какви са тия колички, дето се съхраняват във фризер?
Сега във фризера, покрай меса и зеленчуци се мъдрят И колички със сменящи се цветове  :lol: :lol:
Ама моля ви се, не може да не ги знаете тези colour shifter cars. Но понеже няма как да оставя Боян с купа ледена вода сам в детската стая, по обясними причини, той ходи и ги пъха за минутка във фризера след това тича в банята и ги къпе с топла вода  :lol: :lol: изобщо много съм им благодарна на гостите  :lol: :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2012, 12:22:51 pm »
за силантите аз се чудя - дали да се възползваме от тези зъболекари, които работят безплатно по програмата или да се обърнем към лекуващия лекар - д-р Маркова...
четох, че поставянето на силанти изисква опитност и не съм сигурна как да постъпя...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2012, 13:29:47 pm »
Здрава седмица за деца и родители и от нас!

Есен, есен, мен ако питате направо си стана зимно изведнъж. При нас от вчера като е започнало да вали, че няма намерение да спира явно. С леки прекъсвания за час и пак се излее. На Дани обаче хич не му пука и хуква да играе навън в най-големия порой, незнайно защо - много му е забавно. Наложи се да постъпя гаднярски и да заключа вратата в един момент, поради липса на друг начин да го задържа на сухо и топло у дома.
Голямо изобретение било това гумените ботуши ей! :D Преди да имам дете, често съм виждала такива по детските магазини и все се възмущавах как може да се продават, че и явно да се купуват, понеже през ум не ми минаваше какво им е предназначението. Мислех си, че се ползват като нормалните зимни ботуши и акъла ми не побираше какви са тези "безобразни и безотговорни майки", които цяла зима си извеждат децата с подобно изделие... :lol: :lol: :lol:

Джам, не ми беше известно това правило за броя на гостите на детски РД, та изключително ме улесни с тази информация в момента. Мерси! :D То има още доста време за нас, но тези дни се бях замислила по темата - дали да правя парти за дребния, какво, къде, колко гости да има... Предвид, че на 17.02. едва ли ще е хубаво времето, пък може и да върлува поредния грип - най-добре да поканя повечко бебета, та да дойдат поне двечки /ако самият рожденик не е тръшнат нещо де/.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2012, 13:50:35 pm »
Днес звъних в Медстом - часове за доц. Маркова има за февруари. Та моля, дайте съвет за друг добър детски стоматолог - даже не държа толкова много да е по програмата, ама все пак ми се струва безумно да чакам 4 месеца...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #13 -: Октомври 29, 2012, 14:18:55 pm »
Миналата година звънях и питах за поставяне на силантите. Обясниха ми, че се слагали при наличие вече на постоянни зъби. Ние засега имаме само 1 наполовина излязъл постоянен и то преден. Засега друг клатещ се даже няма. Мармотче ние ходихме при един зъболекар в Слатина, препоръчан горещо от мои познати с деца. При нас си беше само профилактичен преглед, не мога да преценя добре компетенцията му, но определено имаше много добър подход, щом успя да прегледа зъбките на Мия и тя си излезе с песен от кабинета. :lol:
<br />[link=http:
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #14 -: Октомври 29, 2012, 14:39:40 pm »
meshko, ако ги пазиш, моля, дай координати или име.
Постоянни 6-ти зъби нямате ли? Те са първите постоянни и растат даже преди резците. Дани има вече 3 шести зъба, четвърти расте.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #15 -: Октомври 29, 2012, 14:43:03 pm »
въпросът е, че безплатно по програмата за силанизиране работят само зъболекарите, които са посочени в списъка, приложен на сайта. не всички зъболекари.

тоест, ако искаме безплатно поставяне на силанти - трябва да изберем някой от тези в списъка....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #16 -: Октомври 29, 2012, 14:49:47 pm »
Jbrul, ние имаме освен гумени ботуши, яке и гащи за дъжд. Това лято единствените деца, дето играеха навън  и търчаха бяха моите две и на Мари детето, защото и трите са свикнали с дъжда тук :lol: Така че ако не си купила такова яке и гащи - оглеждай се в лидъл, като пуснат си купи :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #17 -: Октомври 29, 2012, 14:52:31 pm »
ми тези от списъка реално ще са и най-опитни със силантите. след като е ново и не е много популярно, тези от списъка ще натрупат най-бързо опит, учейки се на децата ни, де.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #18 -: Октомври 29, 2012, 15:17:36 pm »
хм, Деси няма нито 6-ти постоянни зъби, нито й се клати някой от резците, а стана на 6г., не че бързам де, само за инфо споделям :)
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #19 -: Октомври 29, 2012, 15:27:20 pm »
ммм да и ние като Деси .... Само 3 зъба отдолу е сменил Николчо и туй то ... ама на него и млечните зъби късно му израстнаха
В очакване ....
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #20 -: Октомври 29, 2012, 15:46:15 pm »
meshko, ако ги пазиш, моля, дай координати или име.
Постоянни 6-ти зъби нямате ли? Те са първите постоянни и растат даже преди резците. Дани има вече 3 шести зъба, четвърти расте.
Нямаме мармотче, само едно предно зъбче и това е. При Мия първите млечни зъбчета се появиха много късно -2 седмици преди да навърши година, може би и това има значение. Зъболекарят се казва: д-р Красимир Войнов, тел: 0898882959. Адресът на кабинета май беше ул. Слатинска 9, но не съм много сигурна. При всички случаи по телефона ще ви обяснят.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #21 -: Октомври 29, 2012, 15:46:44 pm »
Мартьо смени двата долни предни зъба (резци ли са?), но дали има поникнали първи постоянни кътници - въпросните шести молари, които се силанизират - идея си нямам. това е една област, в която никак не съм компетентна :) и да гледам, пак няма да разбера.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2012, 16:35:46 pm »
брях това съм го пропуснала  :oops: довечера ще му инспектирам устата въобще не съм знаела, че трябва да му поникнат нЕкви си молари ... марш в клуб Лоша майка  :oops: :oops:
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #23 -: Октомври 29, 2012, 16:44:34 pm »
Фуси, и аз не знаех, ама зъболекарката му ме осветли по въпроса :D И ние ще ходим скоро да му правят зъбите и силанизация също :? Освен всичко друго имаме и двоен зъб - расте му постоянния без да е паднал млечния. И сега тренираме клатене на зъб, че да не го вади докторката :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #24 -: Октомври 29, 2012, 16:50:02 pm »
Гане, у немско какво казват за силанизацията?

и на моичкият двете зъбчета, дето паднаха, разбрахме, че ще падат, едва когато зад тях поникнаха постоянните зъби. хич не бехме и забелязали тая подробност, просто случайно имахме по това време час при зъболекар за пломбиране на кариесче...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #25 -: Октомври 29, 2012, 17:24:29 pm »
Ами общо взето казаха, че е добре да се направи и се прави до 8 годишна възраст. Прави се на кътниците, тъй като /поне това, което аз разбрах от докторката/, това е запълване на дъвкателната повърхност, там най-трудно се мие и този слой покрива тази вдлъбнатина на кътниците, за да не остава храна по тях и да се предпази от кариеси. Иначе аз зъба му съвсем случайно го забелязах, смееше се нещо и беше полегнал, та така видях, че има втори в редичката. Уж казаха, че ще се изравнят, няма да има проблем, да видим. Препоръчаха ни да не пие сокове следобед, да не яде сладки неща и съответно да си спазва стриктно правилото за миене на зъбите по 3 минути. Освен това каза да му вземем електрическа четка, не обикновена и да проверяваме после, тъй като явно тия съединяващите части /там където се допират зъбите/, най-често са проблемните зони.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #26 -: Октомври 29, 2012, 17:27:57 pm »
Стефания в момента ги вади тез постоянните
но  млечни още не е сменяла
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #27 -: Октомври 29, 2012, 17:29:34 pm »
Оказа се, че много деца не им падат млечните, директно никнат постоянни. На мен ми е супер странно, а зъба изобщо не се клати, нито мърда. Сега, за да не го вади докторката ние всеки ден по малко го разклащаме. А той ме застреля с въпрос преди да идем в кабинета - мамо, тя сега с едно конче, вързано за вратата ли ще ми вади зъбчето? :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #28 -: Октомври 29, 2012, 20:18:15 pm »
Гане, ще се изправи задния постоянен зъб. и на Марти му бяха ужасно криви и навътре стърчаха, но за 2-3 месеца се изправиха напълно. както каза моят зъболекар - езикът е най-добрият ортодонтски апарат. това си било съвсем нормално явление при децата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #29 -: Октомври 29, 2012, 20:30:04 pm »
Ох, надявам се, защото той расте между двата, по-голям изглежда и мен ме е страх да не се изкриви, че аз съм носила скоби и не ми се иска и той да минава през тая гадост :? Ние имаме драма иначе, мислех, че всичко е наред и се оказа, че има кариеси и сега ни питаха с какво искаме да го третират - с райски газ или с капки да го приспят. Уж нямало странични ефекти, ама от къде може човек да е сигурен. На една позната детето се събудило точно преди да почнат да му правят зъбите с капките, газа пък - детето е в състояние да види и чуе всичко... Изобщо така съм се спекла с тия неща :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #30 -: Октомври 29, 2012, 20:34:48 pm »
внимание,интересно за родители на деца от предучилищна група и началните класове.

Институт за прогресивно образование организира извънредно обучение за учители и родители на 24-ти ноември 2012 г. в София. по приложение на канадската система за обучение по математика JumpMath.
 
Моля, попълнете формата за заявка:

https://docs.google.com/a/progresivno.org/spreadsheet/viewform?formkey=dGMwbmx6UTFTdTcyTlJQakQ5T0Z1a3c6MQ#gid=0

Ще получите потвърждение по е-поща, съдържащо начален материал за четене.

Място: бул. Цариградско шосе 135, ет. 3 (7-ми км. сградата на Офис експрес до ГДБОП).

Време: 10:00 до 16:00 с обедна почивка

Местата са ограничени до 30.

Обучението е безплатно, но книжката с материали струва 10 лв.

Родители, които са преминали обучението, ще могат да закупят работни тетрадки и инструкции за учители на място.

Поздрави,

Явор Джонев

--------------
аз видях тези книги в нашата ДГ и ми се сториха много интересни. за съжаление, по тях учи съседната група, чиито учители са изявили желание и са преминали обучение. поисках да си купя учебника, за да работим у дома по него, но ми казаха, че трябва да ме обучат първо.
уви, точно на 24-ти ноември няма да съм в София, а много исках да отида.

ако някой прояви интерес и реши да отиде, моля, нека ми пише ЛС!

тема за JumpMath в бг-мама:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=618020.0;all

сайт на института за прогресивно образование:
http://www.progresivno.org/pages/viewpage.action?pageId=3638540
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 11:04:13 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #31 -: Октомври 30, 2012, 07:49:23 am »
душко, попрегледах темата и леко съм скептична. След като е безплатен този шестчасов курс защо не пуснат дори и платено едно методическо ръководство за закупуване или изтегляне, след като е толкова сложно необучен да се занимава с тези учебници. Какво представляват самите учебници, че не намирам нищо за тях онлайн? А и едва ли са открили някаква нова математика.
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 07:53:43 am от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #32 -: Октомври 30, 2012, 08:05:52 am »
аз учебниците ги видях. не са открили нова математика, разбира се. просто задачите са поднесени разбираемо, атрактивно, с едри фигури - хареса ми, бе. не е като учебниците на нашата група от системат "Приказни пътечки" или Моливко, дето и аз понякога не разбирам какво се иска.

исках да си купя учебника и да занимавам детето у дома, мисля, че не е трудно. ама ония се запънаха като магаре на мост - не, сакън, канадците казали, че първо трябва да има обучение. отначало казаха, че може да си купя учебника, но после се изметнаха.

накрая ще взема да си го снимам от някой родител от другата група, егати...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #33 -: Октомври 30, 2012, 08:44:58 am »
накрая ще взема да си го снимам от някой родител от другата група, егати...
И аз това си помислих, снимай и действай :wink:

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #34 -: Октомври 30, 2012, 09:03:36 am »
снимай па го дай и на нас :lol:

деси сега е на вълна учене, много е смешна милата, хваща някоя книга, избира си я да е с печатни букви и пристига да четем. истината е че се справя, прочита вече по 3-4 реда и след това губи интерес, разбира се, но никой не иска и повече. виж с цифрите и смятането се справя по-добре, брои до 100, познава ги, пише ги, може да събира и изважда до 10 и след това само с едноцифрени, например 53+4 и т.н.
така че си мисля, че ще й е интересно и на нея да се занимаваме по тази програма :)
да поддържам огънчето живо, както се казва, че току виж й омръзне :lol:
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #35 -: Октомври 30, 2012, 09:25:32 am »
В нашата градина учат по системата "Приятели". Ами и на мен някои условия са ми неясни и се налага да ги прочета 2-3 пъти докато схвана идеята. не знам дали вашите 6 годишни деца могат да разграничават звуците в думите, но имахме следната задачка: черно-бели картинки, които детето първо трябва да назове, после да оцвети отдолу под думата толкова брой квадратчета, колкото звуци има думата и да очертае с кръг квадратчето, което изобразява различен звук. Ами може и аз да не разбирам от педагогика, но това ми се струва много сложно за деца, които тепърва започват обучението си. А и друго ми прави впечатление, много бързо се минава през материала.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #36 -: Октомври 30, 2012, 10:52:19 am »
meshko, пълна дивотия са тия задачи. и в нашите "приказни пътечки" е подобна историята.

а за джъмп мат в бгмама има отзиви на реални учители, как децата се кефят и искат още и още от тия задачки... за тях, както каза Стефка, сега ученето е игра, забавление и купон, а нашите "педагози" много бързат да им го превърнат в досадна и гадна тежест...

и мойто вчера само искало да решава задачи и даже само ги писало, да изпитва баща си - три точки по-голямо от две точки и прочие... сега е времето да сеем в будния и любопитен детски ум...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #37 -: Октомври 30, 2012, 10:56:04 am »
Jam, аз попълних формуляра, ето това е целия адрес https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGMwbmx6UTFTdTcyTlJQakQ5T0Z1a3c6MQ#gid=0.

Ако получа потвърждение, ще отида и после ще кажа всичко.

Дони, не е нова математика това, просто е поднесена лесно и разбираемо. Освен това, за мен името на Явор Джонев е достатъчна причина да отделя от времето си за това. Като ръководител на Сирма, този човек собственоръчно си написа и изпълни изискванията за системата за записване детските градини в София, без почти никаква подкрепа от отдел "Образование". Навремето събираше feedback и за правилата, и за работата на системата в БГ мама, тогава доста си пишех с него. Поправиха всички проблеми, които аз или други родители забелязаха, абе впечатленията ми са, че е много интелигентен човек и истински ентусиаст.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #38 -: Октомври 30, 2012, 11:27:23 am »
Момичета от София, случайно някой да живее или работи близо до ВМА?

Молбата ми е ако има възможност някой, да вземе на Никол биопсията. Знам, че в последния момент но така се получи, че професорката днес била там.

Може и на лични да ми пишете. Ще съм много благодарна.

Уредено е.
Мидж, огромно благодаря, че се отзова

 :bighug:
« Последна редакция: Октомври 30, 2012, 12:10:41 pm от Lisko »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #39 -: Октомври 30, 2012, 13:16:18 pm »
И нашият рожден ден мина, реанимирах 2 дена после :lol:
На детското парти дойдоха всички поканени деца + още 3, които се оказаха братчета и сестрички на поканените osi_13. Та общо се събраха 20 деца, а аз очаквах, че ще има поне 30% недошли, както е стандартно. Освен това останаха и 5 родителски семейства в детския клуб, та и тях забавлявах :)
Белгийците хич не се престарават, да ви кажа. Нормален вход за детския клуб е 8 евро. Вход за рожден ден е 13 евро и аз очаквах, че има включена храна и напитки. Оказа се, че в цената е включена празнична найлонова покривка за масата и две кани с разтворима напитка и минерална вода :lol: Тортата аз си я носех, ако исках от клуба щеше да е по 15 евро на дете. Как да е - купонът беше супер, децата не искаха да си тръгват, Симеон си го прибрах мокър от пот и ухилен до ушите.
Подаръците ни са невероятни, не очаквах толкова стойностни неща.
Благодаря и на всички за поздравите във ФБ - Симеон се почувства много специален :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #40 -: Октомври 30, 2012, 14:00:51 pm »
Честит рожден ден на Симеон, най-важното е рожденикът да е щастлив  :wink:

Пууууу, ей сега нашата ДГ ще ми се издигне в очите - туй нещо Jumpmath го въведоха таз година при нас ... малкия детайл че ГДБОП го организира доста ме развесели.
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #41 -: Октомври 30, 2012, 14:04:00 pm »
малкия детайл че ГДБОП го организира доста ме развесели.

ъ???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #42 -: Октомври 30, 2012, 15:01:21 pm »
еее не тточно де, ама Явор Джонев работи там, а и обучението е в близост
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #43 -: Октомври 30, 2012, 15:49:41 pm »
еее не тточно де, ама Явор Джонев работи там, а и обучението е в близост

мисля, че бъркаш Явор Джонев с Явор Колев :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #44 -: Октомври 30, 2012, 16:29:09 pm »
еее не тточно де, ама Явор Джонев работи там, а и обучението е в близост

мисля, че бъркаш Явор Джонев с Явор Колев :)

абе направо си ги обърка :lol:
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #45 -: Октомври 30, 2012, 17:39:06 pm »
Ultra, честито ти пораснало детенце. Здраве и много успехи на Мони! Много хубава снимка :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #46 -: Октомври 30, 2012, 22:51:22 pm »
Ултра, честито на Мони на патерици! Да ви е жив и здрав! :)

Явор Джонев, Явор Колев, нали все е Явор :) хи хи



Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #47 -: Октомври 30, 2012, 23:12:46 pm »
Здравейте!
Ние започнахме сополиви тази седмица, дано се разминем леко!

Ултра, честит рожден ден на Мони- голям чаровник е!

Jam, на моя приятелка детето е в първи клас и две седмици след като започнаха училище им предложиха учебниците по JumpMath. Само тяхната паралелка го въвеждат /малко като експеримент се получава при тях:)/. Моята приятелка беше много скептично настроена, защото почти нищо не са им обяснили, а тя се притесняваше, че ако реши по-късно да запише детето в друго училище ще има проблем. /Може би я притеснява по-скоро заради факта, че училището, в което се случва всичко това, по наше време бяха въвели Сендовската система и от там често пристигаха по другите училища деца, които не можеха да четат и пишат ръкописно в 4-5 клас/. Ако някой действително иска, мога да се ангажирам да снимам учебника и да го пусна тук /дано само не е подсъдно  :lol:/


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #48 -: Октомври 31, 2012, 00:25:32 am »
Е, най-много Явор Колев да дойде да ви бърка по хладилниците :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #49 -: Октомври 31, 2012, 09:03:49 am »
не бе Гане, по компютрите :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #50 -: Октомври 31, 2012, 09:38:32 am »
Стефи, тя нали кампанията е с Асен Блатечки, по хладилниците, кво ще прави ся Яворчо по компютрите ви, като сте копирали учебника, у хладилника ще бърка :lol: Иначе гладен ще умре човека :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #51 -: Октомври 31, 2012, 09:46:48 am »
Гане, Явор Колев е шеф на компютърни престъпления в ГДБОП :wink:
обърка ги малко и ти яворовците :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #52 -: Октомври 31, 2012, 10:00:24 am »
Бе не съм бе, той се занимава с торент сайтовете, свалянето на книги, филми и подобни - всичко, що е предмет на интелектуалната собственост. Та е нормално щом сте копирали и краднали учебника да ви дойде на гости :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #53 -: Октомври 31, 2012, 10:03:07 am »
е да де, ама няма да го оставим гладен, като другия Явор, напротив ще му създадем работа :wink:
айде, досадни сме вече :P
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #54 -: Октомври 31, 2012, 12:27:41 pm »
Благодаря за поздравите :)

Да ви разкажа...
Вчера бяхме на гости на съученичка на Мони. Родителите й са индийци от южните щати. Майката е от най-високата каста (дано го пиша правилно). Приятни и сърдечни хора с чудесен английски. Децата си играха много добре и дойде време за вечеря. Помогнах на домакинята да подредим масата за всички ни и после дойде големия шок: Отказаха да седнат заедно с нас на масата. Било признак на уважение да стоят прави и двамата и да сервират на гостите през цялото време. И ги молих, и на майтап го обърнах - не се съгласиха да седнат, традицията била такава. При второ гостуване, евентуално можели да си позволят да седнат с нас, но на първото - абсурд. Много вкусно беше яденето, но по едно време се усетих, че държа краката си в някаква абсурдна поза във въздуха под масата - толкова ми беше дискомфортно... Намекнах на Румен да приключва по-бързо и да тръгваме - все пак и домакините са хора и имаха нужда от почивка и храна. Честно - ако знаех, нямаше да приема покана за вечеря.

джиджи, ще ми е интересно, ако мога да разгледам няколко страници. Вчера търсих инфо и това, което открих наподобява системата, по която Симеон учи математика. Учителката даже разиграва нещо като театър на дъската и всички ученици се надпреварват кой първи да отговаря. Определено им е забавно, а успеха на Симеон по математика е двойно по-висок от този по английски ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #55 -: Октомври 31, 2012, 13:16:34 pm »
Ани, честит ви порастнал Мони:)
да е здрав и все така обичлив:)

Боби е порастнал много и е страхотен.
Не ви е скучно на вас с тези международни познанства и приятели:)))))Винаги могат да ви изненадат още веднъж:)

Аз да ви питам...
Моите деца все още пият мляко вечер като си легнат. Не, че съм се опитвала да им го спра, но те не дават и повод да се откажат от него. Ако случайно се забавя със стоплянето му настава голяма драма, че ще ги лиша едва ли не:)
Работата е там, че още си го пият от шишетата с биберон - малко големи ми се видят вече за биберони. Бях опитвала 2/3 пъти да им го давам с чаша с твърд накрайник но не искаха. Искаха си мялкото но не и чашата.
Препоръчайте ми чаша с мен накрайник или изобщо ме посъветвайте да тормозя ли децата или да си им купя пак шишета с биберон??? (за смяна са вече)

От вчера са на градина и мисля, че малко по-малко започват да се предават. Плачат, мрънкат през целия път до градината, молят ме...но вървят. Няма ги онези истерии от преди да се разболеят:)

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #56 -: Октомври 31, 2012, 13:24:22 pm »
жалко ... объркала съм ги ... а беше толкова хубаво ГДБОБ да прави обучения в Детските градини

обаче толкова познато име, чудех се откъде ... съосновател на Сирма Груп Холдинг - чак като го прочетох ми светна ...
« Последна редакция: Октомври 31, 2012, 13:27:20 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #57 -: Октомври 31, 2012, 13:39:25 pm »
Лисано, има едни шишета с мек накрайник, но не са с биберон с клапа. Аз го копувам за 2-3 лв от Елитис. Имат борса тази фирма - Весела 69 на пазара до бариерата. Може да пробваш с тях!
Вики ползва такова ако вечер и се допие вода за да не се изкъпе сънена.
Адрес: Варна, ул. Прилеп, над Лъки
Телефон: 052303896; 052303897
e-mail: office@vesela89.com
« Последна редакция: Октомври 31, 2012, 13:42:44 pm от yana-v »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #58 -: Октомври 31, 2012, 14:34:30 pm »
Работата е там, че още си го пият от шишетата с биберон - малко големи ми се видят вече за биберони. Бях опитвала 2/3 пъти да им го давам с чаша с твърд накрайник но не искаха. Искаха си мялкото но не и чашата.
Препоръчайте ми чаша с мен накрайник или изобщо ме посъветвайте да тормозя ли децата или да си им купя пак шишета с биберон??? (за смяна са вече)

не четеш старателно. поне 5 пъти сме описвали и двете със Стефка как нашите деца лочиха мляко от биберон вечер до почти 4 годишна възраст. именно от биберон - не от чаша, не от накрайник.
те си искат комбинацията мляко+биберон, половинчати работи не ги задоволяват.

купи на хората биберони и не се втелявай. от 2 минути смукане на вечер нищо няма да им стане.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #59 -: Октомври 31, 2012, 14:47:07 pm »
Някой от вас ползвал ли е Респивакс за себе си или за детето?
Аз сигурно съм се оплаквала, че вече втора година съм в много лоша серия - постоянно боледувам, ама наистина постоянно  :? Правя ангини, абцеси... Та и сега съм така и ЛЛ ми препоръча респивакс. АКо някой е ползвал ще съм благодарна да сподели опит.
Аз бъкел не разбирам от това, ама малко ме хвана страх
Цитат
Какво съдържа РЕСПИВАКС Активно вещество - всяка таблетка съдържа лекарствено вещество за деца съставено от бактериални култури от следните микробни видове: Streptococcus pneumoniae, Branhamella catarrhalis, Streptococcus pyogenes от група А, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae в количества съответствуващи на по 1.25х109 клетки от всеки вид.
 
щото аз така или иначе си се разболявам от най-малкото, ся да не взема да се довърша пък  :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #60 -: Октомври 31, 2012, 14:48:00 pm »
Лисо и при нас така дълго време си искаха млякото от биберон. И Алекс беше до към 4 години, с Мила заедно пиеха. В един момент и двамата решиха, че не искат и почнаха директно от чаша да пият мляко /верно по всяко време на деня/, но си е от чаша :lol: Купи им на децата бибероните и не се бори с тях :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2012, 15:39:52 pm »
Някой от вас ползвал ли е Респивакс за себе си или за детето?
Аз сигурно съм се оплаквала, че вече втора година съм в много лоша серия - постоянно боледувам, ама наистина постоянно  :? Правя ангини, абцеси... Та и сега съм така и ЛЛ ми препоръча респивакс. АКо някой е ползвал ще съм благодарна да сподели опит.
Аз бъкел не разбирам от това, ама малко ме хвана страх
Цитат
Какво съдържа РЕСПИВАКС Активно вещество - всяка таблетка съдържа лекарствено вещество за деца съставено от бактериални култури от следните микробни видове: Streptococcus pneumoniae, Branhamella catarrhalis, Streptococcus pyogenes от група А, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae в количества съответствуващи на по 1.25х109 клетки от всеки вид.
 
щото аз така или иначе си се разболявам от най-малкото, ся да не взема да се довърша пък  :lol:
Миналата година семейно се черпихме уж да сме подготвени за зимата. Ми грипа февруари ни натръшка пак семейно! :(
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2012, 15:44:33 pm »
И моят бозайник се раздели трудно с нощното шише. Не ми е било драма, нищо лошо не виждам в това, даже се майтапехме, че ще ходи на училище с него  :lol:
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2012, 15:47:34 pm »
Някой от вас ползвал ли е Респивакс за себе си или за детето?
Аз сигурно съм се оплаквала, че вече втора година съм в много лоша серия - постоянно боледувам, ама наистина постоянно  :? Правя ангини, абцеси... Та и сега съм така и ЛЛ ми препоръча респивакс. АКо някой е ползвал ще съм благодарна да сподели опит.
Аз бъкел не разбирам от това, ама малко ме хвана страх
Цитат
Какво съдържа РЕСПИВАКС Активно вещество - всяка таблетка съдържа лекарствено вещество за деца съставено от бактериални култури от следните микробни видове: Streptococcus pneumoniae, Branhamella catarrhalis, Streptococcus pyogenes от група А, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae в количества съответствуващи на по 1.25х109 клетки от всеки вид.
 
щото аз така или иначе си се разболявам от най-малкото, ся да не взема да се довърша пък  :lol:
Миналата година семейно се черпихме уж да сме подготвени за зимата. Ми грипа февруари ни натръшка пак семейно! :(

yana-v, този препарат не е срещу грип, а срещу определени бактерии описани в съдържанието. А грипът е вирус, не бактерия.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #64 -: Октомври 31, 2012, 16:04:34 pm »
Някой от вас ползвал ли е Респивакс за себе си или за детето?
Аз сигурно съм се оплаквала, че вече втора година съм в много лоша серия - постоянно боледувам, ама наистина постоянно  :? Правя ангини, абцеси... Та и сега съм така и ЛЛ ми препоръча респивакс. АКо някой е ползвал ще съм благодарна да сподели опит.
Аз бъкел не разбирам от това, ама малко ме хвана страх
Цитат
Какво съдържа РЕСПИВАКС Активно вещество - всяка таблетка съдържа лекарствено вещество за деца съставено от бактериални култури от следните микробни видове: Streptococcus pneumoniae, Branhamella catarrhalis, Streptococcus pyogenes от група А, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae в количества съответствуващи на по 1.25х109 клетки от всеки вид.
 
щото аз така или иначе си се разболявам от най-малкото, ся да не взема да се довърша пък  :lol:
Миналата година семейно се черпихме уж да сме подготвени за зимата. Ми грипа февруари ни натръшка пак семейно! :(

yana-v, този препарат не е срещу грип, а срещу определени бактерии описани в съдържанието. А грипът е вирус, не бактерия.
И така да е, не видях особена полза дори и срещу тези описани бактерии. Пихме го по схемата точно, Вики продължи да си боледува в градината, не съм доволна.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #65 -: Октомври 31, 2012, 16:32:13 pm »
Работата е там, че още си го пият от шишетата с биберон - малко големи ми се видят вече за биберони. Бях опитвала 2/3 пъти да им го давам с чаша с твърд накрайник но не искаха. Искаха си мялкото но не и чашата.
Препоръчайте ми чаша с мен накрайник или изобщо ме посъветвайте да тормозя ли децата или да си им купя пак шишета с биберон??? (за смяна са вече)

не четеш старателно. поне 5 пъти сме описвали и двете със Стефка как нашите деца лочиха мляко от биберон вечер до почти 4 годишна възраст. именно от биберон - не от чаша, не от накрайник.
те си искат комбинацията мляко+биберон, половинчати работи не ги задоволяват.

купи на хората биберони и не се втелявай. от 2 минути смукане на вечер нищо няма да им стане.


Пък аз съм тръгнала моето да отучвам :-D :-D :-D Ама нали уж било вече голямо детето
Успокоих се :-)


*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #66 -: Октомври 31, 2012, 16:33:43 pm »
Пускала ли си носни и гърлени секрети на детето ти, когато е било болно след като е пило препарата?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #67 -: Октомври 31, 2012, 19:15:17 pm »
Пак едно голямо благодаря:)

Ще си им купя значи биберони:)


Вашите деца след градина подивяват ли? То да кажеш, че сме ходили сума ти време, ама от 2 дни си прибирам някакви зверове в нас, непознати деца някакви:)

Днес като отидох да ги взимам, на вратата на групата имаше бележка, че в групата има болен от.... и са под карантина. Обаче докато се вгледам да прочета хубаво името лелката отвори, тримата ме видяха и ревнаха. На бързо успях да питам госпожата, трябва ли да ме притенсява нещо и за какво е бележката, и тя само смотолеви "не, не". Утре има родителска среща и може да ни изненадат но ако сутринта бележката е още там ще се вгледам хубаво за да чета после в гугъл. И все пак си мисля, ако е нещо сериозно не биха го премълчали, нали?:)
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #68 -: Октомври 31, 2012, 19:59:59 pm »
Лис, такива бележки слагат когато има шарка, скарлатина, други при нас не е имало признавам си  :oops:
Прочети какво е и, ако са били контактни само днес можеш да прецениш дали да не си ги оставиш у дома докато не мине карантината.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #69 -: Октомври 31, 2012, 20:44:02 pm »
Лис, такива бележки слагат когато има шарка, скарлатина, други при нас не е имало признавам си  :oops:
Прочети какво е и, ако са били контактни само днес можеш да прецениш дали да не си ги оставиш у дома докато не мине карантината.



Коки, и аз така знам ама пък да не ми обясни госпожата и да ми каже, че нямало от какво да се притеснявам.
Утре сутрин ще питам и сестрата. Да видим.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #70 -: Октомври 31, 2012, 22:45:09 pm »
Лиско, Дани не пие АМ от 5 месеца, не пие и нормално мляко. Пие се само вода у нас и е от шише с биберон. Човекът си пие и от нормална чаша вече, почти без да се олива, но това е някак "за весело" и между другото. Ако ще се пие "сериозно" - търси се шишето и точка. Денем, нощем - няма значение. Предложила съм всички чешити  преходни чаши и каквото има там за целта - реакцията е като на нормалната чаша. Ден до пладне и просто за забавление. Хич не смятам и да го натискам по въпроса, когато си избере сам друг метод на пиене - тогава. Не е оставен без избор и аксесоари за целта, пък когато пожелае да ги ползва - да ги ползва. Това да ми е дерта с него.  :D

Аз да ви кажа съм на ръба на нервите си тези дни, направо не издържам в това "разчекнато положение" да търча между село и СЗ всеки ден, пък стана и студено вече, хич не ми е удобно на село с малкия в това време... Уж всеки момент ще ми е завършен ремонта на новото жилище, че да се нанасяме там с малкия и ха тази седмица, ха другата - вече два месеца надхвърлихме първоначалния краен срок.  :x Днес като гледах докъде сме, като говорих с тези дето правят мебелите...най-после "светлина в тунела". Викам си - съвсем възможно е до седмица да е готово, да влязат хората да чистят и до 10-ина дни да пренасяме багаж.
Ама тази година - явно не ми върви с баните на мен и това си е.  :lol: В момента - плочки, фризове, чудеса - са вече налепени по стените, фугирани, запечатани, захванаха да нареждат подовите плочки хората и хоп - изненадааааа. Подовите плочки се оказват в два различни нюанса на тюркоазеното, ама много бие на око разликата, не така "с лупа да ги гледаш". Преди да е стегнало лепилото - майсторите изваждат плочките със зеленикав нюанс, оставят тези със синкавия /които се вързват с другите/ и поръчват още 2 квадрата от цвета, който ни трябва в магазина. Оттам казват - няма проблем, след 2 дни ги имате, мен и за 2 дни бавене ме е яд, ама...какво да правя. Днес обаче, ми звъни мацката от магазина и ме сюрпризира, че от нужните ми плочки - няма такова количество, няма и да има. Почесвам се аз дето не ме сърби, въздишам тежко и й казвам: "ОК, тогава да ми доставят 5 квадрата от тия зеленикавите, ще изкъртим пак пода и ще лепим от тях" и докато го казвам, почвам да обмислям как да си поиграя с осветлението, ако много бие на очи това зеленикавото... Тази от магазина обаче ми казва: "Абе да ти доставя, ама и от тях няма толкова. Няма как да ти доставим ни от единия ни от другия цвят за тези квадрати - просто няма!". Направо инфаркт щях да получа, като сгрях какво ми казва тази. 8O Въртях, суках, молих се да измислят нещо...жената ми обясни, че ако изобщо ги има, та вносителят да се свържел с фабриката в Испания, та оттам ако изпратят, ама били миналогодишна колекция, можело изобщо да ги нямат и там вече, ама ако всееее пак, евентуално се намерят - най-рано след два месеца! Направо ме закла ви казвам!  :(
И сега си блъскам блъските какво да правя с тази баня без под и не моА го измисля. Всичко вече е налепено и готово 90% - не е като да върна кашоните в магазина и да поръчам нещо друго. Да намеря подходящи подови плочки за този цвят стени точно - не знам как ще стане. То просто "такъв цвят няма", не е нещо класическо, че да имам опции да комбинирам. Отделно, че освен цвета то и самият дизайн на плочките е едно такова...на множество чертички /не прави/ и общия цвят на плочката се докарва от 20-ина нюанса на синьо, зелено и н'ам какво + някакво гланцово покритие, което прилича на лак за нокти. Ха намери някакви там плочки за пода, дето да се вържат някак. Поне малко. Идва ми да ревна вече и бих, ако имаше шанс да помогне. Баси каръка съм "от един чувал к...е, да хвана п...а" и не стига, че бързам, ами сега и да не бързах - пак не мога да го измисля.

Извинете ме за поредното мрънкане, сигурно за доста от вас проблемът ми е тъп и смешен, но имах нужда да споделя, малко да си разтоваря мозъка, че вече яко избръмчавам. Стискайте палци, че утре хуквам от магазин на магазин да издирвам нещо дето малко от малко да става за пода, немислимо е да къртим всичко наново и като време и като набити вече пари - абсурд. На ми ся "тюркоазено", да ми е сладко дето се вика... :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #71 -: Октомври 31, 2012, 23:09:27 pm »
Лис, непременно виж за какво става въпрос, че хем бележка сложили на вратата, хем да не се притесняваш. Ами, аз ще се притесня, ега ти.  :(

Джей, съчувствам ти за изхабените нерви. Дано се намери скоро приемливо решение!

Моят мъж спря бибероните на детето, когато навърши една годинка. Затова пък момъкът продължава да си посмуква пръста и мъжът ми е против да го отказваме ние. Чака да се откаже сам. Дано да е преди абитурентския!  :?

Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #72 -: Октомври 31, 2012, 23:19:20 pm »
Ултра, при първа възможност ще направя снимки от учебника!

Аз пък ви завиждам на пиещите мляко деца, па макар и от беберон. Моето се чудя как да го лъжа с млечните хранения. Само и само да има поне една порция дневно, преди няколко дни се съгласих на прищявката му направя от бебешките зърнени млечни каши  :?

jbrul, да ти кажа вече се успокох, че наистина не само ние сме каръци :) Ние също правим ремонт в нов апартамент и ако започна да ти разказвам през какви перипетии минаваме, ще ми отнеме цяла вечер и няколко страници, повярвай ми. Не беше просто да започнем нещо и да е без проблеми. А съвсем не му се е видял още краят за съжаление. Кой знае още колко препъни камъка ще се опитват да ни докарат до развод  :lol: До скоро мъжа ми се вбесяваше като след поредния възникнал проблем, аз заключвах, че това вече не е нормално и че сигурно някой ни е прокълнал  :lol:  Според него, когато човек се захване с подобно начинание, неминуемо ще мине през подобни страдания :) Това е и причината да ненавижда такива дейности предполагам :)
Това, което се сещам да ти дам като съвет е- Научи как точно се казва моделът и цвета на плочките и започни да търсиш ако трябва в нета фирми, които се занимават  с търговия на теракот, гранитогрес, фаянскови плочи и т.н. Ако искаш ми пиши на лични, мога да проверя в Хасково една две фирми, които са доста заредени и дори да ги нямат налични, могат да се опитат да ги намерят. Правили са подобни неща за нас. Много са отзивчиви :)
Успех и дано скоро намериш решение. Съчувствам ти искрено!


*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #73 -: Ноември 01, 2012, 00:12:36 am »
джиджи , от 2004-a насам - това е трето жилище на което правя основен ремонт. Под основен - разбирай от къртене до тухла, зидане на нови стени, смяна на ВиК и ел. инсталации - до последната лъжичка за кафе, която се купува, че да е наистина завършено. Та поради този си натрупан опит, понаучих се за какво да гледам, какви издънки и от кого да очаквам, как да попреча да се случат...задобрях мноУ.  :lol: И въпреки това - ей на винаги може да стане някоя дива изцепка, дето...няма как да си я предвидил. Тези, които са ежедневните при ремонт - дори не ги забелязвам вече, иначе както казваш ти - трябва да се чувствам постоянно прокълната и егати каръка. Слаба утеха, казвам само че захванеш ли по-мащабен ремонт в БГ - си е съвсем нормално да се чувстваш жертва на вуду поне.  :lol: Дано всичко при вас мине с по-малко издънки и нерви и да си живуркате скоро с кеф в новата къща.

Утре ще ти пратя на ЛС всички данни за "издирваните подови плочки", да знам поне че съм опитала, но ако ще ти е някаква гимнастика и усилие - не искам да те занимавам. Пък и от това, което ми обясни дилърката - няма ги в склада на вносителя, тя оттам ги поръчва. Т.е. ако там ги няма - не виждам къде ще ги има, ама знае ли се то... Помолих я именно вносителя да провери по дилърската мрежа магазини, в които е пращал такива плочки, да не би да има тук-там някой квадрат останал. Увериха ме, че и това е направено, но мен много ме съмнява да си призная.

П.П. То ако всички дето правим ремонти, за всяка ежедневна издънка на майстори, доставчици, дърводелци и пр. дето ни трошат нервите вземем да си споделяме - седмичната само с това ще е пълна и още в сряда ще е прехвърлила 50 страници. :lol:
Пак ти благодаря за оказаната подкрепа и предложението за съдействие! :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #74 -: Ноември 01, 2012, 07:26:12 am »
Лис, явно е за варицела бележката ви. Няма нищо страшно. Ако е нещо което трябва да изследваш те ще ти кажат (забравих при кое се пускаха секрети, май скарлатина беше). Да ги спираш няма смисъл, защото те са контактни вече.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #75 -: Ноември 01, 2012, 09:45:04 am »
Лисе, моята мома спря вечерното мляко отдавна. Но сутрешното е задължително. Още щом отвори очи и се почва „ татеее дай мякутууу“. Няма пропуск и до сега, даже когато ходи на градина - пие мляко от биберон, гърне, миене, обличане. Но денят започва с мляко от биберон. Тя и вода пие от всички възможни шишета и чаши. За през нощта е шише с биберон, през деня вече каквото хване, сламка, чаша, малка бутилка.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #76 -: Ноември 01, 2012, 11:37:01 am »
Лисо, вероятно е бюлетин за бройка деца болни от варицела.
На входа на нашата има такъв в който добавят всяко ново "ошарено" дете!

... за протокола ...
Митака е с варицела от вторник, чудничък е милия.
Няма място на което да липсва пъпка, включително и езика.
Сега очакваме Калина да се включи и дано, та да го минат комплект.
Моя милост за да е всичко тип топ се обзаведе с гнойна ангина и отит.
Хич не вярвам в разни карми ама и двата им рождени дни да изкараме болни,
ако не друго си е къса клечка от всякъде!

Всички болни да оздравяват!
Нашия лазарет ви пожелава хубав ден!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #77 -: Ноември 01, 2012, 11:57:26 am »
Всички болни деца и родители да оздравяват бързо! И да няма повече нови постъпления в редиците им!
jbrul, пусни ми и на мен данните за плочките да видя и аз в един огромен магазин, където би могло да има и наличност на склад.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #78 -: Ноември 01, 2012, 12:21:56 pm »
Мише, бързо да оздравявате!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #79 -: Ноември 01, 2012, 12:30:01 pm »
Бързо оздравяване на всички!

Препоръчайте ми, моля, добър ендокринолог за щитовидна жлеза. На майка и откриха киста на ехограф, пусна хормони и сега търсим проверен лекар.
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #80 -: Ноември 01, 2012, 12:36:48 pm »
Мидж, ако си от София- д-р Емил Начев!
Мога да ти пратя на ЛС координати, аз и майка ми при него ходим. От бременността насам той ми следи щитовидната жлеза, много съм доволна от него.

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #81 -: Ноември 01, 2012, 14:33:55 pm »
Жбрул, защо не направиш подът шах-мат с двата налични цвята? Толкова несъчетаеми ли са?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #82 -: Ноември 01, 2012, 14:41:43 pm »
Жбрул, защо не направиш подът шах-мат с двата налични цвята? Толкова несъчетаеми ли са?

Да бе човек! Да му е... м...а  :x Мина ми през ума и това, редих ги на шах-мат "на сухо", това ми беше първата мисъл. Ама нямат контраст, освен че едните бият на синьо, а другите на зелено. Сложени една до друга изглеждат като...примерно, ако имаш две еднакви цветни блузи, ама едната си я заляла с белина и ги сложиш една до друга - ей такъв е "ефектът". Грозно и недъгаво.

Сега са ми подбрали някакви уж подходящи подови плочки, отивам да ги разгледам, ако и те не стават - ще си сложа балатумче.  :lol: Уффф изкуках съвсем явно.

Хубав ден на всички! :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #83 -: Ноември 01, 2012, 15:17:11 pm »
Jbrul, дано намерите някакво решение, а най-добре да изкочат от някъде същите плочки, че то си е е.... м... Много, мноого неприятно  :( :(


*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #84 -: Ноември 01, 2012, 15:27:24 pm »
Мишле82, за София е. Изпрати ми, моля, координати на лични. Благодаря!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #85 -: Ноември 01, 2012, 16:01:03 pm »
Жбрул, защо не направиш подът шах-мат с двата налични цвята? Толкова несъчетаеми ли са?

Да бе човек! Да му е... м...а  :x Мина ми през ума и това, редих ги на шах-мат "на сухо", това ми беше първата мисъл. Ама нямат контраст, освен че едните бият на синьо, а другите на зелено. Сложени една до друга изглеждат като...примерно, ако имаш две еднакви цветни блузи, ама едната си я заляла с белина и ги сложиш една до друга - ей такъв е "ефектът". Грозно и недъгаво.

Сега са ми подбрали някакви уж подходящи подови плочки, отивам да ги разгледам, ако и те не стават - ще си сложа балатумче.  :lol: Уффф изкуках съвсем явно.

Хубав ден на всички! :D

Според мен тогава е по-добре да заложиш на съвсем различен цвят, който просто да си отива с плочките на стената. Тия дето са ти ги продали нищичко ли не могат да измислят? Няма ли същия модел плочки ама в бяло да речем /е, точно бяло едва ли ще е подходящо, ама примерно :)/


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #86 -: Ноември 01, 2012, 17:40:37 pm »
айде уредих силанизацията на Стефания  8)
остава да й поникнат още два зъба само
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #87 -: Ноември 01, 2012, 20:26:22 pm »
Мдааа, оказа се, че имало болно от скарлатина дете и затова била бележката и карантината. Дадоха ми бележки за тримата днес като отидох да ги вземам. Сутринта сестрата я нямаше да я питам. Ама друго се чудя...как така ще ми кажат да не се притеснявам и няма да ми обясни за какво е бележката???
Нямаше и родителска среща днес заради карантината. Утре ще нося ако на децата за изседване.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #88 -: Ноември 01, 2012, 20:48:42 pm »
Лис, ние като бяхме в яслата карантинни заради скарлатина, трябваше да ходим в ХЕИ да нося гърлен секрет (и носен мисля). Но само в ХЕИ се правело това изследване. Говори с личната ви.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #89 -: Ноември 01, 2012, 20:52:48 pm »
Лис, ние като бяхме в яслата карантинни заради скарлатина, трябваше да ходим в ХЕИ да нося гърлен секрет (и носен мисля). Но само в ХЕИ се правело това изследване. Говори с личната ви.

Говорих Мими.
Искат чревни изследвания.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #90 -: Ноември 01, 2012, 20:57:03 pm »
Добре, дано всичко да е  наред.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #91 -: Ноември 01, 2012, 20:57:13 pm »
хм, градината на Боби беше много богата от към карантини тази година. И трите пъти за скарлатината му взимаха гърлен секрет
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #92 -: Ноември 01, 2012, 22:02:24 pm »
Лис, дано изследванията покажат, че всичко е наред и при тримата!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #93 -: Ноември 01, 2012, 22:06:21 pm »
На мрънкане съм добра, както се знае  :oops:, да видим на хвалби сега дали ме бива...
Дилърката на плочките явно наистина се е постарала жената и към 18.30ч. ми се обади с новината, че са успели да ми намерят нужното количество плочки, за да завършим пода с желания цвят. :D Издирвали по магазините с които работи вносителят - по една, по две, мострени бройки - събрали "заветните" 13бр., които дънеха цялата раУта. Ходих да си ги взема, после една по една ги проверявах - уж са каквито трябва. Звъннах на плочкаджиите и ги заплаших със смърт ако счупят някоя, понеже бройката е точн, та точна, няма място за грешки. С диаманти, ако искат да ги режат, с кадифе да ги пипат, ама трябва да ги сложат без издънки.  :lol: Баси и плочките, скъсиха ми живота с 2 седмици поне пууууу

Благодаря от сърце на момичетата, които ми предложиха съдействие! Радвам се, че не се наложи да ви занимавам все пак. Оставам си с надежда скоро да сме новодомци с дребното.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #94 -: Ноември 01, 2012, 22:13:16 pm »
На мрънкане съм добра, както се знае  :oops:, да видим на хвалби сега дали ме бива...
Дилърката на плочките явно наистина се е постарала жената и към 18.30ч. ми се обади с новината, че са успели да ми намерят нужното количество плочки, за да завършим пода с желания цвят. :D Издирвали по магазините с които работи вносителят - по една, по две, мострени бройки - събрали "заветните" 13бр., които дънеха цялата раУта. Ходих да си ги взема, после една по една ги проверявах - уж са каквито трябва. Звъннах на плочкаджиите и ги заплаших със смърт ако счупят някоя, понеже бройката е точн, та точна, няма място за грешки. С диаманти, ако искат да ги режат, с кадифе да ги пипат, ама трябва да ги сложат без издънки.  :lol: Баси и плочките, скъсиха ми живота с 2 седмици поне пууууу

Благодаря от сърце на момичетата, които ми предложиха съдействие! Радвам се, че не се наложи да ви занимавам все пак. Оставам си с надежда скоро да сме новодомци с дребното.  :D

 Еейй БРАВО :balk_47: :balk_47: :balk_47:
Заплаши плочкаджиите, че ще ти направят ново обзавеждане на банята, ако счупат някоя.
И като стане банята, ако не метнеш една снимка тук................ :lol:


*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #95 -: Ноември 01, 2012, 22:27:01 pm »
И като стане банята, ако не метнеш една снимка тук................ :lol:

И ако не ни поканиш да я видим тази прословута баня....... :wink:
Извинете за спама!!! :oops:
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #96 -: Ноември 01, 2012, 22:36:53 pm »
 :lol: и аз искам да я видя тая баня най-накрая :)
Радвам се, че всичко се е подредило по най-добрия начин все пак :)

Лиско, дано този път ви се размине и децата са ти здравички!

Ние уж вървим към подобрение...ама да видим


*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #97 -: Ноември 01, 2012, 22:51:57 pm »
ivanita , джиджи , само да я завършим и ще метна снимки, обещавам. То от толкова плюнчене от моя страна за тази баня - все едно кой знае какво чудо невиждано ще е. Нормална, правоъгълна, малка баня си е все пак, да ви предупредя  :lol:

Пете - не ми се прави на луда, вие поканата си я имате от месеци ;)

Лиско и от мен пожелания ПОНЕ този път да ви се размине, че вече душа не ви остана и на теб и на децата от болести!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #98 -: Ноември 01, 2012, 22:55:40 pm »
Жбрулче, не дилърката, ти си голяма работа, признала съм те отдавна!
Хич не викай майстори, както редиш думите, така успешно ще се справиш и с 13 плочки! .... и после релакс :bubblebath:

Лисано, всички палци са на 6....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #99 -: Ноември 02, 2012, 00:21:56 am »
Жбрулче, не дилърката, ти си голяма работа, признала съм те отдавна!
Хич не викай майстори, както редиш думите, така успешно ще се справиш и с 13 плочки! .... и после релакс :bubblebath:



Мише, релакс - на онзи свят ще е, нали знаеш ;) И по-добре де. Не ща релакс, още едно бебе искам поне, пак ще мрънкам как не спя и пак ще си умирам от кеф през останалото време. :lol: Дано ми се случи докато още съм във фертилна възраст и не съвсем изкукала.

Благодаря ти за високата оценка, но не е заслужена наистина. Дилърката се оказа просто свястна жена, която цял ден е въртяла телефони и е молила колеги да ровят по складове за една-две плочки, нито те, нито тя са изкарали пари от тази гимнастика, но съм признателна на всички за усилилята и не е редно да го премълчавам. По принцип - кофти са търговците в БГ, не им дреме за клиента, само парите си гонят... Тази жена положи усилия за моя случай и съм й благодарна за това. Казвам го - не защото моите плочки са важни за някого, а защото считам че като ревем за нередното и лошото, трябва да похвалим доброто, когато ни се случи.

П.П. Плочките - да си ги редят майсторите, тези вече са "нашите" майстори, не като на селската баня. Аз и затова си позволявам да ги заплаша със смърт де  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #100 -: Ноември 02, 2012, 06:14:19 am »
Шегувам се Жбрулче, жената заслужава похвала,
аз също обичам да благодаря, винаги и при всеки случай на старание и жест!
А второ бебе ти се дава, мен звездите ми го говорят ... :hug2:

Момичета правилно ли разбрах - силанизацията се случва между 6 и 8 годинки,
при израстнали всички млечни зъбки, включая кътниците....
Много ми е мътна стоматологичната час...горен, долен...кучешки, резци  osi_15
Извинете невежеството ми.

Много тежко кара Митачко варицелата...вдига вече два пъти над 39 Т,
а пъпките са ...много и болят...пфуууу и освен да облекчавам никак не мога да му помогна!
Аз трябваше да постъпя в болница за операция и бабет дойде от Юг
да удари едно рамо на тате , но ми се размина.
Докато не мине тая гад и карантинния срок от 21 дни,
няма как да се случи  :(  Надявам се пика при него да още ден/два,
та дори на точици да е весел на рождения си ден!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #101 -: Ноември 02, 2012, 09:04:32 am »
Мише, съжалявам че Митака толкова се мъчи. Най-много на три тласъка избиват и после започват да загарят. Първите дни са най-тежки. Само да внимавате да не възпалите някоя.
Ние изкарахме бабата през май без температура. Много помагат баните и шампоана, който препоръчва д-р Бърди. След тях Вики се успокояваше и спеше! Скъпичък е ама върши чудна работа.
Оф, ЛИсано, аман тез болести! Дано ви се размине. Тая скарлатина ей вярвайте е по-ужасна и от варицелата.

В края на седмицата да ви се оплача и аз - всички сме натръшкани болни и на Аб. Егати вируса! Даже семейно се снимахме!  :( Вики вече уж се оправя, накашля сутрин само, но ... при мен е ад. По цяла нощ бродя и бухкам, таткото и той вчера се включи в купона. Предадох се вече, за градина скоро не искам и да чуя!!! :x
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #102 -: Ноември 02, 2012, 09:28:18 am »


Момичета правилно ли разбрах - силанизацията се случва между 6 и 8 годинки,
при израстнали всички млечни зъбки, включая кътниците....
Много ми е мътна стоматологичната час...горен, долен...кучешки, резци  osi_15
Извинете невежеството ми.


Мише, силанизацията се прави при израстнали постоянни зъби, а не на млечни такива. http://www.oralnaprofilaktika.bg/listovka-0-2-Q.pdf Дано Митачето бързо да се оправи. И всички останали болни дечица да оздравяват.
<br />[link=http:
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #103 -: Ноември 02, 2012, 09:46:51 am »
лисо, скарлатината се причинява от бетахемолотичен стрептокок, не знам какви са тия акита дето ви ги искат, честно, недоумявам... няма такова изследване за скарлатина, да не е нещо друго...
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #104 -: Ноември 02, 2012, 10:10:00 am »
По-вероятно е да е Салмонела, защото май за нея се изследва фекална проба.
И при нас за Скарлатина вземат гърлен секрет.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #105 -: Ноември 02, 2012, 10:19:04 am »
По-вероятно е да е Салмонела, защото май за нея се изследва фекална проба.
И при нас за Скарлатина вземат гърлен секрет.
Преди известно време по новините съобщиха за много болни деца от Салмонела във Варна :x

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #106 -: Ноември 02, 2012, 10:21:44 am »
мдам, салмонела ще да е :wink:
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #107 -: Ноември 02, 2012, 10:54:31 am »
Да, имаше болни деца от салмонела, но бяха се разболяли от детска кухня. За ДГ не се е чуло, явно си е инцидентно.
Лис, провери за какво точно е карантината. Че да не е станало развален телефон.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #108 -: Ноември 02, 2012, 10:59:03 am »
Здравейте и от мен.

Борето и тя в клуба на ангина с отит,ще бъде на село с помощта на съседката ще се гледат,с баща и ни чака пътуване.Живота си е висша акробатика напоследък :)

За пробата на Лиса,може би просто има съвпадение по време на карантината за скарлатина и периодичните фекални проби които даваме на ХЕИ мисля два пъти в годината,без причина,рутинно за да се следи нивото на хигиена,възможно е да се открие нещо,но не мисля,че пробите са заради вече открит проблем и дано да е така разбира се.
 Хубав ден от мен :)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #109 -: Ноември 02, 2012, 11:03:23 am »
Какви са първите симптоми на скарлатина?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #110 -: Ноември 02, 2012, 14:16:33 pm »
момичета излязоха резултатите на Криси от АБграмата и гърлен секрет,мога ли да ги копирам тук и някоя от вас,ако е наясно да ми обясни какво точно значат?
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #111 -: Ноември 02, 2012, 14:18:30 pm »
копирай, стига да можем да помогнем, ще :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #112 -: Ноември 02, 2012, 14:45:48 pm »
дано се вижда  :)
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #113 -: Ноември 02, 2012, 15:23:19 pm »
Изолирана е бактерия - мораксела катаралис. С S са отбелязани антибиотиците, към които е чувствителна бактерията и с които може да се излекува. С R  са отбелязани антибиотиците, към които е резистентна и няма да се повлия от лечение с тях.
Личният лекар ще прецени дозировката спрямо годините и килограмите.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #114 -: Ноември 02, 2012, 15:25:17 pm »
Мише, преди 1-2 години изкарах варицела след Моника. Нема такава гняс!
Пожелавам скорошно оздравяване. А на малката госпожица незнам какво да и пожелая. Дали сега да го изкара леко и бързо и да забрави или никога. По добре никога!
А ти операция за какво душа? Бързо оздравяване желая на всички Ви.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #115 -: Ноември 02, 2012, 15:34:09 pm »
Бина, сиа ти е разчела изследването, сега трябва да се коснултираш с лекар как да процедираш.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #116 -: Ноември 02, 2012, 15:58:35 pm »
Много ви се извинявам.

Разбира се, че е салмонела а не скарлатина.

Вчера изобщо не се светнах какво съм написала:)

Вторник ще са ни готови резултатите. да видим
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #117 -: Ноември 02, 2012, 15:59:51 pm »
Дели, Борето ми е другарче, бързо да минава!

Яна, благодаря за съветите и на вас бързо оздравяване!

Мешко, благодаря за информацията, обаче не ми се получи с линка!
При следващ преглед на Митака ще попитам неговата зъболекарка!

Лис, племенника кара скарлатина, два дни беше с много висока Т
силно зачервено гърло с болки и накрая изби дребен обрив първо на врата,
после на крайниците и меките части./писали сме заедно  :kiss:/

Лиде, много ми се иска Калина да мине през варицелата сега и да забрави,
обаче като гледам Митака, започвам да клоня към второто.
Ще отстранявам фиброаденом на едната гърда, но кога точно, не се знае.


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #118 -: Ноември 02, 2012, 16:14:36 pm »
Жбрули, не се и съмнявам, че ще "изкараш" баня за чудо и приказ!  8) Фен съм ти!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #119 -: Ноември 02, 2012, 16:15:53 pm »
Благодаря момичета,да разбирам ли че детето трябва да пие сега АБ?
Аз си помислих,че като пише изолирана значи,че му няма ннищо.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #120 -: Ноември 02, 2012, 16:28:29 pm »
е това вече лекаря ще ти го каже, може да изпише само и АБ капки, ние няма как да преценим :)
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #121 -: Ноември 02, 2012, 20:36:27 pm »
Пете - не ми се прави на луда, вие поканата си я имате от месеци ;)
Хихих, верно, че е така! Ще се възползваме - живот и здраве!:)))

Лис - дано всичко да е ОК!:)
Мише, и аз знам, че е по-добре в ранна възраст да минат всичко! :wink:
 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #122 -: Ноември 02, 2012, 20:41:17 pm »
JBrule, а за нас една баня нема ли да има, като минем през Стара Загора? ;)

аз мислех догодина летоска да ви наобиколя заралийки...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #123 -: Ноември 02, 2012, 20:55:58 pm »
аз мислех догодина летоска да ви наобиколя заралийки...

А ми - Заповядай! :wink:
И Ние сме на линия! :wink:

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #124 -: Ноември 02, 2012, 23:39:13 pm »
Лиско, мерси ти за объркването - благодарение на него се информирах надлежно и за скарлатината и за салмонелата. :lol: Да си знам аз за в бъдеще кое как... Надявам се на отрицателни изследвания при вас все пак - стига с тия болести вече!

Мише, бегло помня как я карах тази шарка, но как ме сърбеше - ми е ясен спомен, съчувствам на детенце. :( Сега поне има разни там козметики и начини мааалко да се пооблекчи - ползвай ги на макс и да минава и да заминава. Наистина, по-добре като деца да ги изкарват тези неща и да се приключва.

бина, не се панирай. Нищо кой знае какво не е, тепърва ще има да ги гледкаме тези "гадинки", почакай да тръгнат на градина /или ясла/ и ще ни е за "добър ден".

Джам, приемам въпросът ти за риторичен. :D Въпреки, че за тази баня нещо се заформи списък на желаещи - ще ви вместя винаги и с удоволствие.  :lol: Към банята се предлага още място за преспиване, храна, питиета и как си требе. Да не говорим, че вися с доста черпене по разни поводи все още... Та добре дошли, когато решите.

П.П. Тук вече, освен известна като "онази с огромните постове" и "онази дето се подриска със сушени кайсии", май ще стана известна и "като онази дето все бани прави и все не й се получават".  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #125 -: Ноември 03, 2012, 00:10:40 am »

Лисо, дано да нямат децата нищо.
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 00:13:29 am от Bobbie »


  
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #126 -: Ноември 03, 2012, 00:55:44 am »
Мише, бързо да му минава на Митака!
Само да ти напомня да не спираш да го къпеш- вземи шампоан за тяло и коса с овес реалба- има на А-Дерма- много облекчават баните с него. Също и вана със смардлика- на опаковките пише как се вари за бани.
Лис, този път не ви е ред- стига ви толкова!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #127 -: Ноември 03, 2012, 07:09:23 am »
Мише, бързо оздравяване, опериране и възстановяване Ви желая.  :balk_21:

С плочките за кухнята обаче имах и аз сериозни препядствия пролетта. Беше чудо. Явно не е рядко срещано явление  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #128 -: Ноември 03, 2012, 09:50:45 am »
A goljama grupa zaforihte gostenki, az kato zaraliika da se podredja i az, moje i po rano ot ljatoto :lol:

sori za maimunicata, no ne moga da pisha na bds :(
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #129 -: Ноември 03, 2012, 13:24:11 pm »
Жбрули, ти щеше да бъдеш и тази с отделна пералня за отрочето, и за малко и Еийнджъл кеър-ките (мисля, че и от тях се интересуваше по едно време). :wink:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #130 -: Ноември 03, 2012, 14:07:29 pm »
Жбрули, ти щеше да бъдеш и тази с отделна пералня за отрочето, и за малко и Еийнджъл кеър-ките (мисля, че и от тях се интересуваше по едно време). :wink:

Щях ами, тя "бременната параноя" не е шега раУта. :lol: Ама за щастие - толкова малка пералня не намерих тогава, та се размина. "Ейнджъл-кеър"-чето отпадна по целесъобразност както знаем. То къде у нас спящо дете, че в кошара, че да е само, че... Те такива приспособления са за "ейнджъл-бебета", за такива като Дани е достатъчно "само" да се научиш да я караш без сън и всичко е ток и жица. ;)
Все още се смея от сърце, когато бременна приятелка на която вече й тежи много корема и страда от безсъние, като каже: "Охххх само да родя и да се наспя човешки!" :lol: Вече избягвам да обяснявам обаче, защо "няма да я бъде тая", че се обиждат и ме упрекват, че съм се опитвала да ги "наплаша" нещо...


П.П. Брех тази Стара Загора! Явно се очертава като топ-туристическа дестинация за следващото лято...или преди него даже. :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!