0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #60 -: Октомври 31, 2012, 14:48:00 pm »
Лисо и при нас така дълго време си искаха млякото от биберон. И Алекс беше до към 4 години, с Мила заедно пиеха. В един момент и двамата решиха, че не искат и почнаха директно от чаша да пият мляко /верно по всяко време на деня/, но си е от чаша :lol: Купи им на децата бибероните и не се бори с тях :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2012, 15:39:52 pm »
Някой от вас ползвал ли е Респивакс за себе си или за детето?
Аз сигурно съм се оплаквала, че вече втора година съм в много лоша серия - постоянно боледувам, ама наистина постоянно  :? Правя ангини, абцеси... Та и сега съм така и ЛЛ ми препоръча респивакс. АКо някой е ползвал ще съм благодарна да сподели опит.
Аз бъкел не разбирам от това, ама малко ме хвана страх
Цитат
Какво съдържа РЕСПИВАКС Активно вещество - всяка таблетка съдържа лекарствено вещество за деца съставено от бактериални култури от следните микробни видове: Streptococcus pneumoniae, Branhamella catarrhalis, Streptococcus pyogenes от група А, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae в количества съответствуващи на по 1.25х109 клетки от всеки вид.
 
щото аз така или иначе си се разболявам от най-малкото, ся да не взема да се довърша пък  :lol:
Миналата година семейно се черпихме уж да сме подготвени за зимата. Ми грипа февруари ни натръшка пак семейно! :(
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2012, 15:44:33 pm »
И моят бозайник се раздели трудно с нощното шише. Не ми е било драма, нищо лошо не виждам в това, даже се майтапехме, че ще ходи на училище с него  :lol:
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2012, 15:47:34 pm »
Някой от вас ползвал ли е Респивакс за себе си или за детето?
Аз сигурно съм се оплаквала, че вече втора година съм в много лоша серия - постоянно боледувам, ама наистина постоянно  :? Правя ангини, абцеси... Та и сега съм така и ЛЛ ми препоръча респивакс. АКо някой е ползвал ще съм благодарна да сподели опит.
Аз бъкел не разбирам от това, ама малко ме хвана страх
Цитат
Какво съдържа РЕСПИВАКС Активно вещество - всяка таблетка съдържа лекарствено вещество за деца съставено от бактериални култури от следните микробни видове: Streptococcus pneumoniae, Branhamella catarrhalis, Streptococcus pyogenes от група А, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae в количества съответствуващи на по 1.25х109 клетки от всеки вид.
 
щото аз така или иначе си се разболявам от най-малкото, ся да не взема да се довърша пък  :lol:
Миналата година семейно се черпихме уж да сме подготвени за зимата. Ми грипа февруари ни натръшка пак семейно! :(

yana-v, този препарат не е срещу грип, а срещу определени бактерии описани в съдържанието. А грипът е вирус, не бактерия.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #64 -: Октомври 31, 2012, 16:04:34 pm »
Някой от вас ползвал ли е Респивакс за себе си или за детето?
Аз сигурно съм се оплаквала, че вече втора година съм в много лоша серия - постоянно боледувам, ама наистина постоянно  :? Правя ангини, абцеси... Та и сега съм така и ЛЛ ми препоръча респивакс. АКо някой е ползвал ще съм благодарна да сподели опит.
Аз бъкел не разбирам от това, ама малко ме хвана страх
Цитат
Какво съдържа РЕСПИВАКС Активно вещество - всяка таблетка съдържа лекарствено вещество за деца съставено от бактериални култури от следните микробни видове: Streptococcus pneumoniae, Branhamella catarrhalis, Streptococcus pyogenes от група А, Haemophilus influenzae type b, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae в количества съответствуващи на по 1.25х109 клетки от всеки вид.
 
щото аз така или иначе си се разболявам от най-малкото, ся да не взема да се довърша пък  :lol:
Миналата година семейно се черпихме уж да сме подготвени за зимата. Ми грипа февруари ни натръшка пак семейно! :(

yana-v, този препарат не е срещу грип, а срещу определени бактерии описани в съдържанието. А грипът е вирус, не бактерия.
И така да е, не видях особена полза дори и срещу тези описани бактерии. Пихме го по схемата точно, Вики продължи да си боледува в градината, не съм доволна.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #65 -: Октомври 31, 2012, 16:32:13 pm »
Работата е там, че още си го пият от шишетата с биберон - малко големи ми се видят вече за биберони. Бях опитвала 2/3 пъти да им го давам с чаша с твърд накрайник но не искаха. Искаха си мялкото но не и чашата.
Препоръчайте ми чаша с мен накрайник или изобщо ме посъветвайте да тормозя ли децата или да си им купя пак шишета с биберон??? (за смяна са вече)

не четеш старателно. поне 5 пъти сме описвали и двете със Стефка как нашите деца лочиха мляко от биберон вечер до почти 4 годишна възраст. именно от биберон - не от чаша, не от накрайник.
те си искат комбинацията мляко+биберон, половинчати работи не ги задоволяват.

купи на хората биберони и не се втелявай. от 2 минути смукане на вечер нищо няма да им стане.


Пък аз съм тръгнала моето да отучвам :-D :-D :-D Ама нали уж било вече голямо детето
Успокоих се :-)


*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #66 -: Октомври 31, 2012, 16:33:43 pm »
Пускала ли си носни и гърлени секрети на детето ти, когато е било болно след като е пило препарата?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #67 -: Октомври 31, 2012, 19:15:17 pm »
Пак едно голямо благодаря:)

Ще си им купя значи биберони:)


Вашите деца след градина подивяват ли? То да кажеш, че сме ходили сума ти време, ама от 2 дни си прибирам някакви зверове в нас, непознати деца някакви:)

Днес като отидох да ги взимам, на вратата на групата имаше бележка, че в групата има болен от.... и са под карантина. Обаче докато се вгледам да прочета хубаво името лелката отвори, тримата ме видяха и ревнаха. На бързо успях да питам госпожата, трябва ли да ме притенсява нещо и за какво е бележката, и тя само смотолеви "не, не". Утре има родителска среща и може да ни изненадат но ако сутринта бележката е още там ще се вгледам хубаво за да чета после в гугъл. И все пак си мисля, ако е нещо сериозно не биха го премълчали, нали?:)
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #68 -: Октомври 31, 2012, 19:59:59 pm »
Лис, такива бележки слагат когато има шарка, скарлатина, други при нас не е имало признавам си  :oops:
Прочети какво е и, ако са били контактни само днес можеш да прецениш дали да не си ги оставиш у дома докато не мине карантината.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #69 -: Октомври 31, 2012, 20:44:02 pm »
Лис, такива бележки слагат когато има шарка, скарлатина, други при нас не е имало признавам си  :oops:
Прочети какво е и, ако са били контактни само днес можеш да прецениш дали да не си ги оставиш у дома докато не мине карантината.



Коки, и аз така знам ама пък да не ми обясни госпожата и да ми каже, че нямало от какво да се притеснявам.
Утре сутрин ще питам и сестрата. Да видим.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #70 -: Октомври 31, 2012, 22:45:09 pm »
Лиско, Дани не пие АМ от 5 месеца, не пие и нормално мляко. Пие се само вода у нас и е от шише с биберон. Човекът си пие и от нормална чаша вече, почти без да се олива, но това е някак "за весело" и между другото. Ако ще се пие "сериозно" - търси се шишето и точка. Денем, нощем - няма значение. Предложила съм всички чешити  преходни чаши и каквото има там за целта - реакцията е като на нормалната чаша. Ден до пладне и просто за забавление. Хич не смятам и да го натискам по въпроса, когато си избере сам друг метод на пиене - тогава. Не е оставен без избор и аксесоари за целта, пък когато пожелае да ги ползва - да ги ползва. Това да ми е дерта с него.  :D

Аз да ви кажа съм на ръба на нервите си тези дни, направо не издържам в това "разчекнато положение" да търча между село и СЗ всеки ден, пък стана и студено вече, хич не ми е удобно на село с малкия в това време... Уж всеки момент ще ми е завършен ремонта на новото жилище, че да се нанасяме там с малкия и ха тази седмица, ха другата - вече два месеца надхвърлихме първоначалния краен срок.  :x Днес като гледах докъде сме, като говорих с тези дето правят мебелите...най-после "светлина в тунела". Викам си - съвсем възможно е до седмица да е готово, да влязат хората да чистят и до 10-ина дни да пренасяме багаж.
Ама тази година - явно не ми върви с баните на мен и това си е.  :lol: В момента - плочки, фризове, чудеса - са вече налепени по стените, фугирани, запечатани, захванаха да нареждат подовите плочки хората и хоп - изненадааааа. Подовите плочки се оказват в два различни нюанса на тюркоазеното, ама много бие на око разликата, не така "с лупа да ги гледаш". Преди да е стегнало лепилото - майсторите изваждат плочките със зеленикав нюанс, оставят тези със синкавия /които се вързват с другите/ и поръчват още 2 квадрата от цвета, който ни трябва в магазина. Оттам казват - няма проблем, след 2 дни ги имате, мен и за 2 дни бавене ме е яд, ама...какво да правя. Днес обаче, ми звъни мацката от магазина и ме сюрпризира, че от нужните ми плочки - няма такова количество, няма и да има. Почесвам се аз дето не ме сърби, въздишам тежко и й казвам: "ОК, тогава да ми доставят 5 квадрата от тия зеленикавите, ще изкъртим пак пода и ще лепим от тях" и докато го казвам, почвам да обмислям как да си поиграя с осветлението, ако много бие на очи това зеленикавото... Тази от магазина обаче ми казва: "Абе да ти доставя, ама и от тях няма толкова. Няма как да ти доставим ни от единия ни от другия цвят за тези квадрати - просто няма!". Направо инфаркт щях да получа, като сгрях какво ми казва тази. 8O Въртях, суках, молих се да измислят нещо...жената ми обясни, че ако изобщо ги има, та вносителят да се свържел с фабриката в Испания, та оттам ако изпратят, ама били миналогодишна колекция, можело изобщо да ги нямат и там вече, ама ако всееее пак, евентуално се намерят - най-рано след два месеца! Направо ме закла ви казвам!  :(
И сега си блъскам блъските какво да правя с тази баня без под и не моА го измисля. Всичко вече е налепено и готово 90% - не е като да върна кашоните в магазина и да поръчам нещо друго. Да намеря подходящи подови плочки за този цвят стени точно - не знам как ще стане. То просто "такъв цвят няма", не е нещо класическо, че да имам опции да комбинирам. Отделно, че освен цвета то и самият дизайн на плочките е едно такова...на множество чертички /не прави/ и общия цвят на плочката се докарва от 20-ина нюанса на синьо, зелено и н'ам какво + някакво гланцово покритие, което прилича на лак за нокти. Ха намери някакви там плочки за пода, дето да се вържат някак. Поне малко. Идва ми да ревна вече и бих, ако имаше шанс да помогне. Баси каръка съм "от един чувал к...е, да хвана п...а" и не стига, че бързам, ами сега и да не бързах - пак не мога да го измисля.

Извинете ме за поредното мрънкане, сигурно за доста от вас проблемът ми е тъп и смешен, но имах нужда да споделя, малко да си разтоваря мозъка, че вече яко избръмчавам. Стискайте палци, че утре хуквам от магазин на магазин да издирвам нещо дето малко от малко да става за пода, немислимо е да къртим всичко наново и като време и като набити вече пари - абсурд. На ми ся "тюркоазено", да ми е сладко дето се вика... :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #71 -: Октомври 31, 2012, 23:09:27 pm »
Лис, непременно виж за какво става въпрос, че хем бележка сложили на вратата, хем да не се притесняваш. Ами, аз ще се притесня, ега ти.  :(

Джей, съчувствам ти за изхабените нерви. Дано се намери скоро приемливо решение!

Моят мъж спря бибероните на детето, когато навърши една годинка. Затова пък момъкът продължава да си посмуква пръста и мъжът ми е против да го отказваме ние. Чака да се откаже сам. Дано да е преди абитурентския!  :?

Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #72 -: Октомври 31, 2012, 23:19:20 pm »
Ултра, при първа възможност ще направя снимки от учебника!

Аз пък ви завиждам на пиещите мляко деца, па макар и от беберон. Моето се чудя как да го лъжа с млечните хранения. Само и само да има поне една порция дневно, преди няколко дни се съгласих на прищявката му направя от бебешките зърнени млечни каши  :?

jbrul, да ти кажа вече се успокох, че наистина не само ние сме каръци :) Ние също правим ремонт в нов апартамент и ако започна да ти разказвам през какви перипетии минаваме, ще ми отнеме цяла вечер и няколко страници, повярвай ми. Не беше просто да започнем нещо и да е без проблеми. А съвсем не му се е видял още краят за съжаление. Кой знае още колко препъни камъка ще се опитват да ни докарат до развод  :lol: До скоро мъжа ми се вбесяваше като след поредния възникнал проблем, аз заключвах, че това вече не е нормално и че сигурно някой ни е прокълнал  :lol:  Според него, когато човек се захване с подобно начинание, неминуемо ще мине през подобни страдания :) Това е и причината да ненавижда такива дейности предполагам :)
Това, което се сещам да ти дам като съвет е- Научи как точно се казва моделът и цвета на плочките и започни да търсиш ако трябва в нета фирми, които се занимават  с търговия на теракот, гранитогрес, фаянскови плочи и т.н. Ако искаш ми пиши на лични, мога да проверя в Хасково една две фирми, които са доста заредени и дори да ги нямат налични, могат да се опитат да ги намерят. Правили са подобни неща за нас. Много са отзивчиви :)
Успех и дано скоро намериш решение. Съчувствам ти искрено!


*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #73 -: Ноември 01, 2012, 00:12:36 am »
джиджи , от 2004-a насам - това е трето жилище на което правя основен ремонт. Под основен - разбирай от къртене до тухла, зидане на нови стени, смяна на ВиК и ел. инсталации - до последната лъжичка за кафе, която се купува, че да е наистина завършено. Та поради този си натрупан опит, понаучих се за какво да гледам, какви издънки и от кого да очаквам, как да попреча да се случат...задобрях мноУ.  :lol: И въпреки това - ей на винаги може да стане някоя дива изцепка, дето...няма как да си я предвидил. Тези, които са ежедневните при ремонт - дори не ги забелязвам вече, иначе както казваш ти - трябва да се чувствам постоянно прокълната и егати каръка. Слаба утеха, казвам само че захванеш ли по-мащабен ремонт в БГ - си е съвсем нормално да се чувстваш жертва на вуду поне.  :lol: Дано всичко при вас мине с по-малко издънки и нерви и да си живуркате скоро с кеф в новата къща.

Утре ще ти пратя на ЛС всички данни за "издирваните подови плочки", да знам поне че съм опитала, но ако ще ти е някаква гимнастика и усилие - не искам да те занимавам. Пък и от това, което ми обясни дилърката - няма ги в склада на вносителя, тя оттам ги поръчва. Т.е. ако там ги няма - не виждам къде ще ги има, ама знае ли се то... Помолих я именно вносителя да провери по дилърската мрежа магазини, в които е пращал такива плочки, да не би да има тук-там някой квадрат останал. Увериха ме, че и това е направено, но мен много ме съмнява да си призная.

П.П. То ако всички дето правим ремонти, за всяка ежедневна издънка на майстори, доставчици, дърводелци и пр. дето ни трошат нервите вземем да си споделяме - седмичната само с това ще е пълна и още в сряда ще е прехвърлила 50 страници. :lol:
Пак ти благодаря за оказаната подкрепа и предложението за съдействие! :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #74 -: Ноември 01, 2012, 07:26:12 am »
Лис, явно е за варицела бележката ви. Няма нищо страшно. Ако е нещо което трябва да изследваш те ще ти кажат (забравих при кое се пускаха секрети, май скарлатина беше). Да ги спираш няма смисъл, защото те са контактни вече.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #75 -: Ноември 01, 2012, 09:45:04 am »
Лисе, моята мома спря вечерното мляко отдавна. Но сутрешното е задължително. Още щом отвори очи и се почва „ татеее дай мякутууу“. Няма пропуск и до сега, даже когато ходи на градина - пие мляко от биберон, гърне, миене, обличане. Но денят започва с мляко от биберон. Тя и вода пие от всички възможни шишета и чаши. За през нощта е шише с биберон, през деня вече каквото хване, сламка, чаша, малка бутилка.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #76 -: Ноември 01, 2012, 11:37:01 am »
Лисо, вероятно е бюлетин за бройка деца болни от варицела.
На входа на нашата има такъв в който добавят всяко ново "ошарено" дете!

... за протокола ...
Митака е с варицела от вторник, чудничък е милия.
Няма място на което да липсва пъпка, включително и езика.
Сега очакваме Калина да се включи и дано, та да го минат комплект.
Моя милост за да е всичко тип топ се обзаведе с гнойна ангина и отит.
Хич не вярвам в разни карми ама и двата им рождени дни да изкараме болни,
ако не друго си е къса клечка от всякъде!

Всички болни да оздравяват!
Нашия лазарет ви пожелава хубав ден!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #77 -: Ноември 01, 2012, 11:57:26 am »
Всички болни деца и родители да оздравяват бързо! И да няма повече нови постъпления в редиците им!
jbrul, пусни ми и на мен данните за плочките да видя и аз в един огромен магазин, където би могло да има и наличност на склад.
*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #78 -: Ноември 01, 2012, 12:21:56 pm »
Мише, бързо да оздравявате!

*
Re: Студът започва, идва есента... 29.10 - 04.11.2012 г.
« Отговор #79 -: Ноември 01, 2012, 12:30:01 pm »
Бързо оздравяване на всички!

Препоръчайте ми, моля, добър ендокринолог за щитовидна жлеза. На майка и откриха киста на ехограф, пусна хормони и сега търсим проверен лекар.