0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #860 -: Март 27, 2013, 10:05:18 am »
Аз пък се чудех от гледна точка на времето как ще стане. Нали малките бебета в началото сучат буквално почти непрекъснато. Ако и голямото има същото желание, как ще стане? Или двете едновременно?  :ask:

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #861 -: Март 27, 2013, 12:03:09 pm »
боби, в нещата, които съм постнала, специално се обръща внимание на тезата за кърменето и контракциите - та перифразирам - при сукане се отделя окситоцин, това е така, но матката е чувствителна към него след 37мата седмица на бременността, не преди това, така че няма опасност да се предизвикат контракции на матката, които да застрашат бременността.

колкото до отношенията между двете деца, дали с или без кърмене те са такива каквито са. тоест, кърменето е само аспект на отношенията, не ги определя, нали така.

защо да се налага да отбива? нали толкова пъти говорим, че кърма се произвежда толкова, колкото има търсене, защо да няма да й стигне кърмата?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #862 -: Март 27, 2013, 18:12:14 pm »
Благодаря за милите думи, момичета :)

Елена, Краси, не е достатъчно кърмата според кантара - теглим се преди и след всяко кърмене и кърмата е максимум 60-70 мл., като понякога е едва 10-20 мл. Това не е достатъчно за бебе на почти два месеца според мен. Но аз съм набелязала някои мерки (благодарение на съветите които чета тук и знам от ЛЛЛ) и ще ги прилагам активно след операцията. Просто сега сме закрепили положението и малкият наддава стабилно. Сега ми трябва да е здрав и силен, после ще гоним 100% кърмене.



   La vita è bella
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #863 -: Март 27, 2013, 18:17:27 pm »
руми, тук сме ако имаш нужда от помощ и стискам палци за операцията, пиши той как е и ти как си :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #864 -: Март 27, 2013, 18:35:33 pm »
За окситоцина Елена вече го е обяснила. И за количеството на кърмата е обяснила. Все пак близнаци, а и тризнаци могат да се отгледат само на кърма.

А ако отбия сега, има само няколко месеца до появата на другото бебе. Севи няма да е забравила кърменето и тогава е по-вероятно да се чувства пренебрегната.
Една моя близка този месец роди второ детенце. По-голямото е на 2г и 5м и е кърмено само 17 дни. Но след като е видяло бебето да суче и е казало: "Бебе папа цици и аз искам папа цици" Минало е много време, откакто е отбито, но някак си помни (ако мога така да се изразя) А представяте ли си какъв стрес ще е в нашия случай?! Аз това не мога да го причиня нито на мен, нито на нея.
Всъщност казват, че когато бебетата делят майчината гърда, се създавала по-силна връзка между тях. Но дали наистина е така, не мога да съм сигурна.

А как става кърменето на по-голямо и по-малко кърмаче? Вярно е, че в повечето случаи по-голямото иска да суче толкова често, колкото и малкото, но не прекарва толкова време. За това, ако на майката й е по-удобно е напълно възможно да ги заедно, по едно и също време. Друг вариант е, да се обясни на по-голямото да изчака малкото да се насуче и тогава ще има и за него.

Мишле, и аз така мисля - да не се кахъря излишно :)

Руми, на теб сега ти трябва Мони да е спокоен, а на Мони му трябва спокойна мама :) Чудесно е, че си толкова ентусиазирана! Вече си имаш план, но ако имаш въпроси или нужда от помощ, питай спокойно :)
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #865 -: Март 27, 2013, 20:22:26 pm »
Почти винаги бебетата понасят отбиването по-леко отколкото майките ;)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #866 -: Март 27, 2013, 20:46:08 pm »
Краси, прощавай, но това което си написала по-горе относно това че дете на 2.5г. си спомня как е кърмено "цели" 17 дни и е проявило ревност, са пълни глупости, без извинение, глупости са :lol:

моята дъщеря също беше на 2.5г. когато се роди сестра й, кърмена е достатъчно дълго, но нито за миг не е изревнувала за каквото и да е било до ден днешен, вече 4г. Когато кърмех бебето, тя си взимапе кукла и сядаше до мен да я кърми, много се забавляваше. Малката е кърмена 1.2г., и повярвай ми, голямата не е ревнувала, не ревнува и сега.
Относно ревността, искам да ви кажа, мили момичета, че всичко зависи от вас, как ще представите малкия човек, как ще се държите и грижите с двете си деца и т.н. Кърменето и отбиването, нямат нищо общо с ревността, не си внушавайте безумни неща :wink:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #867 -: Март 27, 2013, 21:02:55 pm »
Краси, прощавай, но това което си написала по-горе относно това че дете на 2.5г. си спомня как е кърмено "цели" 17 дни и е проявило ревност, са пълни глупости, без извинение, глупости са :lol:

моята дъщеря също беше на 2.5г. когато се роди сестра й, кърмена е достатъчно дълго, но нито за миг не е изревнувала за каквото и да е било до ден днешен, вече 4г. Когато кърмех бебето, тя си взимапе кукла и сядаше до мен да я кърми, много се забавляваше. Малката е кърмена 1.2г., и повярвай ми, голямата не е ревнувала, не ревнува и сега.
Относно ревността, искам да ви кажа, мили момичета, че всичко зависи от вас, как ще представите малкия човек, как ще се държите и грижите с двете си деца и т.н. Кърменето и отбиването, нямат нищо общо с ревността, не си внушавайте безумни неща :wink:
И на мен ми прозвуча смешно. Аз не помня цял живот, че съм хранена от шише  :lol: По-вероятно е, просто да е пожелала и тя от това, което майка и прави с бебето...Типично, за поведението на децата. Относно ревността, майка ми до ден днешен твърди, че съм хранела сестра си /и тя, отгледана от шише, кво да правиш, съдба/, но нашата разлика е точно 3,5г. Нито ревност, нито омраза, дори напротив. Не зная, разбира се, с по-малки деца, може и различно да е....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #868 -: Март 27, 2013, 22:01:32 pm »
Почти винаги бебетата понасят отбиването по-леко отколкото майките ;)
Много хора твърдят това, но никой не е питал бебето как се чувства наистина!

StefiZ, много се радвам, че при вас така са се стекли нещата и е похвално, че си кърмила толкова време. Може би не е имало такава реакция от дъщеря ти, защото нуждите й от кърмене са били задоволени.
В примера, който дадох затова и след "помни" уточних, че ако може така да се изразя. И на мен ми е ясно, че няма как наистина да помни, че е сукало, а че е кърмено само 17 дни, което изобщо не е задоволило нуждите му. Това си е инстинкт и щом още е в кърмаческа възраст, нормално е при гледката на сучещо бебе и то да поиска отново да суче. Разбира се, няма начин да помни как точно става това. В такъв момент, може би е добра идея да му се позволи да се пробва и само да разбере, че вече не може да суче.

Въпросите към мен бяха защо и до кога ще кърмя и дали не е опасно за настъпилата бременност. На тези въпроси отговорих с удоволствие. Изказах си и решението по въпроса, че аз няма да отбивам насила. Съвети за отбиване не са ми необходими.
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #869 -: Март 27, 2013, 22:25:20 pm »
Доживях да съм на 100% на мнението на Боби  :lol:
Има надежда нашата връзка  :lol:
:-)За много неща сме на едно мнение, просто аз не се включвам обикновено, когато съм съгласна.


Краси без да се обиждаш, рискуваш да си стресираш голямото дете повече, от колкото да му направиш добро. Ако ти се падне някое бебе като моята Ивана, няма да можеш да кърмиш голямото и ще има по-сериозни проблеми. Искрено ти стискам палци да не ти идва до главата, не се заяждам, каквам го съвсем добронамерено. А иначе си права, че си е твоя работа.

Ивана ревнуваше от бебето, но никога не е пожелала да се кърми. А беше на 13 месеца, когато Андреа се роди и е кърмена 5 месеца. Разбрахме, че ревнува, защото в началото не проявяваше никакъв интерес да го погледне, дори като дойде в болницата го игнорираше. Та това, че иска нещо, което се дава на другото въобще не означава, че е понеже има нужда точно от това нещо. Тя и сега иска всичко, което се дава на сестра и.

п.п. ТО си личи, когато едно бебе е щастливо и без да го питаш.
« Последна редакция: Март 27, 2013, 22:57:56 pm от Bobbie »


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #870 -: Март 28, 2013, 01:22:50 am »
аз не разбирам защо е нужно да се плаши жена, която очевидно е прочела и взела информирано решение. ясно е, че има негативни нагласи към кърменето на по-големи деца, но краси на няколко пъти каза, че е взела решение и, че не желае то да бъде обсъждано. ако това беше жена, решила да дохранва с ам новороденото или да мине изцяло на ам щеше да й се каже, както ти решиш, че е по-добре за теб и децата ти, а сега какво стана - излиза сякаш си минира отношенията за цял живот. разбира се, че кърменето и отбиването имат общо с отношенията между майката и децата, затова и толкова силни емоции събуждат.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #871 -: Март 28, 2013, 10:05:00 am »
Въпросите към мен бяха защо и до кога ще кърмя и дали не е опасно за настъпилата бременност. На тези въпроси отговорих с удоволствие. Изказах си и решението по въпроса, че аз няма да отбивам насила. Съвети за отбиване не са ми необходими.

Много хубаво се е получило.Дано имаш късмет и кърма да си храниш и двете дечица.При мен за съжаление не може да се случи това...
Нашият Док каза:отбий и два месеца след това ела и започваме :)стимулация.Обаче Бузана не мисли така...и аз реших да си гледам питомното,вместо да гоня дивото.Ми прагматик съм,какво да направя?Може би реалността е такава и това е трябвало да ми се случи...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #872 -: Март 28, 2013, 12:01:10 pm »
Елена, кисела, благодаря ви за подкрепата и за хубавите думи!
кисела, съжалявам, че при вас така стоят нещата. На твое място и аз бих изчакала. Пък нищо не се знае, догодина по това време и бузана може да е на път да става кака :)
Боби, не се засягам и разбирам доводите ти, но смятам, че за нас това е по-добрия вариант :)
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #873 -: Март 28, 2013, 13:00:33 pm »
и аз реших да си гледам питомното,вместо да гоня дивото.

кисела, и аз така  :), исках да замразявам яйцеклетки, но ще чакам, ако стане след време, стане, ако остана само с едно, поне да не съжалявам, че съм ни причинила нещо дето нито една от нас двете не е искала.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #874 -: Март 28, 2013, 14:48:51 pm »
krasi(ahiito), поздравления -сега прочитам за щастливата вест ! Тайничко и благородно ти завиждам  :oops: Успех в  кърменето и бременеенето!

Искам  да споделя , ако е от полза някому - отбиването при нас  стана учудващо и изненадващо леко  според мен.
 Аз не очаквах , че някога ще мога да отбия моята" пиявичка ", той беше пристрастен  .Мислех , че ще настъпи страхотна драма , тръшкане . Отбих го с новата година  - след   година и половина  някъде  , но постепенно .Аз се реших да го отбия, защото нямах възстановен цикъл , докато кърмех, а  много искаме братче , сестричка...Месец след това ми дойде за първи път  .  
Много помогна , че бяхме при родителите ми  / иначе сме си двамата  и като съм сама с него  шанса да му откажа е никакъв / .А там  баба  му и дядо му го разхождаха  , разсейваха  и с промяната в обстановката всичко мина   леко .
Известно време след това се стараех да не ме вижда гола или като се  преобличам, за да  не си припомня . И забрави бе  /чак ми е обидно колко бързо  :lol:/- сега като ми види гърдите идва да ги милва и целува само  :lol:  
Но може би много важно е , че Калоян пиеше и приемаше с охота и АМ от шише , когато е гладен .
Така , че  -за тези , който са дългокърмещи и имат пристрастени кърмачета -отбиването не е мисия невъзможна   :wink:.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #875 -: Март 28, 2013, 16:02:08 pm »
нимика, аз хич не мисля, че е мисия невъзможна отбиването, просто за нас в момента е мисия ненужна  :wink:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #876 -: Март 28, 2013, 16:38:25 pm »
nimika при нас кажи речи така се получава отбиването, но той сам започна да маха дневните, а аз нормирах нощните и като усетих, че е готов пропуснахме едно и така. Възстанови се съня и мира в леглото ни  :D Останало ни е да преборим сутрешното и ще е приключило отбиването  :D
За целуването на гърдите, да видиш каква радост са и голите ми крака  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #877 -: Март 29, 2013, 14:24:48 pm »
Елена , аз просто споделих за тези като мен , които се притесняват и мислят като мен , че ще е много трудно отбиването .
М-и, и у нас голите ми крака са фетиш !  Е  и корем , задни части също са на почит за целуване .

При Кало именно сутрешното кърмене остана последно -будеше се сутрин , сучеше и пак заспиваше .
« Последна редакция: Март 29, 2013, 14:30:46 pm от nimika »


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #878 -: Март 29, 2013, 21:46:43 pm »


При Кало именно сутрешното кърмене остана последно -будеше се сутрин , сучеше и пак заспиваше .

Мммм да, това е хубавата част  :D и усмивката!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #879 -: Април 05, 2013, 20:51:53 pm »
И моят син ми се усмихва сладко и ме гледа с такова обожание, докато се кърмим.
Имам обаче проблем с дъщерята. Не ще да суче това дете и това е. Почва да суче, впива се като пиявичка, цока 5 мин. и почва да се огъва на дъга. Направо мост прави. Люшкаме се, пробваме пак и пак и не става. Изпива 50-70 гр. и толкоз. Давам АМ или кърма в шише. Пак се огъва, ще се счупи. С много къндърми изяжда каквото и се дава в шишето. Говорих с педиатърката и тя ми каза да й огледам устата, да няма някоя афтичка и да я боли или пък да не й е запушен носа. Афта не виждам, а носът го почиствам преди хранене, както ме посъветвахте предния път.
Други идеи за причината на поведението й?