0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #940 -: Май 16, 2013, 20:26:09 pm »
Нашия педиатър казваше същото, но пък моят син ревеше почти денонощно и правеше кратки дрямки от по 15-30мин. Ти си прецени.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #941 -: Май 22, 2013, 00:10:11 am »
Здравейте,да попитам как отбихте бебетата си?Искам постепенно да стане,не искам да пия лекарства за спиране на кърмата.Имаме само две останали кърмения сутрин и вечер.започнах да давам Ам и постепенно увеличавам количеството,само че гърдите пак се пълнят и чуствам дискомфорт.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #942 -: Май 22, 2013, 13:09:47 pm »
Теди, аз не съм специалист по кърменето, ама аз като се цедях и като намалях постепенно  времето и бройката на цеденето кърмата ми постепенно спря. Според мен малко по малко като намалиш кърменията и времето за  тях кърмата ще намалее и спре.
Ама нека и друг да каже


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #943 -: Май 22, 2013, 18:53:36 pm »
Теди, аз още не съм стигнала до там, но знам, че ментов чай спира кърмата, както и чай от салвия. Предполагам, че няма да навреди, ако пробваш. Това само на теория го знам от приятелки.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #944 -: Май 22, 2013, 22:13:50 pm »
Теди аз постепенно намалих кърменията и накрая остана едно, при спирането му не е имало проблеми. Пробвай едното кърмене да го пропуснете, примерно сутрешното, че през деня ще можеш спокойно да следиш как е.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #945 -: Май 22, 2013, 23:17:37 pm »
Благодаря,момичета!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Crystal

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #946 -: Май 23, 2013, 14:37:32 pm »
Тъй като има вероятност да се наложи да ми правят рентгенова снимка на бял дроб, искам да питам трябва ли да спирам кърменето след снимката за ден-два или повече? Четох на разни места, че нямало нужда, лекарят също ще попитам, ама да питам и тук за по-сигурно   :wink:
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #947 -: Май 23, 2013, 15:12:27 pm »
Здравейте,да попитам как отбихте бебетата си?Искам постепенно да стане,не искам да пия лекарства за спиране на кърмата.Имаме само две останали кърмения сутрин и вечер.започнах да давам Ам и постепенно увеличавам количеството,само че гърдите пак се пълнят и чуствам дискомфорт.

Цедиш по малко само, ако имаш дискомфорт до облекчение не повече, пий чай от салвия- традиционната рецепта е да се приготви запарка, като 2 ч.л. от сухата билка се заливат с 2 ч.ч. вряла вода и се оставя да престои поне 20 мин., пие се на глътки през деня,  компреси със зелеви листа,  но не слагаш на зърната, пиене на Лецитин 1200мг-по 1 на ден профилактично, не се стягай с нищо, но носи удобен сутиен. Не знам дали знаеш, но отбиване не се препоръчва лятото, ако можеш задръж поне едното кърмене до края на август, но ако не можеш няма проблем естествено.

Тъй като има вероятност да се наложи да ми правят рентгенова снимка на бял дроб, искам да питам трябва ли да спирам кърменето след снимката за ден-два или повече? Четох на разни места, че нямало нужда, лекарят също ще попитам, ама да питам и тук за по-сигурно   :wink:


На мен са ми правили, рентгенолога и доктора бяха категорични, че няма проблем, за лично твое успокоение, след снимката се изцеди и я изхвърли, ако така ще се почувстваш по добре, но иначе няма никакъв проблем.
« Последна редакция: Май 23, 2013, 15:16:03 pm от Йоанна (speranza sempre) »


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Crystal

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #948 -: Май 23, 2013, 17:46:42 pm »

Благодаря ти много, така ще направя.
*

    Crystal

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #949 -: Юни 12, 2013, 13:42:50 pm »
Изписаха ми АСС 200, като докторът знае, че съм кърмачка. Може ли да го пия?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #950 -: Юни 12, 2013, 14:30:28 pm »
Кристалче, аз ъсм пила няколко пъти инцидентно за отхрачване. Мисля че след кърмене не е проблем. Аз взимах доза АЦЦ200 веднъж на ден за 2-3 дни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Crystal

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #951 -: Юни 12, 2013, 15:28:37 pm »
Мерси, White, аз понеже съм невротична мама питах и в неонатологията в Токуда и ми казаха, че нямало проблем.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #952 -: Юни 19, 2013, 07:52:06 am »
имам въпрос...вчера май генерално обърквах реда на гърдите и като резултат едната се наду и беше изцокана чак през ноща...очаквах да спре да ме боли...но не, боли си...това нормално ли е?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #953 -: Юни 19, 2013, 08:54:46 am »
Ако нямаш твърди зачервени участъци или поне втвърдявания, не мисля че е притеснително. За 1-2 дни ще отпусне болката.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #954 -: Юни 19, 2013, 09:52:17 am »
Аз се чудя: вярно ли е, че в кърмата преминават антитела срещу вирусите? Караме сега с малкия някакъв вирус с хрема и кихане, но на него му е много по-леко отколкото на мен :) Дали му помага кърменето?



   La vita è bella
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #955 -: Юни 19, 2013, 13:01:50 pm »
Да вярно е, че преминават през периода на кърмене и както сама си забелязала, при него е по-леко  :D
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #956 -: Юни 20, 2013, 16:32:15 pm »
Аз се чудя: вярно ли е, че в кърмата преминават антитела срещу вирусите? Караме сега с малкия някакъв вирус с хрема и кихане, но на него му е много по-леко отколкото на мен :) Дали му помага кърменето?
Според нашата педиатърка е абсолютно така.  Откакто се е родил Явор каката ни много боледува и покрай нея изкарахме доста вируси тримата заедно. Единия път даже се наложи да викаме бърза помощ заради мен поради много висока температура, та винаги съм задавала един и същи въпрос на всички лекари: трябва ли при някакви обстоятелства да спирам кърменето и всички ми отговаряха, че в никакъв случай не спирам кърменето. Чрез него детето приема антитела, но аз трябваше да кърмя с маска.
<br />[link=http:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #957 -: Юни 21, 2013, 13:07:10 pm »
Момичета, предлагам и 2-те гърди на 1 хранене(така ме посъветваха в клиниката, така и направих) обаче ми се иска да предлагам само едната ако може, за да може другата да "почива" повече, че и Гошето малко ми разранява зърната. Нещо не можем да оправим позите.
Обаче си мисля как да стане. Той изцоква около 50-60мл на хранене,(и мисля че ги изпразва до край) пък ако дам само едната гърда по логиката ще изпие само около половината. Как да направя този преход?


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #958 -: Юни 21, 2013, 14:25:18 pm »
ivanita и aз кaто теб, първия месец дaвaх и двете гърди нa хрaнене зaщото си мислех, че aко дaвaм сaмо от еднaтa детето ще си остaне глaдно. В крaя нa първия месец реших дa рискувaм и един ден дa опитaм. Е, голямa изненaдa беше зa мен когaто детето си яде сaмо от еднaтa и се беше нaял.  Нямaше рев и дрaми. A тaкa и зa мен беше по-добре, зaщото спрях дa следя чaсовникa и дa зaсичaм време.
Знaм, че в нaчaлото се предлaгaт и двете гърди нa хрaнене с цел стимулирaне нa гърдите и произвеждaне нa повече мляко.
  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #959 -: Юни 21, 2013, 19:23:23 pm »
Може би и с цел да не се получават запушени канали, но и аз като -zuzeto- в началото по настояване на акушерките предлагах и двете, че и по определени минути, после започнах да си кърмя в едно хранене от едната и това е.  Чак след 8м човека разбра, че имам 2 гърди  :lol: