0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #901 -: Април 10, 2013, 13:52:23 pm »
И аз мисля, че не е зъдължително да мислиш толкова за тия мл мляко, при положение, че яде детето и други млечни храни. Сутрин колко време ти трябва, за да му приготвиш закуската?
Ако му правиш някаква млечна закуска - юфка с мляко, попара с мляко, овесени ядки с мляко, мисля не е драматично, ако не е и пил мляко. Ако е нервен веднага след като стане, можеж да му предложиш малко АМ, докато стане закуската, за да не изгуби апетит и да закусите в нормален час.
На обяд кога ляга? Обяда ви е предполагам преди да заспи. Време за малко сиренце с него.
Следобяд може да хапне кисело мляко с някакво плодче.
И вечерта да се нахрани, ти си преценяваш колко време да мине, докато го сложиш да спи, без да предлагаш АМ, освен ако няма драма някаква.
Но щом няколко дни вече е спокоен и не търси да суче, според мен продължи да си го храниш така, както и до сега и само ако усетиш, че не си дояжда нещо предлагай АМ или увеличи количеството твърда храна.
Аз поне с Дани изобщо не мисля в момента колко яде, колко суче, колко мл дневно... яде си детето, все нещо млечно гледам да има през деня и така :)

Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #902 -: Април 10, 2013, 15:30:09 pm »
Сигурно е рано да се хваля, че се отбиваме, но пък не знам как да процедирам ако пак поиска, също и с храненето не знам как да направя. Някой ще ми даде ли съвет? Два дни има пропуск с кърменето, аз нямам проблеми, надявам се и да не се получат.

М-И, ние сме така от навършването на 10 месеца...до сега.
Мога да дам съвет какво да НЕ правите(от собствен опит),ама ще стане супер дълго.
Хич не се справих с въвеждането на режим :D,просто -няма режим.
Спи сутрин до 10-11-12.00.Не знам какво ще правим ако я приемат на ясла.На обяд спи(ама ако тя си реши)и то понякога :oops:,(около 1.30до 2 часа),а вечер заспива към 23-24...понякога и след полунощ.Нощна птица!
И мляко никакво освен кисело и кърма не иска.Иначе яде млечни продукти.Пие от чаша и от шише само вода,другото го плюе и хвърля.Започнах от скоро обучението с лъжичка...учудващо много се маже,ама нещо носи и до устата.
С гърнето само играем още и го ползва за стол като играе(с гащите както си е)
Хич не и се връзвам колко мляко е яла.Суче сутрин и вечер(понякога и през нощта).Сега съм замислила изненада след като заспи да се изнасям в друга стая,като Мишлето,ама да видим кога ще пробвам.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #903 -: Април 10, 2013, 22:43:19 pm »
Ами успях да стана преди него две сутрини поред и той не се сети да търси после. Сега му идва на ум, но казвам не и няма проблеми  :) Варианта да му дам по-малко мляко или да не давах сутрин не знам дали ще е възможен. За сега реших да давам, пък после колкото закуси.
Не ми отнема много време закуската каквато и да е, то дет се вика за 15 мин. и палачинките тръгват към масата  :D
Мишле не гоня количества, но като започна да отказва тотално храна или яде по 3-4л ме притеснява.
Кисела режима много бързо ще се смени ако тръгне на градина  :D АМ и прясно мляко предлагах доста дълго преди да прояде.
Мими, Боби, благодаря и на вас!
Ако имам повече въпроси в храненето ще си ги пусна, че тук наистина не е точното място  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #904 -: Април 15, 2013, 23:19:21 pm »
Боги пиши, как сте?

Ние официално вече не се кърмим. Въвеждам и нова мярка - спане сам  :) на зазоряване едни малки крачета топуркат към леглото ми  :lol:
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #905 -: Април 16, 2013, 09:53:56 am »
Ехее, момчето "възмъжало" :lol:

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #906 -: Април 19, 2013, 23:05:20 pm »
Здравейте и от мен! Как сме пита М-и, ами добре. Само дето малката е на настроения. Ту иска да суче, ту - не. Ама тя е така и с шишето. Кристиан пък от няколко дни така си стиска ченето, че имам чувството, че ще ми откъсне зърното. А, и ръмжи :) Боли, та не се трае. Аз десетина пункции без упойка имам, ама туй неговото си е друга бира. Сърбят го венците май. Иначе предната седмица точно на 13-ти, тя беше 5800 гр., а той - 7600 гр.!!!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #907 -: Април 19, 2013, 23:20:09 pm »
Килограмите и на двамата са добри. Не му давай да стиска. Вкарваш пръст в устата му да развалиш вакума и го отстраняваш. Ще разбере, че не бива, защото един ден ще има и зъби все пак, а кърменето продължава  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #908 -: Април 19, 2013, 23:54:47 pm »
М-и, тука не говорим за вакуум. Не си ме разбрала, явно :) Устичката му въобще не е на „О”, а е права водоравна линия със стиснати горна и долна челюст. Едвам успявам да му отворя устата, като стисне. Повече се стряска като охна аз. Тогава спира и ме гледа учудено с ококорени големи сини невинни очи :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #909 -: Април 20, 2013, 07:21:57 am »
Е щом не се смее, значи разбира, че е проблем  :D някой така стискат като сучат.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #910 -: Април 20, 2013, 09:25:41 am »
Е щом не се смее, значи разбира, че е проблем  :D някой така стискат като сучат.
Досега не беше правил така. А кърмене до зъбки едва ли ще има при нас. Въпреки цеденето, лактогонните чайчета, сминдуха и т.н., кърмата ми драстично намалява. :(
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #911 -: Април 20, 2013, 09:43:52 am »
Живот и здраве да е, пък както стане. И с АМ се гледат деца  :) и си растат, а при нас първо зъбче проби на 6м-нямате и 2м до тогава. С малки бебета времето лети  :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #912 -: Април 21, 2013, 17:14:01 pm »
Bogi, ако даваш добавка намаляването на кърмата е неизбежно, но както е писала м-и - и с АМ си растат децата. Пък гледам, че твоите са две, така че самото им гледане си е достатъчно приключение! Здравички да са!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #913 -: Април 23, 2013, 23:37:33 pm »
Днес бяхме да ни ваксинират.
Кристиан - 7800 гр. и 65 см.
Никол - 6000 гр. и 62 см.
Оплаках се, че ми намалява кърмата, а педиатърката ни ми вика "И две капки кърма да имаш, първо даваш тях!". Каза също, ако спирам с кърменето да е преди (м. юли) или след големите жеги (м.септември).
Ще се захранваме чак след шестия месец.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #914 -: Април 27, 2013, 13:34:14 pm »
Здравейте момичета :)
И аз се включа в темичката, че съм малко объркана и май никъде не успях да намеря отговор на моя въпрос.
Бебчо се роди в началото на 38-ма седмица 3,750 кг и 52 см. От 8-мия ден (това е деня, в който ни изписаха) сме изключително и само на кърма, като го храня на поискване. Изписаха ни 3,410 кг. На 20-тия ден го водих на консултация и тогава го премериха 3,780 кг. Следващата консултация беше сега на 22 април, което реално на 32-рия ден след раждане. Теглото му бе измерено 4,710 кг. Педиатърът казва, че добре е наддал и аз много не се замислям върху килограмите.
Тези дни, обаче, взех и сметнах и са пада, че за 14 дни той е качил 930 гр, което според мен е много.

Според вас това нормално ли е? Аз мисля, че е прекалено много. А може пък и аз нещо да не смятам както трябва.

Бебчо почти винаги повръща след хранене, което според педиатъра е заради прехранване. Ако е така не знам как да го огранича, че да не преяжда. От самото начало се храним по 6 пъти в денонощието и средната продължителност на храненето е до 25 минути.

Извинявайте за дългия пост :) Дано съм писала разбираемо, че нещо в главата ми е пълна каша :)
  
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #915 -: Април 27, 2013, 14:20:09 pm »
-zuzeto-, аз не виждам причина да се тревожиш. Детенцето си хапва, шест пъти в денонощието е напълно нормално да суче. Моя юнак ядеше по 8-9 пъти на поискване. Сега е наддал близо кг за 14 дена, другия месец ще се нормализират нещата. Много е вероятно и да е някаква грешка на кантара. Имай предвид, че трябва винаги на един и същ кантар да се тегли детето, за да се избегне този риск.

Аз мисля, че  тези 3780г на 20-тия ден не са реални.
Всъщност от изписването е качило детето 1300г за 1 месец, в което няма нищо тревожно.
Първите 3-4 месеца ще качва повече, после ще започне по по малко, не се притеснявай.

Няма как да прецениш колко по-рано да дръпнеш гърдата, за да не "преяжда", най-много да го раздразниш. Недей.

След ядене повръща или връща?
Правиш ли разлика?

Ако просто малко изтича от устичката му след оригване, това е връщане и не е страшно.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #916 -: Май 01, 2013, 13:04:12 pm »
Момичета, май ми идва цикъла. Бях чела някъде, че това е причината за намаляването на кърмата ми. Някой май беше споделил, че и вкусът й се променя и бебетата не я харесват. Моля ви, споделете как е било при вас!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #917 -: Май 01, 2013, 13:12:46 pm »
Боги, на мен цикълът ми се възстанови на 10-11 месец след раждането.
Не съм забелязала Дани да нервничи нещо или да не иска да суче, защото му е различен вкуса. Не мога да кажа и дали е намаляла, защото той така или иначе в тези месеци вече сучеше малко по-малко, понеже и други неща хапваше. Но по-скоро не, не мисля, че ми намаляваше и не мисля, че вкуса не се харесваше.
Не е правило това, че нещо трябва да се променя през този период, не се настройвай така. Дори и да има известно намаляване, то ще е за ден-два. Не спирай да предлагаш и да слагаш бебетата да сучат.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #918 -: Май 01, 2013, 14:39:59 pm »
Моят цикъл се възстанови около годината и не съм усетила промени в поведението на детето.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #919 -: Май 01, 2013, 15:04:46 pm »
Нека споделя и аз. Цикълът ми дойде на 2-рия месец след раждането, но не мисля че имаше някаква промяна освен че намаляваше малко за 2-3 дена. Но на една приятелка,  при възстановяването на цикъла и кърмата и беше станала солена, от което бебето и не искаше да суче. Трябва търпение и настояване.