0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #920 -: Май 01, 2013, 22:32:08 pm »
Благодаря за споделеното! Определено намалява, но вкусът засега е сладък. Да се надяваме, че Кристиан ще продължи да суче, иначе ще трябва да се цедя още два пъти. Никол и без друго е на настроения. Веднъж суче, два пъти не иска. И с шишето е същата претенция. Смених й бибата с едни 3+ на МАМ (стават за шишенцата на Авент, че сме с такива) и сега изпива по около 150 мл.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #921 -: Май 01, 2013, 23:00:32 pm »
... Но на една приятелка,  при възстановяването на цикъла и кърмата и беше станала солена, от което бебето и не искаше да суче. ..

Боги, така се получи и при мен. За съжаление, съвпадна и с хрема, блокиран нос и куп други екстри...и вече не се кърмим.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #922 -: Май 02, 2013, 08:37:53 am »
... Но на една приятелка,  при възстановяването на цикъла и кърмата и беше станала солена, от което бебето и не искаше да суче. ..

Боги, така се получи и при мен. За съжаление, съвпадна и с хрема, блокиран нос и куп други екстри...и вече не се кърмим.
Днес кърмата ми е с един такъв блукав вкус и Кристиан определено забеляза :( Цока десетина минути и въобще не поиска втора гърда. Дадох му кърма в шише и буташе с език. За първи път да откаже храна :( Дано се оправи, че ми се искаше ако може още да се цицаме.
Никол пи кърма от снощи и изпи 140 мл, ама може вкусът от вчера да е бил друг.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #923 -: Май 02, 2013, 21:14:18 pm »
Дано да го преминете периода и да продължите да се кърмите. Пробвах разни бабини за вкуса, но ефект нямаше, така че няма и да ти ги пиша. Пий повече вода.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #924 -: Май 07, 2013, 18:09:40 pm »
Боги не се отказвай от кърменето, то преминава бързо това с вкуса и количеството около цикъл...те твоите бебчовци пак добре си хапват...моята е на 5 месеца и 11 дни и яде само по 100 мл максимум...никога повече, без значение колко е стояла гладна...
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #925 -: Май 09, 2013, 13:13:40 pm »
-zuzeto-, аз не виждам причина да се тревожиш. Детенцето си хапва, шест пъти в денонощието е напълно нормално да суче. Моя юнак ядеше по 8-9 пъти на поискване. Сега е наддал близо кг за 14 дена, другия месец ще се нормализират нещата. Много е вероятно и да е някаква грешка на кантара. Имай предвид, че трябва винаги на един и същ кантар да се тегли детето, за да се избегне този риск.

Аз мисля, че  тези 3780г на 20-тия ден не са реални.
Всъщност от изписването е качило детето 1300г за 1 месец, в което няма нищо тревожно.
Първите 3-4 месеца ще качва повече, после ще започне по по малко, не се притеснявай.

Няма как да прецениш колко по-рано да дръпнеш гърдата, за да не "преяжда", най-много да го раздразниш. Недей.

След ядене повръща или връща?
Правиш ли разлика?

Ако просто малко изтича от устичката му след оригване, това е връщане и не е страшно.

Мишле благодаря ти за бързия отговор :) Последно време покрай малкия нямам време да пиша, а само да чета :)
И аз първоначално смятах, че детето е качило 1 300 г за един месец, но после като взех да ги смятам от предната консултация и нещо се обърках. Може пък и да си прави и тези 3 780 г нещо да не са както трябва. Сега като отидем на 27-ми на консултация ще видим какво е положението.

Абсолютно си права за по-ранното дръпване от гърдата. Опитах няколко пъти и резултата беше нервно бебе :) Сега го оставям сам да се откаже.

Мисля, че различавам повръщането от връщането. Има го и момента с връщането веднага след хранене, но определено и повръща. Дори понякога ми повръща час след като е ял. Коментирах го това отново с доктора, но той каза, че няма какво да се направи. Важното е, че наддава добре. Единственото, което ми даде като съвет, беше да го държа по-продължително време след хранене. Е, и това не помогна. И по час и половина да го държа, пак повръща  8O
  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #926 -: Май 09, 2013, 13:56:53 pm »
Можеш да го оставяш в кошница за кола след хранене или шезлонг, ако имаш.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #927 -: Май 09, 2013, 14:53:47 pm »
"Водещи български специалисти по неонатология с безплатни лекции всеки четвъртък на месец май!"
http://bebok.eu/article/1569


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #928 -: Май 10, 2013, 00:12:31 am »
-zuzeto- ако е рядкост повръщането, няма нервност и качва, наистина не е проблем. Повдигнат ли ви е матрака?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #929 -: Май 10, 2013, 10:27:02 am »
Боги, при мен и трите пъти цикълът се възстановява 20 дни след спирането на лохийте. Кърмата ми намалява първите дни на цикъла и при овулация и следващите 2-3 дни. На вкус не съм опитвала, но съм чела, че преминава бързо промяната.
Сега започнах да пия Калмацин по съвет на Жабче, която така увеличаваше значително кърмата за близначките си.
Преди пиех фенугрийк, но освен гадната миризма на сминдух, друго не постигнах.
Пробвала съм и жито, бирена мая, протеини. Ефект - никакъв.
Дано отмине и продължите да се кърмите спокойно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #930 -: Май 10, 2013, 13:51:47 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #931 -: Май 10, 2013, 22:28:56 pm »
Боги, при мен и трите пъти цикълът се възстановява 20 дни след спирането на лохийте. Кърмата ми намалява първите дни на цикъла и при овулация и следващите 2-3 дни. На вкус не съм опитвала, но съм чела, че преминава бързо промяната.
Сега започнах да пия Калмацин по съвет на Жабче, която така увеличаваше значително кърмата за близначките си.
Преди пиех фенугрийк, но освен гадната миризма на сминдух, друго не постигнах.
Пробвала съм и жито, бирена мая, протеини. Ефект - никакъв.
Дано отмине и продължите да се кърмите спокойно.
На мен от сминдуха почна да ме боли глава. Какъв калмацин пиеш? Форте ли? И има ли ефект? Утре ще си купя и аз. Ако не помогне за кърмата, поне знам че е полезен и за друго и няма да навреди :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #932 -: Май 14, 2013, 11:20:57 am »
mimi26 оставям го в шезлонга, но и там повръща. Може трябва да го повдигна на втората степен?!

м-и матракът ни е повдигнат, но и това не помага. Определено качва, въпреки повръщането.
Сега като се замисля, той започна да повръща непосредствено със започването на коликите. Когато го мъчат и той свива крачета, започва да повръща. И определено повръща когато е преял, но това няма как да го променя. Лакомо ми е момчето :)
  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #933 -: Май 15, 2013, 16:25:11 pm »
Не знам дали е за тази тема, но с риск да сгреша да ви попитам - след като се захрани детенцето и започне да си хапва по едно зеленчуково пюре на обяд се замества едно хранене, нали така? Аз още не съм стигнала до там, но вече изяжда по 2/3 от бурканчето и вече все по-малко суче след това. Та чуденката ми е като откаже кърма след храненето дали трябва да се изцеждам или самия организъм ще си регулира кърмата и в този период няма да се произвежда толкова, колкото преди. Ако се изцеждам не давам ли така сигнал, че трябва да се произвежда кърма? Или трябва да се цедя, ако усетя тежест в гърдите? На мен на няколко пъти ми се запушваха канали и много ме е страх да не направя някоя беля

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #934 -: Май 15, 2013, 16:34:10 pm »
Reevs, аз се цедях, когато заместих хранене. Кърмата си я замразявах и я вадех когато ще се храним навън примерно. Но все пак ти преценяш, според това как се чувстваш, ако усещаш тежест - цедиш, ако ти е комфортно можеш и да не се цедиш, но при това положение незнам дали няма да намалее и кърмата.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #935 -: Май 16, 2013, 08:20:36 am »
Reevs в началото и аз не знаех какво да правя и цедях, но в последствие открих, че няма нужда, не съм усетила да не достига кърма.

-zuzeto- между повръща и връща има разлика, при преяждане предимно връщат, което не е чак такъв проблем като рефлукса и може да се контролира.  За овладяване на рефлукса аз давах по една доза АР АМ след хранене. Просто късно се усетих, че не е нужно да слушам глупостите на заобикалящите ме, ако знаех, че е овладяващ се проблем, щях още в началото да му сменя храненето(ей на това вече със сигурност не му е тук мястото) и вероятно да си спестя много нерви и притеснения.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #936 -: Май 16, 2013, 08:39:45 am »
  За овладяване на рефлукса аз давах по една доза АР АМ след хранене. Просто късно се усетих, че не е нужно да слушам глупостите на заобикалящите ме, ако знаех, че е овладяващ се проблем, щях още в началото да му сменя храненето(ей на това вече със сигурност не му е тук мястото) и вероятно да си спестя много нерви и притеснения.
Не е сигурно. Андреа беше с рефлукс,който се появи след като мина на АМ и  пак повръщаше по 6-7-8 пъти на ден, че и повече понякога. И това продължи до захранването, а след това започна да намалява. Но пак го имаше, до 8ми месец някъде си повръщаше.
Не мисля, че има връзка и с колики, понеже Андреа колики не е имала въобще. Това, което при нас помагаше беще да я държим изправена поне половин час след хранене, да ползваме АР АМ ( в  нашият случай аз лично сгъстявах с оризово брашно) и да намалим количествата хранене. Вдигане на матрака също не беше опция, понеже евин път го вдигнах  и така се беше въртяла, че я намерих с главата надолу, баш обратното на това, което исках да постигна :-).


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #937 -: Май 16, 2013, 09:02:58 am »
Боби той и моят син започна да изкарва храна навън след 6-та седмица, просто предполагам, че с растежа се увеличава количеството и затова по-рано не е имало, но си имаше проблем и дискомфорт, дори до болница стигнахме.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #938 -: Май 16, 2013, 09:51:06 am »
Боги, не съм сигурна, дали ми увеличи кърмата Калмацинът (обикновен засега, че нямаше малка кутия форте). Поне този месец намаляването на количеството около цикъла беше незначително.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #939 -: Май 16, 2013, 18:49:18 pm »
м-и определено при нас има и от двете - връщане и повръщане. Когато коментирах с педиатъра дали трябва да се вземат предпазни мерки за повръщането, той ми каза, че щом наддава добре и детето не е нервно всичко е наред. Да го държа повече време изправено след хранене и с времето нещата ще се оправят. Смятам на следващата консултация да коментирам с него отново това повръщане и ако се наложи и ние да преминем на АР А

Bobbie свързвам повръщането с коликите, защото съм забелязала, че ако до половин час след хранене го оставя на леглото и той започне да присвива крачета, започва и да повръща. Та за това си мислех, че с тези движения, той качва храната обратно към хранопровода. Ама как само го описах :) Определено това са си само мои обяснения и предположения :)