0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #880 -: Април 05, 2013, 21:38:15 pm »
Боги имам само една - рефлукс. Бих предложила да дохранваш с АР.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #881 -: Април 06, 2013, 06:08:51 am »
Говорих с педиатърката и тя ми каза да й огледам устата, да няма някоя афтичка и да я боли или пък да не й е запушен носа.
Е не, сериозно? Това огъване на дъга е толкова специфично, че не мога да си представя, че педиатър няма да предположи рефлукс. Може и да не е,не знам, ама като и кажеш такова нещо, това би трябвало да е първото, което да и мине през ума да провери за всеки случай.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #882 -: Април 06, 2013, 08:46:01 am »
Говорих с педиатърката и тя ми каза да й огледам устата, да няма някоя афтичка и да я боли или пък да не й е запушен носа.
Е не, сериозно? Това огъване на дъга е толкова специфично, че не мога да си представя, че педиатър няма да предположи рефлукс. Може и да не е,не знам, ама като и кажеш такова нещо, това би трябвало да е първото, което да и мине през ума да провери за всеки случай.
Извинете ме за невежеството, но как се проверява за рефлукс? А педиатърката може би не е предположила, тъй като Никол по принцип се храни добре и има такива епизоди на отказ отвреме навреме.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #883 -: Април 06, 2013, 14:04:35 pm »
Bogi, ситуацията с дъщеря ми беше сходна - не повръщаше много, по-скоро връщаше. Но именно тази дъга при нея ме накара да я следя по-съсредоточено. Наблюдавай и за странно премляскване между храненията (връщане на мляко по хранопровода), ако не повръща(silent reflux). Прочети тези няколко мнения на др Бърди, ще те насочат какво точно да следиш: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48744.msg988251#msg988251




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #884 -: Април 06, 2013, 14:50:21 pm »
Bogi, ние бяхме около вашата възраст, когато Кало взе така да се извива на дъга и да не иска да суче ,захапва и пуска. От писаното от д-р Бърди ,предположих  рефлукс.
Повярвайте  и педиатъра ,при когото ходим на частно, като по-добър специалист ,заключи-повръща ли-Не -няма рефлукс. След десетина дни започна да повръща ,не на фонтан,по малко ,после по няколко пъти на ден...
Да е жив и здрав д-р Бърди за съветите .
По негова препоръка опитвах да давам по една доза Ар Ам преди кърмене и да изтисквам малко гърдата . Не винаги успявах да пробутам Ар Ам преди кърмене -понякога го давах между кърменето ,понякога след това . Но с тази поддържаща доза Ар ам  се оправи за около седмица  ,но продължих да  давам  ,съпътствайки кърменето. Такова малко количество няма как да измести кърменето , а в нашия случай само го подпомогна.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #885 -: Април 06, 2013, 22:56:06 pm »
Bogi, ние бяхме около вашата възраст, когато Кало взе така да се извива на дъга и да не иска да суче ,захапва и пуска. От писаното от д-р Бърди ,предположих  рефлукс.
Повярвайте  и педиатъра ,при когото ходим на частно, като по-добър специалист ,заключи-повръща ли-Не -няма рефлукс. След десетина дни започна да повръща ,не на фонтан,по малко ,после по няколко пъти на ден...
Да е жив и здрав д-р Бърди за съветите .
По негова препоръка опитвах да давам по една доза Ар Ам преди кърмене и да изтисквам малко гърдата . Не винаги успявах да пробутам Ар Ам преди кърмене -понякога го давах между кърменето ,понякога след това . Но с тази поддържаща доза Ар ам  се оправи за около седмица  ,но продължих да  давам  ,съпътствайки кърменето. Такова малко количество няма как да измести кърменето , а в нашия случай само го подпомогна.
А каква доза и какво АР АМ сте давали?
Ще говоря с педиатърката ни пак.

Bogi, ситуацията с дъщеря ми беше сходна - не повръщаше много, по-скоро връщаше. Но именно тази дъга при нея ме накара да я следя по-съсредоточено. Наблюдавай и за странно премляскване между храненията (връщане на мляко по хранопровода), ако не повръща(silent reflux). Прочети тези няколко мнения на др Бърди, ще те насочат какво точно да следиш: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48744.msg988251#msg988251
И дъщеря ми връща. Млякото просто си изтича от някое ъгълче на устата й. Ще наблюдавам за такова примляскване между храненията, но тя по принцип връща мляко от началото. Сега много по-малко и по-рядко от преди.
Иначе на предното хранене си цица :) Изсмука 140 гр. Е, имаше пак рев и дърпане, но не толкова много. Пък и все пак си сука повече от половин час. Е, пополюшкахме се :)
Дано предположенията ви не излезнат истина ида е гивоизлък и мързел, а не рефлукс!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #886 -: Април 07, 2013, 08:24:16 am »
Боги аз давах 30мл АР Хумана, само при дневни хранения, вече се намира и в българските магазини. Също като nimika пробутвах го когато и както успея, понякога дори не всичкото, но имаше ефект.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #887 -: Април 07, 2013, 11:49:59 am »
здравейте,ние се кърмим успешно вече повече от 5м. и дреби е само на кърма.Расте си човека,не се шегува и вече е 8600 и 69 см, по данни от последната консултация на 5м. :D
Вече мисля за захранването- няма да е преди навършване на 6м.,но сега обмислям кое как.
Баткото беше на АМ,понеже само 2м. успях да го кърмя.Захраних го на 5,5м. с оризова каша ,после морков,картоф,тиква,тиквичка,после ябълка и круша и после взех да редувам ту нов плод,ту нов зеленчук.Заместихме постепенно храненията и на 1г. вече пиеше АМ само сутрин и вечер.
Сега мисля пак така да давам храните,но се чудя за кърменето.Чета,че до годинката си остава основно кърмата,а другата храна е по-скоро опознавателна- да се запознае детето с новите вкусове,а не толкова за заместване на хранене.И въпроса ми е - преди или след новата храна да кърмя.По принцип плана ми е да си кърмя и след това да дам от другата храна,колкото той иска.Ако не става така,ще пробвам и обратният ред,но ме е страх да не откаже после кърмата .Кое е по -правилното?

Да ви кажа за рефлукса - при нас нещата взеха да се оправят.Само го кърмя,не давам АМ АР.Първо давах един сироп Гастротус ,после пък хомеопатия.Не знам кое точно помогна или го израства,но на фонтан вече не повръща,спи спокойно .Не е спряло напълно повръщането,но нещата са мнооого по добре.
<br />
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #888 -: Април 07, 2013, 17:30:03 pm »
Зори, аз давам първо пюрето и после кърмя. Изяжда около 40-50 гр. пюре и после доволно си суче. :DХич не мисля да се лишаваме от кърменето. Непрояло дете още не съм срещала, пък моите имаха вид като че ли никога няма да хапнат твърда храна. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #889 -: Април 07, 2013, 17:40:41 pm »
z22, аз първоначално давах пюрето, после кърмех.
След това реших да обърна реда, защото реших, че е по-важно да изпразва до край гърдата, пък купичката после не е задължително. И така за нас беше по-добре. Опитай и по двата начина. В единия случай вероятно ще усетиш, че детето суче повече и по-добре. Ако това е желанието ти- прилагаш този подход.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #890 -: Април 07, 2013, 17:41:59 pm »
Никол днес сука и след обед. Надявам се, че отказът от кърмене е бил от гивизлък.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #891 -: Април 07, 2013, 18:24:43 pm »
Браво на Никол. Стрелците сме малко инати, но пък упорити. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #892 -: Април 07, 2013, 19:26:55 pm »
Браво на Никол. Стрелците сме малко инати, но пък упорити. :lol:
То и майка й е ината (Овен) :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #893 -: Април 07, 2013, 23:06:58 pm »
z22 аз като Мишлето, разменях докато се напаснем. Също като теб, захраних с оризова каша, после картоф и морков, но пък страшно се запичаше и следващия път бих почнала плодове, че да имам нещо разхлабваща под ръка. Доста момичета познавам, които захраниха с тиква и не са се оплаквали от нищо, което е притеснявало мен.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #894 -: Април 08, 2013, 00:03:13 am »
ние със запек проблем нямаме за сега и Никола пълни всеки памперс.Баткото му беше същият,нищо че беше на НАН ,който уж запичал - нито от него се запече,нито от кашата.Вече е на 5г. и ходи поне 2 пъти на ден -явно си им е такъв метаболизма. :lol:
 Благодаря ви!Ще се пробваме ,докато се напаснем. :D
<br />
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #895 -: Април 09, 2013, 22:21:54 pm »
Сигурно е рано да се хваля, че се отбиваме, но пък не знам как да процедирам ако пак поиска, също и с храненето не знам как да направя. Някой ще ми даде ли съвет? Два дни има пропуск с кърменето, аз нямам проблеми, надявам се и да не се получат.
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #896 -: Април 09, 2013, 22:48:12 pm »
м-и, аз за отбиване съвет не мога да ти дам, но при нас примерно от около 2-3 седмици кърменето е сведено само до сутрин и вечер ( и при нужда нощем, но от 1 седмица не се буди нощем, защото аз спя в друга стая - това е друга тема, която на мен пък ми е интересно дали наистина детето усеща кога спя в стаята с него и ме търси). Първо спрях обедното кърмене, без драма от страна на Дани, обядва си нормално и ляга да спи. Вечер след като се навечеря, преди да легне давам да суче. Дърпа блузата като усети какво следва, но вярвам, че и да не предложа, ще си заспи нормално, сит. По-скоро май заради моя комфорт продължаваме, заради усещането, че правя нещо добро за него и заради взаимния ни емоционален контакт. Така или иначе на кърмене не разчитаме в момента като за нахранване. То е непосредствено преди същинско хранене (закуска) или след такова (вечеря).
Теб какво те притеснява в храненето? Кое не знаеш как да направиш?

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #897 -: Април 10, 2013, 00:27:41 am »
Ами нали е хубаво да пие 500мл мляко дневно(2х250) и като ги дам сутринта после закуската къде остава? Отива в 10.30-11, много късно ми се вижда. После обяда се измества в 14ч, че и напред, защото заспива преди това(става рано). Просто ми се струва, че му идва много яденето един вид(то с кърменето нямам идея как е идвало, нали не виждам). И като вечеряме и както с кърменето преди заспиване дам останалото мляко, дали няма да го прехранвам?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #898 -: Април 10, 2013, 06:34:50 am »
Ами нали е хубаво да пие 500мл мляко дневно(2х250) и като ги дам сутринта после закуската къде остава? Отива в 10.30-11, много късно ми се вижда. После обяда се измества в 14ч, че и напред, защото заспива преди това(става рано). Просто ми се струва, че му идва много яденето един вид(то с кърменето нямам идея как е идвало, нали не виждам). И като вечеряме и както с кърменето преди заспиване дам останалото мляко, дали няма да го прехранвам?

Аз давам 2 пъти на ден по 240-250мл - сутирн и вечер, като вечерята е към 19:00-19:30, а си лягат в 21:30 т.е. не е преди лягане веднага.

П.П. Това май е за темата за хранене


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии - 3
« Отговор #899 -: Април 10, 2013, 08:17:10 am »
М-и, ако яде други млечни продукти не е задължително млякото да е точно 500млл. Със ставането спокойно можеш да му дадеш 200млл примерно и след час да закуси (аз все още така правя). През деня ако си хапва сирене, кашкавал, кисело мляко нещо приготвено с мляко не е необходимо и вечер да даваш, ако не търси. А за кърменето - ако поиска, даваш шише/чаша с мляко и това е. Обясняваш по разбираем начин, че вече е голям и големите деца само от чашка или шише пият. Но е напълно възможно и да не потърси.