0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #120 -: Септември 27, 2012, 09:43:28 am »
Лисе, и от мен имаш огромни стиснати палци и една голяма прегръдка! Колко още може да побере майчиното сърце, Господи?! Като начало, най - важното е да си направиш план за действие, сигурна съм,че ще се наредят нещата...А ние ще помагаме всички с каквото можем! Освен това дай на мъжа ти да разбере, че трябва да застане до теб, ако не като съпруг, то поне като баща!
Целувам ви!
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #121 -: Септември 27, 2012, 09:47:20 am »
Лис, имаш силна прегръдка и от мен :bighug:
Не събирай всичко в себе си, а ние сме тук и ще помогнем с каквото може.
Вярвам, че всичко ще е наред, но за съжаление ще трябва да минеш и през това.

*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #122 -: Септември 27, 2012, 10:25:02 am »

Момичетата са прави не задържай емоции, аз друго имам предвид
като те определям като силна жена
Да, Мише, и аз друго имах предвид, но всички явно го разбраха погрешно. Разбира се, че трябва да се освободи от емоциите и да се наплаче, да крещи ако трябва, но да си излее негативната емоция. И аз винаги го правя, нищо не задържам в себе си, не мога просто.
Като казах, че е силна жена, го казах най-чистосърдечно, защото наистина я определям като такава и исках да само да й дам кураж, че и с това ще се справи...пък макар и чрез това клише за силните жени, което толкова подразни всички тук.
Но това всъщност няма значение, важното е нещата да се оправят и най-искрено им го пожелавам!
пп. Лис, ако тръгнете някъде из чужбината - в Германия или където и да е, и ти трябва официален превод на медицинската документация на Ники, имай ме предвид - ще се радвам поне този разход да ви спестя.
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 10:30:18 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #123 -: Септември 27, 2012, 10:53:16 am »
Аз се извинявам, но не съм се подразнила от нищо, най-малко от коментарите на мишето или каунтърфейт.
Когато стува дума за детето ти няма силни хора, повярвайте ми, няяяямааа....
а всъщност какво значи силен човек?
за мен това е човек на който за огромно съжаление през годините са му се случвали доста неприятни неща, и това че не си е теглил въжето, образно казано, а е стискал зъби и продължил явно според повечето хора вече го квалифицира като силен. не, не искам да бъда силна, искам просто да заживея един спокоен живот, да се радвам на малките неща, да ми минава ежедневието спокойно, без да мисля 33 неща с които трябва да се преборя. Без да се боря с вятърни мелници и т.н.
Това което се случва с лиса и ники сега е без всякакъв коментар, защо нашата родна медицина не може да постави диагноза на детето, изпбщо не вярвам, че е случай 1 на милион, ама изобщо. Нещата според мен са много просто, само трябва точна диагноза, това е.
И не говоря празни приказки, за да си тренирам пръстите, говоря от опит, защото преборих бг здравеопазването в една област за която дори не бях чувала - нуклеарна медицина, ха сега, какво е това 8O
Така че мили момичета, не бива да сме силни, просто, колкото и егоистично да звучи  аз искам да намеря мястото, начина, времето ако щете, където ще живея спокойна, ще се радвам на децата си и няма да мисля как да им осигуря най-необходимото и елементарното за едно нормално съществуване. а не цял живот да се боря с вятърни мелници........
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #124 -: Септември 27, 2012, 11:03:42 am »
около 1000 пъти за написаното от Стефи. Мисля дума по дума същото.

Не може вечно да сме силни, просто имаме капацитет 100 и ако сме навити до 99 през повечето време - първа в редицата, първа с торбите, най-добрата майка - машинките ни ще откажат твърде скоро. Децата ни имат нужда от просто от майки,  не от съвършени майки.

Лисе, то хубаво съветите за прегледи и лечение в Германия, но въпроса е и организационен и финансов. Ние сме насреща  - всички смятам. Можеш да разчиташ на подкрепа, точно така, както ти си давала до сега.

Айде - стискаме палци
В очакване ....
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #125 -: Септември 27, 2012, 11:50:35 am »
не, не искам да бъда силна, искам просто да заживея един спокоен живот, да се радвам на малките неща, да ми минава ежедневието спокойно, без да мисля 33 неща с които трябва да се преборя.
:hug2:
За това съм абсолютно съгласна, Стефи - да не мислиш, че не съм си го мислила съвсем същото... След като погребах едно дете, аз също си казвах...не искам да съм силна, искам оттук нататък един обикновен, спокоен - та ако ще дори скучен живот, с дребните му радости и дребни проблемчета, съгласна съм да няма кой знае какви фойерверки, но да няма и повече такива драми...С две думи все едно се прочетох себе си в твоя цитат.
Така че всичко е точно, мислим едни и същи неща, затова да приключим това малко недоразумение :wink: И да се съсредоточим върху това, с какво можем да помогнем. :)
Както казва Фуси - всички сме насреща, то се подразбира, смятам.
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 11:59:01 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #126 -: Септември 27, 2012, 12:05:44 pm »
Лисо, дай знак, моля те...

Момичета  :bighug: последно време нямам дар слово!
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 12:08:47 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #127 -: Септември 27, 2012, 12:09:16 pm »
Мише, сигурно децата са още болни и вкъщи. Предполагам, че ще има време за компютъра, когато заспят на обяд.

*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #128 -: Септември 27, 2012, 12:10:46 pm »
Загнезди ми се в главата израза-проблем на растежа и по този повод се сещам, че на наши познати сина им беше с нещо такова-не знам с точност какво, но го ходиха в Швейцария, не в Германия и са постигнали доста като сантиметри при него. Лошото е че са се ориентирали твърде късно и не можаха да се преборят до край-при него става въпрос за ръст. Та мисълта ми е Лиса да прерови за клиники в Швейцария, ако и е възможно в момента разбира се. Съжалявам, че не мога да дам нещо по-конкретно, а и не съм сигурна че се отнася за същото, но все пак е идея.
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #129 -: Септември 27, 2012, 12:47:50 pm »
около 1000 пъти за написаното от Стефи. Мисля дума по дума същото.

Не може вечно да сме силни, просто имаме капацитет 100 и ако сме навити до 99 през повечето време - първа в редицата, първа с торбите, най-добрата майка - машинките ни ще откажат твърде скоро. Децата ни имат нужда от просто от майки,  не от съвършени майки.

Лисе, то хубаво съветите за прегледи и лечение в Германия, но въпроса е и организационен и финансов. Ние сме насреща  - всички смятам. Можеш да разчиташ на подкрепа, точно така, както ти си давала до сега.

Айде - стискаме палци

Пак си изразила по-точно от мен, това, което мисля.
За финансовата помощ съм съгласна, както и за организационната.
Лис, мога да разпитам приятелка в Луфтханза, дали не може да ви вземе с някой от нейните безплатни тикети.Само кажи.
[/url][/url]
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #130 -: Септември 27, 2012, 12:49:43 pm »
Не ми е до писане.... но Лиско като видях поста ти не можах да сдържа сълзите си... Наплачи се и се бори! Аз не успях да се преборя, но ти трябва да успееш! Ако имаш нужда от помощ с теб съм... :bighug:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #131 -: Септември 27, 2012, 13:00:48 pm »
Гери, кураж и сила...

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #132 -: Септември 27, 2012, 13:07:11 pm »
Мише, Мими, Ели, извинявам се, че не ви върнах обаждане.

Не съм добре, но когато не съм добре върша най-много и полезна работа.
Децата днес ги заведох на градина, чакам сега да ми се обадят мои приятели и да се видя с тях за да действам за по-скорошното ни повикване в Берлин а ще напиша и два реда до клиниката в Мюнхен да видя там какво става и дали можем да отидем до края на годината.

Стефи, вчера не успях да се нарева, че майка беше тук и не исках да ме вижда толкова разстроена, но днес след написаното в последния ти пост ревах като малко дете-с хълцане:) Не, че ми олекна но ми беше добре да поплача.

Мили момичета, безкрайно, ама безкрайно благоаря на всички ви за всяка написана дума и мисъл към мен и децата. Наистина сте сила която едва ли всеки поотделно осъзнава. Благодарение на вас се чувствам готова да обърна света за да помогна на детенцето си.

Ще се възползвам от всяка подадена ни ръка за помощ (Танче, вероятно ще се наложи да се преведат новите излседвания на Ники, когато са готови) и само ще се надявам да имам възможност после да се отблагодаря за добрината ви, за съчувствието.

Колкото и да ми е неудобно да призная, нямам финансова възможност да заведа Никол в чужбина но ще намеря такава. Към момента не можем да направим кампания защото нямам и бегла представа колко би ни струвал преглед, диагностика и престой (където и да е) в чужбина. Затова и ще побутна клиниките да ги подсетя за нас и да ми дадат поне ориентировъчна цена. Доцентката при която вчера бяхме сподели, че се познава с директорката на Шарите и изрази готовност също да помогне ако може, дори ако правилно разбрах, ще проверява дали има начин да изпратят Никол "по линия на обмен"??? каквото и да означава това каза, че ще говорим на 18-ти като отидем за изследванията.

Шаноар благодаря за информацията за клиника в Швейцария. Ще се поразровя да видя. Казаха ми и за някаква Американска клиника в Истанбул, в която имало страхотни специалисти. И за там сега ще събирам информация но първо ще наблегна на германските клиники, че там поне знаят за Никол и се надявам да ни е дошло времето.

Боби, писах и говорих във вторник със асистентката на професорката, която изследва биопсията от ръчичката. Уж трябваше същия ден да ми върне обаждане но не мога да се свържа с нея. Ще опитвам и ще ти пиша дали пазят нещо за да го взема и изпратя. Благодаря ти, че и ти се ангажираш от другия край на света.

Много ви благодаря за подкрепата. Безценна е в такъв момент, защото много, много ме е страх:).

Гери, видях ти поста преди да публикувам моя:(, дано не е това което мисля. Благодаря ти.
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #133 -: Септември 27, 2012, 13:25:09 pm »
Гери, много съжалявам, загубата ти е огромна, нека почива в мир. :(
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #134 -: Септември 27, 2012, 13:41:47 pm »
Лис, ще се справиш и с това. Сигурна съм. А и не си сама. Кажи ми аз какво мога да направя!

Гери, много съжалявам за майка ти!  :(

*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #135 -: Септември 27, 2012, 13:59:31 pm »
Лисо, от както прочетох вчера, все вие сте ми в ума. Всички тук ще помогнем с каквото можем  :bighug:.

Гери, съболезнования за майка ти. Нека почива в мир.
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #136 -: Септември 27, 2012, 14:04:30 pm »
Лисано, ти ще намериш път, ще направиш тунел
от тук до където е мястото на вашето спасение, а ние ще бъдем винаги с теб! Прегръщам те!Много и силно!

Гери, светла й памет!
Скърбя с теб! Прегръщам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #137 -: Септември 27, 2012, 14:08:19 pm »
Лисе,много ми е мъчно и на мен за теб и детенце,нямам думи просто.Момичетата са написали нещата,които и аз мисля ,за това само пращам една  :bighug:.
Моя приятелка се наложи да роди в Шарите ,след като в България общо взето никой не се зае с нейният случай.Тогава и помогна едно момиче от бг-мама,която живее там.Ще я разпитам и ще пиша ,ако може да те свърже с нея.

Гери,съболезнования за майка ти ,много тежка загуба е това. :(
<br />
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #138 -: Септември 27, 2012, 14:13:20 pm »
Гери, от няколко дни ти гледам профила във ФБ и не намирам сили да ти се обадя :(
Нека почива в мир, жената! Вярвам, че е на едно по-хубаво място! Целувам те!
Лисе, мисля, че не е нужна кампания за да ти преведем средства по сметката. Дори и те да стигнат за първоначално пътуване и прегледи..все е нещо. Лично аз с радост ще помогна, колкото и малко да успея да отделя...А знам, че повечето от нас ще се включат. Прегръдки и кураж!
*
Re: Топла есенна седмица 24.09 - 30.09.2012
« Отговор #139 -: Септември 27, 2012, 14:16:11 pm »
Гери,съжалявам за огромната ти загуба! :(