0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #720 -: Февруари 25, 2018, 17:32:03 pm »
Благодаря за отговорите.
В нашия град е много зле. Тук даже няма тротоари. Ще се налага да карам до места, където ще може да разхождаме бебето, защото иначе трябва по пътя. Затова ще се налага да се вдига в колата минимум 2 пъти.
Сигурно мога да я оставям в багажника, нали? Да внасям само бебето, че живеем на 2ри етаж, а нямаме асансьор.
Джейн Номад ми допада, но не ѝ се върти дръжката, а сякаш искам да е въртяща.
Другите, които ми допадат са много нисък клас и си мисля, че ще се скапят за нула време.
То аз не смея още да мисля много много за това. Със свито сърце съм, но все от някъде трябва да се започне, а количката най- много ще я мисля като покупка.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #721 -: Февруари 25, 2018, 19:17:49 pm »
Виж Мутси.Аз съм с Мутси втора ръка купено от Англия.Желязна е!А новите модели се сгъват още по-лесно от моята.С големи гуми е, лека за бутане иначе е тежка количка.Може да си вземеш както искаш комплектите, в смисъл дали ще е 2в1 или 3в1 ти решаваш.Виж за втора ръка количка, в чужбина има много запазени.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #722 -: Февруари 25, 2018, 20:03:56 pm »
Колкото повече гледам, толкова повече си мисля за лятна количка и отделно кошче за кола, което да има напълно легнало положение, че доста ще има да се пътува.
Втора ръка от Франция няма да си взема. Гнус ме е. Много са мизерни милите, поне една голяма част.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #723 -: Февруари 25, 2018, 23:19:11 pm »
Не знам, дали е възможно на 100% да се задоволят претенциите. За себе си поне, до сега не съм успяла  :D
Джейн Номад ползва приятелката ми и беше много добре, но не знам как е с килограмите. Държаха я в гаража и винаги слизаше с бебето, че и те бяха без асансьор.
Иначе имам чувството, че никъде не е предвидено, да се движат колички, то я ще е разбито, я ще има дървета в средата на тротоара или супер високи бордюри. Често се ядосвам и се движа по пътя.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #724 -: Февруари 25, 2018, 23:53:21 pm »
Аз не се и надявам да отговори на всички изисквания, но поне максимално много да се доближи  :D
Шасито е 6,5 кг. С кош не знам колко е. Като голям минус ѝ пишат, че е много голяма като е сгъната, но това не ме интересува много.
Еми тука ги гледам много по пътя или както аз смятам- с колата до място, където може да се бута количка.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #725 -: Февруари 26, 2018, 09:46:49 am »
Павла, не е много удобно постоянно да се маха столчето за кола и да се слага пак.Самото закачане за седалките в колата е хамалогия.Поне за мен.Значи килограмите на една количка са много относително понятие.Мутсито, не е толкова лека количка, но се бута много лесно, по баир с дете, с пълен кош с глупости.Минуса за мен е малкия кош, наистина ужасно малък, но има допълнителен който се продава.В същото време изключително леки колички се бутат много трудно при същите условия.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #726 -: Февруари 26, 2018, 10:21:47 am »
Съгласна с Маги. Аз с първото бебе бутах една Пег перего 6.5кг. и една бертони 14кг. първата съм я бутала кратко и на разстояние 500 метра максимум, много тежко се движеше, а другата я бутах почти 4г., продадох и продължава да пее  :lol: но сега ми се налага да си качвам количката в колата сама и ми е много тежко(до скоро карах  ван и я вкарвах на ход, та не ми дремеше колко кг. е).
Re: Количките - 3!
« Отговор #727 -: Февруари 26, 2018, 11:36:03 am »
Ние пък въобще нямахме драма с местенето/поставянето на столчето за кола от кола на количка.Таткото даже смяташе другите кошчета на количката за излишни и според него количките трябва да се продават само тайа :D.Сега е много тъжен,че трябва да се сменя,а у тя не иска да стои в него за разходка и веднъж е столчето,веднъж и количката с летния кош.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #728 -: Февруари 26, 2018, 12:12:38 pm »
Маги, аз нямам намерение да махам столчето. Монтирам го на моята кола и това е. Само детето ще се слага и вади, а количката, ако може само с летен кош да е, без нищо друго, ще стои в багажника или в гаража. Така или иначе смятам да си взема и раница. Бебета съм бутала и гледала- 2ма племенници, близнаци и едно единично, но според мен докато се се сложи детето в количката и не се натовари както ще е, не може да се прецени.
Иначе е логично, че много леките модели не се бутат лесно- не се прави правилното сцепление с пътя. Много олекотените автомобили не се управляват лесно също.
Re: Количките - 3!
« Отговор #729 -: Февруари 26, 2018, 17:43:11 pm »
Аз съм много доволна от нашата количка. Взехме я втора ръка, и бе като нова. Полска на Анмар. С амортисьори и помпащи се гуми, идеална за офроудските ни улици на София и паветата по центъра. Дръжката се чупи на горе и на долу. Всеки път като излизаме или се прибираме я отделям или закачам кошчето от шасито. Шасито е леко, кошчето бива. Мн е стабилно закачването. На мен ми харесва, че кошчето е дълбоко. Столчето на количката още не сме го пробвали. Мн е маневрена. Не ми е проблем с бутането. Сгъването и елесно. На мъж ми му е удобно да я слага цялата количка в багажника без да се налага да я разглобява. Радвам се, че я взехме. В началото бяхме с количка на Лорели/Бертони, е няма такова дърво. При нас има мн подлези и се оказа, че на Лорели разстоянието м/у задните гуми е голямо и не може да минава по релсите. Наскоро даже от ибей си пърчах органайзер за количката, която мн ми допада. Взех си даже органайзер и за леглото му, за чантата ми, раницата ми, и за колата за към задната страна на седалката. Голямо удобство са.
« Последна редакция: Февруари 26, 2018, 17:48:06 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #730 -: Февруари 26, 2018, 22:09:20 pm »
Pav-la, от това, което чета като предпочитания, Макларън също е вариант.  Изключително лека но и маневрена количка. Едва ли в сняг ще палиш колата за да ходиш да я буташ някъде на разходка. Имат и с легнало положение, някои модели и в комплект със зимен чувал.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #731 -: Февруари 27, 2018, 12:02:12 pm »
avallon, Макларън съм ги гледала и мислила, но това, че не са с една, а с две отделни дръжки, не ми харесва.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #732 -: Март 14, 2018, 18:33:04 pm »
Някой имал ли е Peg Perego Uno или да има наблюдения за нея? Май ми покрива доста от изискванията. Иначе сме решили столче отделно да купим. Разглеждам iZi sleep Stokke, Evo lunafix lie- flat. Тук ще пътуваме повечко и ми се иска да има напълно легнало положение.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #733 -: Април 24, 2018, 21:00:14 pm »
Не съм обикаляла да видя количката с очите си, но май няма и да я намеря. Иначе попаднах на една Пег Перего и ми хареса как се бута.
Столче за кола избра мъжа ми- Рекаро зеро 1 о/1 група. Някой с впечатления? Пише, че може да се ползва до около 4г , така ли е?
И още един въпрос, макар че не е за тук :)
Легло и матрак- легло сме решили да е 140/60. Най ни е подходящо като място. Искаме да е дървено с 3 позиции, по възможност и с чекмеджета отдолу. Има ли нещо, което трябва да гледаме, за да не се прецакаме? :)
Също и матрак. Тези с кокос и дунапрен не ми харесват. Нещо, което да ми препоръчате?
Също имате ли наблюдение върху какуните (не знам как да го обясня, ще сложа снимка). Пише, че намалява вероятността от внезапна детска смъртност, помагал при колики и за оформянето на главичката. Скъпички са, но после лесно ще го продам. Знам, че се ползва не повече от 3-4 месеца. Това, което сложих е мноооого скъпо. Аз говоря за цена около 40-60 евро. Имам и още около хиляда въпроса, но малко по малко :oops:
Благодаря ви :bighug:

https://www.google.fr/search?biw=1366&bih=637&tbm=isch&sa=1&ei=vXDfWuaSOMKsU9uKo5gB&q=cacoonbaby&oq=cacoonbaby&gs_l=psy-ab.3...1239.3057.0.3327.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.0.0....0.69RpNUx31-s#imgrc=Uf2u5Ue7YRfYtM:
« Последна редакция: Април 24, 2018, 21:02:27 pm от Pav-la »
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #734 -: Април 25, 2018, 07:28:55 am »
Имам близка с Пет Перего Uno, две деца отгледа с нея още е здрава. Широк летен кош, лесна за бутане, маневрена. Хубави са количките. Тоя стол за кола не може да е до 4 кила, то бебето ще го израстване за 1 месец. Погледнете пак!
Тоя Какун не го знам. Не съм виждала такова тук. Не знам каква му е дължината до колко бебето ще може да се сложи в него. По-скоро действа като повиването за успокояване. Аз съм малко скептик за него, ако трябва да съм честна.
Матрака нашия е чист дунапрен. Предпочетохме го пред пружините, а и мисля за бебета се препоръчва точно кокосов или дунапрен матрак. Бебетата са много леки и няма как да натежат на матрака.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #735 -: Април 25, 2018, 12:47:37 pm »
Маги, 4 години съм написала (105-110 см) :)

За матрак- знам, че повечето взимат с кокос или елда, но нещо не ми харесва. А тези, които са с 2 лица и имат и вълна и мемори пяна?
Тези "матрачета" ги дават до около 65-70см (до около 4 месец), след това мога да го продам на 60% от цената. Така са по сайтовете тук. Казват, че и по- лесно си свиква в неговото си легло, не повръщат толкова, особено ако има рефлукс... Не знам. май за това ще изчакам да се роди, че аз съм се родила 58см. Не се знае то какво ще е :)

Остана да я намеря на живо Уното, че тук около мен е пълна скръб от към магазини. Аз не искам бебешки кош, излишен ми се струва за лятно бебе, така че летния ми идва супер, а и се върти дръжката :)
Мерси :)
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #736 -: Април 25, 2018, 13:35:14 pm »
Значи вземете си кош за колата бебешки. Важно е да е хубав до 13 кг са май по спомен. След това може да вземете комбиниран голям. Но от сега един голям стол, аз не бих взела.

*
Re: Количките - 3!
« Отговор #737 -: Април 25, 2018, 13:38:43 pm »
Павла,
елдата подпомага растежа на костите и е полезна и за кожата,така ме обучаваха поне.Кокоса  представлява фина стърготина,много пресована,но ако имате влага в дома се прецаква кокоса,иначе ако е двулицев,зимата го слагаш под детето,защото топли,лятото обръщаш страната без кокос.Според мен  мемори пяната е най-добрия вариант.А за рефлукс може да вземеш антирефлуксна възглавница.Да ,кошница до 13 кг,и на предната седалка при спрян еърбег може да се монтира,използва се максимум 2 часа на ден,първите 2 месеца възможно по-кратко.
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #738 -: Април 26, 2018, 11:02:16 am »
Маги, не знам. Тук в повечето магазини не пишат килограми, а ръст. Това е от 0 до 105 см. По- малките са от 0 до 80, но ако се роди дълго, както върви, ще е голяма набутвация за 5-6 месеца само да купуваме столче. А и тези са само кошнички. Не са напълно легнали. Като започне да седи удобно ли ще му е? Като група, това за което говоря, е 0,0+(1). Не знам това 0/1 ли е или е междинка?
*
Re: Количките - 3!
« Отговор #739 -: Април 26, 2018, 11:17:53 am »
За бебе си трябва точно кошничка, после се сменя задължително.Те са най-добрите при удар, при рязко спиране и т.н. Това е нещо от което ние лично не спестихме.Да израства се, трябва да започне да стърчи главата на бебето над ръба на столчето.И пак погледни закона, защото в голяма част от ЕС вече е задължително до 2 годишни столчетата да са в посока обратна на тази на движение.А и колко расте бебе на месец?Моника беше висока и дебела, но до към 10-тия се е возила в това кошче без проблем.Тя е от тия дето се родиха 50 см и вдигаше по 3-4 на месец, имаме и месец с 5 см.