0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Спокойна седмица!
Здраве,  :sunshine: и усмивки за всички!

Ние останахме на село, макар Митака да има малко остатъчна кашлица,
толкова свободни се чувстват тук, а аз спокойна, че се изкуших!
Получих предложение от майка ми и снаха ми да ги гледат събота, неделя и понеделник
за да пътувам до Хасково и след това да не се чудя на кого да ги оставя за мамографията, но още съм в чуденка...
Не че няма да се справят, но много плаче Калина за мен...имам няколко дни за размисъл!

Хубав ден от мен!Бъдете здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Хубава,по-малко гореща и здрава седмица!
Вчера изкарахме много приятно рожденният ден на детенце.Много се радва и после едва заспа :).Днес продължава в детската градина.
Аз също записах час за мамолог в частен кабинет,защото по думите на личната вече и гинеколозите не дават направление за мамолог както до миналата година,а те преглеждали и ако имало основателна причина тогава 8O.Може и да виждат,може и да не виждат,но за мен гинеколога си е гинеколог,а мамолога-мамолог.

*
Хубава и здрава седмица от нас!!!

Парси, да ти е жив и здрав Митака! Много да ви радва!

mishanta, миналото лято за пръв път се разделих с Тео за седмица. Много го мислих, много се тревожех, но беше добре и за двамата. Нямаше и една сълза изплакана, а преди това плачеше при всяка 5 минутна раздяла.
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 09:07:11 am от midge »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Много здрава и усмихната седмица на Всички!!!

Гери, мила, стискам палци, дръж се, дано нещата се оправят!
Не може ли да заведете специалист от София, който да я прегледа??

Мишанке, тези фурии са много нежни и раними  :?, трудно се разделят с мама! За 4,10 м. само две нощи се наложи да съм далече и едва дочака да се върна! :oops:
Трябва да свикват обаче, трудно е и за нас.... Едва убедих доктора, като бях зле да не ме приема в болница именно заради нея. Дори и в къщи много плака, докато не отидох да я гушна.  :(
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Хубава седмица и от мен момичета:)

Парси, честит рожденник с деб закъснения. Да е здрав, много да ви радва.

Боби, много ти благодаря за обяснението. Разбрах всичко и за съжаление от това само се ядосвам повече. Имах съмнения за резултата от биопсията още когато я правиха (даже се обвинявах тогава, че хем нищо не разбирам и съдя прибързано хората). Още тогава нещо не направиха като хората. Ама здрава да е Ники само.

За мен със сигурност седмицата ще е хубава, цяла година чакам ДРЗ за да се съберем и да се видим. И обикновено все ме избива на рев по някое време защото е уникално да съм част от всички вас.:)

Мише, и мен ми е най-голямата драма това, да се разделям с децата. Те не ме и търсят тук на село като са все около баба си, но аз като лудите все и звъня през 1 час да питам всичко наред ли е:)

Миналата седмица забравих да споделя, че бях на родителска среща за градината. Изписах 2 листа с правила, да видим как ще тръгнем на есен:) Поне ще има време лятото ги науча (не че ми е ясно как) да махнем дневния памперс когато спят. Не приемат деца с памперси и биберони. Яденето с лъжица все още също ни е проблем:) От 2 дни Алекс и Дани ги уча сами да пишкат (и това заради градината), но обуването няма скоро да го усъвършенстваме:)))))

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Лисано, здрави да сте само!
Щото ей на ние на есен ще сме 3та група и все ходим на градина като на детски кът. Дали изкарахме 2 седмици и пак сме болни и на АБ. :(

Другото - като видят, че няма кой да помага ще свикнат много бързо. В първа група леличките им помагат, но не ги обличат! Оставяй ги сега докато е топло да тренират!
Възможно най-лесните дрешки купувай за градина. Долнички с ластик лесно да се вдигат и свалят. Блузи по възможност без копчета, връзчици, панделки и т.н.

Има деца, които се изтърват на обяд. По някога и от новата среда, стрес. Майките носят от еднократните чаршафчета за леглата да не се мокрят дюшечетата. Пробвай и във вас така на обяд вместо памперс. Ще почнат да се усещат.
*
Момичета,благодаря!
Лисе,не се притеснявай,ще се научат на всичко-просто трябва време.Митко го дадох без памперс,но все още пращам за всеки случай при следобедния сън.Някой път ги връщат,някой път му слагат.За яденето,той изобщо не желае вкъщи да се храни само,но в градината се справя много добре.А за вдигането на гащи може дотолкова ако е гол нагоре-не може да се загащи :).

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Parsi, честит рожденик и от мен на патерици!

За гащите си права, даже ми обяснява мойта госпожица, че там лелята казала, че не се папасва потника и отказва и в къщи да е запасана  :? /щото е по-лесно/ :oops:
 
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Парси, да е жив и здрав Миташкин, да палува и лудува,
да са ваша радост и гордост с Бате!

Лисано и аз бях на родителска за първи път на Калина,
Митака не е имал още откакто го приеха, вероятно есента!
Много странно усещане, пораснаха малките човечета, ще имат свой живот,
нови емоции, стана ми едно, сякаш бях в приказка, малките столчета, легълца!
Много съм смотана, такава емоционална, Ке добиеа инфаркт от трепетликане!
Сега малко проза  :oops:хич не ги мисли обедните пампи, сега в жегата всичко ще си дойде на място!
Моите близнаци са с две години разлика, но проядоха с лъжица по-едно и също време.
Точно откакто тръгна на градина Митака, иначе все се пазареше, за кое е голям
и за кое малък. В мига в който видя Калина как настъпателно борави с приборите
ела да видиш, гледат едно от друго нахъсват се и всичко става много по-лесно!
И изобщо, какво ти обяснявам на тебе, ти си имаш мини детска градина у дома!

Иначе за моите терзания, аз съм ги оставяла на миналото ДРЗ,
нямше никакъв проблем но с другата родова линия, са по-свикнали.
А и сега Калина е като залепена за мене, много се привърза последно време,
аз не протестирам де, много ми е приятно даже, но идват такива моменти.
Трябва да свиква, това ще е полезно и на есен като тръгна на градина!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Иначе за моите терзания, аз съм ги оставяла на миналото ДРЗ
Ех, колко хубаво ми беше тогава  :bighug:
*
Аз пък да си разкажа какъв потрес преживях вчера...
Отиваме в Мадарската градинка неделя, късен следобед - пълен състав - Калин, две деца (имаме си братовчедка от америка на гости :wink:), куче и моя милост.
Тебешири, скутери, топки, водни пистолети, децата кротко си играят, градинката беше полупразна.
На съседните 2 пейки окло 10-тина 12 тийна - 14, 15 годишни. Говорят си децата кротко, няма пиене на бири, крясъци, абе в тях разпознах нашите деца след 10тина години да е живот и здраве. Даже ги поподслушвахме и страшно се кикотихме как се пъчат един на друг - ама абсолютни дечковци доста симпатични.
По едно време дочувам глъчка откъм тяхната пейка, обръщам се и виждам родителски комитет от 4ма родители - 3 истерични майки и 1 озверял (ама наистина) баща ги наобиколили. Чувам как бащата им крещи следното - предавам буквално "Ще дойда, ще ви избия всичките бе, ще ви посиня до един, ако дойда на нищо ще ви направя ..." майките врещят една през друга и те .... тече някакво разследване.
Докато Калин каже "НЕ" и ме спре - аз с два скока се намерих в центъра на урагана.

Страшно кротко (ама наистина) попитах какъв е проблема и защо крещят на тези деца. Вбесения баща скочи и се завря в мен, ще ме бие "Вие каква сте тука бе, тия знаете ли ги какво са направили" Преди няколко дни едно по-малко детенце било напръскано от едно от големите със синя боя ... Ама какво е станало, как е станало кой е виновен - никой не знае. Почна се една махленска разправия - не ви е работа... такава злоба, агресия, викове и крясъци срещу деца  8O и срещу Фането естествено  :wink: Бащата ми скача като териер ... попитах го "Вие сега мен ли ще ударите?" Не, нямало...защото мъжът ми бил с мен. Калин като видя, че скачам, естествено дойде и той, макар, че му се щеше да ме убие  :lol:

Казвам "Я по-спокойно, да укротим топката сега. Тези деца тука си имат родители. И вие конкретно не знам какъв се явявате точно, но имате разговор с родителите им, а не с тях. Ако има инцидент се вика полиция, не се саморазправяме."
Майките ме налетяха веднага - аднета даже ми каза "Гет аут от тука" :wink: :lol:
В крайна сметка, поне наистина укротиха малко нещата и се оттеглиха, защото аз казах, че ако и с пръст докоснат някого, аз лично ще завъртя на 112 ВЕДНАГА.

Не знам кой крив, кой прав, в случая няма никакво значение. Потресателното за мен е или по-скоро са няколко неща:
- имало е сериозен инцидент в градинката - никой не е повикал полиция
- родители тръгват да се саморазправят с деца
- на децата не им хрумва да повикат родителите си за защита
- никой от стоящите наблизо възрастни не отива да види защо 4ма истерични хора крещят на деца.
- възрастните крещят и заплашват децата, като им казват да внимават с малките ... не разбират че те правят абсолютно същото...

Накрая едното момче каза ... ми много жалко, защото от цялата градинка никой не дойде да види какво става ... не попита прави ли сме, виновни ли сме... всеки си мълчи и се прави , че не го засяга ...само вие дойдохте, много мило беше, благодаря ви.
В очакване ....
Фани, а защо не се обади на 112?

Тези "родители" утре ще ги набарат някъде и боят ще стане.

Скотове са хората, скотове, после и децата им порастват скотове, а ние се чудим, що се зъбят на нашите и им обясняват как ще ги пречукат, защото нашите са искали да им видят колелото.

А ако мъжът ти не беше с теб щеше да те удари ли? Много мъжка постъпка!

Ако не те затруднява, би ли описала цялата ситуация на бележка във ФБ, ще я споделя (ама май те нямам в приятелите) и искам да видя, дали някой родител ще се осмели да коментира. Използвам случай от тук, за да видя обществената нагласа.
Все пак, малко или много, ние сме малко "затворено общество", знаем се, мислим сходно, макар и да се караме на моменти.

Ще е жалко, ако на подобен тип "бележка" във ФБ или в блог, родителите мълчат.
[/url][/url]
*
Вени,а не е изключено и да мислят като "нас" във ФБ,а навън да са съвсем различни.Вече няколко пъти попадам на хора,които говорят едно,а в ситуация реагират коренно различно.

*
ще пиша уtpe, че ми се развали клавиатураtа  :(
В очакване ....
Хубава, здрава и спокойна, макар и много гореща седмица!
Лис, стиснати палци за вашата сага с изслидванията на Никол!Дано в Германия най-сетне да поставят диагноза!
Парси, да ти е живо и здраво момчето!
Фуси, не знам какво да кажа!Обществото ни е много болно, много сбъркано...Страх ми хваща как ще живеят децата ни!
Момичета, моля препоръчайте ми детски УНГ, който да работи със здравната каса и да разбира от проблеми с третата сливица!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Успешна седмица на всички! Здрави дечица и спокойни родители!

Парси, да ви е живо и здраво детенце!

Ние живот и здраве тази седмица занимаваме на море. Вчера водихме момата на плаж, голям кеф беше в басейна. Което ме подсеща да ви питам, проблем ли е, че я къпем в минерален басейн?
И още един въпрос относно гащите за плуване. Когато се намокрят веднага ли трябва да се свалят?
 

*
Здрава и успешна да е седмицата! За мен е много вълнуваща, предстои ни втори рожден ден и ДРЗ. Чакам с нетърпение тези прекрасни емоции!
Ники, гащите за плуване аз махах като излезем от водата. Може да ги сложиш на слънце и като изсъхнат да обуеш отново при следващо къпане. Тези гащи не поемат вода и напишкано, единствено предпазват ако стане "голямата работа" във водата  :D.
     
И аз така правих :) Слагах гащички, като излезе от водата преобувам със сухи гащи и така.
[/url][/url]
Ние в събота и неделя с Михаела ходихме на разходка във Варна. Страшно е впечатлена от делфините - много и хареса представлението. :) Купих и плюшен делфин, който крещи като истински. :D

Пуснахме се заедно и на водната пързалка. :lol: Много и хареса искаше и се пуснахме още веднъж. Продължи да иска, но отказах трето спускане. :wink: Друг е въпроса, че и двете си бяхме все още кашлящи и леко сополиви. Ама какво да се прави, детето има луда майка! :lol:

По едно време доста ме изнерви, защото ме накара да и търся детска плажна кърпа с Мики маус или нещо от сорта. Да, ама на целия пазар Чаталджа нямаше, както и на магазините около Чаталджа. Нямаше и на Пикадили. Писна ми да въртя километри из Варна и и викам: Няма да ходим на плаж и толкова! Ех, че като ревна горкото. :( Добре, тогава, казвам, отиваме на плажа, но без детска кърпа и това е. Та, оставих я да се отъркаля хубаво в пясъка и беше много доволна. :lol:
Вчера цял ден разказва на всички за делфините и за водната пързалка.


П.П. Една молба към мацките от Варна:
Ако някой види някъде плажна кърпа с героите на Дисни (Мики Маус, Мечо Пух, принцеси, Колите и прочие), моля да пише къде има и на каква цена. Благодаря предварително. :)
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 13:35:18 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Иначе за моите терзания, аз съм ги оставяла на миналото ДРЗ
Ех, колко хубаво ми беше тогава  :bighug:

И не само на теб... :balk_21:

Фусита, какво стана...

Озверяха хората, и не е виновен само трудния живот...
0 ценностна система, масово изпростяване и меркантилност!

Бъдещата Госпожа на Калина, която аз на първо четене много харесах,
на въпрос на родител, позволяват ли да се носят играчки от вкъщи сутрин, каза "Не"...
Аз подкрепям това, но причината е по-интересна, двама бащи стигнали до бой
за малка количка, която едното дало на друго, пък после се сетило, че си иска....
Няма как децата на 14-15 да са различни, от родителите им на 40...просто няма!

Как да научим децата да пазят, като ококорената госпожа
от прекрасния кадър на Мини с водната лилия,
се е домогнала до нея и за някакъв извратен кеф е откъснала!

Всичко става с личен пример и говорене, говорене, говорене....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!


П.П. Една молба към мацките от Варна:
Ако някой види някъде плажна кърпа с героите на Дисни (Мики Маус, Мечо Пух, принцеси, Колите и прочие), моля да пише къде има и на каква цена. Благодаря предварително. :)
[/quote]

Кокиче, цена 9.50 лв. има с Уинкс, 3 принцеси, русалки, мечо пух, спайдермен, колите.
Ще идвате ли скоро към Варна?
Ако искаш да ти взема да не свършат, а пък ще се уговорим за получаването! :wink:
На какви цени успяхте да гледате представлението в делфинариума? Че и аз съм обещала да я водя, ама сега е болна! :(
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 16:14:54 pm от yana-v »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Хубава седмица и от нас!

Fussii, за жалост баща ми  притежава подобен ганьовски нрав  :?. Като бях малка, веднъж му се оплаках за нещо, а после умрях от срам след реакцията му. Е, крещеше и на родителите, и на децата, но от това не ми стана по- леко. Отгледан е от топли, интелигентни и много възпитани хора, не му е повишаван тон, камо ли да му е посягано.

Може да се каже, че Тереза е научена на гърне. Ползваме 1 дневен и 1 нощен памперс. Но след няколко дни, прекарани навън осъзнах, че няма подходящо място за изхождане и трябваше да я карам да върши работите в памперса. Гърне ли да помъкна?
Яна-в,
благодаря ти за инфото. Скоро няма да идвам. Ти само ми кажи къде са кърпите, аз имам кого да помоля да ми купи. Че ми трябват две. :)

В делфинариума плащаш 50% от обявените цени, като кажеш че си им ФБ почитател. 10лв. за мен и 7 за щерката. във фоайето има страшно много сувенири с делфини, вкл. и ДВД със запис на шоуто за 16лв. Ами много е дебело всичко там. Макар, че за българи има 15 или 20% отстъпка. Ами, купих само един плюшен делфин за 8.50, в който Мими сега е влюбена. Спи с него. Днес беше с него в ДГ. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Минаха и нашите очни прегледи при двете предварително избрани очни лекарки. Алекс много хареса д-р Лолова -първо вадеше едни стъкълца от едно "чекчеме" и нямаха свършване, после светеше като с фенерче в очите на Алекс и не й се караше, когато не я слушаше да не гледа в светлинката, после остана привидно спокойна докато Алекс й наобиколи целия кабинет да опипа всичко, което й привлече вниманието.
Иначе и двете като експерти са на едно мнение +10.75 дясно око, + 9.75 ляво око. Май ще се спрем на д-р Лолова засега. Фани, благодаря за препоръката, наистина е много внимателна и кротка, че и не е нахалствала днес  :lol:
Утре отиваме да правим очила, дано леко да се приеме и децата в детската да бъдат благосклонни.
Ама то да стигнем до детската де, че от днес сме и на инхалации с вентолин.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Може да се каже, че Тереза е научена на гърне. Ползваме 1 дневен и 1 нощен памперс. Но след няколко дни, прекарани навън осъзнах, че няма подходящо място за изхождане и трябваше да я карам да върши работите в памперса. Гърне ли да помъкна?
Страхотно, браво на детето и разбира се на мама.
Можеш да си взмееш сгъваемо гърне. Ето два модела:
http://www.onestepahead.com/catalog/product.jsp?productId=534858&cmSource=CrossSell&relatedProductId=361755

 http://www.onestepahead.com/catalog/product.jsp?productId=361755&cm_ven=none&cm_cat=none&cm_pla=none&orderType=none&utm_source=none&utm_medium=none&utm_campaign=none


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Яна-в,
благодаря ти за инфото. Скоро няма да идвам. Ти само ми кажи къде са кърпите, аз имам кого да помоля да ми купи. Че ми трябват две. :)

В делфинариума плащаш 50% от обявените цени, като кажеш че си им ФБ почитател. 10лв. за мен и 7 за щерката. във фоайето има страшно много сувенири с делфини, вкл. и ДВД със запис на шоуто за 16лв. Ами много е дебело всичко там. Макар, че за българи има 15 или 20% отстъпка. Ами, купих само един плюшен делфин за 8.50, в който Мими сега е влюбена. Спи с него. Днес беше с него в ДГ. :)
Магазинчето е във Възраждане! Гаражите под булеварда, където върви №20, преди комина. Там са много магазини - до този има кафе-машина и е голям.

Благодаря за инфото за делфинариума. Ще ходим, няма начин! Вики също много хареса плюшените делфини. Ама като им видях цените! 8O За това пък получи огромен, колкото нея Бимбо за рождения си ден!

Сия, много е важно детето да хареса лекаря, при който ще се ходи често - иначе е мъчение и за двете ви!
*
Сия, дано детето бързо да свинке с очилата! Тя ще бъде най-модерната в градината :)


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Сия, съжалявам за резултата ви! Дадоха ли прогнози за по-нататък? При мен +-ът в детските години постепенно изчезна, 4, 5 и 6 клас имах перфектно зрение, после тръгна към -.
Инвестирайте в добри рамки, които тя да си избере - сега има голям избот от цветни и весели рамки.

В Делфинариума и ние миналата година платихме наполовина, но си бяхме разпечатали ваучър от ФБ страницата им.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Сия, радвам се че сте се харесали с докторката и не е била "нахална"  :lol:
Очилата с такъв висок диоптър задължително трябва да са олекотени максимално. Оптиката на ъгъла на Витошка и Патиарха предлагат прекрасни детски олекотени стъкла на доста прилични цени. Аз хвърлих големи усилия за проучване и мисля - там е най-доброто съотношение цена /качество. По спомени на Нико последните стъкла струваха към 50, 60 кинта, което си е супер на фона на останалите цени.
Аз предпочитам металните рамки, защото пластмасата лесно се чупи. и после трябва да сменш и стъклата и отива дявол на магаре.

Според мен ще свикне лесно, най-малкото защото ще вижда драстично по-добре. На Нико, до сега никой не му се е подигравал, напротив - викат му Хари Потър и той е супер доволен от тая работа. Имай предвид, че при далекогледство, ние също сме с такова, може да има главоболие първите два, три дни, да не се притесниш и да решиш, че не са точни очилата.


Не знам дали бих инвестирала в рамки, по-скоро в стъклата
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 12:18:20 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Аз имам приятелка с оптика, така че още вчера поръчахме олекотени стъкла, а сега отиваме да си избере Алекс рамка, за да може да й ги направи на момента и да си тръгнем с тях.
Още веднъж благодаря на всички ви за мненията и съветите.

Ултра, точно това и на нас ни казаха, че ще намаляват диоптрите с годините.

Може да се каже, че Тереза е научена на гърне. Ползваме 1 дневен и 1 нощен памперс. Но след няколко дни, прекарани навън осъзнах, че няма подходящо място за изхождане и трябваше да я карам да върши работите в памперса. Гърне ли да помъкна?

Еле, а тя сама ли си казва/дава знак? Или ти просто я слагаш на гърнето през определено време?

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Боби, много ти благодаря, не ги бях виждала досега  :).

Албена, слагам я обикновено след хранене и след сън. От около десетина дни си даваме някакви знаци, но са повече на игра  :lol:. Питам я "Имаш ли пиш?", а тя ококорва едни големи очи, тръгва набегом към гърнето и започва да дърпа гащите  :lol:.
Аз нямам амбиция да махам памперса изцяло, но когато излязохме навън за по - дълго време осъзнах, че тя си чака гърнето и вече й е много некомфортно да свърши работата в гащите.
*
Да се включа, че тя седмицата ще свърши...

Мама, се крепи, интубирана е. Говорихме с шефа на отделението и с неврохирурга, който е шеф и на болницата и познайте, шефа на отделението е съгласен да се консултираме с друг лекар, хирурга не... Шефа на отделението искаше консултация с неврохирург и така, търчах при професор Романски днес, не че имаме просветление, защото от скенера нещата с мозъка са добре, а той е специалист по това. След това пак говорих с шефа на отделението и явно кандидата в кръвта е най-големия проблем в момента, защото майка ми е септична заради нея, но от вчера е на скъпо струващо и надявам се да се окаже ефикасно за нея и да се оправи, че като прочетох статистиката и лошо ми стана...

Сия, Алекс бързо ще свикне с очилата, защото ще открие, че вижда с тях прекрасно. Стефан не дава дума да се издума за махане. Колкото до детската градина, също мисля, че децата няма да и правят проблем, аз много се притеснявах, защото Стефуняка е в бебешката група и някое дете от любопитство да не му налети, но не сме имали инциденти. "Инцидентите", той сам си ги прави, баща му се е специализирал в лепене на рамки. Колкото до махането след време, не се настройвай, голям ви е диоптъра, като нашия, но със сигурност ще понамалее...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
След това пак говорих с шефа на отделението и явно кандидата в кръвта е най-големия проблем в момента, защото майка ми е септична заради нея, но от вчера е на скъпо струващо и надявам се да се окаже ефикасно за нея и да се оправи, че като прочетох статистиката и лошо ми стана...
Гери, не чети статистики, всеки човек си е индивидуален. Стискам палци да се оправи с новото лекарство. :crossfingers:


  
*
След това пак говорих с шефа на отделението и явно кандидата в кръвта е най-големия проблем в момента, защото майка ми е септична заради нея, но от вчера е на скъпо струващо и надявам се да се окаже ефикасно за нея и да се оправи, че като прочетох статистиката и лошо ми стана...
Гери, не чети статистики, всеки човек си е индивидуален. Стискам палци да се оправи с новото лекарство. :crossfingers:

Точно така!
Баща ми претърпя изключително тежка коремна операция след диагноза за метастазирал рак на стомаха и получи болнична инфекция след това. Въпреки малката вероятност, оцеля и после живя добре и много повече, отколкото всички лекари и публикации предричаха.
Пожелавам ви успешна развръзка!
Привет :)
Гери, горе главата, мисли за хубави неща:)

Кога трябва да се забели напълно главичката на пениса при момченцата? Ние не сме пипали много и днес видях, че е доста залепнала. Чудя се как да процедирам и кога трябва да се забели напълно?
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Вени, две еднакви мнения не сме чували по въпроса. На Тони, който в момента е на 8, не е напълно забелена. Миналата година го заведохме за пореден път на преглед и докторът каза, че това ще се оправи естествено след 10 годишна възраст, когато започва засиленото производство на тестостерон. Ако имаш притеснения, заведи го да го погледне някой, който не вади шиша, преди да е прегледал детето.
Вени, две еднакви мнения не сме чували по въпроса. На Тони, който в момента е на 8, не е напълно забелена. Миналата година го заведохме за пореден път на преглед и докторът каза, че това ще се оправи естествено след 10 годишна възраст, когато започва засиленото производство на тестостерон. Ако имаш притеснения, заведи го да го погледне някой, който не вади шиша, преди да е прегледал детето.

А, ок, значи да не се шашкам.
Лекар дето не вади скалпела като чуе забелване и пишленца? В Бг? Развесели ме :lol:
[/url][/url]
*
А, защо не опиташ по време на баня с насапунисана ръка да забелиш?
Аз така постъпих и нямаше никакви проблеми-забелих напълно и сега мием редовно.
Прощавайте, ама това с 10 год възраст ми звучи несериозно и ми мирише ма бъдещи проблеми на голямо дете, което е далеч по-травмиращо за един тийнейджър.
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 23:54:48 pm от shanoar »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Е, водили сме го на лекари, не по врачки, все пак.
*
Вени, нищо не съм пипала. Най-вече ме беше страх да не го "повредя", докато преди около 6 м. видях, че човекът сам беше свършил работа - дърпаше нагоре-надолу и направо изтръпнах. А той си беше ухилен.  :lol: Сега подръпвам от време на време и изплаквам с вода. Не бързай да правиш каквото и да било според мен! Или ако си много притеснена, заведи го на лекар!

а, не, не съм притеснена, сверявам часовника, да не изпусна нещо в тази важна област :lol:
А и ме е страх да не би някоя лелка след време в яслата да я свърши тази работа.

Нещо ми се въртеше в главата, че около две годиники сами я забелват, аз го гледам как дърпа, ама не дава аз да пипна.
Та само да сверя :)
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Е, водили сме го на лекари, не по врачки, все пак.
:-) :-) :-)


  
*
На мене тази ситуация много ми прилича на култовата фраза, успокой се и ще стане-аз лично бих се притеснявала, че не съм направила нищо, когато съм имала възможност-подчертавам дебело,  лично мнение, което не налагам на никой.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
клати ни се първо зъбче!!!

леле, порастна ми детенцето....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Честито, сега приготвяй кутията за Феята :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Честито, сега приготвяй кутията за Феята :D

Гане, дай малко инфо - как точно го правите тоя ритуал с феята, че не съм наясно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Лелей, Джаме,  :D кога станаха за смяна!
Големи трепети!
И моята за някаква фея ми говори и за подаръци :oops: Я разкажете, че да сме подготвени
*
Ех, Джам, наистина пораснаха децата... :D

Вени, по въпроса наистина две еднакви мнения трудно ще чуеш - за забелването.
Нашата лична лекарка много настояваше да правим опити в тази насока - аз правех някакви по време на баня, но само колкото позволяваше - т.е. без никакъв излишен натиск и дърпане. Личната каза, че нищо не сме успели да направим. После и на мен започна да ми се струва кожичката направо слепнала, получиха се някакви зачервявания и така стигнахме до проф. Бранков, мисля беше - детски хирург в Пирогов, чийто мнение беше, че всичко си е в реда на нещата - не е вадил никакви метални приспособления :wink: Каза да продължим точно тоа, което правехме - без да си го поставяме за фикс идея, при къпане, от време на време, да придърпваме без натиск, колкото мястото позволява. И неговото мнение беше, че нещата се получават естествено.
От тогава до сега - кожичката наистина на места има получили се "процепи". Случвало ни се е на няколко пъти явно да се задържат отдолу насъбрали се мръсотии, при което някаква част от слепналата кожата сама се "отваря" и те излизат. И така от миналата година насам главичката е в много по-голяма степен забелена, без да сме предприемали целенасочени последователни действия да забелим на всяка цена.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джаме, още не съм го практикувала тоя ритуал, но знам, че се слага зъбчето под възглавницата и на сутринта детето намира паричка. А майките събират зъбчетата в някаква кутия или нещо подобно, без да разбират децата, че зъбчетата са у теб, съответно :D Идеята е, че Феята идва да вземе падналото зъбче и носи ново, по-здраво и дълготрайно. Ето нещо от Франклин :)
http://detski-filmi.eu/%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%B8-%D1%84%D0%B5%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-franklin/
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ние остовихме зъбчето под възглавницата, а на сутринта Нико си намери:
- за първи зъб - кутийка бонбони тик так
- за втория зъб - магно мен
- за третия зъб - пак магно мен
В очакване ....
*
Събирате ли стикерите с животните на Билла?
Ако има такива, които събират - вече имаме доста повтарящи се и с радост ще ги дадем на някой, който ги няма - да каже само :)
*
искам ги, искам ги :lol:
давай стикерите :D
ние имаме само 2 повтарящи.
*
Събирате ли стикерите с животните на Билла?
Ако има такива, които събират - вече имаме доста повтарящи се и с радост ще ги дадем на някой, който ги няма - да каже само :)
А аз не мога да намеря албума  :( Все го няма наличен в Билата, която ходя. Освен, ако Стефи има някои от твоите, като идваш към Варна да ги вземеш  :lol:
Благодаря за мненията, няма да го водя още на хирург, ако до края на лятото не се позабели сам ще го мисля. няма мръсотии, инфекция, дискомфорт, така че го оставям да диша спокойно.

Джаме, честито клатещо се зъбче :lol: За мен най-логично е феята на зъбките да остави нещо, което подпомага здрави зъбки - дъвки без захар, нова четка за зъби, бонбонки без захар, придружено с картичка "За да имаш здрави зъбки, мий редовно и дъвчи добре", ама по-забавно написано :lol:
[/url][/url]
*
Джам, това което знам за феята на зъбките е, че детето оставя зъбчето под възглавницата, а феята го взима и оставя желязна пара (левче), за да е здраво като желязо новото зъбче.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Джаме,честито пораснало момче!
Точно както Гането описа, действахме с племенника!
Слага нощес падналото зъбче под възглавницата, а на другата сутрин
Феята оставила метална "здрава" паричка за да е здраво и силното новото зъбче!
Не сме ги събирали в кутия!Това е новост за мен.

Вени, този така деликатен ангажимент у дома бе поверен на Тате...
Леко във водата, без насилие още до 1 и 6 месеца я отвори...
Уролога при който водихме заради хипоспадията каза, че сме се справили на 6!
Хигиената след това е много по-лесна.

С Мими и Вени сме писали едновременно   :kiss:


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Джаме, честито клатещо се зъбче :lol: За мен най-логично е феята на зъбките да остави нещо, което подпомага здрави зъбки - дъвки без захар, нова четка за зъби, бонбонки без захар, придружено с картичка "За да имаш здрави зъбки, мий редовно и дъвчи добре", ама по-забавно написано :lol:

Вени, добра идея, но ние тези науки вече сме ги усвоили, а и е редно на 6 годинки да се е вградил вече навика. макар че явно има и родители, които не мислят така.

в началото на тази учебна година, в градината имало театрално представление на тема зъбна хигиена и раздавали рекламни торбички на Елгидиум. понеже госпожата ни ги връчи по време на родителската среща, един баща се изцепи така:

"е, много хубаво, ама да ни ги бяха дали преди 1 година - ние вече имаме 3 кариеса!"

с огромно усилие успях да си задържа голямата уста затворена...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Вени твоя вариант ми харесва много, ще плагиатствам!
Нищо, че има навици, повторението е майка на знанието....изтъркано, но вярно!

Джаме, цитирам подписа ти, права е Стеф

[16:41:11] stefkasarafova: ама ти си много деликатна...

Чудно ми е, похвалил ли се е този този баща, или идея нямам какво е направил?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

с огромно усилие успях да си задържа голямата уста затворена...

:wink: това е защото си деликатна  :lol: :lol:
В очакване ....
*
ами похвалил, типично по български е обвинил някой друг, че видиш ли не са му казали по-рано, нещо което е задължение единствено и само на родителя. Първите 7г. са, за да ги научим на хигиена, да поздравяват, да казват благодаря, моля и прочие... а не да се тупаме видиш ли, че на 4г. можело да играе еди коя си компютърна игра, например, а в устата да няма един здрав зъб или да гледа като темерут при поздрав. Мен лично това ме възмущава най-много, когато заговоря или поздравя някое детенце (познато, разбира се), то да се прави че не чува и да не отговаря.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мен лично това ме възмущава най-много, когато заговоря или поздравя някое детенце (познато, разбира се), то да се прави че не чува и да не отговаря.

точно!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Освен, ако Стефи има някои от твоите, като идваш към Варна да ги вземеш  :lol:

Мими, аз от 3 седмици съм във Варна - тече ми сесията, уча за изпити ежедневно (заключвам се в една стая да се крия от децата, щото иначе просто не се получава - толкова идиотски се чувствам така, ама като се хванах вече на хорото...) и затова не се обаждам на никого :oops:
Ще напиша на Стефи кои номера имам и ще й пратя в едно писъмце тези, които тя няма - останалит, ако искаш, ще ти ги дам на една среща, като ми минат изпитите! :) Обаче, ако тепърва не сте взимали никакви стикери, защото нямате албумче - имай предвид, че мероприятието е до края на юни! Тази събота ще погледна в Билата в Аспарухово дали нямат албуми - много тъпо, че не ги поддържат постоянно налични във всеки един магазин!
*
супер Цвети, давай да сверяваме :D
*
Благодаря, Цвети, ще се радвам да се видим, със стикери или без стикери  :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Дайте ми децата на село...тук дистанцията е много къса
всеки който срещнат им се усмихва, за тях това означава познат
и съответно бива поздравен, попитан как е + приятен ден!
Калина е със специален статут като най-малка и с преводач...
Тя завършва тирадата на големите с "пилатен ден...и 'ека 'абота"/приятен ден и лека работа!
Площадката е до кметството застават под прозорците и скандират "Чичо Кмете, Чичо Кмете" , той обаче е деен човек не седи вътре и току се подаде от някъде да ги поздрави!

Такива чудновати и прекрасни неща ни се случват тук...много отдавна не се бях чувствала така спокойна!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дайте ми децата на село...

аз давам! търся си село за детето, за летата.

прочетете тук:
http://www.monitor.bg/article?id=341957
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924

Чудно ми е, похвалил ли се е този този баща, или идея нямам какво е направил?

Мишанте, критикуваше човекът, бе! критикуваше... че някой не е помислил овреме за детето му - да го научи да си мие зъбите.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Ами значи, Джаме, ние сме повредени, да на мен ми го казаха дори...
Митака има лоши зъби, защото не му давам сладко...и аз се съгласявам...

... темата за моето село ми е голяма мъка, но нито е времето сега
нито мястото, наслаждавам се на спокойствието и това е...
Марто, ако иска взимам го...ще си ръмжат с Митака на воля...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Мен лично това ме възмущава най-много, когато заговоря или поздравя някое детенце (познато, разбира се), то да се прави че не чува и да не отговаря.

точно!!!

О, недейте така, мацки. Болна тема. :( Коментирала съм я с Вени на лични.
Михаела си е доста сложен и затворен характер. Със сигурност бихте я нарекли темерут. Тя много трудно харесва някого и трудно го допуска до себе си и затова мълчи като пукал. Ако обаче все пак успее да те хареса някак си, тогава ще ти разкаже цялата приказка "Красавицата и звяра", например. А после ще ти пожелае: Чао, приятна работа! Лек път! И успешна седмица! :lol:

Т.е. не ми е невъзпитано детето, но не винаги показва добро възпитание. В повечето случаи мълчи. Ако я питаш нещо, тя напук ти отговаря съвсем друго. А най мрази да я закачат непознати и да я заговарят нещо. :x Не обича никой да и навлиза в нейното пространство. :wink:
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 15:43:44 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Кокиче, Митака също е така, но аз настоявам,
а и много подражава на племенницата ми и Калина които са другата крайност!
Вечер тук до нас на една пейка се събират 4-5 баби...изумих се как им изнесе сам
10 минутно представление, всички стихчета и песни които знае, без да го карам!
Какво го омаяха тея сладки бабки, не знам, направо се раздаде!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
ами похвалил, типично по български е обвинил някой друг, че видиш ли не са му казали по-рано, нещо което е задължение единствено и само на родителя. Първите 7г. са, за да ги научим на хигиена, да поздравяват, да казват благодаря, моля и прочие... а не да се тупаме видиш ли, че на 4г. можело да играе еди коя си компютърна игра, например, а в устата да няма един здрав зъб или да гледа като темерут при поздрав. Мен лично това ме възмущава най-много, когато заговоря или поздравя някое детенце (познато, разбира се), то да се прави че не чува и да не отговаря.

ДА ДА ДА!!!
макар че сме имали случаи да се цупи и да се държи като ... да не казвам като какво, ама после се учим да се извиняваме
В очакване ....
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Ами ние като сме в обратната крайност  :oops:? Тони върви из магазина и заговаря хората : "Здравей, познаваш ли майка ми? Тя чисти на хората къщите."  :lol:... А аз потъвам и потъвам... Това беше преди години, откакто се е родила сестра му, успешно ме замества. А и я представя по по - приятен начин  :D.
*

Мишанте, критикуваше човекът, бе! критикуваше... че някой не е помислил овреме за детето му - да го научи да си мие зъбите.


Ама, разбира се, даже и детският стоматолог е виновен в случая, че не е отишъл сам в дома му, за да му прегледа детето :wink:
Изобщо, изумена съм колко са безхаберни родителите по отношение млечните зъбки на децата си! Съседчето тука на Галата е на 5г - като Мона, голяма част от зъбките му (и предни, и задни) са проядени до дъно, а тези , които не са проядени чак до венеца, са разрушени и тъмно кафяви. Ясно е, че са комплексни факторите, довели до тук, но няма как да се подцени това, че детето изпива от пеленаче огромно количество сок (разказвали са ми как всяка вечер му зареждат шишето със сок за през нощта и като ревне - сока), отделно яде всякакви боклуци - имаха магазинче за захарни изделия (срещу двора на тукашното ОУ!), затвориха го и оттогава имат пълен гараж с останалата стока и за следобедна закуска се дава нещо от запасите в гаража. Направо вече не знам какво да измислям Мона да не ходи да играе в тях, защото винаги се връща с близалка + вафла + солети + зрънчо и прочие. Е как като играят вкъщи майка ми може да им нареже ябълка, да им набере ягоди! Детенцето говори толкова неразбираемо без зъбките - Антон е на 2,5г и говори много по-добре. Но гледната точка на техните е, че това са млечни зъбки - няма тука какво да се къхарим какво яде, ако има проблем - посещението при зъболкар е безмислено, щото нали тези зъби ще се сменят. Ти го научи да яде боклуци, пък след 12г - като му се появят постоянните зъбки - тогава го отучвай...
Ама и те галенци са си особена порода (повечето сигурно знаят, че родителите ми са преселници тук, аз съм родена и израстнала в Шумен) и не спирам да им се дивя - ето, днес, пак гледаме с майка ми едната съседка как наобикаля кофите за биклук и събира найлонове торбички и пластасови шишета, с които си пали печаката в банята...
Дано няма някой от Галата и да съм го обидила :oops: :)
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 16:06:18 pm от tzvetenze »
Кокиче, Митака също е така, но аз настоявам,


Мише,
аз пък НЕ настоявам. Точно напротив. :wink:
Казвам: "Оставете ми детето. :) Тя може би, следващия път ще ви отговори" :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
кокиче, личният пример върши голяма работа. ти поздравявяй и казвай благодаря активно, а "оставете ми детето на мира" можеш да го спестиш - рано или късно темерутлъкът може да отстъпи.

не става дума за инстинктивното нехаресване на хора, което децата отразяват с игнориране, а ние, възрастните, сме принудени да замаскираме с любезност.

аз разбирам много добре какво има предвид Стефка, защото постоянно виждам такива деца и като майка на малко дете, добре се ориентирам кое е невъзпитано и кое - по-затворено. така или иначе, като съм му подала храна от ръката си и то я е взело, ТРЯБВА да каже благодаря, иначе светът се обръща наопаки и отива на кино, и не приемам извинения, че "то си е такова".

я глейте тука, любимата ми тема:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2158675/Will-learn-Another-set-worrying-pictures-parents-so-wrong.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
... личният пример върши голяма работа...


 Миналата седмица излязохме с приятелка българка и децата ни. Заведохме ги на заградена детска площадка с гумирана настилка, на която изрично беше забранено пушенето. То по принцип е отдавна забранено, но на тази беше и написано. Тя си изкара цигара и си запали. След малко тръгнахме към плажа по една велоалея. Докато аз инструктирах сина си как да върви по банкета и обяснявах защо, тя с двете си деца се движеше... между двете платна. Беше много натоварено движението, велосипедистите се чудеха как да ги заобикалят.  Тони се обърна укорително към мен и ме попита : "Защо те ходят по асфалта, а мен ме караш да вървя по камъните?" Аз му отговорих, че ние спазваме правилата за движение и не пречим на велосипедистите, и че ние трябва да дадем пример на останалите.

Как очакваме децата да се научат на правила, ако ние самите упорито ги заобикаляме?
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 17:02:18 pm от elle22 »
*
Боже, Jam, е ба си снимките, разби ме, на моменти направо ми се свиваше сърцето.

Еле, да личния пример е много важен.

*
Боже, Jam, е ба си снимките, разби ме, на моменти направо ми се свиваше сърцето.


абсолютно...това е невероятна малоумщина 8O
*
Аз при такива гледки само чукам на дърво, че не знам вече колко мога да изперкам  8)
В очакване ....
*
Миналата седмица излязохме с приятелка българка и децата ни. Заведохме ги на заградена детска площадка с гумирана настилка, на която изрично беше забранено пушенето. То по принцип е отдавна забранено, но на тази беше и написано. Тя си изкара цигара и си запали.

Вчера бях на детска площадка, макар и без гумена настилка.
Полицай беше паркирал наблизо, по едно време излезе и по телефона прочете на някой забраната за пушене и номера на забраната. Със сигурност се следи и се глобява солено за пушене, да не говорим, че американските родители не биха я търпяли тази госпожа да им дими на тях и на децата им точно на площадката. Но те разбирам - и аз не бих намерила думи да я спра, заради приятелството.
...да не говорим, че американските родители не биха я търпяли тази госпожа да им дими на тях и на децата им точно на площадката....


а това кога ли ще го доживеем да се говори за бг родители...


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Аз й посочих табелата, стана й леко неудобно, но продължи. Истината е, че всеки отговаря за себе си. Мен по- скоро ме е страх да не би моите деца да свикнат с мисълта, че е нормално  и по втория начин. Това ме кара да бъда още по- отговорна към собствените си постъпки.
*
Ще говорим, ще показваме, пък дано са ни добри децата :D

Днес имам две случки, които ме възмутиха. Знам, че сте ги коментирали доста, ама да си кажа.

На един паркинг в Банско семейство с бебе се кани да си тръгва. Майката се качи отпред с бебето в скута, бащата натовари количката в багажника и потеглиха :x
Трудно е да си родител, да взимаш правилни решения за доброто на детето си, но не е трудно да сложиш детето в кошница да му се не види...

Другата случка от детска площадка в София(разказа ми я снаха ми).
Племенницата ми се гушка с едно момиченце цял ден в градинката. В края на деня снаха ми разбира от трети човек, че момиченцето е болно. Разбира се пита майката, тя спокойно отговаря- Да, летен вирус 8O Снаха ми пита защо не казва, че детето е болно и онази скача, даже и още една се включва- Ама, ти не разбра ли, че цялата градинка мина през този вирус? Ти кво си мислиш, че като тръгне на градина няма да се разболява? 8O
Предстои ни заминаване на море(всички дружно), което въпросната дама знае и въпреки това не й пука, че детето може да отиде болно, а и да разболее други деца.
Питам се аз в тази ситуация как бих реагирала. Сигурно доброто ми възпитание ще се изпари.
Уффффффф, може и да не съм права, че се паля.
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 22:44:44 pm от Ники »

*
Здравейте  :wink:

Ники, ми права си да се палиш. По принцип майките на нашата обща градинка зад 16 блок не са най-големите интелигентки, които съм срещала. Аз затова и не ходя там. То и нямам време за градинки откакто работя. Уикендите гледам да ги изкарваме на път, на село, на море, на вили на приятели, или ако сме в София ходим в големите паркове. В кварталната градинка не ми се стои откакто ти и другите ми две дружки не сте налични там  :wink:

Личният пример наистина е изключително важен. Аз лично не винаги успявам да давам добър пример. Имам изцепки ежедневно. Но, за важните неща, като да не се хвърля, да се гледа къде и как се пресича, да бъдем любезни и т.н. се старая да не давам лош пример. Това са неща, които се научават. Но, по-лесно е да се научиш да цапаш и да бъдеш груб, отколкото обратното. Дано повече хора се замислят като виждат капманиите по телевизията против пушенето, цапането и др.  :wink:

Напоследък установявам, че адски много деца имат проблеми с общуването и изобщо са психически нестабилни. Моята Ники е много дива, но е общителна. Дано си остане такава, че не знам накъде отиваме като общество иначе. Имам приятелка, която не си пусна децата на ясла и градина и сега тръгват на училище. Как ще се оправят там като и двете са свити и не говорят, не знам!  :?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Уффффффф, може и да не съм права, че се паля.
Изивнявай, сигурно ще ме оплюят, ама след като цял ден са си играли и не е разбрала, че му има нещо, значи какво толкова е станало, какво значи болно?   Сигурно някое сополче ( очевидно не много, след като не е видяла, а се е наложило трети човек да каже) без кашлица и температура. Това според теб болест ли е?  Аз не бих си спряла детето от игра с това момиченце.


  
*
Уффффффф, може и да не съм права, че се паля.
Изивнявай, сигурно ще ме оплюят, ама след като цял ден са си играли и не е разбрала, че му има нещо, значи какво толкова е станало, какво значи болно?   Сигурно някое сополче ( очевидно не много, след като не е видяла, а се е наложило трети човек да каже) без кашлица и температура. Това според теб болест ли е?  Аз не бих си спряла детето от игра с това момиченце.
Не е въпрос за оплюване, Боби...
Въпроса е кое е правилно.
Майката можеше да предупреди, че детето е болно. И не мисля, че е работа на снаха ми да гледа сополите на децата в градинката. Температура е имало детето, както самата майка е споделила. Може би трябва да вадим термометрите и да мерим на всички деца в градинката :ask:
Майката спокойно е отговорила- Да, болна е. Цялата градинка мина през този вирус. Значи си се заразяват, не е като да не се.


Рашо, в друга градинка се развива действието, но явно си е масово :wink:
Скоро си идвам, пък дано успеем да се видим :D
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 23:17:21 pm от Ники »

*
Аде, Ники, звънкай като си заидваш, а аз ще се постарая да се видим тоз път  :wink:


Боби, има и вируси с други симптоми...например разстройство. Да не говорим, че всяко дете по различен начин понася даден вирус. Нека все пак майката сама прецени дали желае да подложи на това детето си. Същото е и с постоянното черпене по паркчетата на чужди деца с разни боклуци. На мен лично ми е писнало да се разправям с майки дето ми обясняват, че нямало нищо да му стане като си хапнел и че по-лошо било да го ограничавам, щото после повече щял да ги яде тия неща /пък техните като ги гледам по-малко са почнали/. Моята теория е, че не може да иска детето нещо дето никога не го е опитвало, а и да поиска, винаги можеш да го излъжеш нещо :) Опита ли обаче, отказването става трудно. До скоро синът ми не знаеше какво трябва да прави с тия прословути крокита, той ги чоплеше с пръсти. Е, постараха се да го научат. После същото се случи с дъвките, с бомбоните /с тях си играеше на топчета :)/. Сега естествено като види друго дете да ги яде тия неща започва да си проси, а преди изобщо не му правеше впечатление кой какво набива около него.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Не е въпрос за оплюване, Боби...
Въпроса е кое е правилно.
:-) Няма абсолютна истина. На мен през ум няма да ми мине да ти кажа за нещо, което не смятам за болест. Не защото е умишлено. Виж като имаше Ивана конюктивит предупредих всички да не дават на децата си да си играят с моята първите 24 часа след антибиотика. Та... въпрос на гледна точка. Не е било, понеже иска детето  да се разболее. 

Джиджи, сравняването на вирусите с лоши навици ми е доста странно. Не мисля да се впускам в спорове, просто казвам, че има и такива, които мислят като мен , да си знаете, че не е само една гледната точка и няма едно мнение какво е правилно.
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 23:31:39 pm от Bobbie »


  
*
Боби, след като този вирус е навестил доста деца от въпросната градинка, ти продължаваш да твърдиш, че не трябва да се уведомяват майките, така ли?
Пак ти казвам, майката знае, че е болно детето. Не е като да не го мисли за болест.
Четеш между редовете, май...


хеххее, аз няма да си отварям устата за крокитата, че ме хапнахте с парцалите, че съм нетактична предния път :lol: Но детето ми не посяга и не взима, когато посегне му ги взимам.

Апропо, пак няма да казвам, как АЗ реагирах, когато такава майка разболя Ники, след увещания, че е алергично детето и нищо му няма. Само да кажа, че ме заобикаля отдалече като ме види, тя и още няколко. Не съм викала, честна дума! Да дойда ли да превъзпитам вашите майки, много съм добра :lol:
А да, по подобни причини, обаче свързани с агресия и блъскане, определени деца сега са изолирани, защото аз на висок глас обяснявам, че не се бутат и бият малките деца, майката седи на пейката и после шушне обратното. Да се чуди човек, що не искат другите деца да си играят с тях, нали?

Ако Джама е много деликатна, аз съм пряко неделикатна и за нея. Но днес май отказах едно дете завинаги от близалките. Идва момченцето и с онзи гаден глас почва да обяснява на Ники:
"Моят тати сега ще иде и ще купи на мен и на кака близалка, а на теб не, шот не е твой баща и си нямаш тати" Така лииии :lol: :lol: Последвал отговор:

"Ами той не знае какво е близалка, аз не давам такива боклуци. Но той ще има здрави и бели зъби, твоите ще изгният и ще миришат лошо, ако ядеш близалки". Пригва детето:
"Ама те не са боклуци, те са полезни, като вафлите".
"Да, ама човек става дебел и му излизат пъпки като яде вафли".

Имам усещането, че съм най-злобното същество като ви чета.
[/url][/url]
Джиджи, сравняването на вирусите с лоши навици ми е доста странно.

Не става въпрос за лошите навици на децата, а за съобразителността на майките...



*
Вени, ама много си лоша! Ще вземеш да отнемеш титлата по деликатност на джам-а.

джам, на този татко да му бяхме събрали парички за четка и паста на детето. Не знам как е при вас, но тук си имат всички деца четки и пасти в яслата и преди обедния сън си мият зъбите.

сия, хубаво е, че сте намерили лекар, който се харесва на детето. Щом и проблемът е ясен, ще знаете вече как да действате.

Момичета, стискайте ни палци да ни приемат в желаната детска градина! Уж засега изглеждат добре нещата. Дано да имаме късмет!  :)

*
Вени, извинявай ама това за гнилите зъби и дебелината твои думи ли са?
Аз така го чета, прощавай ако не е така, но ако е така ми се струва адски грозно да се разправяш така с дете. То все пак е дете и до голяма степен копира, фука се или еди си какво, но ти нямаш никакво извинение за това, което си казала на дете, а и напълно излишно.
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 00:16:34 am от shanoar »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
...след като цял ден са си играли и не е разбрала, че му има нещо...

И аз това си помислих. Да не говорим, че ми е чудно болно дете да има сили да играе толкова време...

Деси, стискаме палци!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Четеш между редовете, май...
Хм.. не ме познаваш май ...:-).

 Майката знае, че има вирус, но очевидно като мен не го смята за болест. Не чета между редовете аз.


Вени, 'що се разправяш с деца?
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 07:11:06 am от Bobbie »


  
*
Деси, стиснати палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Боби, аз и ти смятаме различни неща за болести явно.
Аз предпочитам майките да ме уведомяват, пък аз да реша детето ми ще играе ли или не!

...след като цял ден са си играли и не е разбрала, че му има нещо...



И аз това си помислих. Да не говорим, че ми е чудно болно дете да има сили да играе толкова време...
По този повод за болестите понеже аз имам 2 момчета - едното на 2, а другото на 4.. Та наскоро баткото донесе от градината варицела. Той я изкара малко по-тежко-имаше темп. над 38 и не се чувстваше много добре. Иначе е страшно буен. Малкия изкара варицелата също с много пъпки и темп. около 38. Той обаче си беше жизнен почти непрекъснато и не му личеше особено.. Баткото след варицелата се наложи да пие АБ заради хрема, която му лепнаха в ДГ.. Беше 2 дни след варицелата на ДГ и започна зверска кашлица. Малкия изкара същия вирус, но без АБ.. Когато са ми болни децата и съм навън с тях винаги предупреждавам.. Не понасям майки, които са си пуснали сополивите деца и не им дреме. Баткото се заразява винаги от такива деца и като започне кашлицата и се стига почти винаги до повръщане. Няма как да си мълча и не спестявам нищо на никой. Директно заявявам, че детето като е с хрема е болно и изчезвам. Изобщо не ме интересува за каква ще ме мислят!
И ще ви дам пример за една такава майка с 3 деца. В момента нейните са на 1, 3 и 5 г. Тя редовно ги пуска сополиви/болни/ да играят с другите деца в градинката. Когато я поканих на РД на баткото, но я предупредих, че малкия вече е изкарал варицелата и вече ще е контактен на РД, тя ми заяви, че нямало да дойде, защото малкия не бил карал варицела, а другите 2 деца са изкарали и според нейната педиатърката детето било заразно 10 дни след последната пъпка 8O!! Това е невярно и по тази логика баткото не е трябвало да го пускам на градина цели 15 дни от началото на варицелата. Та по повод болестите някои майки някак си се кефят да си оставят болните деца да играят с другите..
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 08:49:40 am от Tutto_bene »
Вени, извинявай ама това за гнилите зъби и дебелината твои думи ли са?
Аз така го чета, прощавай ако не е така, но ако е така ми се струва адски грозно да се разправяш така с дете. То все пак е дете и до голяма степен копира, фука се или еди си какво, но ти нямаш никакво извинение за това, което си казала на дете, а и напълно излишно.

Ти някъде да ме видя да искам извинение?
Това е моят начин да покажа, че тези храни са вредни, ама много вредни. Да, мои думи са, така отучвам децата, с които говоря (засега успешно) да не ядат лоши храни, поне пред мен.

Боби, разправям се с деца, защото няма да мълча когато се опитат да наранят Ники, а техните майки седят и нищо не правят. Ники думите не разбра, но тонът на подигравката беше адски обиден. И аз отговарям, тогава, когато моето дете не може. После ще се научи. Дотогава е моя работа да го защитавам от вербална и невербална агресия
[/url][/url]
*
Извинението беше само в случай, че не си го казала, а аз така съм разбрала, но в случая не само не се извинявам, но ще добавя че подобно държание не само не е възпитателно, но е и доста елементарно-изводите си прави сама.
А да се разправяш с деца от позицията на възрастен не е редно. Постави се на мястото на майката на това дете, ако те чуе какви ги редиш на детето и.Не знам дали си успяла да приучиш някой да не яде нещо, но с този подход ще успееш да отблъснеш някой от себе си. По-добре би било да обясниш на въпросното дете, че не е хубаво да говори така и после да му кажеш за полезността на храните, но без гнилите зъби и това колко дебел ще стане, може пък да постигнеш нещо.
*
Вижте сега, познавам Вени. Тя е казала нещата със силни думи, но в никакъв случай не го е казала с гаден тон. То всичко зависи от тона, с който ще го кажеш, нали :) Освен това много зависи какво и как е казало другото дете. Децата масово са лоши и се подиграват на другите деца и се бутат. Като се падне такова дете да издевателства над моето и аз бих защитила своето. Може би трябва да се говори и с родителите на такива деца, знам ли :wink:

Тази материя с говоренето с децата принципно е много деликатна. Засега не ми се е налагало да говоря с дете. Но, все някога ще ми се наложи сигурно и ме е страх от този момент. Като се сетя аз колко ранима и докачлива бях като дете (май и сега съм си), винаги внимавам какво говоря.


*
Раши, съдържанието е важно, ако ще и с най-мазния тон да е казано.
*
Раши, съдържанието е важно, ако ще и с най-мазния тон да е казано.
Абсолютно вярно! Надявам се, ако някой има нещо срещу моето дете да дойде и да го каже на мен, а не да се разправя директно с него.  Далеч съм от мисълта, че няма да има такива ситуации, но някой да говори по този начин на детето ми, или да му се кара, или да му посяга - не съм съгласна.

П.П. От някъде Боби е чул, че ако ходи бос ще се разболее / въпреки че той е срастнал с чехлите си, понеже са на маккуин  :lol: /
Сега е болен и не спира да се самообвинява, че бил ходил бос и за това бил болен.
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 11:15:35 am от к(Р)оки »
*
Подкрепям напълно к(Р)оки
Виж сега, Шаноар, майката на въпросното дете беше наблизо и можеше да реагира още при първите думи на детето си, както и когато то хвърли камъни по пързалката срещу по-малките деца, както и когато буташе по-малките.

Ако вие сте на мястото на тази майка, ще стоите 30 мин. гледайки подобно поведение без нищо да направите, така ли? Ами ако е така, не само, че ще говоря така, но и ще смъкна децата ви насила от пързалката в момента, в който се опитат да разбият с ритник нечии зъби, 'щото е по-забавно.

Не смятам изобщо на никого да се извинявам за изказаното си мнение. Моята работа е да пазя МОЕТО дете от всякакво посегателство, пак го казвам. И ми дреме на сещай се какво, дали тази майка се е обидила на думите ми. Ако й ПУКАШЕ щеше да дойде и да си дръпне детето. Тя ме стоеше безучастно, докато обяснявах на детето й да не хвърля камъни, както и за близалките.

Обяснете ми вие как бихте реагирали в тази ситуация с близалките и наистина ли бихте си стиснали зъбите, че това е вредна храна?

Мина времето в което се разправях с родителите, файда йок, нищо не се промени. Сега се обяснявам и разправям с децата. Знаете ли колко по-малко товарещо е и колко по-бързо действа в промяната на поведението?

А знаете ли колко родители не смеят да ме погледнат в очите и навеждат засрамено глава като ме видят?

Добра съм, много съм добра, но я са ми посегнали срещу детето, елате ме вижте :lol:


П.С. Днес на площадката една баба дръпна настрана детето си и му даде бананче. Поздравих я и й казах, че е единствената баба, която виждам да дава нещо полезно. Тя ми отговори, че със съжаление забелязва младите майки как тъпчат с боклуци и не им налагат елементарно възпитание да седнат на пейка и да ядат без да дразнят другите деца. това по повод темата и изказваният ми от преди няколко седмици. Значи не само аз съм вълк единак по тези въпроси.
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 12:11:11 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Вени, само помисли за вариант, при който това детенце има брат/сестра със свръх тегло от заболяване, а не от близалки или такова с развалени зъби от ген, а не от лоша хигиена и бонбони. Не ми харесва да плашат детето ми с каквото и да било, затова казвам. И нашата работа е да пазим нашите деца  :wink:
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 12:15:32 pm от midge »
*
От позицията на майка, чието дете се държи по някакъв начин лошо с останалите деца - никога не бих стояла безучастно спрямо ситуацитята.
От позицията на майка, с чието дете друго дете се държи лошо - също няма да остана безучастна, но лично аз бих предприела категорично по друг подход от разказания.

Поне аз така разбирам реакциите на другите момичета, Вени - не че биха стояли безучастни в тази и подобна ситуация, а че биха реагирали, но по друг начин.
Всеки сам, според своите виждания, решава как да постъпи. Разбира се, че няма на кого да се извиняваш за изказаното мнение :) Но е нормално да приемеш и изразяването на несъгласие с него - т.е. някакво по-различно мнение и избор за поведение :wink:
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 12:17:21 pm от tzvetenze »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Децата са много раними в тази възраст и такива изказвания могат да причинят непоправими вреди. Освен всичко друго, не мисля, че детето е виновно за това, че му е дадена близалката или вредната храна, че да заслужи упрек, че ще стане дебело. Родителите са тези, които трябва да определят поведението на детето си, също така и каква храна трябва да яде. Не смятам, че е най-правилен подхода да се насажда вина и страх у децата за нещо, за което е виновен родителя.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Е да де, аз питам как да реагирам.

Ама хайде сега да помислите и една друга гледна точка.

Това дете дразни Ники, че на него ще му купят близалка, защото има тати, който да я купи, а Ники няма.

1. Не всеки родител може да си позволи да купува всеки ден боклуци на своето дете. Дали е по-добре да кажете на детето "мама няма пари да ти купи близалка, остави го", а във вашето дете да остане усещането за малоценност. Или е по-добре да обясните пред двете деца, че близалките са вредни, затова вие не ги давате на своето. И като ви питат с какво са вредни, какво точно бихте обяснили?

2. Идеята да ходиш и нарочно да дразниш другите деца на 4-5 години вече трябва да е превъзмогната.

3. Казах истината на детето, и не става дума за насаждане на страх, а за чуване на истини. Това дете идея си нямаше, че близалките са вредни и очевидно никой нямаше да му каже. Сега поне знае.

4. Установих, че ако поднасяш информация на 4-5 годишни деца държейки се с тях като с деца - просто не възприемат задълго. Държиш ли се с тях като с големи - замислят се и разбират. По тази причина, с по същия начин поднесена информация, племенника ми Кики и до днес не посяга към близали, шоколад яде след като е ПОМОЛИЛ родителите си, не яде пред другите деца демонтративно, а оставя купеният му зрънчо при мама на пейката, ходи, играе, играе и се върне да вземе малко, изяжда го и пак играе.

« Последна редакция: Юни 15, 2012, 12:27:41 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
1. След като говориш с децата като възрастни, то обясняваш и като на възрастен, че няма в момента възможност да се купи. Аз не се задълбочавам, обяснявам на децата - сега в момента не може или понеже баща им пътува често, то той е в командировка и не може да им купи. Често ни се случва след градина другите деца да ядат сладолед, моите да искат. Казва им се, че в къщи има и ще ядат после и се приключва въпроса. Не влизам в полемики ни с родители, ни с деца, камо ли да им размахвам пръст колко дебели ще станат. Моите деца имат приятелка стоматоложка и знаят, че зъбите се мият, внимава се със сладкото, защото Доктор Сиракова ще им се скара. И толкова.
2. Децата са деца, дразнят се за всичко. Моя е на 6 и въпреки това дразни сестра си нон стоп. Говорене му е майката, обяснява се колко е неприятно и се дава съответен пример. Не се превъзмогва даже и в тийн възрастта - там просто стандартите се променят.
3. Истината може да се каже и по-меко, не да се говори за дебелеене, развалянето на зъби и тем подобни ужасяващи моменти.
4. Детето е дете, не можеш да кажеш в момента как му работи главата. И моите знаят и не посягат, но винаги има любезен дядо или баба, дето му подаряват мечтаното лакомство. На моите собствения им дядо ги остави да изядат по един цял шоколад без аз да разбера. Значи в случая трябва да се говори на дядото, не на децата. Винаги като им дадат нещо сладко ми се носи на мен, аз определям какво и колко ще изядат. Е, като ме няма, контрола не е същия. Резултата от гостуването при дядо беше - моя син не яде салати вече, малката не иска плодове, двамата с разстройство въпреки моите обяснение.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Е да де, аз питам как да реагирам.

Реагираш както ТИ сметнеш за редно в конкретната ситуация - това все пак се междучовешки отношения, не е 2+2=4, че да е възможно всички да следваме един и същи подход.
Аз не бих реагирала така, защото не го смятам за най-адекватния начин за общуване с деца, но може би и причината да не реагирам така идва в голяма степен, че "разправянето" не ми е в кръвта - образно казано, разбираш ме какво имам предвид.
Разбира се, има деца с ужасно поведение, както има и фрапантни случаи, в които човек просто остава без думи и наистина на момента не знае как да реагира. Ама случая с "аз имам това, пък ти нямаш" според мен си е класически при децата :lol:
*
Аз пък честно да ви кажа понеже се нагледах на простотии по площадките затова или си седя на двора вече или се разхождам само с една приятелка дето мисленето ни е сходно с нейното детенце.Откакто го правя това ми е много по-спокойно.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Тази нощ на Боби му пробива кътник, докато разбера защо това дете плаче толкова неутешимо, мина 1 час. Някакси не очаквах кътник толкова рано, ама се дообразовах, че навреме си расте.

Пускам ви един линк за развеселяване на обстановката:

Защо майките крещят толкова много?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Оф, зачекнахте тема, която ми е болна!
Първо, защото ежедневно се налага да отклонявам настойчиви покани детето да си вземе някое изключително полезно нещо от типа на зрънчо, вафла, бонбон или шоколад.С това се справям като настойчиво обяснявам на моето дете, че не давам да взима храна от чужди хора или поне трябва да ме попита. Засега работи.
Много често се налага да обяснявам на други деца защо. Понакога те са агресивни. Случва се и с играчки, не само с храна. Просто децата обичат да дразнят другите. В такива случаи, когато моето е на ръба на плача, защото са му казали какво си няма, го дръпвам него настрани и се опитвам да му обясня, че не всеки има всичко. Казвам му, че както той няма въпросната играчка, така другото дете няма като неговата- и така някакси му се възстановява чувството за справедливост...
Второто нещо е, че не мисля, Вени, че е хубаво да "заплашваш" дете с това какво ще стане с него, защото ще му се вмени чувство на вина и ако има след време проблем на тази тема, то ще страда много. Малко ми напомни за десетките много загрижени, обикновено застаряващи госпожи, които жалостиво клатят глава и ме съветват приятелски да взема да хапвам по по-малко,че така не съм за никъде...Върви им обяснявай що е то метаболитен синдром...Пък да ти кажа и зъбите ми са много зле, и с теглото съм в сериозна драма, пък нито съм яла като дете боклуци, нито съм ги помирисвала- то и нямаше...С което искам да кажа, че пряка зевисимост между тези неща няма, а и много от вредите от боклучавата храна са невидими...Тоест, по-полека!Млада си, кипи ти кръвта, затова... :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Хахаха,Ултра,много готино!Да ги питаш откъде им ги раждат главетата тия идеи :D.

Много рано за кътници, но честито, дано всичките ги изкара за една нощ :)

Момичета, оставяте в мен впечатлението, че бихте позволили собствените ви деца да бъдат наранени по един или друг начин и по-скоро бихте ги изнесли от площадката, дори и да не са те агресорите. Не вярвам да не ви се е случвало подобно нещо на площадките, поне на майките с по-големи деца. Затова ви питах вие как реагирате.
Знам, че срещу мен стои дете. Обаче мен майка ми никога не ме е защитавала, дори аз да съм била пострадалата. После ме е дръпвала и ми е обяснявала, че това е лошо, така не се прави. Обаче аз си спомням с огорчение точно тези моменти, защото когато съм имала нужда от това мама да ме защити, тя е мълчала, да не обиди съседката или детето. Дано вашите деца някога не се чувстват като мен, защото огорчението не преминава с годините.

Моята реакция може да не ви харесва, ваше право е. Докато се стигне до нея е имало дълъг период от време в който съм мълчала, за да не нарая нечии чувства. Да, ама чувствата на моето дете също са наранени,вече не мълча.

П.С. Детето беше малко, здраво и силно, просто няма никаква нужда от боклуци. И все пак, по-добре да знае, че яде боклуци, отколкото да набива с кеф близалки и да бута после в чуждите усти :lol: :lol: Не намесвайте метаболизма, говорим за получаване на информация относно хранителните продукти. На мен пък това малко ми напомни на цитирания от Джам случай с миенето на зъбки и кариесите :lol: Значи, мълчим си, че това са вредни храни, после се възмущаваме, че детето е с наднормено тегло и с развалени зъби (Джаме, ползвам таткото като отправна точка, не ме разбирай погрешно). А помните ли случаят ми от преди 2 месеца, за две осемгодишни деца, на които им изнесох първият в живота им урок по хигиена на ръцете и зъбите? На осем години, те не знаеха нищо за хигиената.

Така че, нека съм лоша, нека съм крива, това не е насаждане на страх или вина, това става в една по-късна възраст. Но поне не си кривя душата пред децата и им казвам истината. И пак ви казвам, учудващо добре я смилат и осъзнават. Точно защото съм чужд човек, не майка им.
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 13:14:42 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Вени, аз никога не съм позволявала да нараняват децата ми и не съм ги "изнасяла" от площадките. Уча ги да се справят където могат сами с тези неща. Ако видя, че се бият или има някакъв друг проблем се меся. Но това да се хвърлям да го защитавам щото едното казало, че тати ще му купи близалка, пък той няма, не мисля, че е обида за моите деца. Имала съм случаи да хвърлят камъни по тях, да ги удрят, блъскат - не оставам безучастна и само един единствен път съм си позволила да се обърна към дете с думите, ако аз те плесна така дали ще ти е приятно. В другите случаи балансирам, зависи от ситуацията. Не желая децата ми да стават женчовци или мамини дечица, защото няма цял живот да бдя над тях, все някога ще им се наложи да се оправят сами. Баща им е човека, който ги изнася от площадката при първата опасност.
Наскоро ми се случи да попадна в неприятна ситуация - две момиченца не пускаха моите деца да седнат на люлките. Признавам си, за пръв път ми се случи да се държа детински и просташки - след като най-накрая станаха, люлях децата и даже се качих с Мила на люлката, за да покажа колко е неприятно. Не ми стана по-хубаво от тоя факт, не се и почувствах удовлетворена от факта, че съм показала, че съм по-голяма, по-силна и мога да се преборя за мястото. Не това е примера, който искам да дам на моите деца. Затова и като дойдоха други деца да се люлеят - станахме от люлката. По твоята логика, докато се люлееха децата, девойките се оплакваха на висок глас и се обясняваха злобно, аз трябваше да им обясня как се чупят крака и глави на люлките, щото са се яхнали с ролкови кънки или да ги метна в храсталака...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Не, Гане, при този случай, обясняваш на висок глас, че люлката е обща, на всички деца и всеки си чака реда да се люля. Така, както аз обяснявам когато не пускат никой на пързалката, защото са решили, че е тяхна.

Вие се хванахте за случая с близалката. Да разбирам, че никога не бихте обяснили на чуждото дете, че това е вредна храна?

[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Да не мислиш, че като обясних, някой ме отрази?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Ами точно де :lol: Мен що ме отразяват, защото им говоря тихо и като на възрастен. Без да питам "а на теб дали ще ти е приятно".

директно казвам "хайде слизай, това е обша пързалка, не пречи на останалите". На последвал отговор или неотговор питам по-тихо, но гледайки без никаква усмивка "Искаш ли помощ да слезеш?". Слизат :)

Една приятелка е още по-директна "Това да не ти е бащиния", не е имало случай да не слезат.
[/url][/url]
*
Вие се хванахте за случая с близалката. Да разбирам, че никога не бихте обяснили на чуждото дете, че това е вредна храна?

Аз бих - но не по-описания от теб начин. Да му кажа нещо в стила "ти, като ядеш близалки, ще станеш с гадни черни зъби и ужасно дебел" (тук и факта, че изговорено от възрастен, казаното си "тежи на мястото") ми се струва поведение, напълно аналогично с "аз имам, пък ти нямаш". Не мога да съм сигурна с моята версия, че ефект положителен ще има у детето, ама то принципно мога и да го хвана и да му тегля един хубав бой (щото съм по-голяма и по-силна, и мога да го направя) за подсигуряване на ефекта :wink: Как ще го отучиш от това поведение спрямо по-малките и беззащитни, каквито желания имаш (да сметнем, че от близалките си го отучила, евентуално :wink:), като ти му демонстрираш същото поведение. Все едно моето дете, ако набие някого - аз да го спукам от бой, за да не се бие повече...
*
Вие се хванахте за случая с близалката. Да разбирам, че никога не бихте обяснили на чуждото дете, че това е вредна храна?


По-скоро бих обяснила на моето дете евентуалните последствия от яденето на бонбони, близалки и подобни, но така че да ме чуе и чуждото. Не бих адресирала тирадата към чуждото дете, не е моя работа аз да му разяснявам кое е вредно и кое полезно. За мен е важно моето дете да го разбере и да го знае.




Защо майките крещят толкова много?


 :jump12:
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 13:48:00 pm от twin »
ами аз и на моето бих му обяснила по същият начин. Ако прдължи просто ще му покажа снимков материал на кариесите, а за МакДоналдс и боклуците първо ще пусна Логорама, чувам, че имало положителен ефект срещу отказването на вредните храни.

[/url][/url]
*
Вени, според мен реакцията ти е изключително незряла. Не бих разрешила да тормозят моето дете, но не бих си позволила да приказвам подобни неща.
1. Защото никой не ме е питал как да си храни детето
2. Не бих слязла на нивото на 4-5 годишно дете, за да му влизам в тона
3. Има по-добри начини да усмириш някого, пък и да му обясниш нещо полезно-става с говорене, но не от сорта на гнилите зъби-повярвай работи, защото и най-лошото дете е само дете и можеш да докоснеш душата му
 
4.Като се държиш по този начин, ти копираш неговото поведение-той го дразни с близалка, ти плашиш с дебелина и гнили зъби.
Внимавай да не насадиш вина у собственото си дете, ако утре му се развали зъб или недай боже напълнее по някаква причина-справка за босите крака и разболяването.
Добре де, нали те питах за зряла според теб реакция :lol:
Можеш да ми обясниш, като опишеш какви изречения би казала за точки 2 до 4.

Относно насаждането на вина - споко, не го мисли моето дете. Сигурна съм, че на тази деликатна тема за храненето ще се справя, просто защото съм минала от там няколко пъти.
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета

директно казвам "хайде слизай, това е обша пързалка, не пречи на останалите". На последвал отговор или неотговор питам по-тихо, но гледайки без никаква усмивка "Искаш ли помощ да слезеш?". Слизат :)

Една приятелка е още по-директна "Това да не ти е бащиния", не е имало случай да не слезат.

И после очакваме децата да станат добри родители и да не крещят както в случая на Фуси...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Никога,ама никога не съм крещяла срещу деца! Говоря с нормален тон, ако е шумно, една идея по-завишена октава. Когато обаче искам да им кажа нещо важно, умишлено понижавам тона, защото те така усещат, че искам да им кажа нещо, намаляват инстинктивно техните децибели и слушат внимателно.

Къде прочете, че викам или крещя? Казах, какво им казвам в пряк текст, просто им казвам да слезат от пързалката, защото не е тяхна.

И моята приятелка не крещи, просто им го заявява с нормален тон, не си позволява да вика.

Да ги оставя да заемат пързалката и да не пускат никого там, да плюят от нея и да скачат, за да я счупят, това ли? Ако има родители наблизо изчаквам няколко минути, ако не се намесят, показах как ги свалям.


Видях Гане, че моят метод не ти харесва. Но работи.
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ми извинявай, ама "това да не ти е бащиния" и с нормален, и с ненормален тон да го кажеш, пак не е правилно, най-малкото защото детето няма да те схване. За мен е излагане, ти както искаш го приемай.
Има си и други начини да се справиш с такъв проблем.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Да разбирам, че никога не бихте обяснили на чуждото дете, че това е вредна храна?
На непознато дете не бих обяснила, защото смятам, че му казвам "майка ти е идиот, не и пука дали ще станеш дебел и без зъби, затова ти дава близалки" или поне има риск да го разбере така. Бих обяснила на близко дете, което добре познавам или на майката на непознатото, ако се развихри чак такава полемика, но не бих отишла при майката на всяко дете с дъвка или близалка, за да се обяснявам.
Дразненето или "това е мое" е ежедневие при нас и не сме изключение. Много ме дразни, но е факт. Когато моето дете е в позицията да дразни ("ти си бебе" е ужасна обида от яслата и повод за страхотни драми) просто го дръпвам настрана и не се връща при децата, докато не се извини. На "това е мое" реагирам по подобен начин - взима си "неговото" и си играе с него сам в двора, докато не реши, че е по-добре да се редуват с другите. При нас, най-често, и останалите реагират така. Пояснявам, че играем с ограничен кръг деца и родители, а не на пренаселената площадка, кадето нямам идея кой как би реагирал.
*
Е да де, аз питам как да реагирам.

2. Идеята да ходиш и нарочно да дразниш другите деца на 4-5 години вече трябва да е превъзмогната.
...
4. Установих, че ако поднасяш информация на 4-5 годишни деца държейки се с тях като с деца - просто не възприемат задълго. Държиш ли се с тях като с големи - замислят се и разбират.

Вярвай ми, на 4-5 години само загряват - и се дразнят, и се фукат, и се обиждат. Имам пряк поглед върху поведението на децата от групата на Алекс. И моето дете веднага като стане нещо, като има нещо ново, като удари земетресение, като направи везна, първо иска да го каже на децата в детската. Понякога се получава и дразнене, но според мен те точно сега се учат да споделят. И не винаги нацелват границата. И когато не винаги са толерантни, нека не забравяме, че те са само деца, а за грешките на децата отговарят родителите.
А примерът, който ние им даваме е най-ценен и най-важен.
Писах, писах и изтрих.
Предлагам с поста на Сиа да приключим.

Както казах - това са моите реакции. Зрели, незрели, остри, тъпи, това са моите реакции. Намерила съм тези, които вършат работа в моите ситуации и предпазват моето дете. Вие сте намерили тези, които вършат същото за вашето, нали?

Искаме или не, всяка живее в нейния свят, и намира собсвени начин да се справя със ситуациите.
[/url][/url]
*
Вени, според мен се защитаваш толкова ожесточено защото съзнаваш, че не си права.Та на въпросите от 2 до 4-аз като възрастен мога да извъртя нещата така, че разказвайки за фантастични неща като джуджетата с чукчета дето правят кариеси на децата и прочие да извъртя нещата в своя полза без да плаша някой и по разбираем за него начин.
 
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Боби няма ли да се завърти насам да почерпи  :D:balk_20: на Ивана!

Ултра, много свежо  :mrgreen:!
Много обичам някой да ми се впуска в ролята на анализатор.

Но ще взема примера за Чук и Пук и ще го разкажа на някое дете :lol:
[/url][/url]
*

Ултра, от къде ги намери тези образи :D
някой изглеждат направо страшно
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Боби, разправям се с деца, защото няма да мълча когато се опитат да наранят Ники, а техните майки седят и нищо не правят. Ники думите не разбра, но тонът на подигравката беше адски обиден. И аз отговарям, тогава, когато моето дете не може. После ще се научи. Дотогава е моя работа да го защитавам от вербална и невербална агресия

Повярвай ми, винаги ше има някой по-агресивен. Няма са има край това, ако ти не му сложиш. Понеже питаше дали нашите деца бихем оставили  да са наранени - естествено, че ще оставя,това е живота.  Смятам да ги уча да развият дебела кожа :-).

Мерси elle22! Дааам, пораства ми го госпожичката. Ей сега ставам и отивам да я будя, да видим какво ще разбере от рождения ден :-).


  
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Аз бих искала само да кажа, че понякога е по-добре човек да се обърне и да си тръгне отколкото да влиза в спорове с непознати деца и родители. Не бих се впускала да обяснявам на нечие дете кое е полезно и кое не.
На моя близка приятелка децата са меко казано не добре възпитани, пример : на 9, 12, 14 години са, никога не ни поздравяват като дойдат в къщи, хранят се ужасно, след тях под масата можеш да събереш цяла порция, и т.н, т.н. Аз само си стискам  езика зад зъбите и  гледам моите сладури да не са така.
 Ако някое дете дразни моите деца, винаги казвам:" не му обръщайте внимание". Ако с всяко нещо се разправям по този начин, цялата ми енергия ще отиде по дяволите, и няма да имам нерви и сили за по сериозните проблеми и неща в този живот.

Вени, ако това е ежедневие на тази площадка, защо ходиш там? Ники е само две годишен едва ли има нужда от такава среда.
Като дойдеш в Канада, ще се изумиш какво спокойствие цари по площадките и парковете.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Абе все си мисля,че едно арогантно дете на площадката,надали има кой знае какви чуствителни родители,ако те бяха  в графа разумни нямаше да допускат детето им да се държи по подобен начин.На вас ви прави впечатление и би ви засегнало подобно отношение към вашите деца,но не всички са като вас.Да не са виновни децата,ама надали някой от нас ей така ще намери време и нерви да възпитава чуждите деца на добра воля :), те горките са жертва на създателите си.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Ако с всяко нещо се разправям по този начин, цялата ми енергия ще отиде по дяволите, и няма да имам нерви и сили за по сериозните проблеми и неща в този живот.


Много често си повтарям това, но никога не ми е достатъчно. Благодаря ти  :).
*
Ако с всяко нещо се разправям по този начин, цялата ми енергия ще отиде по дяволите, и няма да имам нерви и сили за по сериозните проблеми и неща в този живот.


Много често си повтарям това, но никога не ми е достатъчно. Благодаря ти  :).

Губенето на енергия в безумни спорове,в борба с бюрокрацията,с мазните чиновници и с какво ли не ,точно това прави живота в България ужасно изтощителен и на моменти отчайващ.Чувството за безсилие е навсякъде...........
*
Боби, честита ти рожденничка!
Да бъде много здрава и послушна за радост на мама и тати!
*
Боби, честит рожден ден на сладка Ивана! :bori_015: :ballons:






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Абе все си мисля,че едно арогантно дете на площадката,надали има кой знае какви чуствителни родители,ако те бяха  в графа разумни нямаше да допускат детето им да се държи по подобен начин.На вас ви прави впечатление и би ви засегнало подобно отношение към вашите деца,но не всички са като вас.Да не са виновни децата,ама надали някой от нас ей така ще намери време и нерви да възпитава чуждите деца на добра воля :), те горките са жертва на създателите си.

съгласна съм :)

Ема, две са площадките в нашият район с обезопасени люлки и покритие. НА едната са отявлено агресивни, на другата са плюещи. Къде да го водя?

Боби, за дебелокожието, когато бременеех купих една книга на Сиърс и Сиърс за бащите и я прочетох. В нея се казваше нещо като:

"Когато синът ти се роди, ще стоиш и ще го гледаш как спи. Малък, съвършен и прекрасен. Ще му обещаеш целият свят. Ще искаш да му кажеш:
Сине, ще бъда до теб в най-хубавите и най-тежките моменти и в тези между тях. ще съм там, когато тя ти каже, че иска да си останете само приятели.  Ще викам най-силно от скамейката, когато отборът ти губи. Ще бъда с теб, когато ти се подиграват, че още не се бръснеш и ще те заведа да ти купим първата самобръсначка, когато трябва. Ще ти сложа лед, когато хулиганът на квартала ти е разбил носа и ще те науча как да се справиш. Ще бъда до теб винаги, сине, когато станеш баща, пак няма да те оставя...."

Подобни неща Боби, аз му обещавам всеки ден. Давам му пространство да бъде дебелокож, но няма да го оставя и за миг да страда, ако съм наблизо. Защото Боби, животът е ужасно кратък и може да го научи да бъде дебелокож. Може утре да ме блъсне кола и да не съм до него повече. Тогава искам да помни, че майка му го е защитавала тогава, когато е имал нужда, да има спокойствието, че може да се справи с всяко препядствие, да знае, че когато е бил безсилен е имал опора зад гърба си.

Ако това, ме прави лоша в очите на другите хора или прекалено остра във вашите - ще го преживея.

Да ти е жива и здрава Ивана и чакаме снимки във фейса на тортата :P
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 17:08:18 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Вени, нали бяхме приключили уж, а ти пак искаш да е твоя последната дума.
Всички искаме да сме до децата си, не само ти. Но на моменти звучиш фанатизирано, не само за конкретния случай.
Хайде да сложим точка вече.
Когато поисках да сложа точка, ти ми се яви в ролята на анализатор. Щом не сложи точка, аз продължих.
Пак ти казвам, не ме интересува, как ти звуча. Нито си ми в живота, нито мнението ти е меродавно за мен.
Отговорих на последните постинги, защото имаше въпрос към мен и въпрос, на който ми беше отговорено. Кажи ми ти защо точно се намеси, щом изявленията ми не са насочени към теб, нито отговарят на твой въпрос?
[/url][/url]
*
Момичета, нека наистина сложим точка, всеки си има гледна точка, всеки си решава по какъв начин ще възпитава, защитава и т.н. децата си, така че няма нужда да продължавате :)

*
Когато поисках да сложа точка, ти ми се яви в ролята на анализатор. Щом не сложи точка, аз продължих.
Пак ти казвам, не ме интересува, как ти звуча. Нито си ми в живота, нито мнението ти е меродавно за мен.Отговорих на последните постинги, защото имаше въпрос към мен и въпрос, на който ми беше отговорено. Кажи ми ти защо точно се намеси, щом изявленията ми не са насочени към теб, нито отговарят на твой въпрос?
Заради удебеленото-звучи отново просташки.
aми ок, пропускай ми постингите и ще живееш леко и щастливо.
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Добре де, може ли да пропуснете махленското отношение една към друга? В крайна сметка всеки си има принципи и мнение, не е нужно те да съвпадат.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Направо си уредете дуел. На детска площадка.
*
Защо се опитвате да наливате масло в огъня, не мога да разбера-аман от сеирджии.
Тази дискусия приключи поне за мен, така че не се хабете.
*
Защо се опитвате да наливате масло в огъня, не мога да разбера-аман от сеирджии.
Тази дискусия приключи поне за мен, така че не се хабете.

Това от известно време вече е друга дискусия, за епитетите, за тона, допустим във форума, и за отношението ни една към друга.
Между другото, такива "разговори" няма в подфорумите на жените в процедури и опитващите да забременеят.
Направо си уредете дуел. На детска площадка.


 :jump12:

Значи, Шаноар, дай да се изясним: позволено оръжие за дуела - хладно и огнестерелно, кирки, лопати, метли, пазим лицата да не се нараним, че трябва да сме хУбави и почваме трепането :bonk:

Цигу бе, не на детската площадка, ще дадем лош пример, те децата на юмруците си трябва разчитат, докато станат на 18 поне :)
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Вени, щом допустимото оръжие е "кирки, лопати, метли", то дуела може да е кой най-бързо ще изчисти даден участък от градинката :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
:jump12:

Цигу бе, не на детската площадка...

Баба ми казваше "слободни сте". :lol:
Вени, щом допустимото оръжие е "кирки, лопати, метли", то дуела може да е кой най-бързо ще изчисти даден участък от градинката :lol:

Алоууу, по мъжова линия имам рода от Перник, там не чистят градинки, да знаеш :lol:

Относно дискусията - и преди е имало такива, дори и по-разгорещени. Докато се опитваме да забременеем винаги сме на една вълна.  Когато се появят деца, всяка приема свой собствен метод за възпитание и справяне, това го казах преди няколко страници. както има сблъсъци за кърмене, захранване, ядене на децата между храненията.
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Е, а ся, аз имам от Трън рода :lol: Ма пак не пречи да почистите градинката, вместо да се карате :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Е, а ся, аз имам от Трън рода :lol: Ма пак не пречи да почистите градинката, вместо да се карате :lol:

Другата половина са от там, от там пък вадят мистриите.
Моята рода по бащина линия е от Враца - там вече без коментар и историята мълчи :lol:
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Ми ето, уредихме пробрема с градинката - ще я лъснете, ще я оправите, може някоя къщичка да построите даже :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Накрая гепваме боите и я правим като къщичка от приказките :lol:
[/url][/url]