0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Е, водили сме го на лекари, не по врачки, все пак.
*
Вени, нищо не съм пипала. Най-вече ме беше страх да не го "повредя", докато преди около 6 м. видях, че човекът сам беше свършил работа - дърпаше нагоре-надолу и направо изтръпнах. А той си беше ухилен.  :lol: Сега подръпвам от време на време и изплаквам с вода. Не бързай да правиш каквото и да било според мен! Или ако си много притеснена, заведи го на лекар!

а, не, не съм притеснена, сверявам часовника, да не изпусна нещо в тази важна област :lol:
А и ме е страх да не би някоя лелка след време в яслата да я свърши тази работа.

Нещо ми се въртеше в главата, че около две годиники сами я забелват, аз го гледам как дърпа, ама не дава аз да пипна.
Та само да сверя :)
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Е, водили сме го на лекари, не по врачки, все пак.
:-) :-) :-)


  
*
На мене тази ситуация много ми прилича на култовата фраза, успокой се и ще стане-аз лично бих се притеснявала, че не съм направила нищо, когато съм имала възможност-подчертавам дебело,  лично мнение, което не налагам на никой.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
клати ни се първо зъбче!!!

леле, порастна ми детенцето....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Честито, сега приготвяй кутията за Феята :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Честито, сега приготвяй кутията за Феята :D

Гане, дай малко инфо - как точно го правите тоя ритуал с феята, че не съм наясно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Лелей, Джаме,  :D кога станаха за смяна!
Големи трепети!
И моята за някаква фея ми говори и за подаръци :oops: Я разкажете, че да сме подготвени
*
Ех, Джам, наистина пораснаха децата... :D

Вени, по въпроса наистина две еднакви мнения трудно ще чуеш - за забелването.
Нашата лична лекарка много настояваше да правим опити в тази насока - аз правех някакви по време на баня, но само колкото позволяваше - т.е. без никакъв излишен натиск и дърпане. Личната каза, че нищо не сме успели да направим. После и на мен започна да ми се струва кожичката направо слепнала, получиха се някакви зачервявания и така стигнахме до проф. Бранков, мисля беше - детски хирург в Пирогов, чийто мнение беше, че всичко си е в реда на нещата - не е вадил никакви метални приспособления :wink: Каза да продължим точно тоа, което правехме - без да си го поставяме за фикс идея, при къпане, от време на време, да придърпваме без натиск, колкото мястото позволява. И неговото мнение беше, че нещата се получават естествено.
От тогава до сега - кожичката наистина на места има получили се "процепи". Случвало ни се е на няколко пъти явно да се задържат отдолу насъбрали се мръсотии, при което някаква част от слепналата кожата сама се "отваря" и те излизат. И така от миналата година насам главичката е в много по-голяма степен забелена, без да сме предприемали целенасочени последователни действия да забелим на всяка цена.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Джаме, още не съм го практикувала тоя ритуал, но знам, че се слага зъбчето под възглавницата и на сутринта детето намира паричка. А майките събират зъбчетата в някаква кутия или нещо подобно, без да разбират децата, че зъбчетата са у теб, съответно :D Идеята е, че Феята идва да вземе падналото зъбче и носи ново, по-здраво и дълготрайно. Ето нещо от Франклин :)
http://detski-filmi.eu/%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%B8-%D1%84%D0%B5%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-franklin/
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ние остовихме зъбчето под възглавницата, а на сутринта Нико си намери:
- за първи зъб - кутийка бонбони тик так
- за втория зъб - магно мен
- за третия зъб - пак магно мен
В очакване ....
*
Събирате ли стикерите с животните на Билла?
Ако има такива, които събират - вече имаме доста повтарящи се и с радост ще ги дадем на някой, който ги няма - да каже само :)
*
искам ги, искам ги :lol:
давай стикерите :D
ние имаме само 2 повтарящи.
*
Събирате ли стикерите с животните на Билла?
Ако има такива, които събират - вече имаме доста повтарящи се и с радост ще ги дадем на някой, който ги няма - да каже само :)
А аз не мога да намеря албума  :( Все го няма наличен в Билата, която ходя. Освен, ако Стефи има някои от твоите, като идваш към Варна да ги вземеш  :lol:
Благодаря за мненията, няма да го водя още на хирург, ако до края на лятото не се позабели сам ще го мисля. няма мръсотии, инфекция, дискомфорт, така че го оставям да диша спокойно.

Джаме, честито клатещо се зъбче :lol: За мен най-логично е феята на зъбките да остави нещо, което подпомага здрави зъбки - дъвки без захар, нова четка за зъби, бонбонки без захар, придружено с картичка "За да имаш здрави зъбки, мий редовно и дъвчи добре", ама по-забавно написано :lol:
[/url][/url]
*
Джам, това което знам за феята на зъбките е, че детето оставя зъбчето под възглавницата, а феята го взима и оставя желязна пара (левче), за да е здраво като желязо новото зъбче.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Джаме,честито пораснало момче!
Точно както Гането описа, действахме с племенника!
Слага нощес падналото зъбче под възглавницата, а на другата сутрин
Феята оставила метална "здрава" паричка за да е здраво и силното новото зъбче!
Не сме ги събирали в кутия!Това е новост за мен.

Вени, този така деликатен ангажимент у дома бе поверен на Тате...
Леко във водата, без насилие още до 1 и 6 месеца я отвори...
Уролога при който водихме заради хипоспадията каза, че сме се справили на 6!
Хигиената след това е много по-лесна.

С Мими и Вени сме писали едновременно   :kiss:


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Джаме, честито клатещо се зъбче :lol: За мен най-логично е феята на зъбките да остави нещо, което подпомага здрави зъбки - дъвки без захар, нова четка за зъби, бонбонки без захар, придружено с картичка "За да имаш здрави зъбки, мий редовно и дъвчи добре", ама по-забавно написано :lol:

Вени, добра идея, но ние тези науки вече сме ги усвоили, а и е редно на 6 годинки да се е вградил вече навика. макар че явно има и родители, които не мислят така.

в началото на тази учебна година, в градината имало театрално представление на тема зъбна хигиена и раздавали рекламни торбички на Елгидиум. понеже госпожата ни ги връчи по време на родителската среща, един баща се изцепи така:

"е, много хубаво, ама да ни ги бяха дали преди 1 година - ние вече имаме 3 кариеса!"

с огромно усилие успях да си задържа голямата уста затворена...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Вени твоя вариант ми харесва много, ще плагиатствам!
Нищо, че има навици, повторението е майка на знанието....изтъркано, но вярно!

Джаме, цитирам подписа ти, права е Стеф

[16:41:11] stefkasarafova: ама ти си много деликатна...

Чудно ми е, похвалил ли се е този този баща, или идея нямам какво е направил?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)