0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Спокойна седмица!
Здраве,  :sunshine: и усмивки за всички!

Ние останахме на село, макар Митака да има малко остатъчна кашлица,
толкова свободни се чувстват тук, а аз спокойна, че се изкуших!
Получих предложение от майка ми и снаха ми да ги гледат събота, неделя и понеделник
за да пътувам до Хасково и след това да не се чудя на кого да ги оставя за мамографията, но още съм в чуденка...
Не че няма да се справят, но много плаче Калина за мен...имам няколко дни за размисъл!

Хубав ден от мен!Бъдете здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Хубава,по-малко гореща и здрава седмица!
Вчера изкарахме много приятно рожденният ден на детенце.Много се радва и после едва заспа :).Днес продължава в детската градина.
Аз също записах час за мамолог в частен кабинет,защото по думите на личната вече и гинеколозите не дават направление за мамолог както до миналата година,а те преглеждали и ако имало основателна причина тогава 8O.Може и да виждат,може и да не виждат,но за мен гинеколога си е гинеколог,а мамолога-мамолог.

*
Хубава и здрава седмица от нас!!!

Парси, да ти е жив и здрав Митака! Много да ви радва!

mishanta, миналото лято за пръв път се разделих с Тео за седмица. Много го мислих, много се тревожех, но беше добре и за двамата. Нямаше и една сълза изплакана, а преди това плачеше при всяка 5 минутна раздяла.
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 09:07:11 am от midge »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Много здрава и усмихната седмица на Всички!!!

Гери, мила, стискам палци, дръж се, дано нещата се оправят!
Не може ли да заведете специалист от София, който да я прегледа??

Мишанке, тези фурии са много нежни и раними  :?, трудно се разделят с мама! За 4,10 м. само две нощи се наложи да съм далече и едва дочака да се върна! :oops:
Трябва да свикват обаче, трудно е и за нас.... Едва убедих доктора, като бях зле да не ме приема в болница именно заради нея. Дори и в къщи много плака, докато не отидох да я гушна.  :(
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Хубава седмица и от мен момичета:)

Парси, честит рожденник с деб закъснения. Да е здрав, много да ви радва.

Боби, много ти благодаря за обяснението. Разбрах всичко и за съжаление от това само се ядосвам повече. Имах съмнения за резултата от биопсията още когато я правиха (даже се обвинявах тогава, че хем нищо не разбирам и съдя прибързано хората). Още тогава нещо не направиха като хората. Ама здрава да е Ники само.

За мен със сигурност седмицата ще е хубава, цяла година чакам ДРЗ за да се съберем и да се видим. И обикновено все ме избива на рев по някое време защото е уникално да съм част от всички вас.:)

Мише, и мен ми е най-голямата драма това, да се разделям с децата. Те не ме и търсят тук на село като са все около баба си, но аз като лудите все и звъня през 1 час да питам всичко наред ли е:)

Миналата седмица забравих да споделя, че бях на родителска среща за градината. Изписах 2 листа с правила, да видим как ще тръгнем на есен:) Поне ще има време лятото ги науча (не че ми е ясно как) да махнем дневния памперс когато спят. Не приемат деца с памперси и биберони. Яденето с лъжица все още също ни е проблем:) От 2 дни Алекс и Дани ги уча сами да пишкат (и това заради градината), но обуването няма скоро да го усъвършенстваме:)))))

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Лисано, здрави да сте само!
Щото ей на ние на есен ще сме 3та група и все ходим на градина като на детски кът. Дали изкарахме 2 седмици и пак сме болни и на АБ. :(

Другото - като видят, че няма кой да помага ще свикнат много бързо. В първа група леличките им помагат, но не ги обличат! Оставяй ги сега докато е топло да тренират!
Възможно най-лесните дрешки купувай за градина. Долнички с ластик лесно да се вдигат и свалят. Блузи по възможност без копчета, връзчици, панделки и т.н.

Има деца, които се изтърват на обяд. По някога и от новата среда, стрес. Майките носят от еднократните чаршафчета за леглата да не се мокрят дюшечетата. Пробвай и във вас така на обяд вместо памперс. Ще почнат да се усещат.
*
Момичета,благодаря!
Лисе,не се притеснявай,ще се научат на всичко-просто трябва време.Митко го дадох без памперс,но все още пращам за всеки случай при следобедния сън.Някой път ги връщат,някой път му слагат.За яденето,той изобщо не желае вкъщи да се храни само,но в градината се справя много добре.А за вдигането на гащи може дотолкова ако е гол нагоре-не може да се загащи :).

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Parsi, честит рожденик и от мен на патерици!

За гащите си права, даже ми обяснява мойта госпожица, че там лелята казала, че не се папасва потника и отказва и в къщи да е запасана  :? /щото е по-лесно/ :oops:
 
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Парси, да е жив и здрав Миташкин, да палува и лудува,
да са ваша радост и гордост с Бате!

Лисано и аз бях на родителска за първи път на Калина,
Митака не е имал още откакто го приеха, вероятно есента!
Много странно усещане, пораснаха малките човечета, ще имат свой живот,
нови емоции, стана ми едно, сякаш бях в приказка, малките столчета, легълца!
Много съм смотана, такава емоционална, Ке добиеа инфаркт от трепетликане!
Сега малко проза  :oops:хич не ги мисли обедните пампи, сега в жегата всичко ще си дойде на място!
Моите близнаци са с две години разлика, но проядоха с лъжица по-едно и също време.
Точно откакто тръгна на градина Митака, иначе все се пазареше, за кое е голям
и за кое малък. В мига в който видя Калина как настъпателно борави с приборите
ела да видиш, гледат едно от друго нахъсват се и всичко става много по-лесно!
И изобщо, какво ти обяснявам на тебе, ти си имаш мини детска градина у дома!

Иначе за моите терзания, аз съм ги оставяла на миналото ДРЗ,
нямше никакъв проблем но с другата родова линия, са по-свикнали.
А и сега Калина е като залепена за мене, много се привърза последно време,
аз не протестирам де, много ми е приятно даже, но идват такива моменти.
Трябва да свиква, това ще е полезно и на есен като тръгна на градина!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Иначе за моите терзания, аз съм ги оставяла на миналото ДРЗ
Ех, колко хубаво ми беше тогава  :bighug:
*
Аз пък да си разкажа какъв потрес преживях вчера...
Отиваме в Мадарската градинка неделя, късен следобед - пълен състав - Калин, две деца (имаме си братовчедка от америка на гости :wink:), куче и моя милост.
Тебешири, скутери, топки, водни пистолети, децата кротко си играят, градинката беше полупразна.
На съседните 2 пейки окло 10-тина 12 тийна - 14, 15 годишни. Говорят си децата кротко, няма пиене на бири, крясъци, абе в тях разпознах нашите деца след 10тина години да е живот и здраве. Даже ги поподслушвахме и страшно се кикотихме как се пъчат един на друг - ама абсолютни дечковци доста симпатични.
По едно време дочувам глъчка откъм тяхната пейка, обръщам се и виждам родителски комитет от 4ма родители - 3 истерични майки и 1 озверял (ама наистина) баща ги наобиколили. Чувам как бащата им крещи следното - предавам буквално "Ще дойда, ще ви избия всичките бе, ще ви посиня до един, ако дойда на нищо ще ви направя ..." майките врещят една през друга и те .... тече някакво разследване.
Докато Калин каже "НЕ" и ме спре - аз с два скока се намерих в центъра на урагана.

Страшно кротко (ама наистина) попитах какъв е проблема и защо крещят на тези деца. Вбесения баща скочи и се завря в мен, ще ме бие "Вие каква сте тука бе, тия знаете ли ги какво са направили" Преди няколко дни едно по-малко детенце било напръскано от едно от големите със синя боя ... Ама какво е станало, как е станало кой е виновен - никой не знае. Почна се една махленска разправия - не ви е работа... такава злоба, агресия, викове и крясъци срещу деца  8O и срещу Фането естествено  :wink: Бащата ми скача като териер ... попитах го "Вие сега мен ли ще ударите?" Не, нямало...защото мъжът ми бил с мен. Калин като видя, че скачам, естествено дойде и той, макар, че му се щеше да ме убие  :lol:

Казвам "Я по-спокойно, да укротим топката сега. Тези деца тука си имат родители. И вие конкретно не знам какъв се явявате точно, но имате разговор с родителите им, а не с тях. Ако има инцидент се вика полиция, не се саморазправяме."
Майките ме налетяха веднага - аднета даже ми каза "Гет аут от тука" :wink: :lol:
В крайна сметка, поне наистина укротиха малко нещата и се оттеглиха, защото аз казах, че ако и с пръст докоснат някого, аз лично ще завъртя на 112 ВЕДНАГА.

Не знам кой крив, кой прав, в случая няма никакво значение. Потресателното за мен е или по-скоро са няколко неща:
- имало е сериозен инцидент в градинката - никой не е повикал полиция
- родители тръгват да се саморазправят с деца
- на децата не им хрумва да повикат родителите си за защита
- никой от стоящите наблизо възрастни не отива да види защо 4ма истерични хора крещят на деца.
- възрастните крещят и заплашват децата, като им казват да внимават с малките ... не разбират че те правят абсолютно същото...

Накрая едното момче каза ... ми много жалко, защото от цялата градинка никой не дойде да види какво става ... не попита прави ли сме, виновни ли сме... всеки си мълчи и се прави , че не го засяга ...само вие дойдохте, много мило беше, благодаря ви.
В очакване ....
Фани, а защо не се обади на 112?

Тези "родители" утре ще ги набарат някъде и боят ще стане.

Скотове са хората, скотове, после и децата им порастват скотове, а ние се чудим, що се зъбят на нашите и им обясняват как ще ги пречукат, защото нашите са искали да им видят колелото.

А ако мъжът ти не беше с теб щеше да те удари ли? Много мъжка постъпка!

Ако не те затруднява, би ли описала цялата ситуация на бележка във ФБ, ще я споделя (ама май те нямам в приятелите) и искам да видя, дали някой родител ще се осмели да коментира. Използвам случай от тук, за да видя обществената нагласа.
Все пак, малко или много, ние сме малко "затворено общество", знаем се, мислим сходно, макар и да се караме на моменти.

Ще е жалко, ако на подобен тип "бележка" във ФБ или в блог, родителите мълчат.
[/url][/url]
*
Вени,а не е изключено и да мислят като "нас" във ФБ,а навън да са съвсем различни.Вече няколко пъти попадам на хора,които говорят едно,а в ситуация реагират коренно различно.

*
ще пиша уtpe, че ми се развали клавиатураtа  :(
В очакване ....
Хубава, здрава и спокойна, макар и много гореща седмица!
Лис, стиснати палци за вашата сага с изслидванията на Никол!Дано в Германия най-сетне да поставят диагноза!
Парси, да ти е живо и здраво момчето!
Фуси, не знам какво да кажа!Обществото ни е много болно, много сбъркано...Страх ми хваща как ще живеят децата ни!
Момичета, моля препоръчайте ми детски УНГ, който да работи със здравната каса и да разбира от проблеми с третата сливица!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Успешна седмица на всички! Здрави дечица и спокойни родители!

Парси, да ви е живо и здраво детенце!

Ние живот и здраве тази седмица занимаваме на море. Вчера водихме момата на плаж, голям кеф беше в басейна. Което ме подсеща да ви питам, проблем ли е, че я къпем в минерален басейн?
И още един въпрос относно гащите за плуване. Когато се намокрят веднага ли трябва да се свалят?
 

*
Здрава и успешна да е седмицата! За мен е много вълнуваща, предстои ни втори рожден ден и ДРЗ. Чакам с нетърпение тези прекрасни емоции!
Ники, гащите за плуване аз махах като излезем от водата. Може да ги сложиш на слънце и като изсъхнат да обуеш отново при следващо къпане. Тези гащи не поемат вода и напишкано, единствено предпазват ако стане "голямата работа" във водата  :D.
     
И аз така правих :) Слагах гащички, като излезе от водата преобувам със сухи гащи и така.
[/url][/url]
Ние в събота и неделя с Михаела ходихме на разходка във Варна. Страшно е впечатлена от делфините - много и хареса представлението. :) Купих и плюшен делфин, който крещи като истински. :D

Пуснахме се заедно и на водната пързалка. :lol: Много и хареса искаше и се пуснахме още веднъж. Продължи да иска, но отказах трето спускане. :wink: Друг е въпроса, че и двете си бяхме все още кашлящи и леко сополиви. Ама какво да се прави, детето има луда майка! :lol:

По едно време доста ме изнерви, защото ме накара да и търся детска плажна кърпа с Мики маус или нещо от сорта. Да, ама на целия пазар Чаталджа нямаше, както и на магазините около Чаталджа. Нямаше и на Пикадили. Писна ми да въртя километри из Варна и и викам: Няма да ходим на плаж и толкова! Ех, че като ревна горкото. :( Добре, тогава, казвам, отиваме на плажа, но без детска кърпа и това е. Та, оставих я да се отъркаля хубаво в пясъка и беше много доволна. :lol:
Вчера цял ден разказва на всички за делфините и за водната пързалка.


П.П. Една молба към мацките от Варна:
Ако някой види някъде плажна кърпа с героите на Дисни (Мики Маус, Мечо Пух, принцеси, Колите и прочие), моля да пише къде има и на каква цена. Благодаря предварително. :)
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 13:35:18 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Иначе за моите терзания, аз съм ги оставяла на миналото ДРЗ
Ех, колко хубаво ми беше тогава  :bighug:

И не само на теб... :balk_21:

Фусита, какво стана...

Озверяха хората, и не е виновен само трудния живот...
0 ценностна система, масово изпростяване и меркантилност!

Бъдещата Госпожа на Калина, която аз на първо четене много харесах,
на въпрос на родител, позволяват ли да се носят играчки от вкъщи сутрин, каза "Не"...
Аз подкрепям това, но причината е по-интересна, двама бащи стигнали до бой
за малка количка, която едното дало на друго, пък после се сетило, че си иска....
Няма как децата на 14-15 да са различни, от родителите им на 40...просто няма!

Как да научим децата да пазят, като ококорената госпожа
от прекрасния кадър на Мини с водната лилия,
се е домогнала до нея и за някакъв извратен кеф е откъснала!

Всичко става с личен пример и говорене, говорене, говорене....
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)