0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!


П.П. Една молба към мацките от Варна:
Ако някой види някъде плажна кърпа с героите на Дисни (Мики Маус, Мечо Пух, принцеси, Колите и прочие), моля да пише къде има и на каква цена. Благодаря предварително. :)
[/quote]

Кокиче, цена 9.50 лв. има с Уинкс, 3 принцеси, русалки, мечо пух, спайдермен, колите.
Ще идвате ли скоро към Варна?
Ако искаш да ти взема да не свършат, а пък ще се уговорим за получаването! :wink:
На какви цени успяхте да гледате представлението в делфинариума? Че и аз съм обещала да я водя, ама сега е болна! :(
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 16:14:54 pm от yana-v »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Хубава седмица и от нас!

Fussii, за жалост баща ми  притежава подобен ганьовски нрав  :?. Като бях малка, веднъж му се оплаках за нещо, а после умрях от срам след реакцията му. Е, крещеше и на родителите, и на децата, но от това не ми стана по- леко. Отгледан е от топли, интелигентни и много възпитани хора, не му е повишаван тон, камо ли да му е посягано.

Може да се каже, че Тереза е научена на гърне. Ползваме 1 дневен и 1 нощен памперс. Но след няколко дни, прекарани навън осъзнах, че няма подходящо място за изхождане и трябваше да я карам да върши работите в памперса. Гърне ли да помъкна?
Яна-в,
благодаря ти за инфото. Скоро няма да идвам. Ти само ми кажи къде са кърпите, аз имам кого да помоля да ми купи. Че ми трябват две. :)

В делфинариума плащаш 50% от обявените цени, като кажеш че си им ФБ почитател. 10лв. за мен и 7 за щерката. във фоайето има страшно много сувенири с делфини, вкл. и ДВД със запис на шоуто за 16лв. Ами много е дебело всичко там. Макар, че за българи има 15 или 20% отстъпка. Ами, купих само един плюшен делфин за 8.50, в който Мими сега е влюбена. Спи с него. Днес беше с него в ДГ. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Минаха и нашите очни прегледи при двете предварително избрани очни лекарки. Алекс много хареса д-р Лолова -първо вадеше едни стъкълца от едно "чекчеме" и нямаха свършване, после светеше като с фенерче в очите на Алекс и не й се караше, когато не я слушаше да не гледа в светлинката, после остана привидно спокойна докато Алекс й наобиколи целия кабинет да опипа всичко, което й привлече вниманието.
Иначе и двете като експерти са на едно мнение +10.75 дясно око, + 9.75 ляво око. Май ще се спрем на д-р Лолова засега. Фани, благодаря за препоръката, наистина е много внимателна и кротка, че и не е нахалствала днес  :lol:
Утре отиваме да правим очила, дано леко да се приеме и децата в детската да бъдат благосклонни.
Ама то да стигнем до детската де, че от днес сме и на инхалации с вентолин.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Може да се каже, че Тереза е научена на гърне. Ползваме 1 дневен и 1 нощен памперс. Но след няколко дни, прекарани навън осъзнах, че няма подходящо място за изхождане и трябваше да я карам да върши работите в памперса. Гърне ли да помъкна?
Страхотно, браво на детето и разбира се на мама.
Можеш да си взмееш сгъваемо гърне. Ето два модела:
http://www.onestepahead.com/catalog/product.jsp?productId=534858&cmSource=CrossSell&relatedProductId=361755

 http://www.onestepahead.com/catalog/product.jsp?productId=361755&cm_ven=none&cm_cat=none&cm_pla=none&orderType=none&utm_source=none&utm_medium=none&utm_campaign=none


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Яна-в,
благодаря ти за инфото. Скоро няма да идвам. Ти само ми кажи къде са кърпите, аз имам кого да помоля да ми купи. Че ми трябват две. :)

В делфинариума плащаш 50% от обявените цени, като кажеш че си им ФБ почитател. 10лв. за мен и 7 за щерката. във фоайето има страшно много сувенири с делфини, вкл. и ДВД със запис на шоуто за 16лв. Ами много е дебело всичко там. Макар, че за българи има 15 или 20% отстъпка. Ами, купих само един плюшен делфин за 8.50, в който Мими сега е влюбена. Спи с него. Днес беше с него в ДГ. :)
Магазинчето е във Възраждане! Гаражите под булеварда, където върви №20, преди комина. Там са много магазини - до този има кафе-машина и е голям.

Благодаря за инфото за делфинариума. Ще ходим, няма начин! Вики също много хареса плюшените делфини. Ама като им видях цените! 8O За това пък получи огромен, колкото нея Бимбо за рождения си ден!

Сия, много е важно детето да хареса лекаря, при който ще се ходи често - иначе е мъчение и за двете ви!
*
Сия, дано детето бързо да свинке с очилата! Тя ще бъде най-модерната в градината :)


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Сия, съжалявам за резултата ви! Дадоха ли прогнози за по-нататък? При мен +-ът в детските години постепенно изчезна, 4, 5 и 6 клас имах перфектно зрение, после тръгна към -.
Инвестирайте в добри рамки, които тя да си избере - сега има голям избот от цветни и весели рамки.

В Делфинариума и ние миналата година платихме наполовина, но си бяхме разпечатали ваучър от ФБ страницата им.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Сия, радвам се че сте се харесали с докторката и не е била "нахална"  :lol:
Очилата с такъв висок диоптър задължително трябва да са олекотени максимално. Оптиката на ъгъла на Витошка и Патиарха предлагат прекрасни детски олекотени стъкла на доста прилични цени. Аз хвърлих големи усилия за проучване и мисля - там е най-доброто съотношение цена /качество. По спомени на Нико последните стъкла струваха към 50, 60 кинта, което си е супер на фона на останалите цени.
Аз предпочитам металните рамки, защото пластмасата лесно се чупи. и после трябва да сменш и стъклата и отива дявол на магаре.

Според мен ще свикне лесно, най-малкото защото ще вижда драстично по-добре. На Нико, до сега никой не му се е подигравал, напротив - викат му Хари Потър и той е супер доволен от тая работа. Имай предвид, че при далекогледство, ние също сме с такова, може да има главоболие първите два, три дни, да не се притесниш и да решиш, че не са точни очилата.


Не знам дали бих инвестирала в рамки, по-скоро в стъклата
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 12:18:20 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Аз имам приятелка с оптика, така че още вчера поръчахме олекотени стъкла, а сега отиваме да си избере Алекс рамка, за да може да й ги направи на момента и да си тръгнем с тях.
Още веднъж благодаря на всички ви за мненията и съветите.

Ултра, точно това и на нас ни казаха, че ще намаляват диоптрите с годините.

Може да се каже, че Тереза е научена на гърне. Ползваме 1 дневен и 1 нощен памперс. Но след няколко дни, прекарани навън осъзнах, че няма подходящо място за изхождане и трябваше да я карам да върши работите в памперса. Гърне ли да помъкна?

Еле, а тя сама ли си казва/дава знак? Или ти просто я слагаш на гърнето през определено време?

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Боби, много ти благодаря, не ги бях виждала досега  :).

Албена, слагам я обикновено след хранене и след сън. От около десетина дни си даваме някакви знаци, но са повече на игра  :lol:. Питам я "Имаш ли пиш?", а тя ококорва едни големи очи, тръгва набегом към гърнето и започва да дърпа гащите  :lol:.
Аз нямам амбиция да махам памперса изцяло, но когато излязохме навън за по - дълго време осъзнах, че тя си чака гърнето и вече й е много некомфортно да свърши работата в гащите.
*
Да се включа, че тя седмицата ще свърши...

Мама, се крепи, интубирана е. Говорихме с шефа на отделението и с неврохирурга, който е шеф и на болницата и познайте, шефа на отделението е съгласен да се консултираме с друг лекар, хирурга не... Шефа на отделението искаше консултация с неврохирург и така, търчах при професор Романски днес, не че имаме просветление, защото от скенера нещата с мозъка са добре, а той е специалист по това. След това пак говорих с шефа на отделението и явно кандидата в кръвта е най-големия проблем в момента, защото майка ми е септична заради нея, но от вчера е на скъпо струващо и надявам се да се окаже ефикасно за нея и да се оправи, че като прочетох статистиката и лошо ми стана...

Сия, Алекс бързо ще свикне с очилата, защото ще открие, че вижда с тях прекрасно. Стефан не дава дума да се издума за махане. Колкото до детската градина, също мисля, че децата няма да и правят проблем, аз много се притеснявах, защото Стефуняка е в бебешката група и някое дете от любопитство да не му налети, но не сме имали инциденти. "Инцидентите", той сам си ги прави, баща му се е специализирал в лепене на рамки. Колкото до махането след време, не се настройвай, голям ви е диоптъра, като нашия, но със сигурност ще понамалее...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
След това пак говорих с шефа на отделението и явно кандидата в кръвта е най-големия проблем в момента, защото майка ми е септична заради нея, но от вчера е на скъпо струващо и надявам се да се окаже ефикасно за нея и да се оправи, че като прочетох статистиката и лошо ми стана...
Гери, не чети статистики, всеки човек си е индивидуален. Стискам палци да се оправи с новото лекарство. :crossfingers:


  
*
След това пак говорих с шефа на отделението и явно кандидата в кръвта е най-големия проблем в момента, защото майка ми е септична заради нея, но от вчера е на скъпо струващо и надявам се да се окаже ефикасно за нея и да се оправи, че като прочетох статистиката и лошо ми стана...
Гери, не чети статистики, всеки човек си е индивидуален. Стискам палци да се оправи с новото лекарство. :crossfingers:

Точно така!
Баща ми претърпя изключително тежка коремна операция след диагноза за метастазирал рак на стомаха и получи болнична инфекция след това. Въпреки малката вероятност, оцеля и после живя добре и много повече, отколкото всички лекари и публикации предричаха.
Пожелавам ви успешна развръзка!
Привет :)
Гери, горе главата, мисли за хубави неща:)

Кога трябва да се забели напълно главичката на пениса при момченцата? Ние не сме пипали много и днес видях, че е доста залепнала. Чудя се как да процедирам и кога трябва да се забели напълно?
[/url][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Вени, две еднакви мнения не сме чували по въпроса. На Тони, който в момента е на 8, не е напълно забелена. Миналата година го заведохме за пореден път на преглед и докторът каза, че това ще се оправи естествено след 10 годишна възраст, когато започва засиленото производство на тестостерон. Ако имаш притеснения, заведи го да го погледне някой, който не вади шиша, преди да е прегледал детето.
Вени, две еднакви мнения не сме чували по въпроса. На Тони, който в момента е на 8, не е напълно забелена. Миналата година го заведохме за пореден път на преглед и докторът каза, че това ще се оправи естествено след 10 годишна възраст, когато започва засиленото производство на тестостерон. Ако имаш притеснения, заведи го да го погледне някой, който не вади шиша, преди да е прегледал детето.

А, ок, значи да не се шашкам.
Лекар дето не вади скалпела като чуе забелване и пишленца? В Бг? Развесели ме :lol:
[/url][/url]
*
А, защо не опиташ по време на баня с насапунисана ръка да забелиш?
Аз така постъпих и нямаше никакви проблеми-забелих напълно и сега мием редовно.
Прощавайте, ама това с 10 год възраст ми звучи несериозно и ми мирише ма бъдещи проблеми на голямо дете, което е далеч по-травмиращо за един тийнейджър.
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 23:54:48 pm от shanoar »