0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

с огромно усилие успях да си задържа голямата уста затворена...

:wink: това е защото си деликатна  :lol: :lol:
В очакване ....
*
ами похвалил, типично по български е обвинил някой друг, че видиш ли не са му казали по-рано, нещо което е задължение единствено и само на родителя. Първите 7г. са, за да ги научим на хигиена, да поздравяват, да казват благодаря, моля и прочие... а не да се тупаме видиш ли, че на 4г. можело да играе еди коя си компютърна игра, например, а в устата да няма един здрав зъб или да гледа като темерут при поздрав. Мен лично това ме възмущава най-много, когато заговоря или поздравя някое детенце (познато, разбира се), то да се прави че не чува и да не отговаря.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мен лично това ме възмущава най-много, когато заговоря или поздравя някое детенце (познато, разбира се), то да се прави че не чува и да не отговаря.

точно!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Освен, ако Стефи има някои от твоите, като идваш към Варна да ги вземеш  :lol:

Мими, аз от 3 седмици съм във Варна - тече ми сесията, уча за изпити ежедневно (заключвам се в една стая да се крия от децата, щото иначе просто не се получава - толкова идиотски се чувствам така, ама като се хванах вече на хорото...) и затова не се обаждам на никого :oops:
Ще напиша на Стефи кои номера имам и ще й пратя в едно писъмце тези, които тя няма - останалит, ако искаш, ще ти ги дам на една среща, като ми минат изпитите! :) Обаче, ако тепърва не сте взимали никакви стикери, защото нямате албумче - имай предвид, че мероприятието е до края на юни! Тази събота ще погледна в Билата в Аспарухово дали нямат албуми - много тъпо, че не ги поддържат постоянно налични във всеки един магазин!
*
супер Цвети, давай да сверяваме :D
*
Благодаря, Цвети, ще се радвам да се видим, със стикери или без стикери  :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Дайте ми децата на село...тук дистанцията е много къса
всеки който срещнат им се усмихва, за тях това означава познат
и съответно бива поздравен, попитан как е + приятен ден!
Калина е със специален статут като най-малка и с преводач...
Тя завършва тирадата на големите с "пилатен ден...и 'ека 'абота"/приятен ден и лека работа!
Площадката е до кметството застават под прозорците и скандират "Чичо Кмете, Чичо Кмете" , той обаче е деен човек не седи вътре и току се подаде от някъде да ги поздрави!

Такива чудновати и прекрасни неща ни се случват тук...много отдавна не се бях чувствала така спокойна!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Дайте ми децата на село...

аз давам! търся си село за детето, за летата.

прочетете тук:
http://www.monitor.bg/article?id=341957
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924

Чудно ми е, похвалил ли се е този този баща, или идея нямам какво е направил?

Мишанте, критикуваше човекът, бе! критикуваше... че някой не е помислил овреме за детето му - да го научи да си мие зъбите.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Ами значи, Джаме, ние сме повредени, да на мен ми го казаха дори...
Митака има лоши зъби, защото не му давам сладко...и аз се съгласявам...

... темата за моето село ми е голяма мъка, но нито е времето сега
нито мястото, наслаждавам се на спокойствието и това е...
Марто, ако иска взимам го...ще си ръмжат с Митака на воля...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Мен лично това ме възмущава най-много, когато заговоря или поздравя някое детенце (познато, разбира се), то да се прави че не чува и да не отговаря.

точно!!!

О, недейте така, мацки. Болна тема. :( Коментирала съм я с Вени на лични.
Михаела си е доста сложен и затворен характер. Със сигурност бихте я нарекли темерут. Тя много трудно харесва някого и трудно го допуска до себе си и затова мълчи като пукал. Ако обаче все пак успее да те хареса някак си, тогава ще ти разкаже цялата приказка "Красавицата и звяра", например. А после ще ти пожелае: Чао, приятна работа! Лек път! И успешна седмица! :lol:

Т.е. не ми е невъзпитано детето, но не винаги показва добро възпитание. В повечето случаи мълчи. Ако я питаш нещо, тя напук ти отговаря съвсем друго. А най мрази да я закачат непознати и да я заговарят нещо. :x Не обича никой да и навлиза в нейното пространство. :wink:
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 15:43:44 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Кокиче, Митака също е така, но аз настоявам,
а и много подражава на племенницата ми и Калина които са другата крайност!
Вечер тук до нас на една пейка се събират 4-5 баби...изумих се как им изнесе сам
10 минутно представление, всички стихчета и песни които знае, без да го карам!
Какво го омаяха тея сладки бабки, не знам, направо се раздаде!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
ами похвалил, типично по български е обвинил някой друг, че видиш ли не са му казали по-рано, нещо което е задължение единствено и само на родителя. Първите 7г. са, за да ги научим на хигиена, да поздравяват, да казват благодаря, моля и прочие... а не да се тупаме видиш ли, че на 4г. можело да играе еди коя си компютърна игра, например, а в устата да няма един здрав зъб или да гледа като темерут при поздрав. Мен лично това ме възмущава най-много, когато заговоря или поздравя някое детенце (познато, разбира се), то да се прави че не чува и да не отговаря.

ДА ДА ДА!!!
макар че сме имали случаи да се цупи и да се държи като ... да не казвам като какво, ама после се учим да се извиняваме
В очакване ....
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Ами ние като сме в обратната крайност  :oops:? Тони върви из магазина и заговаря хората : "Здравей, познаваш ли майка ми? Тя чисти на хората къщите."  :lol:... А аз потъвам и потъвам... Това беше преди години, откакто се е родила сестра му, успешно ме замества. А и я представя по по - приятен начин  :D.
*

Мишанте, критикуваше човекът, бе! критикуваше... че някой не е помислил овреме за детето му - да го научи да си мие зъбите.


Ама, разбира се, даже и детският стоматолог е виновен в случая, че не е отишъл сам в дома му, за да му прегледа детето :wink:
Изобщо, изумена съм колко са безхаберни родителите по отношение млечните зъбки на децата си! Съседчето тука на Галата е на 5г - като Мона, голяма част от зъбките му (и предни, и задни) са проядени до дъно, а тези , които не са проядени чак до венеца, са разрушени и тъмно кафяви. Ясно е, че са комплексни факторите, довели до тук, но няма как да се подцени това, че детето изпива от пеленаче огромно количество сок (разказвали са ми как всяка вечер му зареждат шишето със сок за през нощта и като ревне - сока), отделно яде всякакви боклуци - имаха магазинче за захарни изделия (срещу двора на тукашното ОУ!), затвориха го и оттогава имат пълен гараж с останалата стока и за следобедна закуска се дава нещо от запасите в гаража. Направо вече не знам какво да измислям Мона да не ходи да играе в тях, защото винаги се връща с близалка + вафла + солети + зрънчо и прочие. Е как като играят вкъщи майка ми може да им нареже ябълка, да им набере ягоди! Детенцето говори толкова неразбираемо без зъбките - Антон е на 2,5г и говори много по-добре. Но гледната точка на техните е, че това са млечни зъбки - няма тука какво да се къхарим какво яде, ако има проблем - посещението при зъболкар е безмислено, щото нали тези зъби ще се сменят. Ти го научи да яде боклуци, пък след 12г - като му се появят постоянните зъбки - тогава го отучвай...
Ама и те галенци са си особена порода (повечето сигурно знаят, че родителите ми са преселници тук, аз съм родена и израстнала в Шумен) и не спирам да им се дивя - ето, днес, пак гледаме с майка ми едната съседка как наобикаля кофите за биклук и събира найлонове торбички и пластасови шишета, с които си пали печаката в банята...
Дано няма някой от Галата и да съм го обидила :oops: :)
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 16:06:18 pm от tzvetenze »
Кокиче, Митака също е така, но аз настоявам,


Мише,
аз пък НЕ настоявам. Точно напротив. :wink:
Казвам: "Оставете ми детето. :) Тя може би, следващия път ще ви отговори" :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
кокиче, личният пример върши голяма работа. ти поздравявяй и казвай благодаря активно, а "оставете ми детето на мира" можеш да го спестиш - рано или късно темерутлъкът може да отстъпи.

не става дума за инстинктивното нехаресване на хора, което децата отразяват с игнориране, а ние, възрастните, сме принудени да замаскираме с любезност.

аз разбирам много добре какво има предвид Стефка, защото постоянно виждам такива деца и като майка на малко дете, добре се ориентирам кое е невъзпитано и кое - по-затворено. така или иначе, като съм му подала храна от ръката си и то я е взело, ТРЯБВА да каже благодаря, иначе светът се обръща наопаки и отива на кино, и не приемам извинения, че "то си е такова".

я глейте тука, любимата ми тема:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2158675/Will-learn-Another-set-worrying-pictures-parents-so-wrong.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
... личният пример върши голяма работа...


 Миналата седмица излязохме с приятелка българка и децата ни. Заведохме ги на заградена детска площадка с гумирана настилка, на която изрично беше забранено пушенето. То по принцип е отдавна забранено, но на тази беше и написано. Тя си изкара цигара и си запали. След малко тръгнахме към плажа по една велоалея. Докато аз инструктирах сина си как да върви по банкета и обяснявах защо, тя с двете си деца се движеше... между двете платна. Беше много натоварено движението, велосипедистите се чудеха как да ги заобикалят.  Тони се обърна укорително към мен и ме попита : "Защо те ходят по асфалта, а мен ме караш да вървя по камъните?" Аз му отговорих, че ние спазваме правилата за движение и не пречим на велосипедистите, и че ние трябва да дадем пример на останалите.

Как очакваме децата да се научат на правила, ако ние самите упорито ги заобикаляме?
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 17:02:18 pm от elle22 »
*
Боже, Jam, е ба си снимките, разби ме, на моменти направо ми се свиваше сърцето.

Еле, да личния пример е много важен.

*
Боже, Jam, е ба си снимките, разби ме, на моменти направо ми се свиваше сърцето.


абсолютно...това е невероятна малоумщина 8O