0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #500 -: Декември 09, 2014, 17:10:38 pm »
А ендометриума нормално ли е да е 8мм.Не че знам какво е....... :D
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #501 -: Декември 09, 2014, 17:15:46 pm »
Аз не мога да ти помогна,вообще нищо не разбирам от това което пише! Моята първа епикриза от първото лапаро беше написана много по просто написана и разбрана не с такива подробности,а относно сегашната тя ще е в болницата,даже и незнам какво пише на нея:-) защо не питаш лекаря си да ти обясни какво пише в епикризата?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #502 -: Декември 09, 2014, 17:23:40 pm »
Ама не си мислете, че аз разбирам нещо. mimon4e99 много ще се радвам да си здрава и да ти няма нищо, но все пак тези неща трябва да се разчетат от квалифицирано медицинско лице, ние само си гадаем. Аз нещо не го разбирам това "неспецифичен възпалителен процес" ама това "фиброзна и мастна тъкан" не ми прилича да е като ендометриозна тъкан


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #503 -: Декември 09, 2014, 19:37:51 pm »
То май на хистолигията пише по точно! При мен на хистология пише ендометриоза,а на епикрузата мисля че не беше упоменато това при първата лапароскопия
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #504 -: Декември 09, 2014, 22:47:38 pm »
mimon4e99 до колкото аз разбирам и двете тръби са непроходими със хидросалпингс и са прекъснати.

А ендометриума нормално ли е да е 8мм.Не че знам какво е....... :D
а това е лигавицата на матката която в този пероид е с размер 8мм,тя променя размера си в определени дни от цикъла.

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #505 -: Декември 09, 2014, 22:53:51 pm »
Момичетa дa имaм непроходими тръби и хидросaлпингс,които бяхa прекъснaти..искaх дa рaзберa дaли пише нещо друго притеснително което док може би е пропуснaл дa ми кaже,но не.Aз док си го виждaх след оперaциятa идвaше дa ме виждa в клиникaтa...тa тaкa,рaзбрaхте нaдявaм се зa кaкво искaх дa ми се рaзчете епикризaтa  :D
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #506 -: Декември 09, 2014, 23:00:06 pm »
A пикризaтa си я взех едвa вчерa,не ми я издaдохa още докaто бях в клиникaтa зa дa си говоря зa нея с док
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #507 -: Декември 10, 2014, 09:48:15 am »

ЛАПАРОСКОПИЯ.ХИДРОТУБАЦИО.ИНТЕРУПЦИО ТУБЕ ФАЛОПИИ БИЛАТЕРАЛИС.БИОПСИЯ ТУБЕ.

УЗД: Матка с размери м норма/ендометриум 8мм,ляв и десен яйчник нормални размери Кав.Дугласи свободен.



На моята пише ИНТЕРПУЦИО ТУБЕ УТЕРИНЕ БИЛАТЕРАЛИС
а за ендометриум нищо не пише ?
<br />
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #508 -: Декември 10, 2014, 11:12:16 am »
Иренче ми не знам защо не пише колко ти е,не е измерен явно,знам ли.
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #509 -: Декември 10, 2014, 11:37:37 am »
На мен размера и дебелината на матката ми ги измериха на прегледа, който беше преди лапарото. Там ми измериха и кистата. Според мен на епикризата пишат различни неща в зависимост от практиката на всеки лекар, но тази инфо вероятно няма отношение към проблемите. Според мен дори да не е написана на епикризата, ако е имало преди това преглед, размера на матката и дебелината на лигавицата се пази в досието ни в клиниката. Аз не знам дали има някакво значение какъв ти е размера и дебелината на матката - тя си варира в зависимост от деня на измерването. На мен ми е била М, Л, включително и Х, което според мен значи никаква тъй като беше измерена след 2 месеца хапчета, а за дебелина - била е различни мм.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #510 -: Декември 10, 2014, 11:51:08 am »
Lilibell а ти как си? Кога ще махаш конците? А твоята епикриза и хистология готовили са? Кога смяташ да ходиш на контролен преглед?
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #511 -: Декември 10, 2014, 13:57:00 pm »
Lilibell а ти как си? Кога ще махаш конците? А твоята епикриза и хистология готовили са? Кога смяташ да ходиш на контролен преглед?
Веситаа идеално се чувствам, даже вече доста си ме сърби и искам да ми махат конците и да отворя раните да си зарастват на спокойствие. На мен ми казаха четвъртък да ходя, обаче се чудя не е ли малко рано? В нета навсякъде пише, че конци от рани се махат след поне 10 дни, а на мен четвъртък ще ми е 7ми ден. На теб кога ти ги махнаха?
Иначе сега говорих с док по телефона, искаше отначало да ме слага на 6 месеца золадекс или поне на 4, обаче му казах,че се притеснявам да не ми "заспят" яйчниците завинаги. Каза,че имало такава вероятност и затова другата алтернатива било да започваме стимулация. И в крайна сметка се разбрахме към края на опаковката на регулона да си уредя час за преглед и от първия ден на новия цикъл да ходя. Ще видим как ще се падне там с празниците, дано да работят. И по принцип каза,че имало риск ако не се направи това подтискане, не знам вече кое е за предпочитане... надявам се да съм на прав път, както взех правилно решение за лапароскопията така и отказа ми от золадекс да е правилен. Най-лошото е,че никой не може да ти каже ако направиш това или онова, какви ще са последствията. :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #512 -: Декември 10, 2014, 15:16:52 pm »
Лилибел,радвам се че си добре,колкото до конците на 7ми ден аз ги махнах,така ми каза док.за другото по долу където си писала не съм компетентна,надявам се другите момичета да ти дадът съвет,успех  :D
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #513 -: Декември 10, 2014, 15:47:00 pm »
Лилибел,радвам се че си добре,колкото до конците на 7ми ден аз ги махнах,така ми каза док.за другото по долу където си писала не съм компетентна,надявам се другите момичета да ти дадът съвет,успех  :D
мерси за инфото, ами щом 7ми ден не е рано, утре ще видя кога мога да отида да ми ги махнат. Аз като ги видях с какви грозни черни конци са ме кърпили ....  8O :lol: нямам търпение да ги разкарам


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #514 -: Декември 10, 2014, 16:13:40 pm »
На мен също ми бяха казали да ги махна на 7 ден ,но отидох в нашия си град да ми ги махат да не пътувам за София за едни конци и тук ме видя хирурга и каза да изчакам още 3 дни и тогава,тъй че станаха 10 дни  :wink:

Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #515 -: Декември 10, 2014, 16:15:54 pm »
Lilibell а моите също ги махнах на 7- ми ден! Както казах аз също бях 6 месеца на золадекс но след като се върна цикъла 4 месеца по късно пак излезе! Ходих по различни лекари в Бургас пих различни хапчета,даже бях при лекарка при която ме увери че кистата я нямало вече! И така последваха неуспешни опити за бебе докато не стигнах при д-р тимева която ме увери че има киста пак,бях изумена изпаднах в състояние което на никого не пожелавам! Както знаеш последва лапароскопия- също ми беше предложено лечение пак с золадекс за 3 месеца! Но след разговор с нея,тя каза че щом веднъж ми е правено такова лечение и е било неуспешно шанса след това лечение да излезе пак е същия! Тогава тя каза че трябва да забременея бързо защото в момента всичко е наред след операцията,даде ми един месец да се възстановя и почваме инвитро! Моята съвет към теб е да се консултираш и с друг лекар,преди празниците,ако искаш поговори с тимева,или някоя от др лекарки и дори с д-р щерев и тогава решавай,но според мен го направи скоро:-) това е моят съвет
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #516 -: Декември 10, 2014, 17:17:23 pm »
Аз доста четох из нета, включително и в разни чуждестранни сайтове - ендометриозата прави много често рецидив. Тоест човек и да се подложи на това хормонално лечение след лапарото, и да не се подложи - няма никаква гаранция дали ще се изчисти трайно. Това беше една от причините да не искам. Иначе за консултация с друг лекар - утре като ходя да ми махат конците ще питам тази младичката лекарка какво мисли, все пак тя най-добре знае какво ми е било състоянието. Но за мен е една малка победа, че ще продължим с пункции, а не с хапчета. Само се надявам да успея да се вмъкна с една бременност преди тая гадост да се появи отново.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #517 -: Декември 10, 2014, 19:23:30 pm »
Най-искрено ти го пожелавам:-) дано да се случи! Това е най-хубавото лекарство което би ти помогнало.пиши какво е станало след консултацията ти с лекарката
*
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #518 -: Декември 10, 2014, 20:15:50 pm »
lilibell, позабравила съм, ендометриозата влияе ли се от стимулацията? Защото ако да, по-добре опитай ЕЦ.
Re: Всичко за лапароскопията - тема 2
« Отговор #519 -: Декември 10, 2014, 21:44:02 pm »
Аз не смятам че се влияе! На много момичета им е правена такава стимулация които имат ендометриоза! Не смятам че влияе нещо,но това е мое мнение