0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Аз пък дрого не мога да разбера - ясно,че няма да раздават заповеди поне до февруари,въпреки,че според правилника трябва по-най малко 200 да се раздават.Та в тая връзка въпросите,които ми възникват са 2:по този начин сами си нарушават правилника,защо не се самосезират????/както направи ЗК по отношение на фонда/ и защо не се одобряват заповеди,за да може все пак като тръгнат нещата повече заповеди да са одобрени???Всъщност 2 месеца какво точно ще правят?или ще си вземат заплати само.............
въпросът на вилили, който и мен ме човърка, беше по-скоро какво ще стане с неизползваните пари от тази година. мился че на сайта на ФАР пишеше че са изразходвани към 12млн до момента. а останалите 3 млн, които са за тази година?. това са още 600 двойки ...или ми е грешна логиката?
Не ти е грешна логиката,така е!Обаче тъй като няма да могат да се прехвърлят за следващата година и респективно да отидат по направление,ще се отразят като излишък в бюджета и ще отидат за бонусчета на управляващите.
*
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1667788
всъщност от стари публикации прочетох че БЛС не е да не се финансират тези дейности, а да се финансират от държавния бюджет. а не от НЗОК. Тия наши журналисти
« Последна редакция: Декември 09, 2012, 14:18:22 pm от cygnus »
*
ние сме с номер 18115 , и кво излиза ще чакаме сигурно повече от година, подали сме документи на 18.10.12 г.
Нямам думи просто....играят си с човешките съдби...до февруари няма да раздават заповеди..на Коледа май не се случват чудеса.....
*
момичета, правилника няма да е същия вече, предвид промените и той ще се промени, така че не си го нарушават сами :wink:
и парите няма да отидат за бонусчета, защото бюджетите на всички администрации, в случая МЗ се нулират към края на годината.
Проблема в момента е отказа на БЛС за подпише НРД, това за мен е притеснително, а не дали ще се забви раздаването с 1-2м., повярвайте ми ако не го подпишат, ще се забави с половин година.
Момичета,на мен при предстои кандидатстване по ФАР.Всички документи са ми готови и вече 1 седмица се чудя дали да ги изпращам на стария адрес или вече трябва в НЗОК ,от които град съм???
Помогнете:)
еми мен пък много ме яд че не се усвоиха тези останали 2 млн. Защо? Все едно не е имало чакащи... особено като се видя още началото на ноември, че предстоят проблеми защо не се обадиха бързо-бързо на тези 500-600 двойки да си имат заповеди , как така се забавихме не знам, със сигурност аз не съм се бавила, нито някой друг от семействата, надали и клиниките. Сега до мен  нямаше да има 1200 номера, а само 600 и щях да си чакам кротко /с разбиране че е нужно технологично време и т.н./
С прехвърлянето на фонда към здравната каса очевидно се цели процедурите инвитро да се финансират от бюджета на ЗК, а понеже ЗК иска финансирането да дойде от държавния бюджет, поради което и БЛС не желае да подпише рамковия договор,надявам се накрая да не стане така, че никой няма да финансира нищо или да се намали драстично бюджета, а ние да сме загубили ценно време в чакане... Аз съм на 35г и не ми се чака неопределено време, затова вече обмислям как да самофинансирам опита си.Надявам се да съм неоснователно толкова черногледа, заради всички двойки, които очакват подкрепа от институциите, които са всъщност израз на нашето общество. Благодарна съм на всички, които работят за изясняването и решаването на този проблем, който за съжаление е проблем на много двойки!
момичета, правилника няма да е същия вече, предвид промените и той ще се промени, така че не си го нарушават сами :wink:
и парите няма да отидат за бонусчета, защото бюджетите на всички администрации, в случая МЗ се нулират към края на годината.
Проблема в момента е отказа на БЛС за подпише НРД, това за мен е притеснително, а не дали ще се забви раздаването с 1-2м., повярвайте ми ако не го подпишат, ще се забави с половин година.
Стефи ,а дали ще се отрази на тези ,които са взели заповедта ,а още не са я ползвали по здравословни причини .Претиснява ме отказа на БЛС да подпише НРД,дали няма да се наложи да почакам и аз половин година.Възможно ли е от клиниката да искат да се изчака до подписването на НРД и тогава да се започне ин витро опита. :(
*
за съжаление е възможно, защото ако не се подпише НРД не може да се плаща от касата :?
*
Мисля,че БЛС утре имат събор и там ще се взема решение за подписване на рамковия. Дано имат разум и приемат.
/www.mamaibebe.com][/url]
 налга ми се да си сменя личната карта фамилия и адрес а вече съм подала документите за ин витро това ще попречи ли  на одобрението или как стоят нещата трябва да ги сменя защото до скоро с бившия ми съпруг нямахме развод а сме разделени от 2 години
Привет!
Знаете ли, дали днеска се е подписало нещо, или не... :(
*
Не знам дали правилно разбрах от новините , ама май не са. Разбах че от БЛС нешо не са съгласни ЗК да поема ин витро и вкасините , тъй като това до сега е било задължение на държавата, т.е. от сега на татък опърпания бюджет на касата ще трябва да поема и тези две сериозни пера. Може и да греша. Поправете ме моля. Поне по-малко да ме е яд.
« Последна редакция: Декември 13, 2012, 21:24:28 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Дано да сте разбрали грешно, на нас февруари трябваше да ни се обадят, а сега просто не знам до кога ще се чака.....Ако някой е разбрал нещо, Моля да пише...
Не знам дали правилно разбрах от новините , ама май не са. Разбах че от БЛС нешо не са съгласни ЗК да поема ин витро и вкасините , тъй като това до сега е било задължение на държавата, т.е. от сега на татък опърпания бюджет на касата ще трябва да поема и тези две сериозни пера. Може и да греша. Поправете ме моля. Поне по-малко да ме е яд.
[/quote  По коя програма бяха новините и в колко часа? :(
здравейте!някой видя ли отговорът на отвореното писмо???лично аз нищо не разбрах :(
И аз го прочетох, но нищо не разбрах. Няма отговор на нито един от зададените въпроси...С две думи-никакъв отговор.... :(
Не знам дали правилно разбрах от новините , ама май не са. Разбах че от БЛС нешо не са съгласни ЗК да поема ин витро и вкасините , тъй като това до сега е било задължение на държавата, т.е. от сега на татък опърпания бюджет на касата ще трябва да поема и тези две сериозни пера. Може и да греша. Поправете ме моля. Поне по-малко да ме е яд.
То и аз така разбрах, ама вчера казаха, че до 2 дни БЛС ще реши дали да подпише рамковия Договор или......