0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В страницата на сайта го прочетох,там където се проверява статуса.Ако се действа е добре,но пак ми се струва малко по 200 номера на месец  :(

Веднага след като го написах,реших пак да проверя  8O и виждам,че са върнали стария надпис.Направо съм в шок.Ако не бях сигурна ,че съм в ред,щях да се усъмня в себе си и дали не съм изтрещяла.Явно са били променили страницата,и малко след това са се отказали  :( Но това,което съм писала по-горе,беше копи-пейст.Ужас!
« Последна редакция: Декември 03, 2012, 17:46:39 pm от ВиЛиЛи »
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Спокойно,не си изтрещяла и аз го видях и се поуспокоих,че все пак нещо се прави,но уви............ 8O
*
А моят номер 16062/27.04.2012 все още е със статус "Предстоящо разглеждане от общ. съвет".Не знам какво става !!! 8O  А така се надявах този месец да ми се обадят,като виждах как бързо вървят номерата. :(


*
Не знам дали гледахте новините по Btv. Там казаха, че ще има забавяне и ще започне раздаване на заповедите догодина. Споменаха и че трябва да са здравноосигурени пациентите. За съжаление, не можах да намеря на сайта им точно тази новина. Може би по-късно ще има.
Откровено казано, не ги слушах много внимателно, защото очаквах, че пак ще има някаква провокация от тяхна страна и те не ме "разочароваха". Веднага след този репортаж, дадоха за проституиращите жени, които били използвани за донори на яйцеклетки. И дадоха същите кадри от една от клиниките, които използваха и в репортажа за инвитрото.
Съжалявам, че последната част не е много на място в тази тема, но не можах да се въздържа да си изкажа възмущението за пореден път от тази телевизия.
*
Момичета и момчета, ето и от мен подробо инфо, и надявам се светлинка в тунела :wink:
След проведени редица срещи с Министерството на здравеопазването, НЗОК, лекари и фармацевти има доста голяма яснота към днешна дата относно спазване на решението на КС и прехвърляне на плащанията към НЗОК на Център „Фонд за асистирана репродукция“ и продължаването на успешната работа на Фонда – институцията, която доказа през годините, че успешно работи и подпомага лечението на пациентите, нуждаещи се от асистирана репродукция.
Дейността и работата на Фонда ще се разпредели - образно казано - между МЗ и Касата. За нас, пациентите, няма да има никаква промяна относно подаването на документите, одобряването им от Обществения съвет на Фонда и връчването на Заповедите за стартиране на процедурите ин витро,т.е. в тази част няма да има промени и отежнения за пациентите. След получаването на Заповедите, отново всеки я предоставя в избраното лечебно заведение.
Плащането на лекарствата и процедурата ще се извършва от НЗОК към съответната клиника, извършила процедурата. Сумата за лекарства и процедура остава като досега, непроменена, т.е. до 5 000 лева за опит.
Единственият въпрос, който не е уточнен до момента, но има желание за диалог от всички страни, това е как клиниките ще получават лекарствата, с които ще ни бъде извършвана стимулацията. Поради строго регламентираните правила на НЗОК и начините им на разплащане, те могат да изплащат лекарства на болнични аптеки, като за целта ще е необходимо клиниките да сключат договор с болнична аптека. Нашето притеснение е да не се стигне до трудното осигуряване на лекарства и възпрепятстване на процедурите, но получихме уверение от страна на д-р Пламен Цеков – шефът на НЗОК, както и от д-р Нина Първанова от НЗОК, че до 9 декември т.г. ще има окончателен отговор, относно изчистването на този механизъм.
Другото, за което се постигна договореност на днешната среща, е процедурите ин витро, планирани за следващата година, да могат да стартират още през януари, т.е. да няма забавяне при сключването на Договорите за работа между ин витро клиниките и НЗОК.
Ще продължавам да ви информирам своевременно за всяка стъпка, която правим и всичко, за което се договорим с институциите.
 :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Не знам дали гледахте новините по Btv. Там казаха, че ще има забавяне и ще започне раздаване на заповедите догодина. Споменаха и че трябва да са здравноосигурени пациентите. За съжаление, не можах да намеря на сайта им точно тази новина. Може би по-късно ще има.
Откровено казано, не ги слушах много внимателно, защото очаквах, че пак ще има някаква провокация от тяхна страна и те не ме "разочароваха". Веднага след този репортаж, дадоха за проституиращите жени, които били използвани за донори на яйцеклетки. И дадоха същите кадри от една от клиниките, които използваха и в репортажа за инвитрото.
Съжалявам, че последната част не е много на място в тази тема, но не можах да се въздържа да си изкажа възмущението за пореден път от тази телевизия.
http://btvnews.bg/bulgaria/obshtestvo/naprezhenie-sred-patsientite-s-reproduktivni-problemi.html
А аз, като реципиентка на дон яйцеклетки се ужасих от чутото 8O Добре, че се уточниха, че такива яйцеклетки се дарявали в клиники в Гърция :? Ако това може да се счита за успокоение ...


StefiZ
:youwoman:


*

Не знам дали гледахте новините по Btv. Там казаха, че ще има забавяне и ще започне раздаване на заповедите догодина. Споменаха и че трябва да са здравноосигурени пациентите. За съжаление, не можах да намеря на сайта им точно тази новина. Може би по-късно ще има.
Откровено казано, не ги слушах много внимателно, защото очаквах, че пак ще има някаква провокация от тяхна страна и те не ме "разочароваха". Веднага след този репортаж, дадоха за проституиращите жени, които били използвани за донори на яйцеклетки. И дадоха същите кадри от една от клиниките, които използваха и в репортажа за инвитрото.
Съжалявам, че последната част не е много на място в тази тема, но не можах да се въздържа да си изкажа възмущението за пореден път от тази телевизия.
Ужас направо! Аз пък се въмущавам, че след преминаване към ЗК, парите от дарителите трябва да се даряват директно към клиниките или пациентите,т.е. ще намалее броя на финансираните двойни, с отпадане на сумите от дарения :(
Защо трябва да сме здравно осигурени като НИТО ЕДНО ОТ ИЗСЛЕДВАНИЯТА ПРЕДИ ПРОЦЕДУРА НЕ МИНАВА КЪМ НЗОК?Ще стане така че половината пари ще потъват някъде и ще ни отпускат пари само за лекарства и другите ще ги доплащаме-не ги ли е срам?Може ли да посегнат и на тези пари?Не се накрадоха идиотите гадни-направо съм бясна!Трябва всички неи да се подкрепим и да направим нещо по въпроса защото вече се подиграват с нас.Ако трябва да направим среща с премиера ще ходим по телевизии да се разгласи този проблем че това на нищо не прилича. :x
*
evgeniii80, прочети поста на StefiZ( малко по-нагоре) и ще видиш, че парите, които ще се отпускат остават непроменени, а именно до 5000 лв.
*
Меци, аз вече знам какво ще си поръчам на Дядо Коледа - хората да се научат да четат, и не искам много, не цяла тема, а само няколко поста по-назад, и то неща които ги интересуват :wink:
Ей това, мили Дядо Коледа искам аз да ми изпълниш, защото пръстите ме заболяха да пиша едно и също :lol:
Меци, аз вече знам какво ще си поръчам на Дядо Коледа - хората да се научат да четат, и не искам много, не цяла тема, а само няколко поста по-назад, и то неща които ги интересуват :wink:
Ей това, мили Дядо Коледа искам аз да ми изпълниш, защото пръстите ме заболяха да пиша едно и също :lol:

:youwoman:



*
Меци, аз вече знам какво ще си поръчам на Дядо Коледа - хората да се научат да четат, и не искам много, не цяла тема, а само няколко поста по-назад, и то неща които ги интересуват :wink:
Ей това, мили Дядо Коледа искам аз да ми изпълниш, защото пръстите ме заболяха да пиша едно и също :lol:
osi_9
Таня Филипова
zdraveite na vsichki.nova Sam i se izvinqvam za latinicata,no nqmam kirilica.tova koeto az razbrah(zvanqh vav fonda) che e stanalo obarkvane s nomerata,koito izlqzoha na 1.12.2012g.ta do kraq na godinata nqma da se obnovqvat veche nomerata ostavat do 15500.do kolkoto razbrah ot dumite na jenata i qnuari nqma da zvanqt..kaza okolo rannata prolet da proverq.
*
Алек и мария, ако нямаш кирлица, форума има кредор, с който да обърнеш писаното на кирилица.

Успех!

Ех,от фонда точно бяха влезли в едно добро темпо и се чакаше около 10 месеца. :?Сега може да надхвърлим 1 година.
Стефи,а обсъждал ли се е въпросът дали останалите от тази година средства ще могат да се прехвърлят към следващата година и да се навакса,като просто се финансират повече процедури?
Като цяло преобладават добри новини,благодарна съм на всички,които дейно работят по разрешаването на проблемите,но остава една горчилка....
*
не, за съжаление средства няма да могат да се прехвърлят, нали за това е решението на КС :wink: Гласувани са 15 млн. в бюджета на касата, т.е. пари има, спокойно :)
*
Истина ли е това, че ще се раздавт заповеди чак в края на март?
въпросът на вилили, който и мен ме човърка, беше по-скоро какво ще стане с неизползваните пари от тази година. мился че на сайта на ФАР пишеше че са изразходвани към 12млн до момента. а останалите 3 млн, които са за тази година?. това са още 600 двойки ...или ми е грешна логиката?