0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Някой има ли информация за чакащи по фонда  със статус "Одобрена" и имат навършили 43 години
дали са получели заповед за инвитро?
Ще си вземат заповедта. Получават я като им излезе номера. Заповедта им също важи 1 година.

Благодаря за информацията.
*
Трябва да си взема заповедта следващата седмица, само че сега след сключен брак съм с друга фамилия.Знае ли някой какви документи трябва да представя в такъв случай.Честно казано като ми се обадиха от притеснение за датата, която ми определиха, съвсем забравих да питам тези неща.И какви декларации трябва да занесем с ММ, че сме с непрекъснати здравно осигурителни права- тези от сайта на ФАР ли?
*
декларацията от сайта на ФАР за здравните, попълнена за двамата е достатъчна.
ако си сменила и лична карта, носиш копие от новата карта, вземи за всеки случай и копие от свидетелството за граждански брак и на място ще ти сменят името в заповедта.
*
Трябва да си взема заповедта следващата седмица, само че сега след сключен брак съм с друга фамилия.Знае ли някой какви документи трябва да представя в такъв случай.Честно казано като ми се обадиха от притеснение за датата, която ми определиха, съвсем забравих да питам тези неща.И какви декларации трябва да занесем с ММ, че сме с непрекъснати здравно осигурителни права- тези от сайта на ФАР ли?
За най-сигурно си вземи от общината, където си сключила брак удостоверение за идентичност на имената.
Таня Филипова
Здравейте! Днес подадох документите за първи опит във фонда (по мъжки фактор сме) и исках да ви попитам, тъй като съм номер - 20612 и има около 2900-3000 човека преди нас - по колко молби средно се разглеждат на месец и колко ще чакаме - 10 или повече месеца? Благодаря предварително! :)
*
Ллинна, между 200 и 400 на месец. Аз си ги смятах приблизително по 100 молби на седмица, но това си беше мое ориентировъчно броене. Сега се чака около 9-10 месеца.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Благодаря много! Ще почакаме :)
Здравейте! И ние ще кандидастваме за ин витро по фонда обаче много неща не са ми ясни. Първо трябва да си избера клиника, в която да правя евентуално процедурата и там да ми подготвят документите, така ли? Сега имам въпрос ( с мъжки фактор сме) имаме 1 инсе в др клиника, но нямам документ, трябва ли да отида и да си искам от там удостоверяващ док-т, че имаме правена процедура? Същото е и със спермограмата, при мен не е цялата, и е  копие. Чудя се за абсолютно всички изследвания и процедури, които сме правили трябва да приложим документи и аз ли трябва да ги взема от различните клиники или това го прави клиниката, която ни подготвя документите? Нямам също и епикриза, в която да е описан точно нашия проблем.
Извинявам се за дългия пост! :oops:
Сладка, със сигурност ти ще трябва да си издириш документите от различните клиники, клиниките не са детективи :D :D
Документа за направено инсе не е необходим, ако кандидаствате с мъжки фактор.
Епикриза се пише от клиниката, която Ви попълва документите.
Здравейте, все още чакащи и вече успели момичета. Аз си подадох заявлението преди две седмици и съм номер 20525. Разбрах, че различните статуси са: "прието заявление", "очаква да се разгледа от съвета" и "одобрена или не съответно", моят още стои на "прието заявление". По принцип не съм нетърпелива и паника, но все пак започва да ме гложди  :) /след толкова четене по форумите/ и реших да попитам някой със скорошен опит колко горе долу отнема в момента разглеждането на документи. За чакането в случай на одобрение си направих сметката че е около 10 месеца.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Нашата молба мисля, че я одобриха след около 2-3 месеца.Зависи колко често има обществен съвет.

Здравейте! И ние ще кандидастваме за ин витро по фонда обаче много неща не са ми ясни. Първо трябва да си избера клиника, в която да правя евентуално процедурата и там да ми подготвят документите, така ли? Сега имам въпрос ( с мъжки фактор сме) имаме 1 инсе в др клиника, но нямам документ, трябва ли да отида и да си искам от там удостоверяващ док-т, че имаме правена процедура? Същото е и със спермограмата, при мен не е цялата, и е  копие. Чудя се за абсолютно всички изследвания и процедури, които сме правили трябва да приложим документи и аз ли трябва да ги взема от различните клиники или това го прави клиниката, която ни подготвя документите? Нямам също и епикриза, в която да е описан точно нашия проблем.
Извинявам се за дългия пост! :oops:

Сладка, със сигурност първото и най- важно нещо е да си избереш подходяща клиника и лекар, на който да имаш доверие. Много е важно да избереш лекар, който те предразполага и му имаш доверие, защото като почнеш да четеш в интернет 1100 мнения - кое хубаво, кое точно обратното има опасност да се объркаш - а за човек стигнал до тази ситуация няма смисъл да се изнервяме допълнително - достатъчно стрес ни се е насъбрал и без това :) . Лекарят ще знае какво точно трябва за твоя случай и ще ти каже дали има смисъл да издирваш документи и какво точно да направиш. Ние специално сме и с мъжки и с женски фактор, и мога да ти кажа какво прилагахме, но все пак имай предвид, че всеки случай е индивидуален и лекаря най- добре знае какво да се направи. Ние приложихме две спермограми от две различни лаборатории, епикриза от андролог, моите хормони , фоликулометрия, цветна снимка, епикриза от клиниката, в която ще правим инвитрото и документи по образец, които ми бяха дадени от лекаря - те ми обясниха какво да попълня предварително, какво да снимам, и като отидох с всичко те ми ги окомплектоваха написаха ми епикризата и ме пратиха да си ги входирам. Дано съм успяла да помогна с нещо. Успех!


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Нашата молба мисля, че я одобриха след около 2-3 месеца.Зависи колко често има обществен съвет.
Благодаря, magi_st :)


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Благодаря Алекс.Не съм се ориентирала в коя клиника да започнем. Сега ще ходим за консултация в Плевен и евентулно там. Тази фоликуметрия в кликаниката, в която ти подготвят документите ли ти е направиха и на колко цикъла ти я направиха. Какви хормони си направи? АМХ, инхибин и фсх или и нещо друго, защото в сайта на фонда пише само за ФСХ?
Благодаря Алекс.Не съм се ориентирала в коя клиника да започнем. Сега ще ходим за консултация в Плевен и евентулно там. Тази фоликуметрия в кликаниката, в която ти подготвят документите ли ти е направиха и на колко цикъла ти я направиха. Какви хормони си направи? АМХ, инхибин и фсх или и нещо друго, защото в сайта на фонда пише само за ФСХ?
Моя приятелка ражда в Плевенската клиника и е много доволна. Тя доста проучваше понеже не бяха в БГ и я беше набелязала като се прибират да почват изследвания, но за техен късмет нещата се случиха по естествен път точно преди да се приберат. Въпреки това там си я наблюдаваха и там си роди и е доста доволна. Аз специално ходя в София, понеже живея тук и ми е удобно. Иначе на мен фоликулометрията ми я правиха в клиниката и ми е следена ову за 6 месеца, но не са поредни  имам четири от миналата година и два от тази. За хормоните - имам прогестерон, LH, FSH, Estradiol, Prolactin, Testosterone, FT4, TSH, Anti-TG, Anti-TPO. Не съм правила всичките специално за фонда просто това съм си изследвала предните две поредни години накуп и е приложено всичко, но предполагам, че не трябва всичките.


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
молбите се разглеждат в рамките на един месец от подаването, съответно се одобряват, но самата промяна на статуса в сайта се бави малко повече. в момента се разглеждат молбите с 20200-300 номер, така че на следващото заседание ще се разглежда твоята, т.е. след 1-2 седмици :)
 :bighug: :youwoman: :bighug:  Благодаря за инфото Стефи. Сега разбирам на мой гръб защо момичетата благодарят, че те има. :)


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*
Здравейте! Имам въпрос към момичетата, които имат успешен опит финансиран от фонда, дали са подавали такава информация и откога е това изискване-"Заявителката предоставя писмена информация до директора на фонда за резултатите от проведената ин витро процедура в срок до един месец след настъпване на забременяване (раждане)'', и съответно ако не е подадена -какво се прави и има ли възможност да сe кандидатства отново?

url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*
винаги го е имало това изискване. подай си информацията.
*
Благодаря, ще отида още тази седмица, но е явно че доста съм закъсняла, т.к. моята заповед си я взех 2010 година, но не съм знаела за такова изискване :oops:. В този случай има ли смисъл да подавам за втори опит след такова нарушение?
url=http://lilypie.com][/url]
[/url