0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета. Някой може ли да ми каже колко време се чака за одобрение на молбата? И след това отпускане на парите? Благодаря ви !
Здравей, за одобрение се чака различно. Може за месец-два, а може и повече. После идва чакане до номера който си, да ти се обадят и да ти дадат заповедта. Аз сега ще стартирам в клиниката на др.Владимиров и мисля, че парите ще се превеждат там....но не съм сигурна, така че изчакай и другите да ти отговорят. Успех :)


Здравей патенце яки, одобрението става бързо, но докато се качи инфото на сайта около месец, три седмици нещо такова. Иначе за връчване на самата заоповед ние чакахме 9 месеца. Успех!


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Здравейте ,момичета!Някоя от вас да е подала наскоро тази година април или май месец документи,а нейната половинка да е неосигурена?Интересувам се понеже аз съм осигурена а моята половинка не е и в момента само това ни бави .Задължително ли е при подаване на документите и двамата да са осигурени или може единият да си плати осигуровките малко преди стартиране на стимулацията?Моля да ми кажете ако знаете как е по новите правила.... :ask: :balk_159:
Дано не бъркам, но май това условие с платените здравни осигуровки отпадна. Аз подадох януари, моят мъж не е здравно осигурен. Не сме имали проблем с документите. Вече сме одобрени и очакваме да си получим заповедта живот и здраве около септември :)



*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
linapoli , а когато подавахте документите никой ли не ви попита за здравните осигуровки на твоята половинка?Оххх,дано и ние успеем да минем така ! :ask:
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Радвам се за вас -успех! :o
*
Здравно-осигурителният статус се проверява при започване на процедурата. Едва след като е получена заповедта и трябва да се стартира.
Така беше поне до м. март тази година, когато аз правих опит по фонда.


*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
ОООооооо,това вече е нещо друго! :DБлагодаря за чудесната новина mgstra! :lol:
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Аз се зарадвах обаче се замислих за нещо друго-когато ти си подала документи това е било миналата 2013г  а тогава фонда беше към НЗОК , а сега тази година от февруари месец ако не се лъжа е към Министерство на Здравеопазването.Търсех много информация в нета но не успях да открия нещо ясно регламентирано специално за осигуровките.
Никой нищо не ме е питал, нито за моят здравен статус, нито за този на половинката ми. Надявам се да нямате проблеми, но пак казвам - бях чула, че това условие отпадна ;) Пожелавам успех на всички!



*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Мерси , linapoli !  :DДа си жива и здрава - пожелавам ти много щастие!!! :balk_101: :D :D
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
linapoli , а колко поредни цикъла с доказана овулация от УЗ ( с проведена фоликолуметрия )трябва да имам за кандидатстването?Ти с колко мина? :ask:
Десичка аз имах три поредни от минала година и след това два поредни месеца от годината, в която подадохме документи. Пррдполагам, че е добре поне два три месеца да е следена. Успех!


След бури - мир и тишина,
След нощ - безбрежна светлина.  

Десичка, и аз предполагам три... Аз кандидатствах с ЛУФ синдром. Трябваше три пъти да докажем, че не пукам фоликулите за да ни одобрят. Но предполагам, че за веки проблем са различни условията.

Много щастие от нас! Пожелавам на всички резултата, който е в подписа ми! А може и двоен ;)



*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Запис и от :D мен вчера най-после успяхме да подадем документи към фонда-25263 номер :balk_46:
*
Здравейте, исках директно да пиша до фонда, но в момента сайтът му е в реконструкция :(. Имам въпрос, относно следната хипотеза: биха ли одобрили молба с две неуспешни инсеминации, неуспешен опит ин-витро и неуспешен опит със замразени ембриони? Стерилитетът е неизяснен.
Благодаря предварително за отговорите!
*
Здравейте, исках директно да пиша до фонда, но в момента сайтът му е в реконструкция :(. Имам въпрос, относно следната хипотеза: биха ли одобрили молба с две неуспешни инсеминации, неуспешен опит ин-витро и неуспешен опит със замразени ембриони? Стерилитетът е неизяснен.
Благодаря предварително за отговорите!
Здравейте! Аз мисля, че не биха ви одобрили, ако са Ви отпуснали 3 пъти средства и кандидатствате за 4-ти път. :) Разговаряла съм с жени, които са си самофинансирали по 4-5 неуспешни (и най-различни) процедури и вече са одобрени от фонда. Някои вече правят повторни опити със средства от фонда. Успех!


*
Благодаря за бързия отговор! Надявам се да не стигам до фонда, но като чета във форума, че момичетата правят по 3-4 опита, преди да имат бебче, съвсем се стресирам. :(