0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Може би си права. Реално по този начин, ако преди на някои заповеди е пишело одобрена сума 4500 лв, съответния пациент не може да ползва повече от това. А сега, всичко е в ръцете на клиниката и доктора, който прави процедурата. По този начин, ако цялата процедура е 4600 лв, пациентът няма да доплаща, защото влиза в лимита до 5000лв.

Май си го обясних. Благодаря ти :) Нещо мозъчните ми клетки май са изгорели :)
  
Здравейте,искам да попитам,знае ли някой какво се случва ако си взел заповедта от Фонда и още преди да си я ползвал забременееш?Знам,че има много забременели докато чакат да си вземат заповедта и тя им се пази от Фонда за неопределен период от време,но какво става в случай че си я взел и няма как да я ползваш в установения срок от 1 година?Някой знае ли нещо?
gvenag, ще използвам твоя въпрос и ще го допълня.
Нашият случай е точно такъв. Подадохме документи за втори опит миналата година с N15844. След това веднага направихме зет+ец, който беше успешен и декември 2012 се роди нашето момченце. В понеделник ми се обадиха да отида да си взема заповедта, но аз се отказах, тъй като на този етап няма да правим друг опит. Губя ли възможността  да кандидатствам отново за втори опит по фонда?


Не си губиш заповедта. При мен се получи същата ситуация през 2011 г. След чакане 1 година, ми се обадиха, когато бях бременна. Заповедта ми остана там и ми казаха, че мога да се възползвам, когато реша, че искам второ дете.
Тази година на 8-ми януари подадох молба с нов входящ номер и заявление за разглеждане с предимство. Заповедта вече ми е издадена, изчакаха само да се сключат договорите с клиниките.
Благодаря, mgstra  :D
Благодаря ви момичета за отговорите.
*
Аз ще си получа заповедта на 7.03.2013г.Трябва да нося и Приложение №4,разпечатано от сайта на ФАР и подписано от двамата.


Здравейте момичета,искам да попитам има ли някой който е в клиника МЦ КИРМ-Плевен ,защото останех потресена след като днес прочетох в сайта им че няма да сключват договор с НЗОК.А на мен ми остават още 300 номера за да си получа заповед
*
Здравей sisi kostadinova,аз съм също в МЦ КИРМ-Плевен,сега от теб разбрах за това.Имам позната която работи там още днес ще и се обадя да я питам какво се случва и веднага ще ти дам отговор.
Здравейте момичета,
датата за получаване на заповедта ми от фонда е 1-ви март. Но когато ми се обадиха от фонда вече бях в процедура и датата на теста ми е 4-ти март а и тогава в тел. разговор отложих получаването с две седмици.
Има ли възможност да отложа пак получаването и, поне с една седмица? Нали едната година започва да тече от датата на получаване а и силно се надявам и моля да не ми се наложи да я ползвам. А и съм доста далеч от София и не ми се пътува точно сега.
*
Здравей sisi konsdadinova  сега разговарях с моита позната в МЦ КИРМ-Плевен и наистина няма да сключват договор за 2013 с НЗОК.Каза,че когато отидем да си вземем заповетта трябва само да посочим друга клиника,не е нужно да ходим до МЦ КИРМ за нищо.И аз съм потресена от това,но........Аз поне имам още няколко месеца докато се обадят и ще мога да реша какво да правя и коя клиника да избера.
Успех.
*
Здравейте момичета,
датата за получаване на заповедта ми от фонда е 1-ви март. Но когато ми се обадиха от фонда вече бях в процедура и датата на теста ми е 4-ти март а и тогава в тел. разговор отложих получаването с две седмици.
Има ли възможност да отложа пак получаването и, поне с една седмица? Нали едната година започва да тече от датата на получаване а и силно се надявам и моля да не ми се наложи да я ползвам. А и съм доста далеч от София и не ми се пътува точно сега.

Кажи им, че си в процедура, която си самофинансирала. И на мен ми се обадиха точно след трансфера, обясних на дамата, че съм в процедура и тя ме остави аз да я търся, когато имам резултат.


*
Ако не се лъжа, КИРМ-Плевен подписаха договор тези дни. Обадете се в клиниката за информация.
Ако не се лъжа, КИРМ-Плевен подписаха договор тези дни. Обадете се в клиниката за информация.

http://www.ivfpleven.com/index.php?l=24&id=228
момичета, а тези номера - от 16 100 натам от кой месец за подаване на документи са?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
аз съм 16700 и съм подала на 22.06
*

    darling79

  • *
  • 8
  • Vsiaka kra4ka napred e edna malka pobeda!:)
Аз съм номер 16150. Подала съм документи за 02-ри опит на 08,05,2012 г. Обадиха ми се за взимане на заповед за 11,03,2013 г. Успех на всички. 
*
Ние сме  №17664 :D подали ме заявление за 1-ви опит на 13.09.2012 г.Одобрени сме и си чакаме реда да ни се обадят. Хубав ден на всички и успех.
Таня Филипова
*
Към вчера КИРМ - Плевен, са пуснали документите за подпис към касата.

*

    Tincheto

  • **
  • 126
  • МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ!!!
аз съм 16700 и съм подала на 22.06

Ние сигурно ще се засечем,на вземането на заповедите,защото сме номер 16676 от 20.06.2012,късмет на всички от мен..:))
[URL = http://lilypie.com] [/url]


Здравейте,момичета на 15.03 .2013 трябва да си взема заповедта от фонда,но някой може ли да ми каже дали е задължително и двамата партньори да присъстват?Или мога сама да си я взема?Благодаря предварително за отговора.
prianna, можеш сама да я вземеш.
Ако ти или партньора ти сте сменяли лични карти след като сте подали документите във фонда, трябва да занесеш копие на новите.
Успех с процедурата!
Благодаря ти много за бързия отговор,много ми помогна :balk_5: