0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте вече са сключени договори и са стигнали до 15 800 включително
Здравейте вече са сключени договори и са стигнали до 15 800 включително
lilididiqna, клиниките тепърва ще сключват договори със здравната каса.



http://tv7.bg/news/9625692.html
номер 15899 днес ми се обадиха от фонда
Здравейте, моля помогнете ми. Обадиха ни се от фонда и понеже аз бях на работа съпруга ми се е обадил. Казали са му да изтегли приложение 4 от сайта им и да го занесем попълнено. Аз не намирам такова приложение на сайта им. На 25.02 трябва да си получа заповедта.
Поствам ти линк-а към Приложение №4, което се изтеглs от сайта на ФАР.

http://www.far-bg.org/index.php?option=com_rokdownloads&view=file&Itemid=10&id=23:---4---31--1-
  
*
Здравейте, моля помогнете ми. Обадиха ни се от фонда и понеже аз бях на работа съпруга ми се е обадил. Казали са му да изтегли приложение 4 от сайта им и да го занесем попълнено. Аз не намирам такова приложение на сайта им. На 25.02 трябва да си получа заповедта.

Ето това е приложение 4 :D
http://www.far-bg.org/index.php?option=com_rokdownloads&view=file&Itemid=10&id=23:---4---31--1-
Успешна процедура и здраво бебе на финала :D
Здравейте!
Бих искала да попитам дали ще ми направят проблем от фонда, ако едно от изледванията ми е подписано от лекар, но няма печат? Някой подавал ли е изследване без печат?
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Здравейте!
Бих искала да попитам дали ще ми направят проблем от фонда, ако едно от изследванията ми е подписано от лекар, но няма печат? Някой подавал ли е изследване без печат?
Документите за ФАР се попълват от доктора в клиниката, която си избрала да си правиш процедурата, би следвало още там да обърнат внимание за печати и подписи. Във фонда когато си подаваш документите няма да обърнат внимание, но когато ги разглеждат на обществен съвет, ако е трябвало печат ще ти се обадят да ти кажат, но така може да загубиш време. Успех.
Таня Филипова
Здравейте,искам да попитам,знае ли някой какво се случва ако си взел заповедта от Фонда и още преди да си я ползвал забременееш?Знам,че има много забременели докато чакат да си вземат заповедта и тя им се пази от Фонда за неопределен период от време,но какво става в случай че си я взел и няма как да я ползваш в установения срок от 1 година?Някой знае ли нещо?
micita, много благодаря!  :D
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Здравейте,
актуализирали са статуса и на много други документи.От вчера ние сме Одобрени!Не съм проверявала до къде са стигнали,но този месец работят много здраво!
Поздравления и благодарности!
Сега само чакаме да стигнат до нас  :goodluck:
Здравейте,искам да попитам,знае ли някой какво се случва ако си взел заповедта от Фонда и още преди да си я ползвал забременееш?Знам,че има много забременели докато чакат да си вземат заповедта и тя им се пази от Фонда за неопределен период от време,но какво става в случай че си я взел и няма как да я ползваш в установения срок от 1 година?Някой знае ли нещо?
gvenag, ще използвам твоя въпрос и ще го допълня.
Нашият случай е точно такъв. Подадохме документи за втори опит миналата година с N15844. След това веднага направихме зет+ец, който беше успешен и декември 2012 се роди нашето момченце. В понеделник ми се обадиха да отида да си взема заповедта, но аз се отказах, тъй като на този етап няма да правим друг опит. Губя ли възможността да кандидатствам отново за втори опит по фонда?

А относно твоето питане, ако заповедта се вземе и не се използва за тази една година я губиш. По-добре е да се отложи взимането й, но и това не може да е за прекалено дълъг период. Аз така направих с първата заповед, взех я с няколко месеца закъснение. Срокът на заповедта започва да тече от датата на нейното взимане.
Успех!
Здравейте,

днес моя позната си взе заповедта от фонда, на която заповед, обаче, няма посочена сума, за която са одобрени.

Някоя от вас, знае ли защо това може да е така. До колкото разбрах за 2013 година, одобрените суми отново са до 5000 лв. Може и аз да съм в грешка, но мисля, че сумите би трябвало да ги пише на заповедите.

Предварително ви благодаря.
  
-zuzeto- по принцип на самата заповед пише сумата -  в случая 5 000 лв.
Не съм виждала обче заповед от тази година, за да мога да кажа. Иначе и аз знам, че сумата остава същата.

*
Здравейте! До номер 18505 са стигнали "одобренията"


Здравейте,
актуализирали са статуса и на много други документи.От вчера ние сме Одобрени!Не съм проверявала до къде са стигнали,но този месец работят много здраво!
Поздравления и благодарности!
Сега само чакаме да стигнат до нас  :goodluck:


*
Здравейте,искам да попитам,знае ли някой какво се случва ако си взел заповедта от Фонда и още преди да си я ползвал забременееш?Знам,че има много забременели докато чакат да си вземат заповедта и тя им се пази от Фонда за неопределен период от време,но какво става в случай че си я взел и няма как да я ползваш в установения срок от 1 година?Някой знае ли нещо?
gvenag, ще използвам твоя въпрос и ще го допълня.
Нашият случай е точно такъв. Подадохме документи за втори опит миналата година с N15844. След това веднага направихме зет+ец, който беше успешен и декември 2012 се роди нашето момченце. В понеделник ми се обадиха да отида да си взема заповедта, но аз се отказах, тъй като на този етап няма да правим друг опит. Губя ли възможността да кандидатствам отново за втори опит по фонда?


Не си губиш заповедта. При мен се получи същата ситуация през 2011 г. След чакане 1 година, ми се обадиха, когато бях бременна. Заповедта ми остана там и ми казаха, че мога да се възползвам, когато реша, че искам второ дете.
Тази година на 8-ми януари подадох молба с нов входящ номер и заявление за разглеждане с предимство. Заповедта вече ми е издадена, изчакаха само да се сключат договорите с клиниките.
« Последна редакция: Февруари 22, 2013, 14:35:22 pm от mgstra »


-zuzeto- по принцип на самата заповед пише сумата -  в случая 5 000 лв.
Не съм виждала обче заповед от тази година, за да мога да кажа. Иначе и аз знам, че сумата остава същата.

Изглежда има промяна в заповедите тази година.

Моята позната звъня във фонда преди малко и й казаха, че няма цитирана сума, защото здравната каса ще преведат сума, която клиниката са посочили, че са оползвотворили за конкретния случай.

Не знам, това не е ли малко несигурно!?
  
-zuzeto- Защо несигурно? Има си лимит 5000 лв. и всички клиника знаят това отлично. Когато моята първа процедура приключи и ми дадоха да подпиша документите, съмата беше 4480 лв, толкова трябва да преведе фонда на клиниката.