0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Близнашка тема - 7 част
« -: Април 18, 2012, 17:58:44 pm »
Линк към старата тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34459.0


След толкова любезна молба от страна на г-жа Стефи Зъ ( :P) не мога да не открия новата тема.

Надявам се да съм на късмет с моите три змийчета (две кифли и един кроасан според моите лични прогнози - кроасанът има късмет, че съм добродушна и съжалих таткото....) и в тази тема да се запишат много нови попълнения като мен!

Предварително благодаря за това, че ще отговаряте на въпросите ми (ако не го правите ще се оплаквам много  :lol: ) Но пък обещавам да изчета и останалите 5 теми, които още не съм и да задавам само въпроси, чиито отговори не съм намерила там.

Успешна нова темичка!

(представа нямам за чаканите бебета тук тази година, затова ще остъпя правото на някой по-компетентен да ги напише) :oops:



*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #1 -: Април 18, 2012, 19:58:21 pm »
Мимка, желая ти много лека бременност, наслади се на всеки момент :)
Здрави и красиви бебета (змийчета) на финала!  :)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #2 -: Април 19, 2012, 05:51:41 am »
Здравейте, момичета!
Най- накрая след много двоумение се включвам и аз. Нека да се представя. В сайта и форума влизам от 2006 г., когато случайно го открих преди първата ми инсеминация. Тогава д-р Колицова (няма да крия името й) щеше да пробва да ми направи вътрематочна инсеминация без предварителна обработка. От форума прочетох още тогава много по темата и така избегнах риска тази жена да ме осакати сериозно и да не мога да имам деца. След този случай - кратко лутане и пак благодарение на форума открих доктор Стаменов и неговия екип. След 6 години, множество опити да се открие причината за стерилитета и 3 неуспешни опита, най- накрая имаме нашите две прекрасни дечица Борис и Далия, благодарение на грижите на всички доктори и сестри в клиниката. Бременността ми я следи д-р Михова до 23 седмица, след което геройски полежах за задържане в Шейново, където впоследствие родих в 30 г.с.
След двумесечен престой в неонатологията великденски децата са вече при мен. Връщането им е гарнирано с много радост, безсъние, страхове и т.н. след всички тези години, сложна бременност и кувиози впоследствие. Сега ежедневно имам много въпроси, чиито отговори обикновено намирам тук при вас. Така че нека ни е честита новата темичка и на добър час!
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #3 -: Април 19, 2012, 08:59:31 am »
Добре дошли!
Все така да се пълни новата тема  :D
Вече се чувствам ветеран  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #4 -: Април 19, 2012, 20:58:15 pm »
Здравейте на всички очакващи и вече станали родители на близнаци.
Момичетата ни се родиха в края на 35 седмица. Мария 2300 гр., Анна – 1700 гр.  След известни перипетии с  храненето – рефлукс при Мария и смяна на различни видове АМ и при двете, от горе –долу месец  започнаха да се хранят добре, имаха някакво средно дневно изядено количеството АМ. В момента сме на четири месеца и половина.
От десетина дни обаче  рязко намалиха  количеството приета храна.  Най вече Анна. От 120 мл., на хранене започна с много мъки да изяжда около 70 – 80 мл.  Сменихме биберона на шишето, сложихме с един номер по-голям отвор, сменихме позата, местата на хранене – нищо. След като и дадем шишето изяжда около 20 мл. и след това се започва едно въртене, бутане, понякога се смее и гука, друг път /последните няколко дни/ направо плаче, върти се наляво на дясно, смъква се надолу, размахва крака, ръце, опитва се да си вкара ръката в устата и бута шишето, млякото се разлива , аз следя главата и с шишето, говорим пеем песни, дрънкаме с дрънкалки  - ужасна работа.  След като приключи одисеята с храненето, настроението се оправя, започва да се усмихва да гука – все едно нищо не е било.  Водихме я на педиатър, каза, че започват да се образуват зъби и вероятно я сърбят венците и  иска да ги почесва с език и с ръката.  От известно време си пъха целите ръце в устата, заспива със смучене на палеца. Изписа ни гел за венци Дентинокс и ни посъветва да мажем залъгалката  и да я даваме половин час преди хранене за да се успокои. Никакъв ефект, след като изсмуче гела изплюва залъгалката и пак си захапва ръцете, понякога си мисля, че ще си разчекне устата иска да изяде и двете ръце.
Имали ли сте подобни „стачки” и при вашите дечица?
« Последна редакция: Април 19, 2012, 21:41:56 pm от *rina »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #5 -: Април 19, 2012, 22:51:12 pm »
 Успех на всички близнашки майки.

На още неродилите или току що родили искам да кажа, че все още сами не осъзнавате колко сте силни и смели (мисля го за всяка майка-и за тези с по едно детенце) и само да сте здрави всичко ще е наред.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #6 -: Април 20, 2012, 14:52:06 pm »
О, колко е права Лиско. Вече няколко дни си мисля, че ще полудея с постоянния рев около мен. Дайте идеи, как забавлявате децата си, когато ревнат наведнъж. Опитвам какво ли не. Понялога заприличвам на Шива и почти няма смисъл в това, което правя.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #7 -: Април 20, 2012, 18:30:47 pm »
На един месец няма как да ги забавляваш освен с носене и гушкане ту на единия ту на другия и коликите предполагам ги мъчат вече,помага топла кърпа на коремчето,капки и т.н,но на всеки му действат различни неща.С времето това минава,но идват други неща,но определено е по лесно.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #8 -: Април 21, 2012, 09:39:11 am »
О, колко е права Лиско. Вече няколко дни си мисля, че ще полудея с постоянния рев около мен. Дайте идеи, как забавлявате децата си, когато ревнат наведнъж. Опитвам какво ли не. Понялога заприличвам на Шива и почти няма смисъл в това, което правя.
Тепърва ще си Шива, ами като проходят  :lol:.
На моите им пусках Георги Христов и излизах от стаята, знаеш ли как добре им се отразяваше и на мен и на тях.  :lol:

Пожелавам на всички тук леки бременности, здраве нерви, помагачи, много положителни емоции, и най-вече здрави бебета и деца, другото се забравя!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #9 -: Април 21, 2012, 09:57:27 am »
И аз им пускам песнички все още - особено любими ни са онези руските за Чебурашка и Крокодила Гена. Оставяла съм ги и да пореват малко, обикновено след 3 до 5 минути сами спират.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #10 -: Април 21, 2012, 11:17:06 am »
Към бременните наслаждавайте се на тишината и пазете нервите си за по късно :lol:

При нас настава голям хаос около прохождането,гледаме се сами и сега единият иска да го държа да ходи(силно казано) :D другият започва със специални звуци да каже,че и той иска същото и се виждам в чудо
а за мъничетата само гушкане  :lol:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #11 -: Април 21, 2012, 13:38:55 pm »
Към бременните наслаждавайте се на тишината и пазете нервите си за по късно :lol:

При нас настава голям хаос около прохождането,гледаме се сами и сега единият иска да го държа да ходи(силно казано) :D другият започва със специални звуци да каже,че и той иска същото и се виждам в чудо
а за мъничетата само гушкане  :lol:


Много вярно е това за тишината и спокойствието :D,наслаждавайте му се докато можете,че после трудна работа,на мен като ми приказваха нямаше кой да слуша :lol:,но поне за сега са добре нещата,овладяваме ситуацията,при мен реват и трите едновременно когато огладнеят заедно(рядко се случва,но се случва)и в този случай знам,че не е правилно но им връчвам биберона с пюрето :? :?.

Много здраве на всички :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #12 -: Април 25, 2012, 00:35:22 am »
Успех на всички майки. В някои ситуации когато ревнат едновременно също съм се чудела какво да правя и естествено взимам първо по-ревливата. Първата година дори съм качвала количката в къщи и в едната ръка държа едната девойка, а другата в количката и с крака я разхождам. То и сега на моменти главата ми бръмва,  :D но важното е да са живи и здрави.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #13 -: Април 25, 2012, 09:14:55 am »
Успех на всички майки на бли-три-четири-знаци :D

Аз като бяха по-леки ги гушках и носех едновременно, позата става и за хранене с шише - аз сядам на един фотьойл, а двете деца сядат на краката ми и се облягат с гръбчетата към мен, така че главите им да са горе-долу на рамената ми, ако ще се храним и обратното - с лице към мен ако ще се гушкаме. Така мога да ги придържам с ръце и същевременно няма сърдити. Това го открих като бяха малки и имаха колики - единственото, което помагаше е да спят отгоре ми, аз по гръб, а те по корем върху мен....
Обаче сега е вече много трудно, че тежат доста....и останах без кръст. :D


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #14 -: Април 30, 2012, 08:26:46 am »
Здравейте, да се запиша и аз  :) чакам моите две бебчета да се появят през ноември. В момента съм бременна в 10 г.с. и се надявам да се справя с износването на бебетата и благополучно да се появят на бял свят.Имам притеснения като всяка бъдеща майка какъв родител ще съм,дали ще успея да се справя с две бебета едновременно....но вярвам ,че както съм се преборила с всичко по пътя си ще се справя и с тази отговорност.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #15 -: Май 02, 2012, 21:34:40 pm »
Много се радвам, че темата се изпълва с нови мами. Желая им спокойна бременност и да не се притесняват дали ще се справят, децата сами ще ги научат да бъдат добри родители!

*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #16 -: Май 06, 2012, 02:22:41 am »
От десетина дни обаче  рязко намалиха  количеството приета храна.  Най вече Анна. От 120 мл., на хранене започна с много мъки да изяжда около 70 – 80 мл.  Сменихме биберона на шишето, сложихме с един номер по-голям отвор, сменихме позата, местата на хранене – нищо. След като и дадем шишето изяжда около 20 мл. и след това се започва едно въртене, бутане, понякога се смее и гука, друг път /последните няколко дни/ направо плаче, върти се наляво на дясно, смъква се надолу, размахва крака, ръце, опитва се да си вкара ръката в устата и бута шишето,
Имали ли сте подобни „стачки” и при вашите дечица?
Привет и от нас и честита нова темичка!
Аз и в старата бях писала за моите перипетии със Зейн, но оттогава проблема нарастна в пъти и вече съм на прага на тотален емоционален и физически срив!
След едномесечно отказване да се храним, и след множество прекарани часове да се храним насила, най-после го заведох на лекар и се оказахме с рефлукс! НЕ мога да се търпя, толкова ме е яд, че не го заведох по-рано... но нали имам умници покрай мен, накараха ме да повярвам едва ли не, че проблем няма, защото си наддавал и няма никакви признаци да му има нещо.. Не се ли храним си е весел и щастлив..(що се отнася до децата - повече никога няма да послушам мъжа си и свекърва си за НИЩО!)
От един месец сме на PREVACID за рефлукса и няма ама абсолютно никаква разлика с преди,хем от почти 2 седмици сме увеличили и дозата!  да не говорим, че аз нямам сили да го храня, нервите ми не издържат.. Реве, върти се, плюе, просто не мога повече и не виждам подобрение никъде, само влошаване на нещата.. Дори и в заспало състояние не иска да яде, събужда се и се почва сначале..
Не спим изобщо, по цяла нощ реве и се върти в леглото си.. Ставам през 5 минути, държим се, носим се, понякога вече от преумора заспивам с него на гърдите си и си умирам от страх да не го изпусна докато спя, толкова съм изтощена..
Никой не може да го храни освен мен, баща му само си държи шишето и си гукат двамата, майка ми се опитва, но и тя не се справя особено.. на прага на пълно отчаяние съм и не знам какво да го правя.. Нито е да го оставиш гладен, нито пък яде като го храниш.. Отслабнал е, един месец стана, не можем да качим 450 грама.. Брат му е като торпедо, като ги сложа един до друг са като Мечо и Клечо.. направо ми се къса сърцето да го гледам..
Ако някой има идея как мога да го храня, да сподели.. аз съм изчерпана и вече не знам накъде.. имаме среща с последната лекарка ( водихме го при специалист към детска болница - Денвър) чаааак след 4 седмици за контролен преглед..

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #17 -: Май 06, 2012, 08:38:56 am »
Гальонди, аз се чувствах по същия начин, чак ревях от безсилие, детето по цяла нощ плачеше, а не искаше да се храни. Затова и се реших да му дам от детския мотилиум, няколко дни след като започнахме лечението имаше голямо подобрение при нас. Купих и други биберони /на МАМ/, спрях всякаква кърма и минахме изцяло на АР мляко. Период е ще мине, при нас това стана със захранването.


*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #18 -: Май 06, 2012, 10:53:53 am »
Седма близнашка темичка :)Да е честита на всички мами.Пожелавам ви здрави бебенца, спокойствие,доколкото е възможно,много сила и кураж.Всяка от нас го носи в себе си,но не подозира.Времето минава много бързо и докато се обърнеш вече нямаш,две,три или четири бебенца,а порастнали малки палави дечица.Затова в паузите между рева,зъбките,неяденето,неспането и цялата въртележка открадвайте по някой миг само за да ги погледате отстрани и да откриете колко са прекрасни дечицата ви!
Мимка,стиснати палци от мен за успешна бременност и прекрасен финал! :)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #19 -: Май 07, 2012, 22:44:56 pm »
Това ми е любимият момент от денонощието. Когато си легнем изтощени от ревове и глезотии, и ги погледна до себе си...ех, имаме най - големите съкровища на света!
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #20 -: Май 09, 2012, 07:21:38 am »
Това ми е любимият момент от денонощието. Когато си легнем изтощени от ревове и глезотии, и ги погледна до себе си...ех, имаме най - големите съкровища на света!
Така си е :) Нашите гарджета са най-голямото ни богатство :)
Гальонди, аз се чувствах по същия начин, чак ревях от безсилие, детето по цяла нощ плачеше, а не искаше да се храни. Затова и се реших да му дам от детския мотилиум, няколко дни след като започнахме лечението имаше голямо подобрение при нас. Купих и други биберони /на МАМ/, спрях всякаква кърма и минахме изцяло на АР мляко. Период е ще мине, при нас това стана със захранването.
Предполагам мотилиум е някакъв вид лекарство? Простете незнанието ми, но тук лекарствата са съвсем други и не съм много запозната с лекарствата у нас..
Ние сме на "prevacid" по половинка сутрин и вечер ( едно хапченце на ден) Ужасни са, не се разтварят във вода и остават на едни малки топченца.. Давам лекарството с биберон с малко по-голяма дупка, разредено с малко водичка.. Той моя Зейн нали много "обича" да цока, та някой път направо си го изплюе, или пък не иска да засуче биберона.. Абе чудо сме! Тези дни ми прави впечатление, че сънен, буден, гаврътва каквото му давам, дано все така го пие, че да видим малко подобрение с това хранене.. Слагам му оризова каша в АМ, също и АМ правя по-гъста, по настояване на гастроложката, при която го водихме.. Дори и малко да яде, да гълта повече калории.. Като че ли понаправи бузките тези дни, като го вдигам днес ми се стори понатежал.. 
И аз някои дни си ги изкарвам с рев от сутринта до вечерта.. И всеки ден ставам с надеждата, че ще се храним по-добре.. Много време мина, измъчихме се с това малкото ми човече  :? Нямам търпение да го видя да ЯДЕ с мерак!  :)

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #21 -: Май 15, 2012, 15:27:44 pm »
здравейте на всички мами.
Съвсем нова съм във форума, макар че го чета от доста години, особено онези, през които беше борбата за бебче.
След ходене през какви ли не доктори и клиники попаднах на най-подходящото място. Благодарение на чудото , наречено д-р Стаменов, защото за мен той е изпратен с по-висша цел, а именно да прави чудеса, сега съм бременна не с едно, а с две бебчета, които засега се развиват добре.
В 13 г.с. съм и ми предстои още много време до края и се моля само да издържа и да износя бебчетата и края да е успешен.Имам много притеснения още от сега, но чета форума и като виждам колко много щастие и любов има, това ме зарежда с много положителна енергия.
Радвам се за всички и нека Господ да е с нас.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #22 -: Май 16, 2012, 12:58:28 pm »
Честито дар83, в добри ръце си, остави притесненията настрана , за да изкараш една прекрасна бременност. Лека и безпроблемна.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #23 -: Май 17, 2012, 07:33:35 am »
В 13 г.с. съм и ми предстои още много време до края и се моля само да издържа и да износя бебчетата и края да е успешен.Имам много притеснения още от сега, но чета форума и като виждам колко много щастие и любов има, това ме зарежда с много положителна енергия.
Радвам се за всички и нека Господ да е с нас.
Дар83, добре дошла в отбора на мамите с по 2 и повече бебета :)
Разбира се, че всичко ще е наред, желая ти лека бременност до края!
Спомням си, когато аз се записах в двойната темичка... бях в 8г.с и ми беше свито сърчицето, дали всичко ще е наред... Сякаш бе вчера..

*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #24 -: Май 29, 2012, 09:04:25 am »
И тук да си задам въпроса :))) Има ли значение числеността на бебетата в корема спрямо кога ги усещаме за пръв път? Утре навършвам 16 седмици и почвам 17-та. От около седмица усещах някакво трептене - туптене в корема. Снощи бяхме на театър, беше ми много неудобно (нямам обяснение, столовете са си меки и широки) и се въртях постоянно, когато усетих пак като туптене в корема, но единично, а не ритмично и продължително. Беше странно като усещане и инстинктивно решихме, че е някоя от пиклите (беше от страната на единичната, която е най-едричка всъщност). Така или иначе си го нарочихме вече за първи ритник, а още повече че имахме годишнина, но все пак нали съм малко Тома Неверни, искам и вашето мнение :) Има ли някоя близнашка/тризнашка мама, усетила бебетата около 16 седмица?
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #25 -: Май 29, 2012, 09:12:19 am »
Има значение - колкото повече, толкова по-рано  :D Вероятността някое да е по-близо до коремната стена е по-голяма. И аз точно в 16та г.с. ги усетих силно.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #26 -: Юни 01, 2012, 23:28:06 pm »
Аз в 17-а г.с. ако не се лъжа, то мина доста време вече  :lol:. Първо е като пърхане, гъдел, много е приятно. По-натам са ритничетата, но е супер забавно, особено от страни погледнато  :lol:. Няма да забравя, бях на погача и срещу мен разни жени, гледат как корема се движи долу, горе, не знаеха, че са две и бяха втрещени как така мърда отвсякъде  :lol: :lol:. При теб, Мимс, ще е още по-забавно.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #27 -: Юни 02, 2012, 00:48:43 am »
и аз около 17-18 седмица осетих моите малчугани  :D
но така и не разбрах до края какви са тези ритници, моите явно били големи поспаланковци  :lol: :lol:
единствено им виждах как си мърдат главите, в края все си седяха седалищно и двамата и все им напипвах главите под ребрата  :lol:


боже колко бързо минава времето.......кога станахме на 1 година не разбрах  8O :lol:, единия  научил дума "няма" и сега като му кажа нещо от сорта да слезе, че ще падне........отговора е "нана"...тоест няма:lol: :lol:
става все по интересно със всеки ден  :D
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #28 -: Юни 04, 2012, 09:00:06 am »
И аз ги усетих около 17-19 седмица, но не знаех точно какво е :D
По-късно към края 8 - 9 мес. вече се виждаше как се завъртат и по корема ми се появяваха издутини - много интересно беше....

Аз имам един въпрос, че имаме спор с таткото, който е също близнак. Единия е болен, а другия е здрав, ходят на ясла заедно и са много привързани един към друг, когато не се бият :D. Мислех да пусна здравия на ясла, а болния да остане в къщи.....бабата може да гледа по единично, че два бяса и идват в повече....та таткото е абсолютно против, защото от раздялата щели да се стресират, да се търсят и т.н., и сега са двамата в къщи, съответно и аз съм болнични.
Вие как процедирате като са болни, а и по принцип - разделяте ли ги? И стресират ли се децата? Наясно съм, че имат силна връзка по между си, но не може цял живот да са залепени, все пак са отделни личности..


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #29 -: Юни 04, 2012, 15:18:51 pm »
Пресен случай от преди 2 вечер,единият е с хрема докторката я отдава на зъби 4 наведнъж тръгнаха(гърди и гърло чисти)и когато спи милото се дави в тези пусти сополи и се буди с рев,съответно буди и брат си и се започва големия цирк.И по някое си време на нощта с таткото реших ме да ги разделим,че да не се будят един друг,до тук добре,ама ката се започна един неистов рев и от двамата,единият в едната стая се скъсва,другия от другата стая и накрая не издържах и ги събрах след десетина мин. се успокоиха и така вече имаше мир :lol:.
Сега не знам дали е от това,че им се спи или,че ги разделих ме,но картинката не може да се опише с думи,така,че Maxi може да пробвате за ден и,ако са неспокойни те от яслата ще ти се обадят,ако ги помолиш да го наблюдават детенцето
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #30 -: Юни 04, 2012, 15:27:01 pm »
Maxi, аз разделям при всяка възможност. Понякога излизаме поотделно единият с мен, другият с баща им. Прави чудеса с моите деца. Всеки има нужда от "въздух" и внимание само за него. Самочувствието на девойката ми много се подобри. Опитай се обаче да го подготвиш детето, братчето болничко, пие лекарства, като оздравее ще ходят заедно и т.н.
Ако ти е притеснено и има начин до обяд да е на ясла, пак е вариант. Но като го направиш рано, после ще ти е по-лесно.
Моите вече си посвикнаха и дори само казват "чао" и няма въпроси "с мен, без  мен и т.н.".
Аз започнах да разделям на година и два, три месеца.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #31 -: Юни 04, 2012, 15:32:00 pm »
Maxi, съседите ни са с близначки на нашата възраст. Когато едната е болна остава само тя у дома, а другата на ясла. Причината е същата - баба се справя с една, но двете са и в повече. Не се стресират и не се притесняват. Дори в яслата казват, че и да са и двете не играят заедо. Често са в отделни групи за игра, но ако едната заплаче, другата веднага тича при нея.
Племенниците ми също са близнаци, на 2г., те си стоят заедно у дома, ако единият е болен. Там има баба и тати с ненормирано работно време, което прави стоенето на двамата възможно.
Явно чисто битовия аспект определя дали да ги делиш или не, ако можеш не делиш, но ако няма накъде...
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #32 -: Юни 04, 2012, 15:35:27 pm »
Моите са винаги заедно, първо не ми е удобно да ги разделя, защото сме сами и няма кой да се разправя с 2 деца разделени на 2 места, а и те се търсят и не могат един без друг. Единствено до магазина съм слизала с единия, другия при баща си, но после са били драми, че не е дошъл  и той и му било мъчно за братчето му.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #33 -: Юни 07, 2012, 10:18:51 am »
Обикновено боледуват двете в комплект така че няма как да ги разделя. Много рядко се случва да е болна само едната и на другата да й се размине. Пускала съм само едната сама на ясла за 2 дни, когато тръгнах на работа. Яна беше след бронхиолит и имаше забрана за ясла, аз трябваше да тръгна на работа, а майка ми да ги гледа за 2 седмици. Реших първите дни да ги разделя, за да не я товаря много. Били са на година и 10 месеца. След 2ия ден на майка ми й дожаля и си поиска и втората вкъщи. Не се бяха търсили.
В яслата си играят обикновено двете заедно, макар че напоследък допускат и други дечица. И навън са все двете в комплект. Защитават се ако някое дете закачи някоя от тях, последният път едно девойче отнесе пердах от Йоана, защото блъсна сестра й.  :oops: 
Иначе конкуренцията за внимание е жестока. Затова гледам от време на време да ги разделям - едната с мен, другата с баща си. Не винаги се получава, защото имат спор коя да е с мама, коя с тати. Понякога самите те си искат да са сами с някой от двамата и чак реват другата да не идва. Ние си ги гледаме сами, без баби и дядовци и понякога подобно разделяне е невъзможно за жалост.
Напоследък едната иска много да се налага - да е винаги на нейното, все тя да е първа. Ако сестра й я изпревари е драма голяма - например първа да се пусне по пързалката.

Бебетата започнах да усещам точно около 16-17 седмица. Първоначално бяха леки движения, като пърхане, погалване с перце или рибка във вода. В 20 г.с. усетих първият ритник или по-скоро удар с глава, защото едната много подскачаше. Тя като цяло си беше много врътлива през цялата бременност, а сестра й много спокойна, чак поспалива. И сега са такива - едната не се спира на едно място, а другата е кротичка. Последните месеци вече беше купон в корема ми - постоянно се движеше насам-натам, изпъкваха глави, крака. Чак беше малко плашещо. Имам и клипчета.  :lol:
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #34 -: Юни 07, 2012, 14:08:32 pm »
Много ви благодаря за отговорите, за съжаление на другия ден вече и двамата бяха болни и с температура, та тази седмица сме си в къщи....
Въпросът обаче беше и принципен, като се има предвид, че таткото и брат му не са делени и до днес се сравняват и надпреварват кой ще е пръв.....но то явно си е до характер.


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #35 -: Юни 07, 2012, 18:10:58 pm »
Maxi, за еднополовите съревнованието е още по-осезаемо. Пробвай с разделяне за малко 20-30 мин и ще се убедиш как се отразява на децата. Дай им време да приемат идеята, кажи от предния ден какъв е плана. Че този ден е така отреден единият да е с мама, другият с баба /тати. Акцентирай върху хубавите неща, които ще правят поотделно и после как ще са си заедно. И обезателно, че ще има реванш за другия.
При нас девойката се разви много добре след тези раздели. Беше по-плаха, по неициативна, тихичка. Като го нямаше окупатора на внимание, детето разцъфна, дори му се налага вече.
Днес дъщеря ми беше малко разочарована, че като излизаме на разходка с нея, щял да идва и брат й. Той да си намирал с кой да излиза, тя искала да сме си двете.
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 18:13:19 pm от *vera »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #36 -: Юни 07, 2012, 21:45:08 pm »
Разделяла съм ги, когато единият е болен, другият на градина. Защо да стои здравото при болното дете? А и на мен ми е по-трудно. През деня този, който е вкъщи /често това е Християн/ се чувства много добре, говори за брат си, слага му вилица на масата, прави му място на дивана да седне до него, пита ме дали Мишо сега обядва, спи и т.н. и няма търпение да си дойде от градина, но си прекарва супер сам, вниманието е за него!  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #37 -: Юни 07, 2012, 22:55:08 pm »
На мен също ми е по-трудно. Когато единият е болен, другият ревнува ли, скучно ли му е - не знам. Но започва буквално да издевателства върху болния, дразни, бута, навира се. И по мене почва да виси, в комплект с притесненията, малко в повече ми идва. Или командировам при бабата или на градинка.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #38 -: Юни 07, 2012, 23:04:09 pm »
А според мен другото дете така или иначе има контакт с болното и е вирусоносител, дори и здраво и така може да разболее децата в градината. Отделно са и верижна реакция 2 дни след първия и втория се е тръшнал и затова искам и да си го следя и него през цялото време, че в градината да не го изтърват (за температурата най-вече). Като са заедно в къщи се забавляват сами и си играят, така и на болния по-лесно му минава деня.
Всеки си намира правилната организация за децата.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #39 -: Юни 08, 2012, 09:12:28 am »
Аз подкрепям Вера  :).
И аз съм човек, така че избирам да ми е по-лесно на мен, колкото и егоистично звучи.
Здравият дразни болния, и не, мерси.  :wink:
Мими, явно твоите са по-кротки  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #40 -: Юни 08, 2012, 09:24:18 am »
Каси, възможно е и да са по-послушни, но с такава майка - звяр нямат друг избор горките  :lol: :lol: :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #41 -: Юни 09, 2012, 02:09:05 am »
Каси, възможно е и да са по-послушни, но с такава майка - звяр нямат друг избор горките  :lol: :lol: :lol:
Не може да си по-зла от мен  :lol: :lol: :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #42 -: Юни 20, 2012, 16:26:05 pm »
Момичета ,мен постоянно ме гони манията,че дебелея прекалено много и на моменти се плаша до къде ще стигна ,ако продължавам така.Но вижте на какво попаднах днес  :)

http://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/20/dobroto-naddavane-predpazva-ot-prejdevremenno-rajdane/
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #43 -: Юни 21, 2012, 09:02:25 am »
Написаното важи и за моята бременност, въпреки че родих с планирано секцио 38 г.с. - 2ма юнаци по 2600 и 2650 гр.  :D
Обаче ми е чудно как
"Трупането на тегло при бременност с близнаци често е трудна задача. „Понякога това не е лесно” , отбелязва Фокс. „Налага се да изпращаме бременните за съвет при специалист по хранене и те да следват специална висококалорична диета, за да наддават достатъчно. За много жени това не е съвсем лесно.”, допълва той." :ask:
Аз последните два месеца бях като ламя на зърнена диета - ядях каквото зърна :D
Единствения ми съвет към бъдещите майки е ако може плавно да наддават, защото при бързото качване на кг кожата не винаги издържа и се получават много стрии....независимо от добрия ген и козметика......


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #44 -: Юни 21, 2012, 09:39:36 am »
В бг-мамма беше качено проучване, има и тема за това с анкета относно наддаването по време на двуплодна бременност и теглото на родените бебета. Може да погледнете.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #45 -: Юни 21, 2012, 10:45:46 am »
По този повод попаднах на тази статия тези дни и вече не се тормозя толкова от килограмите :))) Разбира се, да не се разбира прекомерно качване, че тогава ефектът мисля е обратен и по-скоро вредиш на бебетата.

http://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/20/dobroto-naddavane-predpazva-ot-prejdevremenno-rajdane/

А ето я и въпросната анкета:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=526905.0
« Последна редакция: Юни 21, 2012, 10:49:55 am от Змимка »
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #46 -: Юни 21, 2012, 20:52:57 pm »
Аз гласувах в анкетата и бях качила над 30 кг., бебетата се родиха в 38 седмица по над 3 кг и двамата. В къщи се претеглих след като ни изписаха, бях +8 кг някъде. После в опитите да кърмя качих бързо и плюс станаха 15. След това бързо свалих и сега се нося с пет над моминските ми, от чист мързел. Не е за друго.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #47 -: Юни 21, 2012, 22:48:32 pm »
Аз качих 36 кг през бременността. Децата се родиха в 37 седмица съответно по 2600 и 2800. Прибрах се олекнала с 15 кг, и до сега нито грам надолу.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #48 -: Юни 22, 2012, 08:39:26 am »
Аз днес най-после изчислих колко килограма съм качила през бременността си (че от паундове в килца все си ги изчислявах отгоре-отгоре)
16 килограма за 8 месеца, бебоците се родиха в 35 седмица+5 дена, по 2619 и 2669.. 10 кг оставих в болницата, като се прибрахме у нас, и останалите 6 се стопиха, 2 месеца след секциото бях с 5кг по-малко отколкото преди да забременея.. Тогава и окончателно ми спря кърмата (за жалост, не ми тръгна кърмата така както се надявах и едва-едва успявахме да съберем за по едно-две хранения на ден) Та... откакто ми спря кърмата, килцата ми се позавърнаха безславно.. Наваксах си ги тези 5кг 8O То нямам и време за кой знае какви храни, в движение каквото намеря в хладилника, хапвам.. И не знам как ще се сваля и какво ще става! Някой ако има идея - да сподели  :D

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #49 -: Юни 22, 2012, 19:17:01 pm »
Качих 21 кг като първите месеци много повръщах, имах и една операция по спешност в 9 г.с. та вместо да качвам паднах с 5 кг надолу. Започнах да качвам в 5ти месец. Родих в 37 г.с. и 1 ден бебета с тегло 2850 и 2800 грама. В болницата оставих 15 от натрупаните килограми т.е. само 6 отгоре. Но пък покрай кърменето ме подгони неистов глад и набързо трупнах още 10 кг отгоре, които си мъкна и до днес, барабар с шкембето и диастазата.  :oops: Но пък кърмих момичетата до 3 годинки.  :wink:
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #50 -: Юни 23, 2012, 08:04:25 am »
Много е забавна вашата тема  :lol:. Да сте живи и здрави вие и вашите малчовци! Вие сте мамита-героини, след като успявате да се справяте едновременно с 2 или 3 бебета  :lol:. Аз не бих  :oops: Но да си припомним онази приказка: "Никога не казвай никога".
Лек и усмихнат ден  :sunshine:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #51 -: Юни 25, 2012, 01:09:46 am »
Относно килограмите: :wink:
Преди раждането: качвах кг основно на корем/разширение в таз, крака - в рамките на min допустимо.
След раждането - почти без промяна.
Шест месеца след раждането - леки остатъци на корем,  хранех се що-годе добре, но слабеех.
Две години след радането - минус поне 10 кг, не спазвам диети/никога не съм/, храня се добре/имам апетит -зеленчук, месо/, но "препускам" нон-стоп плюс хроничното вече недоспиване...
Ама така ще е. Поне още известно време. :wink: :wink: :wink:
« Последна редакция: Юни 25, 2012, 01:11:20 am от Tsveti75 »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #52 -: Октомври 06, 2012, 19:15:53 pm »
Момичета, пускам линк с нещо полезно, колело за близнаци  :) .

http://rayatoys.com/details.php?offer=9391
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #53 -: Октомври 06, 2012, 21:44:16 pm »
Имало и такова чудо.  :lol: Само се чудя доколко ще е маневрено и удобно, като знам с един брой каква борба пада, камо ли с двойна тежест и размери. И дали няма да се карат кой да е отпред...
Аз така бях задобряла, че карах две колелета сама - всяк ос по една ръка.
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #54 -: Октомври 06, 2012, 22:15:08 pm »
Имаме същото колело, много съм доволна  :D
супер леко и удобно, децата не се карат, свикнаха, че само единия седи отпред и другия няма претенции на този етап  :D
иначе много по лесно и по леко като излизаме с колелото, с количката определено ми идва по тежко:?

събира се в багажника без да се разглобява, което е пак голям плюс  :wink:

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #55 -: Октомври 07, 2012, 09:54:33 am »
И аз не мога да си го представя. Нашите триколки бяха чиполини и понеже децата ми са тежички, супер неудобна работа. Та по две на една ос никак не го виждам. Но, който има опит - се радвам, че му върши работа. За удобство със сигурност е по-удобно отколкото две триколки.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #56 -: Октомври 07, 2012, 10:13:24 am »
запис, да следя темата :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #57 -: Октомври 08, 2012, 09:08:57 am »
Здравейте на всички. След много търсене най-накрая попаднах на тази темичка и изкам да ви питам с притеснение: до колко е "нормалното" различие в седмиците при близнаци според УЗ? И възможно ли е то да се променя с растежа и напредване на бременността?
При мен нещата вървят така: с около 2 седмици разлика от самото начало, на последния преглед видях че с около 3 седмици. Доста съм притеснена и ще се побъркам до следващия преглед. Още по-страшното за мен беше, че кръвотока на двете бебета е различен, на по-малкото е малко по-слаб, което в тези седмици е страшничко. Честно казано се страхувам от преждевременен край на бременността, колкото и да се опитвам да го крия...
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #58 -: Октомври 08, 2012, 23:38:39 pm »
Титка, еднояйчни ли са близнаците? Имат ли преграда, плацентите какви са? Ако имаш съмнения и дори лекарят ти не може да ги осветли, то можеш да се консултираш с Чернев от Майчин дом. Дано да не бъркам името, трябва да проверя името в близнаците на бг-мамма. Има голям опит в проследяването на близнаци и проблемите, свързани с многоплодна бременност.
На теб ти е време и за фетална морфология, ходи ли вече? Какво казаха там?

Точно проф.Чернев е доктора.
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 23:43:30 pm от *vera »
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #59 -: Октомври 09, 2012, 10:44:46 am »
*vera благодаря, че се включи. Двуяйчни са, имат преграда и са с отделни плаценти, задно разположени. Да, точно на прегледа на фетална се установи това. Тази седмица в края пак сме на преглед да видим как се развиват нещата.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #60 -: Октомври 10, 2012, 00:48:30 am »
Тази триколка ми хареса, аз за лятото трябва да купя някаква и може и такава да е.
А да ми препоръчате лятна лека количка? Сега съм с peg perego duette, но смятам лятото да е друга, че тази почна да ми натежава.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #61 -: Октомври 10, 2012, 20:26:56 pm »
titkata,  ако на гр. е разликата, то ако бебето трупа на коремче, то обиколката му има по-голям процент в определянето на общото тегло на бебето. Ако е по-дълго, може, да е със същото тегло, но прогнозното по формули е по-малко.
Не знам дали ме разбра какво искам да кажа. А и щом са си двуяйчни мисля, че рискът е по-малък и няма за какво да се тревожиш. Отделно все пак те са си различни човеци. На едно майче момчетата си имаха голяма разлика, но то си е генетично по-едро и по-дребно бебе. Стискам палци всичко да е наред.
Следи се на две седмици и настоявай да следят и кръвотока.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #62 -: Октомври 11, 2012, 11:06:23 am »
*vera дано да е така. Благодаря ти за подкрепата :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #63 -: Октомври 12, 2012, 10:06:35 am »
*Vera ти го е казала вече, настоявай да следят кръвотока на всеки преглед.
Иначе и на мен ми казваха, че едното бебе определено е по-едро - по-голяма обиколка на главата, коремче, бедра. Оказа се обаче, че сестра й е доста по-висока и дългокрака, което компенсира в крайна сметка. И се родиха с 50 гр разлика, въпреки оценките на ехографа. И сега си вървят така - едната е по-пухкава и по-ниска с 4 см, а другата е висока и слабичка.
Стискам ти палци за щастлив завършек!
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #64 -: Октомври 14, 2012, 13:34:00 pm »
Титката, и аз съм бременна с двуяйчни близнаци, биамниоти и бихориати. На последния ни преглед във вторник се оказа, че младежът е избързал доста и е 1453 гр., а сестра му си отговаря на г.с. и е 1150 гр. Досега вървяха със съвсем малка разлика. При нас е както е обяснила Вера - младежът е шишав в коремчето. Докторът ни прати на изследване за гестационен диабет за всеки случай, но слава Богу се оказа, че просто малкият е шишо.
Правихме в петък и изследване за фетален фибронектин, което за съжаление е положително. Назначиха ми терапия и се надявам да избегнем пукането на околоплоден мехур по-рано от планираното. Използвам темата, за да попитам сред вас дали има мами, които са правили този тест и да е бил положителен. И ако, да - бихте ли споделили как се развиха нещата след това? Ще бъда благодарна за всяка информация.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #65 -: Октомври 14, 2012, 13:43:59 pm »
Боги, не съм правила и съвсем не съм наясно с този тест.
Но от опит, а и от споделеното с други майки - Сигридов ако ти е казал, че скоро ще се раждате - не се е объркал  :wink:.
Моите също бяха големи и двамата над 3 кг се родиха. Нямам в момента записки да проследя, но към 31 да са били по 1,60 единият със сигурност беше.
Та кг за момента са ти голям плюс. Ти си кротувай у вас и лежи, за да не се натиска шийката.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #66 -: Октомври 14, 2012, 13:56:23 pm »
Вера, според д-р Сигридов, ще овладеем положението. Даже изрично го питах дали трябва да информирам лекаря, при който ще раждам, за да има готовност, но той каза, че не се налага засега. Което би трябвало да значи, че според него не са тръгнали да се раждат. А шийката и сега е добре за седмиците, в които сме, пък и за бременна с близнаци - 2.6 см. Тя също се взема предвид при оценката на теста.
От този месец вече не ходя на работа. Пък и двамата толкова активно се разхождат в мен, че аз си поподскачам от някои по-силни ритничета.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #67 -: Октомври 14, 2012, 14:04:27 pm »
Е, това е добре.
Почивай, наистина. Колкото и клиширано да звучи, после няма кога  :lol:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #68 -: Октомври 16, 2012, 09:22:50 am »
Боги, стискам палци да постоят още на топло децата. Дължината на шийката е супер. Полежавай повече, дори и в седнало положение има напрежение върху нея. За теста не мога да помогна с инфо, по мое време не се правеше в Бг. Но имам приятелка в САЩ, на която й го правеха редовно и помня, че успяха да реагират и спасят положението при положителен тест в 7ми месец.
И килограмчетата са ви супер. По спомен моите в 32 седмица бяха по 1500 грама, в 30 - 1200 някъде. Родиха се в 37 гс 1 ден по 2800 и 2850.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #69 -: Октомври 16, 2012, 13:58:12 pm »
Жабче, много ти благодаря!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #70 -: Октомври 17, 2012, 01:35:03 am »
Аз правих тест на 4.02, успях да задържа бременността до 27.02, когато се спука мехура. Не е много времето, но всяка седмица е важна. Родих във 2-ри ден на 34 седмица.
Лежане, лекарства и всичко ще е наред :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #71 -: Октомври 17, 2012, 06:00:07 am »
Аничка, а при теб освен положителния фетален фибронектин, имаше ли и нещо друго - скъсяване, изглаждане или конизация на шийката?
Аз се надявам като няма при нас, да успеем и по-дълго да ги задържим. Дано терапията подейства, като при приятелката на Жабче!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #72 -: Октомври 17, 2012, 09:40:35 am »
Сега като попита се сетих да уточня, че при нея имаше и голямо скъсяване на шийката. Но удържаха положението за цели 5 седмици, което си беше повече от достатъчно.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #73 -: Октомври 17, 2012, 19:39:51 pm »
Боги, дано изкарате повече време заедно, аз не помня колко кг бяха в твоите седмици, но винаги вървяха напред единия с 2 седмици, а другия с 2с.и 5дни. Родих точно в 36г.с. - единия 3050гр, другия 2850гр. 5 дни бях с разкритие 3см и на системи, докато вляза в 9тия месец. От 5тия на легло с контракции и голямо количество околоплодни води (по-голямо от нормалното), което предполага преждевременно раждане, но устисках. Пожелавам ти го и на теб!
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #74 -: Октомври 17, 2012, 19:54:24 pm »
Много ви благодаря, момичета!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #75 -: Октомври 21, 2012, 01:40:27 am »
За 3 седмици ми се скъси шийката от 5см на 3см - в 21-ва г.с. задържахме положението с много лежане и т.н. От 17г.с. при мен почнаха проблемите.
Към 30 седмица започна наново скъсяването, когато правихме и теста. Но д-р Сигридов каза, че просто анатомията ми не позволява да износя по-тежко бебе, а в скучая бяха 2. Родих ги с общо тегло 3,28кг. Въпреки че цяла бременност ядях на 2-3 часа, дори и вечер, качих само 9кг - родих 56кг на 163 ръст, от които 6кг оставих в болницата и още 2кг след седмица. Сега с доста усилия и големи количества калорична храна се старая да не сваля под 47кг, защото ги кърмя още, а ниското тегло не го искам никак.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #76 -: Октомври 21, 2012, 01:49:24 am »
Боги, сега си погледнах тефтера, моите в 30w0d са били 1436гр и 1552гр, в 32w0d 1743гр и 1812гр, а в 33w2d, когато родих бяха 1480гр - момиченцето и 1800гр - момченцето. При малката имаше голяма разлика размерът при видеозона и реалния.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #77 -: Октомври 21, 2012, 08:19:47 am »
Аничка, аз проблем с анатомията нямам  :lol: Ти си си стройна мадама явно. Аз съм по-мускулеста. Остатъци от спорта на млади години. Като забременях бях около 66 кг. Засега съм качила някъде към 7.5 - 8 кг. Май повечето са на шкембата. Според познати в гръб можеш да разбереш, че съм бременна само заради походката. Просто допълнителните обеми са отпред. А иначе стриктно спазвам каквото ми е казал д-р Сигридов. Минаха вече 10 дни от теста, на 29 октомври ще правя нов и се надявам да сме овладели положението. Утре съм на преглед при лекаря, при който ще се раждаме, и ще видим как са наддали малките. Колкото и да не са точни данните от видеозона, стискам палци да са пораснали с колкото се може повече.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #78 -: Октомври 22, 2012, 11:51:26 am »
Щом спазваш препоръките му всичко ще е наред :) Ще чакаме да се похвалиш към 37-8 седмица ;)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #79 -: Октомври 22, 2012, 15:46:05 pm »
 :good_post:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #80 -: Октомври 27, 2012, 09:19:36 am »
Моля, titkata  да се яви на отчет, че я мисля.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #81 -: Октомври 30, 2012, 12:44:52 pm »
Здравейте на всички,
Изобщо не знам дали няма да ви подейства зле, така, че ако сте като мен по-емоционални -  не четете по-долните редове... или ако модераторите преценят да изтрият поста ми.
Част от моите страхове се оправдаха - единият близнак загина. Последва престой в болница за наблюдение и изследвания, стойностите на които бяха в норма. Изписаха ме в петък с препоръка за следене кръвотока и развитието на живия близнак и следене състоянието (мумифицирането) на мъртвия близнак.
Общо взето е това. Сега си почивам в къщи, поушетвам по малко и гледам напред. Хванала съм се за едната надежда и ще я държа до последно. Само да сме живи и здрави.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #82 -: Октомври 30, 2012, 12:49:18 pm »
Титката, много съжалявам за случилото се:(

Дано оттук нататък всичко бъде наред.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #83 -: Октомври 30, 2012, 13:14:55 pm »
Титката, съжалявам много. Гуш! Стискам силно палци да си гушнеш другото бебче живо и здраво! Следете ЦРП за инфекция. Аз сгреших, че не го направих навремето.   
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #84 -: Октомври 30, 2012, 13:22:14 pm »
Титка, съжалявам за случилото се. При моята бременност загинаха 2 ембриона и до сега не мога да го преживея напълно. Събери сили за живото бебче и много се пази. Всяка седмица пускай изследвания и ако се наложи пий антибиотик, за да се избегне инфекция от мъртвия плод. Стискам силно палци всичко да мине добре с теб и бебето,
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #85 -: Октомври 30, 2012, 13:26:32 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата. Всеки съвет и опит ще ми е от полза.
Ще се следим, само не знам на какъв интервал, но следващата седмица ще разберем, като идем на преглед.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #86 -: Октомври 30, 2012, 13:34:16 pm »
Титката съжалявам за случилото се.
Да се повторя и аз но следи за инфекция,като пускаш всяка седмица ЦРП и ако има покачване веднага трябва да започнеш антибиотик,предписан от лекаря ти разбира се.
Успех и само добри новини до края.

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #87 -: Октомври 31, 2012, 01:39:30 am »
Поне едното е живичко, желая ти от сърце да нямаш повече проблеми и да го износиш и родиш живо и здраво! Колкото и трудно да е се постарай да владееш отрицателните емоции, много е лесно да се каже, но е трудно изпълнимо. Стресът вреди на бременността, затова се старай да си спокойна, ако трябва говори с психолог.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #88 -: Октомври 31, 2012, 08:52:30 am »
Пази се,почивай колкото може по леко преживявай неприятните моменти.
Аз пусках на 10 дена ЦРП и стерилна урина.
Успех до прекрасния финал който те очаква.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #89 -: Октомври 31, 2012, 23:38:31 pm »
 titkata ,дано този път късмета да е с теб до край!Наистина е много труден пътя ти към щастието.Знам,че ще е пълно около термин.Стискам палци за добър финал,малко има още.Късмет,и се пази!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #90 -: Ноември 02, 2012, 18:55:46 pm »
 :bighug:
Благодаря ви за подкрепата и съветите, вчера пуснахме црп, за сега е на горна граница, ще видим слеващата контрола какво ще покаже. Благодаря ви че ви има.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #91 -: Ноември 02, 2012, 19:02:55 pm »
Титката, съжалявам за това, което си преживяла... Думите не могат  да върнат нещата, но поне ако можем да облекчим болката ти някак - насреща сме  :bighug:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #92 -: Ноември 02, 2012, 22:48:37 pm »
titkata ,съжалявам миличка. Сещам се за две момичета от бг мамма, с подобна съдба и гушнаха здраво бебче на финала. Дано Господ ти даде сили да си спокойна и всичко е наред с бебенцето ти!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #93 -: Януари 07, 2013, 15:23:23 pm »
Да ви напомня момичета, повечето си знаете, има помощи за близнаци, по 600 лв. на дете, до навършване на 1 г. на децата, така че побързайте с тях.
Има и еднократна помощ при раждане, за близнаци са 2*600 лв..
Има и месечни добавки, за близнаци са по 52.50 лв. на месец, за двете 105 лв..

Успех в гледането!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #94 -: Януари 07, 2013, 18:26:11 pm »
може ли по-подробно да обясниш за тези помощи за близнаци,аз бях чела някъде,че са по-1200лв на дете...но дали се изискава доходите? и това за 600лв до навършване на 1г на месец ли е???
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #95 -: Януари 07, 2013, 23:46:03 pm »
За всеки близнак по 1200лев (помощ за раждане на близнаци) и отделно 2х600лев - за раждане на дете (това е помощта за 2-рой дете - 600лев, ако родите 2-рой и 3-то дете пак помощта е 2х600лев). Това са помощи без значение дохода на семейството. Еднократни са.
Детски надбавки се вземат всеки месец, ако доходът ви отговаря на условията.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #96 -: Януари 08, 2013, 10:51:48 am »
а колко трябва да е дохода за тези надбавки?и тези по-1200лв те са от социалното подпомагане пак зависи от дохода,нали така?а тези по-600 са си задължителната еднократна помощ от държавата за раждане на дете(1во=250лв...2=600 и т.н)нали правилно съм разбрала?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #97 -: Януари 08, 2013, 11:19:30 am »
Не е така, ако близнаците са ти първо и второ дете, без оглед на дохода, взимаш две по 600 лева и две по 1200 лева. Детските 105 лева за двете деца се дават, ако брутния доход на член от семейството не превишава 350 лева.
Ако близнаците са второ и трето дете в семейството важи същото.


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #98 -: Януари 08, 2013, 11:33:25 am »
мерси много за отговора,а къде и до кога се пускат документите за тези еднократни помощи?
п.с. разпитвам защото едно,че аз ще имам близнаци,но и една моя приятелка роди миналия месец и тя не е наясно,за това ми простете за любопитството... :oops:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #99 -: Януари 08, 2013, 11:37:55 am »
Аз родих юни, всички документи подадох началото на юли.


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #100 -: Януари 08, 2013, 11:58:16 am »
а къде се подават документите и какви са те?
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #101 -: Януари 08, 2013, 13:58:31 pm »
Здравейте,
записвам се в темичката:)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #102 -: Януари 09, 2013, 11:22:59 am »
А ако нямат брак родителите, чии  доходи се гледат- само на майката ли?
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #103 -: Януари 09, 2013, 12:23:39 pm »
Ако нямате брак се водите самотна майка и се гледат само Вашите доходи.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #104 -: Януари 09, 2013, 15:04:30 pm »
момичета кога започва да ви личи бремеността и за близнаци,колко е нормално да надебелееш?ще ми е интересно да споделят мами на вече родили се близнаци :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #105 -: Януари 09, 2013, 15:27:16 pm »
аз не мога да се ориентирам в тая работа с коремчето, защото се подух още по време на стимулацията за ИКСИ-то и съответно съм напред с коремчето още от началото... :D
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #106 -: Януари 09, 2013, 16:20:21 pm »
Aз в сравнение с бременелките с едно лапе,сега като съм в 5 мес. и половина съм като глътнала балон- отрано ми пролича, може би към 11-12 по-осезаемо г.с., но само аз и хора,които ме познават добре го виждаха,защото съм с абсолютно плосък корем по принцип.Другите само се чудеха дали съм напълняла или нещо друго. :D
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #107 -: Януари 09, 2013, 23:09:30 pm »
marieta25  в социални помощи по район отиваш и ти казват срока и необходимите документи.

А за бременността ми пролича в 2-3мес. и качих 30кг. :lol:,който вече свалих  :D
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #108 -: Януари 09, 2013, 23:30:23 pm »
и аз качих около 30кг (бях 50кг+30кг...на 1.60см)  :wink:
иначе на фона на огромия корем изглеждах даже слаба, но като родих и извенъж станах дебелана  :D, доста време ме бъркаха за бременна когато излизах без децата  :lol:
сега почти си върнах старите кг, но корема няма оправия.....мускулатурата доста се преразтегнала при мен :?, но това са бели кахъри.....важно, че родих две здрави деца  :wink:

успех и лека бременност до края  :wink:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #109 -: Януари 10, 2013, 08:38:55 am »
Записвам се и аз в тази прекрасна тема.Аз съм в 17 седмица и досега съм +1 кг,но аз съм на диета освен това имам доста кг отпреди бремеността.Бебетата се развиват нормално за седмиците си.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #110 -: Януари 10, 2013, 11:49:54 am »
Панталоните взеха да ми стягат в колана около 12 г.с. Коремчето пролича осезаемо след 14-15 седмица, а в 17-18-19 растеше не с дни, а с часове.  :lol:
Качих 21 кг за цялата бременност спрямо стартовото тегло, но аз много повръщах в началото и там свалих 5 кг от началното си тегло. Реално започнах да качвам от 5ти месец, в 4ти задържах без промяна, а първите три само свалях.
  09.11.2007
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #111 -: Януари 10, 2013, 12:30:08 pm »
Аз качих 18 кг за цялата бременност (с три бебета), но пък не мога да сваля оставащите 10 вече трета година от как са се родили децата.
И аз като Жабче много повръщах първите 4 месеца и не бях качила повече от 3-4 кг.

Мисля, че бременноста започна да ми личи към 4 или 5 месец. Преди това си бях "подута" от стимулацията и корема ми беше "крив" не като на бременна. Познатите ми ме мислеха за напълняла:)

Хубави спомени са това:) Много ми липсва бременноста-беше едно от най-хубавите ми случки в живота.

Успешна бременност момичета и здрави бебета.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #112 -: Януари 10, 2013, 12:39:52 pm »
Аз не съм повръщала, и ако не ям под час ми прилошава до припадък....И корема ми все още е крив, а не бременен.
Лисе  :bighug:
Браво на вас, че до четвърти месец не сте качили- аз вече си качвам, не много но все нагоре вървят килограмите...
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #113 -: Януари 10, 2013, 14:00:26 pm »
:D Мери, бил крив,има време,изведнъж ще се окръгли :) аз сега съм 5 кг отгоре. Уж съм била в нормите.Качих много бавно 2 и сле като една вечер се бях мерила и си бях 62, изведнъж на др.вечер случайно пак се качих- 65,7... и така си останах...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #114 -: Януари 10, 2013, 14:10:54 pm »
Паметта вече ми изневерява за какво ли не, но ми се върти в главата, че е в границата на нормалното да се качат до 20кг по време на бременност.

При мен накрая вече, 6кг бяха децата. Прибрахме се във Варна 3 седмици след като родих и бях по-слаба отпреди стимулацията. И оттам като започнах да качвам, нямаше спиране докато не станаха 13 кг. Не съм кърмила, не ми оставаше време да се храня и да спя, и може би лошият или липсата на хранителен режим ми изиграха този номер.

Но пък с 10 отгоре-отдоло, децата ни ни обичат всякакви:)
Не съм се отказала да ги сваля, но съм станала по-мързелива от преди. Умората последните 3 години си казва думата и вместо да спортувам, напоследък предпочитам да седна на дивана пред компютъра или ТВ:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #115 -: Януари 10, 2013, 15:23:27 pm »
Записвам се и аз в тази хубава тема!На всички нас бъдещи близнашки мами пожелавам успешен финал близо до термин и много живи и здрави бебешоци! :)

bubkata,би ли споделила каква е твоята диета?Аз изобщо не съм повръщала ,нито пък съм имала гадене,за сметка на това огрооомен апетит и качих доста кг.а от 20г.с като започна витамините се притеснявам,че ще кача още повече .За това ще ми е от полза твоя хранителен режим. :hello:

[/url]
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #116 -: Януари 10, 2013, 15:47:48 pm »
аз за сега съм си същите килограми 50кг.бях 48,но по-време на стимулацията качих 2кг и сега съм си все още 50кг,не повръщам но много ми се гади и месо немога да погледна,ям само салати и постни супички,плодове и плодови млека друго немога нито манджи,нито месо.. :(
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #117 -: Януари 10, 2013, 16:09:00 pm »
Marietka, има време:) Рано ти е още да качваш, особено като ти се гади. Всеки организъм си е индивидуален и няма как да знаеш. на мен лекарят ми каза,че било нормално макс.15 кг за цялата бременност и нямало значение дали са близнаци или не,ама пък ако напълнееш повече -какво...не можеш да пазиш реални диети, нито да се смажш от спорт.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #118 -: Януари 10, 2013, 22:26:39 pm »
Аз качих около 25 кг, но 20 от тях оставих в родилния дом. Най-накрая се бях подула явно от течности, но аз родих в 38 седмица.
Гледайте да се храните разнообразно.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #119 -: Януари 10, 2013, 22:48:18 pm »
Аз качих също около 30 кг., висока съм 155 см, горе-долу бях и толкова широка в осмия месец. Забременях 48 кг., сега имам да свалям още 2-3. Имах огромен апетит, всичко ми се ядеше, сега нямам време да ям :D, та бързо влезнах в норма.
Безпроблемна и безгрижна бременност, момичета! Да се радвате на живи и здрави бебета накрая.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #120 -: Януари 11, 2013, 09:06:07 am »
 :lol: ние повечето тук май сме един калибър.аз съм 157см. :lol: и дам към 8м.колкото съм висока станах толкова и широка :D не бързайте да качвате има време.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #121 -: Януари 11, 2013, 10:57:06 am »
По-добре да си нисък,тогава изглеждаш сладък и пухкав, аз съм кобилка - 177 съм висока и ако стана и толкова широк,ще могат да ме използват като преградна стена вкъщи :balk_48:
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #122 -: Януари 11, 2013, 11:36:38 am »
Айде и аз към статистиката  :lol:
Забременях 59кг (висока съм 165, преди да започна с лекарствата бях 52-53кг), качих 29, първите 3 месеца нищо не качих, но във втория вече имах корем като преяла, не можех да си закопчавам гащите. В седмия и осмия качвах по кило на седмица, хранех се много малко, защото от всичко имах киселини. В родилното оставих 15кг (6кг бебета, 5 кг плацента и другото води). Излязох 73. Още след 3 месеца смъкнах на 56кг, обаче дойде зимата... и стигнах едни 62-63, които едва това лято смъкнах. Сега съм колкото преди да забременея, има още докато стигна кг от преди това, но и аз като Лиско предпочитам да си поседна  :lol:
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #123 -: Януари 11, 2013, 19:27:29 pm »
Качих 16кг по време на бременността. Родих в 35гс + 5 дена! Бях с 5см разкритие и нямаше как да ги устискам още малко ;)) Родих с цезарово..
Прибрах се от болницата -10кг, после още 11кг се стопиха за по-малко от месец след раждането!!
Като бяхме на 2 мес, кърмата ми окончателно спря! Аз нямах много и само се мъчех, хем да кърмя, хем да помпам..
След като ми спря кърмата, килцата ми направо сън не спаха докато не качих 7 кг! И аз като Лиско, недоспиване, хранене, когато има време, ако има време, по някакви късни доби, преумора.. Вие знаете колко е стресиращо.. На мен стреса ми се отразява на шкембето ;)) и оттам -навсякъде !!  Мисля да си купя елиптикал и да дерзая, когато спят децата! За джим няма време! Едва сварвам за всичко, между работа и в къщи!!

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #124 -: Януари 14, 2013, 00:30:44 am »
По време на бременността много ядях, сега заради кърменето пак ям доста. Качих 9кг до раждането в средата на 8-ми месец (33г.с. 2 дни), почти цяла бременност само лежах и хапвах :) В родилно влязох 56кг и изязох 3 дни по-късно 50кг. Родих нормално, седмица след раждането нямах корем, а 2 седмици след раждането свалих още 2кг и до обичайното ми тегло остана 1кг. Не съм и правила нищо, за да свалям. Харесвах се и 48кг. На гърдите ми с чашка D, благодарение на кърменето, и това тегло е добре. Около 5-6 месеца след раждането станах отново 47кг, и почнах надолу да свалям и сега само с доста калорична храна - сладки и тестени храни поддържам тегло 46-7кг. Висока съм 164.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #125 -: Януари 21, 2013, 09:40:52 am »
Здравейте момичета :D

Записвам се и аз при вас, очакваща две момченца след трети инвитро опит. Много съм щастлива :D
Килограмите, които съм качила до момента са около 12, не съм повръщала нито веднъж до сега, имам огромен апетит, старая се да се храня здравословно (избягвам тестени и сладки храни), закусвам чай с мед и разнообразни плодове, в менюто ми обед и вечер почти без изключения присъства месото, за да си набавям необходимото желязо, както и различни зеленчуци (жалко, че периода е беден на зеленчуци).

Но да ви призная, мен килограмите не ме тревожат. Докато забременея, 20-тина години съм поддържала 50кг без отклонения при 167см. височина и съм сигурна, че след раждането бързо ще се възстановя. Притеснява ме по-скоро болката в гърба и кръста от изместване центъра на тежестта ми. В следобедните часове болката в долната част на гърба е вече осезаема, като стоя права още повече боли. Корема ми е вече доста голям, обиколката на талията ми е вече 98см., а къде е тя още...
Мъжа ми ми прави масажи, но не мога да кажа, че имат някаква осезаема полза.
Имала ли е някоя от вас такива проблеми и как се справихте с тези болки?
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #126 -: Януари 21, 2013, 10:12:22 am »
Добре дошла, Надежда!
Желая ти да стигнеш колкото се може по-близо до термин и накрая 2 големи и здрави бебета да гушкаш.
За болките в гърба какво да ти кажа, все още имам  :? Гръбнака ми остана изкривен от бремеността (долната част към опашката е по-изпъкнала от преди), но с масажи ми минава за известно време или поне намаля малко. Дано при теб да не се получи така и след като мине и прохождането на малките да нямаш болки  :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #127 -: Януари 21, 2013, 10:13:03 am »
Надежда, пожелавам ти спокойна бременност до края:)

Аз бях със страхотни болки в гърба и кръста, които си останах и до днес. Имаше дни докато бях бременна в които не можех да стъпя на десният си крак от болка в гърба.

На мен в началото ми помагаше колана за бременни. Облекаваше малко тежеста и болката намаляваше. Но това до към 28 седмица. После вече нищо освен лежането с възгалвница между краката не ми помагаше.

И преди съм писала, но след секциото не ме болеше толкова операцията, колкото гърба. Ден след секциото едва вървях защото ми спираше въздуха от болка в гърба. Дори вървях превита почти на две, защото така не ме болеше:)

С Мими сме писали заедно:)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #128 -: Януари 21, 2013, 10:40:58 am »
Ох, лелеее, след прочетеното от вас момичета разбирам, че по-зле ще става (в предвид че ще ставам все по-голяма), по-добре няма как и май няма илачи, които да помогнат. Наистина тези болки са ужасно бреме.
Колан за бременни вече си поръчах и ще го нося, дано да се чувствам по-добре с него. Ако не - ще минавам на варианта принудително лежане, колкото и да не ми се иска.
Лошото е, че аз и като лежа не се чувствам комфортно. Лежа и спя само на двете си страни, обаче усещам, че единствено като лежа по гръб, гърба и кръста ми се чувстват ОК и ненапрегнати. Но лежането по гръб е вече почти невъзможно за повече от 3-4 минути, тъй като тежестта на корема ми чак ме задушава. Нощем спя доста неспокойно точно по тези причини - въртя се по цяла нощ и не мога да си намеря комфортна поза за сън. Просто е ужасно и не знам как да си помогна...
Лиско, извинявай за лаишкия въпрос, но лежането с възглавница между краката защо е? Ще помогне ли нещо в тази насока или поне за по-спокойния ми сън?
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 10:45:17 am от *Надежда* »
Щастлива мама на трима :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #129 -: Януари 21, 2013, 11:06:27 am »
Надежда, на мен възглавницата ми помагаше за болките в гърба и кръста а от това спях и малко повече:)
Не съм си купувала специална такава, макар да има, които после могат да се ползват и при кърменето на децата, но пък аз не съм се и надявала да кърмя и поне за мен сметнах, че е излишен разход.
Ползвах обикновена възглавница за сън но по твърда, и понеже като теб не можех изобщо да лежа по гръб защото се задушавах и ми прилошаваше, я прегръщах с крака, като подпирах/повдигах леко и корема си.Надявам се да ти помогне и на теб.
Ето тук може да прочетеш малко повече за тях и с какво помагат.
http://bremennost.bg/vazglavnica-za-bremenni.html

Между другото и досега спя така:):) Винаги съм с 2 възглавници:) На мен лично ми е голямо облекчение.

А за лежането по гръб те разбирам много добре. Когато ме приеха в болницата за постоянно наблюдение преди раждането, трябваше да мерят тоновете на бебетата всяка сутрин. Първите 2 дни акушерките си мислеха, че се лигавя като им казвах, че не мога да лежа по гръб и едната ми се скара, че не можела да намери тоновете на третото бебе. Е, легнах по гръб и след 5 минути като започна да ми става лошо и почти изгубих съзнание разбра, че не са капризи и лиготии та и в картона ми бяха написали да не ме слагат легнала по гръб:):):)

Извинете, че съм така подробнна де:)) Напоследък ме е налегнала една носталгия по бременното ми време:))))))))
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 11:08:37 am от Lisko »
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #130 -: Януари 21, 2013, 11:24:25 am »
Лиско, много ти благодаря за информацията, задължително ще пробвам да спя с възглавница между краката и дано и на мен ми помогне :D

А ти си майка-героиня с три малки ангелчета. Да са ти живи и здрави и само да те радват :))
Щастлива мама на трима :)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #131 -: Януари 21, 2013, 11:39:13 am »
Надежда,като чета твоите писания все едно съм го писала аз.По цяла нощ се въртя, на дясно не мога да спя защото едното бебе е точно там и явно го натискам и ме рита,по гръб  корема доста ми тежи и се задушавам и общо взето спя на ляво,въпреки че усещам страхотно сърцебиене,но нямам избор за друга поза. :)

Би ли ми казала от къде си поръча колан за бременни?

[/url]
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #132 -: Януари 21, 2013, 12:03:58 pm »
Съвсем забравих за възглавницата. И аз само така успявах да поспя и то полуседнала, защото на мен пък единия ми беше седнал на жлъчката и имах зверски киселини като легнех  :?
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #133 -: Януари 21, 2013, 12:05:48 pm »
anjela77, поръчах си колан на Аманита от продавалника - неизползван за 20лв., а иначе като му гледам цените в сайта на Аманита, е близо 70лв.
Относно дискомфорта при спане - аз още от тая вечер започвам да спя с възглавница между краката, опитай и ти и дано и двете бъдем облекчени.
 
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 12:09:37 pm от *Надежда* »
Щастлива мама на трима :)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #134 -: Януари 21, 2013, 14:17:02 pm »
Добре дошли на мамите с повече от едно бебета :lol:

Пожелавам Ви лека и безпроблемна бременност до термин и колкото може по малко от дискомфортите на  бременността:P

Надежда прочети малко за мед-а и бременността,до колкото помня не се препоръчва,аз не го консумирах докато бях бременна.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #135 -: Януари 21, 2013, 15:21:49 pm »
Привет и от мен. Радвам се, че е раздвижила тази тема.
Аз съм висока 168, но до сега едва съм възстановила 3-те килограма, които свалих от якото повръщане до началото на четвъртия месец. Сега съм 54 кг. Постоянно се притеснявам от какво растат тези деца, защото още не се храня добре- повръщам още.
Ям само суха храна и основно картофи и сирена, а толкова обичам готвено. Но повръщам веднага, като хапна нещо такова. За месо да не говорим.
Бебетата за сега добре растат. На 28 януари съм на втора фетална - дано всичко е наред.
Дано изкараме поне до 35 седмица - това ми е мечтата. Аз съм с 2 операции от миоми на матката и се притеснявам доста.
Искрено се надявам и серклажа да избегна. Ще видим другия понеделник какво ще кажат при прегледа.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #136 -: Януари 21, 2013, 15:37:05 pm »
Аз също конусмирах мед в разумни количества като бях бременна. Не мисля, че по една лъжичка в чая би навредил.

Мира, "не ги мисли ти бебетата" от какво се хранят:) Взимат си всичко от запасите в организма на мама:) Все пак ти не гладуваш умишлено за да им навредиш. Ще се нормализират нещата и искрено ти желая да избегнете серклажа и да имаш спокойна бременност до края.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #137 -: Януари 21, 2013, 15:56:33 pm »
Благодаря Лиско. Дано да е така. Растат добре за сега бебоците.
Целувки на твоите прелестни сладурчета.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #138 -: Януари 21, 2013, 16:06:20 pm »
Мира, и аз като теб се чудих как растат бебетата като аз почти не се храних през цялата бременост. Чудих се и аз откъде раста без да ям, ама накрая си приличах на барбарон  :lol:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #139 -: Януари 21, 2013, 17:01:26 pm »
Аз пък странно се храня нормално с полезни храни и почти не съм наддала ,а бебетата растат.Ама като гледам другите бременни коремчета и на прегледите все очаквам да ми кажат че нещо не растат бебетата.Аз също имам проблем със спането-голямо въртене.Интересното е че се превъртам през корем ,а не през гръб и понякога се чудя дали не е лошо това.Абе големи глупости ми се въртят в главата.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #140 -: Януари 21, 2013, 17:06:04 pm »
Ами аз като легна настрани и моите много се бунтуват, толкова,че понякога си мисля,че съм ги затиснала, и махат с ръчички да се спасят :D ,спокойни са само,ако съм по гръб, а по гръб хич не мога да спя:( та така-не спя изобщо почти и ни въглавници,ни дявол помага...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #141 -: Януари 21, 2013, 17:07:42 pm »
Аз пък странно се храня нормално с полезни храни и почти не съм наддала ,а бебетата растат.Ама като гледам другите бременни коремчета и на прегледите все очаквам да ми кажат че нещо не растат бебетата.Аз също имам проблем със спането-голямо въртене.Интересното е че се превъртам през корем ,а не през гръб и понякога се чудя дали не е лошо това.Абе големи глупости ми се въртят в главата.

:):):)Бубката, няма да ги смачкаш, върти си се спокойно през корем щом можеш:)или по скоро докато можеш:)
Опитайте всеки вариант, който се сетите и намерете най-удобния за вас начин. И седнали и легнали, всякак сме спали, или поне сме се опитвали, но понякога помагат какви ли не странности.

А за глупостите, на всеки са му минавали през главата какви ли не луди неща, на които после ще се чудите как е възможно да сте ги мислили:)))))

Много се радвам, че има толкова много бременни момичета тук. Пазете се и се наслаждавайте на бременноста си:)

Писали сме заедно с Афродита:) Момичета, няма начин да "затиснете", "притиснете" или "смачкате" бебетата си. Те не са ви под кожата на корема:) Имат си мехур пълен с вода и са достатъчно защитени от нас-майките им:) Даже и като се родят имат такава защита:) Гумени малки генийчета са. Правят си каквото искат и ни въртят на малките си пръсти:)))))
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 17:11:23 pm от Lisko »
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #142 -: Януари 22, 2013, 11:03:30 am »
Афродитка - и моите сладури се бунутват, като легна настрани. И моите нощи не са много спокойни, но ме е обхванало някакво безсъние и някак си не с чувствам недоспала. Абе големи шефчета са от сега. Командват ми живота - той толкова се променни от както съм бременна.
Успокоява ме Лиско, че не можем да им навредим. Дано. Спя аз във всякакви пози, макар че чета, че уж трябвало само на ляво. Но аз не издържам цяла нощ на една страна и като се унеса не мога да се контролирам и се събуждам по гръб или на другата страна.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #143 -: Януари 22, 2013, 21:24:51 pm »
Аз също много се въртя.И естесвен понякога се разбуждами на работа ми идва да легна и да заспя на бюрото.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #144 -: Януари 22, 2013, 22:10:09 pm »
Да Лисе права си,меда ако е само лъжичка за чая не мисля и аз че ще навреди  :P
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #145 -: Януари 23, 2013, 11:35:41 am »
Здравейте мамчета! :DКога започнаха проблемите с неспокойния сън? Аз съм в 13 г.с., коремчето ми е като пъпеш  :D :D :D и вече не мога да спя по корем - любимата ми поза...събуждам се, ходя до тоалетна, до скоро и похапвах... 8O 8O 8O От неудобна поза ми се схвана рамото на дясната ръка... 8O 8O 8O. Появиха се стрии на гърдите и ханша..., киселини от време на време...Как се справяте с "бременните неудобства"? Хайде - леко бременеене!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #146 -: Януари 23, 2013, 11:39:09 am »
Аз вече трета седмица не мога да спя:) Но за сметка на това се мажа от първия месец с крем против стрии, и да чукам на дърво,поне засега кожата е ок...а си имам сериозно коремче и то е доста опънато.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #147 -: Януари 25, 2013, 00:07:59 am »
От деня на трансфера не можех да спя по корем, чувствах се странно легнала така, а преди това и след раждането само така спя. Спях на една страна, свиква се, само последния месец ми беше неудобно обръщането и в последните седмици спях с една възглавничка пълна с гранулки, слагах я под корема.
Стрии нямах, мажех се с крема на Палмерс от първите седмици на бременността. Доста ми омазняваше тениските, но не ми пукаше. Неудобно по време на спане ми беше също изпотяването. Постоянно ми бяха мокри гърдите и вечер по 2 пъти съм сменяла тениски, че отпред са мокри.
Киселините - беше кошмар. От всичко получавах киселини, даже от водата. С медикаменти се понасяше, но беше гадно. Това, освен контракциите беше гадната част по време на моята бременност.
Може би към 7-ми месец почнах да се будя към 3-4 сутринта и да не мога да спя. Спях по малко вечер, наспивах се бързо. Иначе като спях сънят ми беше спокоен.
Последните седмици мъжът ми не даваше да го гушкам, че бебетата като ритат го ритаха в гърба  :lol:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #148 -: Януари 31, 2013, 09:50:25 am »
Здравейте мами  :wink:

Продавам триколка за близнаци, купих я в края на лятото, реално ползвана 2-3 месеца.Вече не ми върши работа, защото свикнах децата да вървят за ръка и от половин година даже и количка не ползваме  :D

http://prodavalnik.com/trikolka-za-bliznatsi-i16394313
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #149 -: Януари 31, 2013, 13:25:34 pm »
Триколката продадена  :D
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #150 -: Януари 31, 2013, 15:13:06 pm »
Как успяваш без количка и аз излизам по някога без количка,но това означава че не мога да вляза нито в магазин,нито където и да било да напазарувам или да си свърша някаква работа.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #151 -: Януари 31, 2013, 15:47:16 pm »
аз от малки ги дресирах явно  :lol:
няма проблем при мен и аз ги гледам по цял ден сама, мъжът ми всеки ден на работа, но не ми правят проблеми по магазините, само ако си харесат нещо и казват "пипа".....тоест искат да пипнат, разрешавам ако е възможно и толкова, няма сълзи и тръшкания......ни сме много културни  :lol:

щом една жена ме попита дали с много бой били са толкова послушни.......останах без думи в първия момент, защото който ме познава, знае, че аз не бия децата........много рядко могат да ме изкарат извън релсите  :lol:
аз като идиот говоря..говоря...много им говоря и то от малки и явно има някакъв ефект при нас  :?

но си мисля, че всичко е до децата до някъде.......на мен ми се паднали явно по-послушни  :lol:....засега де (пу....пу..да не ги урочасам  :lol:)
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 15:50:14 pm от marigri »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #152 -: Януари 31, 2013, 23:16:22 pm »
Оффф и аз говоря дето казваш ти като идиот,не се тръшкат и не пипат,поне не и много,но винаги имам момент в който тръгват в различни посоки в магазина и направо полудявам кой да гоня :lol:

И аз съм абсолютно сама от първата секунда в който се родиха и у нас няма никой даже и неделя,но явно ми е хилава дресировката :lol:.

дано още малко се по укротят до лятото,че как ще ги вардя на вън.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #153 -: Февруари 01, 2013, 13:11:54 pm »
ама и твоите значе послушни се водят  :lol: :lol:, а за тръгване в различни посоки, освен една каишка нищо друго не ми идва на ум  :lol: :lol: :lol:(шегичкаааааааа :lol:)

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #154 -: Февруари 26, 2013, 19:11:14 pm »
Здравейте момичета,
записвам се и аз да ви следя. На мен първият ми преглед беше на 22.02 и се установи, че има 3 зародиша. Третия е много малък и според моята докторка най-вероятно няма да се развие. Този петък съм пак на лекар да видим какво е станало. Искам да ви питам, ако не се развие третия зародиш как ще ми го махнат?
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #155 -: Февруари 26, 2013, 20:19:06 pm »
Добре дошла!:) доколкото съм запозната,най-вероятно сам ще отпадне.Ако някой може да се изкаже по-мвдицински,защото само съм чувала,но как и кога...
И аз имам въпросче за миналите по този път-продължавам да си имам проблеми с контракции,засилват ми се вечер особено много,все си казвам,че в нормално,но се оритеснявам-на често са,но не мога да кажа,че са особено болезнени или на определен интервал...
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #156 -: Февруари 27, 2013, 09:00:40 am »
Сам ще се резорбира зародиша, не се притеснявай.  :D Природата си знае работата.

afrodita279, нормално е да имаш повече контракции вече. Важното е да са безболезнени и да не са на определен интервал. Обърни внимание какво ги провокира - умора, емоция, поза и се опитай да се щадиш. Полежавай повечко. Магнезий пиеш ли?
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #157 -: Февруари 27, 2013, 10:27:26 am »
Да,опитвам да следя тези неща и забелязвам,че са вечер и нощем всеки път като се обръщам през нощта...и така въобще не може д се спи:( ама то това и ба вас ви е познато. Магнезий пия,но мин седмица докторът ми намали дозата доста и оттогава ми се появиха пак.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #158 -: Февруари 27, 2013, 11:28:52 am »
afrodita279,ако искаш се посъветвай с твоя доктор,но аз знам,че при контракции дозата е 3по2 магнерот и едновременно с това може и 3по1 нош па и трябва да се пие поне седмица в такива дозирва.Вместо магнерот може да пробваш диаспорал или нутри маг-те пак съдържат магнезий.
И за да е спокойна матката е препоръчително да се лежи повече на лявата страна.
Стискам палци да изчезнат контракциите! :)

[/url]
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #159 -: Февруари 27, 2013, 12:28:31 pm »
Благодаря Анжелка,точно така и направихме-седмица след болницата пих 3х2 магнерич, но без но шпа,казаха ми само при болка,и по 1 утрогестан вечер.след това д-р ми намали на 3х1 диаспорал,което си е доста драстично смъкване на дозата и резултатът пак е такъв,та аз сега малко пак си я вдигнах като пия по 2 диаспорала.ако не се успокои,ще му звънна,но както говорихме безболезнените контракции може да си ги има и ако не са на интервал не са опасни.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #160 -: Февруари 27, 2013, 13:31:38 pm »
Да-и аз знам,че ако не са болезнени и не са точно таймирани  не са опасни,дори при близнаци се срещат по-често.Аз имам приятелка ,която от началото на бременността до края беше с такива контракции-лежа при Велев в Шейново няколко пъти да й вливат магнезий и нищо:)даже разправяше,че докато е усещала контракциите са я слагали веднага на тонове и  акушерките не са засекли никакви контракции.
Износи си бебока до термин:)даже предизвикаха раждането,защото той нямаше никакво намерение скоро да излиза:)
Ще лежиме повечко и ще се молиме Господ да е с нас да можем да износим бебоците ,колкото се може по-близко до термин! osi_9

[/url]
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #161 -: Февруари 27, 2013, 14:07:30 pm »
Пийте "Магнезий" и "Нош па" при нужда момичета,почивайте и се пазете това е моят съвет :P

Здрави и доносени бебета до термин,ако има друго питайте :lol:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #162 -: Февруари 28, 2013, 12:04:22 pm »
Здравейте, момичета. Бих искала да се включа и аз във вашата близнашка групичка с два чифта сини гащи (поне до момента предположенията са такива). Дано всички устискаме до термин и износим здравички и розови бебенца.  :crossfingers:

Афродита, много се измъчи ти с тези контракции.  :(
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #163 -: Февруари 28, 2013, 13:17:33 pm »
Туци,добре дошла!  :welcome_1:Ще ставаш двойна свекърва:)
Дано се сбъднат пожеланията ти и да родим живи и здрави бебоци близо до термин!
:)

[/url]
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #164 -: Февруари 28, 2013, 13:54:46 pm »
:)туци, добре дошла и тук.да,аз вече не мога да преценя дали реално са кинтракции или малките вече са големи и катк съртят ме опъват много,защото явно пак си сменят местата.затова гледам да го давам спокойно.понякога отчетливо различавам контракцията,доста неприятно чувство,понякога не...а и душките не спират да ритат...:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #165 -: Март 01, 2013, 11:03:30 am »
От 17г.с. бях с контракции и на самото раждане не усетих нещо по-различно. Казваха, че боляло и т.н. ами то мен тези контракции цяла бременност ми бяха болезнени  :lol:
Аз не пих магнезий. Д-р Сигридов ми каза, че в по-дълъг период е токсичен за бебетата и пих други лекарства, но не се сещам сега за името. Пиех и но-шпа и после папаверин, че почнах да повръщам от но-шпа.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #166 -: Март 01, 2013, 15:47:59 pm »
Честита Баба Марта, момичета! Пожелавам на вас и на себе си здравички и розови Пижовци и Пенди, които да гушнем възможно най-близо до термин. :sunshine:
« Последна редакция: Март 01, 2013, 16:34:43 pm от Туци »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #167 -: Март 01, 2013, 22:21:19 pm »
Аз магнезия и нош па съм пила точно по препоръка на др.Сигридов,но ДА трябва да има прекъсвания и почивки.

И момичета следете си стойностите на ТСХ,пускайте редовно ЦРП и стерилна урина.И много добър специалист да ви следи бременността.
« Последна редакция: Март 01, 2013, 22:23:34 pm от бина »
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #168 -: Март 02, 2013, 00:24:22 am »
бина, при мен не можеше да има прекъсвания. С 3 см за месец скъсих шийката си, заради контракции (имах по 5-6 на ден), а бях едва в 21г.с. :)
За мен д-р Сигридов е един от най-добрите. Винаги ще съм му признателна. С негова помощ успях да задържа трудната си бременност до средата на 8-мия месец (33г.с. +), а заради терапията с кортикостероиди за дробчетата бебетата си дишаха самички след раждането.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #169 -: Март 02, 2013, 13:56:38 pm »
Anichka.bs,терапията с кортикостероидите за бебчетата в коя седмица я направихме и само 2 дни ли бихте инжекциите или след няколко седмици пак ги повторихте?

[/url]
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #170 -: Март 02, 2013, 15:21:29 pm »
Правихме 2 серии през 2 седмици всяка - с 4 инжекции на серия (6мг беше дозата, запомнила съм 6), седмиците бяха 30 и 32г.с. В 30г.с. правих тест за преждевремнно раждане по препоръка на д-р Сигридов и когато се установи, че има вероятност за такова започнахме инжекциите, за да сме подготвени. Това беше на 4.02, родих на 27.02 като през това време бях на други медикаменти и престанах да пътувам до София от Бургас(останах в София). Ако не бяхме взели мерки д-рът каза, че съм щала да родя до седмица, максимум 10дни, а всеки ден беше важен.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #171 -: Март 02, 2013, 16:35:11 pm »
Аничка а тези 4бр.инжекции по схема ли ти бяха и колко струва едната?В клиниката ли ти ги поставяха?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #172 -: Март 02, 2013, 18:53:09 pm »
Всеки може да ти го постави имам в предвид мед.лице и не бяха скъпи изобщо около 2лв някъде.

 по схема се бият,но за я забравих вече дано anichka.bs си я спомня
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #173 -: Март 02, 2013, 19:12:33 pm »
stasi77,4 ампули струват 1,60лв. и се слагат 2 поредни дни,сутрин и вечер,но незнам в коя седмица най-рано може да се сложат,за да има ефект.

Anichka,след като сте ги слагали веднъж защо след това пак сте ги повторили?И спомняш ли си колко ти беше шийката в началото на 7-ми месец?

[/url]
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #174 -: Март 02, 2013, 20:32:41 pm »
Благодаря Ви момичета!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #175 -: Март 02, 2013, 21:37:07 pm »
В 21г.с. ми беше около 3см шийката, за инжекциите д-р Сигридов прецени да правим 2 серии, както и кога да бъдат. Тогава шийката ми беше около 2,5см, а в 32г.с. бях на нула почти.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #176 -: Март 02, 2013, 23:11:33 pm »
Anichka,много ти благодаря за отговора :)Да растат живи и здрави дечицата ти и да имат едно безгрижно и щастливо детство!:)

[/url]
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #177 -: Март 03, 2013, 23:59:35 pm »
Пожелавам ти лека бременност и безпроблемно раждане! Не мисли за инжекции или ранно раждане предварително. Пази се от излишен стрес.

Забравих да напиша - една серия са 4 инжекции през 12 часа, мускулно. Не се сещам как се казваха ампулите.
« Последна редакция: Март 04, 2013, 00:03:06 am от anichka.bs »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #178 -: Март 04, 2013, 09:06:48 am »
Дексаметазон се казват инжекциите.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #179 -: Март 04, 2013, 19:33:26 pm »
На мен ми слагаха два пъти флостерон и после дексаметазон.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #180 -: Март 04, 2013, 20:27:12 pm »
В 32 г.с. ми сложиха еднократно дексаметазон.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #181 -: Март 04, 2013, 23:43:11 pm »
И аз бях на 2 серии Дексаметазон.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #182 -: Април 05, 2013, 17:22:31 pm »
Здравейте момичета,
да се запиша и аз във вашта темичка, макар и само в 11 г.с. Не знам как е било при вас, но на мен ми е доста лошично, гади ми се и сутрин и вечер :( Кога при вас престана гаденето?
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #183 -: Април 05, 2013, 19:21:11 pm »
Аз само в началото имах гадене и то от определени храни, които ми бяха противни, а иначе преди това обичах - риба, пилешко, пъпеш... За гадене пиех вода с изцеден лимон. При мен проблем бяха киселините.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #184 -: Април 05, 2013, 19:26:51 pm »
Аз повръщах точно до последния ден на трртия месец....на следв ден-изведнъж-нищо! 8O
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #185 -: Април 05, 2013, 20:53:42 pm »
Аз до края на бременноста,но винаги си има изключения няма страшно.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #186 -: Април 05, 2013, 21:03:04 pm »
При мен някъде към 12-13 седмица спря повръщането и остана само гаденето сутрин, ако не хапна веднага след ставане.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #187 -: Април 06, 2013, 10:28:51 am »
Аз до края на бременноста,но винаги си има изключения няма страшно.
И аз така.
Гаденето беше в първия триместър, после повръщах, но нямах гадене и болки в стомаха. Така да се каже по съвсем механични причини се получаваше.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #188 -: Април 06, 2013, 18:30:16 pm »
Аз един път не повърнах - ей тъй да се отчета като бременна, но за сметка на това ми беше лошо още от преди да разбера, че съм бременна та докато не ги видях да излизат  :lol: Дани ми беше седнал на жлъчката и я беше прегънал - такива зверски киселини имах до края, че не искам да си спомням. Тогава пропих газирана вода - само от нея чувствах облекчение (и едни хапчета ми бяха изписали за дъвчене, но сега не се сещам какви бяха).
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #189 -: Април 06, 2013, 18:38:05 pm »
И аз от днес съм ня кортикостероиди, исках да попитам дали са имали някакви негативни ефекти при вас? На мен сутринта при първата след това така ме зсболя корема,беше ужасно, но не можах да разбера дали са червата или матката...ще видим довечера. Иначе цял ден ме боли кръста :( може би защото вече тр само да лежа и това и правих днес...
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #190 -: Април 07, 2013, 09:15:27 am »
Аз не помня да съм имала някакви странични ефекти от кортикостероидите. То и към края вече какво ли не ме болеше де.  :lol:

За повръщането - започнах още преди първия преглед в 6 г.с. и така докъм средата на 6ия месец. В началото бях с хиперемезис, наложи се хоспитализация, системи, лекарства, страшно беше, не можех да приемам нито течности, нито храна. После постепенно повръщането намаля до веднъж дневно - рано сутрин.
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #191 -: Април 07, 2013, 21:44:05 pm »
Аз съм в голяма дилема коя болница да избера и екипа,на който да се спра.До скоро мислех за Надежда,но тъй като съм с близнаци-там за тях е най-добре да съм в 35-36г.с.
Май вече клоня за Майчин дом,въпреки че чувам че условията са ужасни,но пък там е най-добрата неонатология.
Ще се радвам да споделят мами минали вече по този път и за екипите,които са си избрали.

[/url]
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #192 -: Април 07, 2013, 23:02:30 pm »
Както бубулина ти е писала местата в сф са 2. Майчин дом и токуда,като токуда идва леко солено.
Аз ще съм в надежда,защото ме увериха,че вече имат няколк близначета по 1200 гр,изписани живи и здрави и напълно афеквстна техника за толкова машки бебета ( но не и по-малки). А моите вече са 1500 и затова им се доверявам-гиворих с 2 неонатолози,вкл и шефът на неонатологията.е,убедиха ме-дано не съм сгрешила.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #193 -: Април 08, 2013, 08:47:13 am »
anjela77, аз не съм раждала близнаци, но пък родих в Майчин дом.
През 2011 г. направиха основен ремонт на операционни и родилни зали, в идеално състояние са. На 12 ет. има възможност да си платиш по 40 лева за стая и да бъдете 2 мами. С баня и тоалетна в стаята, стаите са прилични. С телевизор и възможност бебетат да са при теб, това разбира се зависи от времето на раждане при теб и сътоянието на бебетата. Отиди на Отворени врати и ще добиеш представа. Аз родих при д-р Дяволов, който е много добър в израждането на близнаци. Ако те интересува още нещо съм на разположение!
Успех на всички, с пожелание да избутате възможно най-близо то термин :D

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #194 -: Април 08, 2013, 13:10:42 pm »
Шеф на неонатологията в Надежда е д-р Стоичкова ако не се лъжа, тя е доста опитен и дбър неонатолог. По времето, по което аз раждах, тя беше в Тина Киркова и се грижеше за моите близначки там. С отлични впечатления съм от нея.
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #195 -: Април 08, 2013, 13:38:30 pm »
Аз раждах в Майчин дом. Платила съм единствено за стая. Всички бяха много мили с мен, не мога да се оплача. Отидох за самото раждане. Преди това не съм ходила. Родих нормално близначетата си, без избор на екип. Нямах никакви шевове и след раждането се чувствах чудесно. В неонатологията, докато бях в болницата ходих всеки ден, после веднъж седмично посещавах малките. Информация за всички бебета в неонатология (интензивно, след интензивно)даваха всеки работен ден (понеделник-петък) по обед на партера.
Имам хубави спомени от раждането.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #196 -: Април 08, 2013, 15:27:16 pm »
Мерси момичета :)надявам се само бебоците да са търпеливи и да не бързат още да излизат.Стискайте палци да влезнем поне в 9-ят месец :)


[/url]
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #197 -: Април 20, 2013, 06:32:15 am »
И аз така се молех да устискам и поне да вляза в 9 ти месец ;) родих в 35гс+5 дена :) юнаците излязоха по 2.669кг и 2.619кг , струваха ми се мнооого малки, а мед сестрите само повтаряха , че са големи ;))
Успех anjela77 ;))

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #198 -: Април 22, 2013, 00:34:13 am »
 anjela77,и от мен имаш стиснати палци! Вие сте в добра гестационна възраст, сигурна съм, че всичко ще е ок! :)

Афродита, много се радвам, че си спокойна, поне така те усещам.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #199 -: Април 22, 2013, 08:44:06 am »
anjela77, дано устискаш още 2 седмици поне :) Ще минат бързо :)
Аз родих точно в 36г.с. единия - 2850гр; 50см, другия - 3050гр; 50см.
Дано са достатъчно големи и твоите бебенца вече и всичко да мине лесно и бързо :)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #200 -: Април 23, 2013, 18:39:22 pm »
Благодаря момичета за подкрепата!
И аз така се моля поне още 2 седмици,защото още са мънички-едното е 2350кг.,другото 2270кг. Докторката каза ,че има 10% разлика от ехограф и действителни кг.
Иска ми се колкото се може по-малко да стоят в кувиоз,а ако не се наложи изобщо ще съм най-щастливата :),но важното е само да са живи и здрави.

[/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #201 -: Юни 12, 2013, 16:44:34 pm »
В 32 г.с. ми сложиха еднократно дексаметазон.

Това за какво се слага?
Запис и от мен в темичката, ама аз направо я извадих от нафталина :lol:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #202 -: Юни 12, 2013, 19:54:08 pm »
В 32 г.с. ми сложиха еднократно дексаметазон.

Това за какво се слага?
Запис и от мен в темичката, ама аз направо я извадих от нафталина :lol:

За да може, ако се родят по-рано бебетата, да им се разгърнат по-лесно дробчетата и да не се налага дълъг престой в кувьоз
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #203 -: Юни 12, 2013, 20:08:53 pm »
Ganka благодаря ти  :bighug:
значи това е т.нар терапия за дробчетата  :lol:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #204 -: Юни 12, 2013, 21:24:58 pm »
Да, за това става дума.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #205 -: Август 28, 2013, 10:51:14 am »
Никoй не пише в последно време тук :x няма ли нови близнашки мами?

 А такива от Варна :o???


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #206 -: Февруари 16, 2014, 11:19:56 am »
Здравейте настоящи и бъдещи мами на близнаци. Аз съм една бъдеща майка на близнаци и много ми се иска да се пораздвижи тази хубава темичка. Пожелавам ви хубав и слънчев неделен ден и една още по-слънчева седмица.

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #207 -: Февруари 16, 2014, 12:19:14 pm »
Добре дошла, Биляна! Лека бременност и здрави бебчета ти пожелавам! :-))
Моите момичета пораснаха, не са бебета вече и ме вълнуват други въпроси.
Искам да питам майките на еднополови близнаци дали, на каква възраст и как успяват да разделят дрешките на децата така че всяко дете да си има негови? Говоря за бельо и чорапки предимно, другото е ясно, че ще си го споделят докато могат. Ние засега ползваме всичко общо, то и да искам не мога да разделя, хем някои неща са ни по две...
  09.11.2007
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #208 -: Февруари 16, 2014, 15:55:57 pm »
И аз скоро мислих как въобще да им разделя облеклото, в момента всички дрехи са им общи, обувките само са различни, защото и крачето им се различава. Според мен като пораснат още малко сами ще почнат да имат претенции за дрехи и да решават кое е мое и кое твое. Тогава ще разделям гардероба.


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #209 -: Февруари 16, 2014, 17:28:18 pm »
Ами момчетата са на 7 и половина и много неща са им еднакви.
Имат дрехи, които са различни, но те са общи, един ден един облича, друг ден другият.
За сега няма да разделят нищо. Като пораснат, и почнат сами да решават какво да обличат, ще си разделят гардеробите. Ако искат, разбира се.
 Мисля обаче, че ще имат различен вкус, защото усещам, че Антъни ще носи по-официални дрехи, а Боби ще го раздава по-спортно.

 :D

Добре дошла на Биляна <3
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #210 -: Февруари 16, 2014, 20:45:55 pm »
Здравейте близнашки мами :)
Аз съм с близнаци момиче и момче на 9 месеца.
Искам съвет относно прохождането-вече и двамата стъпват уверено ,но оставам без кръст да ги държа,все още не са напълно стабилни.Взехме проходилка,въпреки че много ги отричат,заради илюзията за стабилност,която създават на бебетата и падат напред по лице.
Какво ви е мнението за коланите и бихте ли разказали как се справихте с прохождането?
Мислех и някаква кошара 2м./2м.да взема ,но не намирам толкова голяма /да мога да ги оставям там докато върша нещо/или пък някакви прегради .
Приемам всякакви съвети :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #211 -: Февруари 16, 2014, 21:15:27 pm »
Не съм близнашка мама, но имаме доста близнаци приятели :) Едната двойка (дами на 5г) са ужасно ревниви към собствеността си - не позволяват да размениш нищо. Всяка си знае нещата, а ползват един гардероб. Дрехите са на обща купчина (по видове), но всяка си вади нейните. Най-интересното е, че и за еднаквите нещо имат някаква система на разпознаване и разделяне.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #212 -: Февруари 16, 2014, 23:16:00 pm »
Валерия, децата ли се опитват да ходят или ти ги слагаш да стъпват? Дали не е прекалено рано? Ти си знаеш сигналите, които децата ти подават. На мен ми беше добре, като си пълзеше сама и още не правеше опити да ходи. Иначе пълзи от седеммесечна. В момента е на 15 и още не е проходила. Може би от 2 месеца някъде иска да ходи хваната за ръце. Вече и само за една успява да балансира. Понякога се пуска и може да стои права известно време. Но аз по цял ден играя ролята на проходилка, а домакинската работа си седи за времето, когато тя заспи. Кошара имаме, не иска да се седи вътре. С кръста нямам проблеми, но аз не се и навеждам особено. За каишките нямам мнение, но знам, че една приятелка ги купи за навън, докато детето започне да ходи стабилно (вече беше проходило).

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #213 -: Февруари 17, 2014, 18:11:21 pm »
Валерия, вижда ми се рано на 9 месеца да ги държиш да ходят. Остави ги да лазят, те после ще се придвижват сами по мебелите. Ходенето трябва да е естествен процес.
Моите никога не съм ги държала, за да ходят. 1-2-3 месеца ходеха по мебелите и после си проходиха сами. Не ползвай проходилка, според мен е излишно, по-скоро е удобство за майката.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #214 -: Февруари 17, 2014, 21:29:17 pm »
Девойката ни започна да пълзи в края на 5 месец, а младежа към средата на 6 месец.Кошарата я обикалят като се държат с една ръка.Слагам ги да сядат заобиколени с играчки,но те пак се изправят.Освен да слагам някакво одеало на паркета и да ги пускам да щъкат един по един/защото много се нападат и драскат,бутат/.
И аз не харесвам проходилата,но ако не е тя не мога да свърша елементарни неща и без това я научихме нея само на ръце.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #215 -: Февруари 17, 2014, 22:37:44 pm »
Валерия, вижда ми се рано на 9 месеца да ги държиш да ходят. Остави ги да лазят, те после ще се придвижват сами по мебелите. Ходенето трябва да е естествен процес.
Моите никога не съм ги държала, за да ходят. 1-2-3 месеца ходеха по мебелите и после си проходиха сами. Не ползвай проходилка, според мен е излишно, по-скоро е удобство за майката.

Дума по дума моите мисли и преживявания. Момчето ми пролази и после направо проходи. Когато детето е готво и ходи стабилно, водене за една ръка е достатъчно. Месеци наред да се "учи" детето да ходи с водене за ръце е абсолютно безсмислено.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #216 -: Февруари 19, 2014, 18:33:11 pm »
Аз без проходилката да съм неъднала досега...имсм една и ги менкам.моите не лазят,а и сме с котка и няма и да позволя да лазят. Хвърчат си с проходилката,а като ги държа още не знаят какво да правят и не ги мъча.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #217 -: Февруари 19, 2014, 19:47:31 pm »
Не съм ги водила за ръце, това си беше живо мъчение както ги гледах сама по цял ден. Пусках ги  да щъкат по земята - бяхме взели от пъзелите за под, слгах им играчките и ги оставях да щъкат като буболечки. Обикаляха навсякъде лазейки, изправяха се по мебелите, придържаха се и обикаляха. Та вкъщи проблеми не съм имала, но навън беше ад. И двете искаха да ходят, но не даваха да държа едновременно и двете, голяма ревност... Едната пищи в количката или я държа в слинга, другата за ръка държа да ходи, мъкаааа. Не издържах и се изнесох първо при майка ми за седмица, после при свекървата за още толкова, та там поне имаше доста желаещи да ги държат за ръка и да ги водят. За две седмици тренировки им дойде куража и взеха да се пускат да ходят сами - били са на година и 2 месеца някъде. На година и 3 месеца тръгнаха самостоятелно. Можеха и по-рано, но ги беше страх да се пуснат.
  09.11.2007