0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #60 -: Октомври 10, 2012, 00:48:30 am »
Тази триколка ми хареса, аз за лятото трябва да купя някаква и може и такава да е.
А да ми препоръчате лятна лека количка? Сега съм с peg perego duette, но смятам лятото да е друга, че тази почна да ми натежава.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #61 -: Октомври 10, 2012, 20:26:56 pm »
titkata,  ако на гр. е разликата, то ако бебето трупа на коремче, то обиколката му има по-голям процент в определянето на общото тегло на бебето. Ако е по-дълго, може, да е със същото тегло, но прогнозното по формули е по-малко.
Не знам дали ме разбра какво искам да кажа. А и щом са си двуяйчни мисля, че рискът е по-малък и няма за какво да се тревожиш. Отделно все пак те са си различни човеци. На едно майче момчетата си имаха голяма разлика, но то си е генетично по-едро и по-дребно бебе. Стискам палци всичко да е наред.
Следи се на две седмици и настоявай да следят и кръвотока.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #62 -: Октомври 11, 2012, 11:06:23 am »
*vera дано да е така. Благодаря ти за подкрепата :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #63 -: Октомври 12, 2012, 10:06:35 am »
*Vera ти го е казала вече, настоявай да следят кръвотока на всеки преглед.
Иначе и на мен ми казваха, че едното бебе определено е по-едро - по-голяма обиколка на главата, коремче, бедра. Оказа се обаче, че сестра й е доста по-висока и дългокрака, което компенсира в крайна сметка. И се родиха с 50 гр разлика, въпреки оценките на ехографа. И сега си вървят така - едната е по-пухкава и по-ниска с 4 см, а другата е висока и слабичка.
Стискам ти палци за щастлив завършек!
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #64 -: Октомври 14, 2012, 13:34:00 pm »
Титката, и аз съм бременна с двуяйчни близнаци, биамниоти и бихориати. На последния ни преглед във вторник се оказа, че младежът е избързал доста и е 1453 гр., а сестра му си отговаря на г.с. и е 1150 гр. Досега вървяха със съвсем малка разлика. При нас е както е обяснила Вера - младежът е шишав в коремчето. Докторът ни прати на изследване за гестационен диабет за всеки случай, но слава Богу се оказа, че просто малкият е шишо.
Правихме в петък и изследване за фетален фибронектин, което за съжаление е положително. Назначиха ми терапия и се надявам да избегнем пукането на околоплоден мехур по-рано от планираното. Използвам темата, за да попитам сред вас дали има мами, които са правили този тест и да е бил положителен. И ако, да - бихте ли споделили как се развиха нещата след това? Ще бъда благодарна за всяка информация.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #65 -: Октомври 14, 2012, 13:43:59 pm »
Боги, не съм правила и съвсем не съм наясно с този тест.
Но от опит, а и от споделеното с други майки - Сигридов ако ти е казал, че скоро ще се раждате - не се е объркал  :wink:.
Моите също бяха големи и двамата над 3 кг се родиха. Нямам в момента записки да проследя, но към 31 да са били по 1,60 единият със сигурност беше.
Та кг за момента са ти голям плюс. Ти си кротувай у вас и лежи, за да не се натиска шийката.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #66 -: Октомври 14, 2012, 13:56:23 pm »
Вера, според д-р Сигридов, ще овладеем положението. Даже изрично го питах дали трябва да информирам лекаря, при който ще раждам, за да има готовност, но той каза, че не се налага засега. Което би трябвало да значи, че според него не са тръгнали да се раждат. А шийката и сега е добре за седмиците, в които сме, пък и за бременна с близнаци - 2.6 см. Тя също се взема предвид при оценката на теста.
От този месец вече не ходя на работа. Пък и двамата толкова активно се разхождат в мен, че аз си поподскачам от някои по-силни ритничета.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #67 -: Октомври 14, 2012, 14:04:27 pm »
Е, това е добре.
Почивай, наистина. Колкото и клиширано да звучи, после няма кога  :lol:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #68 -: Октомври 16, 2012, 09:22:50 am »
Боги, стискам палци да постоят още на топло децата. Дължината на шийката е супер. Полежавай повече, дори и в седнало положение има напрежение върху нея. За теста не мога да помогна с инфо, по мое време не се правеше в Бг. Но имам приятелка в САЩ, на която й го правеха редовно и помня, че успяха да реагират и спасят положението при положителен тест в 7ми месец.
И килограмчетата са ви супер. По спомен моите в 32 седмица бяха по 1500 грама, в 30 - 1200 някъде. Родиха се в 37 гс 1 ден по 2800 и 2850.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #69 -: Октомври 16, 2012, 13:58:12 pm »
Жабче, много ти благодаря!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #70 -: Октомври 17, 2012, 01:35:03 am »
Аз правих тест на 4.02, успях да задържа бременността до 27.02, когато се спука мехура. Не е много времето, но всяка седмица е важна. Родих във 2-ри ден на 34 седмица.
Лежане, лекарства и всичко ще е наред :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #71 -: Октомври 17, 2012, 06:00:07 am »
Аничка, а при теб освен положителния фетален фибронектин, имаше ли и нещо друго - скъсяване, изглаждане или конизация на шийката?
Аз се надявам като няма при нас, да успеем и по-дълго да ги задържим. Дано терапията подейства, като при приятелката на Жабче!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #72 -: Октомври 17, 2012, 09:40:35 am »
Сега като попита се сетих да уточня, че при нея имаше и голямо скъсяване на шийката. Но удържаха положението за цели 5 седмици, което си беше повече от достатъчно.
  09.11.2007
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #73 -: Октомври 17, 2012, 19:39:51 pm »
Боги, дано изкарате повече време заедно, аз не помня колко кг бяха в твоите седмици, но винаги вървяха напред единия с 2 седмици, а другия с 2с.и 5дни. Родих точно в 36г.с. - единия 3050гр, другия 2850гр. 5 дни бях с разкритие 3см и на системи, докато вляза в 9тия месец. От 5тия на легло с контракции и голямо количество околоплодни води (по-голямо от нормалното), което предполага преждевременно раждане, но устисках. Пожелавам ти го и на теб!
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #74 -: Октомври 17, 2012, 19:54:24 pm »
Много ви благодаря, момичета!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #75 -: Октомври 21, 2012, 01:40:27 am »
За 3 седмици ми се скъси шийката от 5см на 3см - в 21-ва г.с. задържахме положението с много лежане и т.н. От 17г.с. при мен почнаха проблемите.
Към 30 седмица започна наново скъсяването, когато правихме и теста. Но д-р Сигридов каза, че просто анатомията ми не позволява да износя по-тежко бебе, а в скучая бяха 2. Родих ги с общо тегло 3,28кг. Въпреки че цяла бременност ядях на 2-3 часа, дори и вечер, качих само 9кг - родих 56кг на 163 ръст, от които 6кг оставих в болницата и още 2кг след седмица. Сега с доста усилия и големи количества калорична храна се старая да не сваля под 47кг, защото ги кърмя още, а ниското тегло не го искам никак.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #76 -: Октомври 21, 2012, 01:49:24 am »
Боги, сега си погледнах тефтера, моите в 30w0d са били 1436гр и 1552гр, в 32w0d 1743гр и 1812гр, а в 33w2d, когато родих бяха 1480гр - момиченцето и 1800гр - момченцето. При малката имаше голяма разлика размерът при видеозона и реалния.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #77 -: Октомври 21, 2012, 08:19:47 am »
Аничка, аз проблем с анатомията нямам  :lol: Ти си си стройна мадама явно. Аз съм по-мускулеста. Остатъци от спорта на млади години. Като забременях бях около 66 кг. Засега съм качила някъде към 7.5 - 8 кг. Май повечето са на шкембата. Според познати в гръб можеш да разбереш, че съм бременна само заради походката. Просто допълнителните обеми са отпред. А иначе стриктно спазвам каквото ми е казал д-р Сигридов. Минаха вече 10 дни от теста, на 29 октомври ще правя нов и се надявам да сме овладели положението. Утре съм на преглед при лекаря, при който ще се раждаме, и ще видим как са наддали малките. Колкото и да не са точни данните от видеозона, стискам палци да са пораснали с колкото се може повече.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #78 -: Октомври 22, 2012, 11:51:26 am »
Щом спазваш препоръките му всичко ще е наред :) Ще чакаме да се похвалиш към 37-8 седмица ;)
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #79 -: Октомври 22, 2012, 15:46:05 pm »
 :good_post: