0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Близнашка тема - 7 част
« -: Април 18, 2012, 17:58:44 pm »
Линк към старата тема - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34459.0


След толкова любезна молба от страна на г-жа Стефи Зъ ( :P) не мога да не открия новата тема.

Надявам се да съм на късмет с моите три змийчета (две кифли и един кроасан според моите лични прогнози - кроасанът има късмет, че съм добродушна и съжалих таткото....) и в тази тема да се запишат много нови попълнения като мен!

Предварително благодаря за това, че ще отговаряте на въпросите ми (ако не го правите ще се оплаквам много  :lol: ) Но пък обещавам да изчета и останалите 5 теми, които още не съм и да задавам само въпроси, чиито отговори не съм намерила там.

Успешна нова темичка!

(представа нямам за чаканите бебета тук тази година, затова ще остъпя правото на някой по-компетентен да ги напише) :oops:



*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #1 -: Април 18, 2012, 19:58:21 pm »
Мимка, желая ти много лека бременност, наслади се на всеки момент :)
Здрави и красиви бебета (змийчета) на финала!  :)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #2 -: Април 19, 2012, 05:51:41 am »
Здравейте, момичета!
Най- накрая след много двоумение се включвам и аз. Нека да се представя. В сайта и форума влизам от 2006 г., когато случайно го открих преди първата ми инсеминация. Тогава д-р Колицова (няма да крия името й) щеше да пробва да ми направи вътрематочна инсеминация без предварителна обработка. От форума прочетох още тогава много по темата и така избегнах риска тази жена да ме осакати сериозно и да не мога да имам деца. След този случай - кратко лутане и пак благодарение на форума открих доктор Стаменов и неговия екип. След 6 години, множество опити да се открие причината за стерилитета и 3 неуспешни опита, най- накрая имаме нашите две прекрасни дечица Борис и Далия, благодарение на грижите на всички доктори и сестри в клиниката. Бременността ми я следи д-р Михова до 23 седмица, след което геройски полежах за задържане в Шейново, където впоследствие родих в 30 г.с.
След двумесечен престой в неонатологията великденски децата са вече при мен. Връщането им е гарнирано с много радост, безсъние, страхове и т.н. след всички тези години, сложна бременност и кувиози впоследствие. Сега ежедневно имам много въпроси, чиито отговори обикновено намирам тук при вас. Така че нека ни е честита новата темичка и на добър час!
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #3 -: Април 19, 2012, 08:59:31 am »
Добре дошли!
Все така да се пълни новата тема  :D
Вече се чувствам ветеран  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #4 -: Април 19, 2012, 20:58:15 pm »
Здравейте на всички очакващи и вече станали родители на близнаци.
Момичетата ни се родиха в края на 35 седмица. Мария 2300 гр., Анна – 1700 гр.  След известни перипетии с  храненето – рефлукс при Мария и смяна на различни видове АМ и при двете, от горе –долу месец  започнаха да се хранят добре, имаха някакво средно дневно изядено количеството АМ. В момента сме на четири месеца и половина.
От десетина дни обаче  рязко намалиха  количеството приета храна.  Най вече Анна. От 120 мл., на хранене започна с много мъки да изяжда около 70 – 80 мл.  Сменихме биберона на шишето, сложихме с един номер по-голям отвор, сменихме позата, местата на хранене – нищо. След като и дадем шишето изяжда около 20 мл. и след това се започва едно въртене, бутане, понякога се смее и гука, друг път /последните няколко дни/ направо плаче, върти се наляво на дясно, смъква се надолу, размахва крака, ръце, опитва се да си вкара ръката в устата и бута шишето, млякото се разлива , аз следя главата и с шишето, говорим пеем песни, дрънкаме с дрънкалки  - ужасна работа.  След като приключи одисеята с храненето, настроението се оправя, започва да се усмихва да гука – все едно нищо не е било.  Водихме я на педиатър, каза, че започват да се образуват зъби и вероятно я сърбят венците и  иска да ги почесва с език и с ръката.  От известно време си пъха целите ръце в устата, заспива със смучене на палеца. Изписа ни гел за венци Дентинокс и ни посъветва да мажем залъгалката  и да я даваме половин час преди хранене за да се успокои. Никакъв ефект, след като изсмуче гела изплюва залъгалката и пак си захапва ръцете, понякога си мисля, че ще си разчекне устата иска да изяде и двете ръце.
Имали ли сте подобни „стачки” и при вашите дечица?
« Последна редакция: Април 19, 2012, 21:41:56 pm от *rina »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #5 -: Април 19, 2012, 22:51:12 pm »
 Успех на всички близнашки майки.

На още неродилите или току що родили искам да кажа, че все още сами не осъзнавате колко сте силни и смели (мисля го за всяка майка-и за тези с по едно детенце) и само да сте здрави всичко ще е наред.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #6 -: Април 20, 2012, 14:52:06 pm »
О, колко е права Лиско. Вече няколко дни си мисля, че ще полудея с постоянния рев около мен. Дайте идеи, как забавлявате децата си, когато ревнат наведнъж. Опитвам какво ли не. Понялога заприличвам на Шива и почти няма смисъл в това, което правя.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #7 -: Април 20, 2012, 18:30:47 pm »
На един месец няма как да ги забавляваш освен с носене и гушкане ту на единия ту на другия и коликите предполагам ги мъчат вече,помага топла кърпа на коремчето,капки и т.н,но на всеки му действат различни неща.С времето това минава,но идват други неща,но определено е по лесно.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #8 -: Април 21, 2012, 09:39:11 am »
О, колко е права Лиско. Вече няколко дни си мисля, че ще полудея с постоянния рев около мен. Дайте идеи, как забавлявате децата си, когато ревнат наведнъж. Опитвам какво ли не. Понялога заприличвам на Шива и почти няма смисъл в това, което правя.
Тепърва ще си Шива, ами като проходят  :lol:.
На моите им пусках Георги Христов и излизах от стаята, знаеш ли как добре им се отразяваше и на мен и на тях.  :lol:

Пожелавам на всички тук леки бременности, здраве нерви, помагачи, много положителни емоции, и най-вече здрави бебета и деца, другото се забравя!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #9 -: Април 21, 2012, 09:57:27 am »
И аз им пускам песнички все още - особено любими ни са онези руските за Чебурашка и Крокодила Гена. Оставяла съм ги и да пореват малко, обикновено след 3 до 5 минути сами спират.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #10 -: Април 21, 2012, 11:17:06 am »
Към бременните наслаждавайте се на тишината и пазете нервите си за по късно :lol:

При нас настава голям хаос около прохождането,гледаме се сами и сега единият иска да го държа да ходи(силно казано) :D другият започва със специални звуци да каже,че и той иска същото и се виждам в чудо
а за мъничетата само гушкане  :lol:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #11 -: Април 21, 2012, 13:38:55 pm »
Към бременните наслаждавайте се на тишината и пазете нервите си за по късно :lol:

При нас настава голям хаос около прохождането,гледаме се сами и сега единият иска да го държа да ходи(силно казано) :D другият започва със специални звуци да каже,че и той иска същото и се виждам в чудо
а за мъничетата само гушкане  :lol:


Много вярно е това за тишината и спокойствието :D,наслаждавайте му се докато можете,че после трудна работа,на мен като ми приказваха нямаше кой да слуша :lol:,но поне за сега са добре нещата,овладяваме ситуацията,при мен реват и трите едновременно когато огладнеят заедно(рядко се случва,но се случва)и в този случай знам,че не е правилно но им връчвам биберона с пюрето :? :?.

Много здраве на всички :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #12 -: Април 25, 2012, 00:35:22 am »
Успех на всички майки. В някои ситуации когато ревнат едновременно също съм се чудела какво да правя и естествено взимам първо по-ревливата. Първата година дори съм качвала количката в къщи и в едната ръка държа едната девойка, а другата в количката и с крака я разхождам. То и сега на моменти главата ми бръмва,  :D но важното е да са живи и здрави.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #13 -: Април 25, 2012, 09:14:55 am »
Успех на всички майки на бли-три-четири-знаци :D

Аз като бяха по-леки ги гушках и носех едновременно, позата става и за хранене с шише - аз сядам на един фотьойл, а двете деца сядат на краката ми и се облягат с гръбчетата към мен, така че главите им да са горе-долу на рамената ми, ако ще се храним и обратното - с лице към мен ако ще се гушкаме. Така мога да ги придържам с ръце и същевременно няма сърдити. Това го открих като бяха малки и имаха колики - единственото, което помагаше е да спят отгоре ми, аз по гръб, а те по корем върху мен....
Обаче сега е вече много трудно, че тежат доста....и останах без кръст. :D


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #14 -: Април 30, 2012, 08:26:46 am »
Здравейте, да се запиша и аз  :) чакам моите две бебчета да се появят през ноември. В момента съм бременна в 10 г.с. и се надявам да се справя с износването на бебетата и благополучно да се появят на бял свят.Имам притеснения като всяка бъдеща майка какъв родител ще съм,дали ще успея да се справя с две бебета едновременно....но вярвам ,че както съм се преборила с всичко по пътя си ще се справя и с тази отговорност.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #15 -: Май 02, 2012, 21:34:40 pm »
Много се радвам, че темата се изпълва с нови мами. Желая им спокойна бременност и да не се притесняват дали ще се справят, децата сами ще ги научат да бъдат добри родители!

*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #16 -: Май 06, 2012, 02:22:41 am »
От десетина дни обаче  рязко намалиха  количеството приета храна.  Най вече Анна. От 120 мл., на хранене започна с много мъки да изяжда около 70 – 80 мл.  Сменихме биберона на шишето, сложихме с един номер по-голям отвор, сменихме позата, местата на хранене – нищо. След като и дадем шишето изяжда около 20 мл. и след това се започва едно въртене, бутане, понякога се смее и гука, друг път /последните няколко дни/ направо плаче, върти се наляво на дясно, смъква се надолу, размахва крака, ръце, опитва се да си вкара ръката в устата и бута шишето,
Имали ли сте подобни „стачки” и при вашите дечица?
Привет и от нас и честита нова темичка!
Аз и в старата бях писала за моите перипетии със Зейн, но оттогава проблема нарастна в пъти и вече съм на прага на тотален емоционален и физически срив!
След едномесечно отказване да се храним, и след множество прекарани часове да се храним насила, най-после го заведох на лекар и се оказахме с рефлукс! НЕ мога да се търпя, толкова ме е яд, че не го заведох по-рано... но нали имам умници покрай мен, накараха ме да повярвам едва ли не, че проблем няма, защото си наддавал и няма никакви признаци да му има нещо.. Не се ли храним си е весел и щастлив..(що се отнася до децата - повече никога няма да послушам мъжа си и свекърва си за НИЩО!)
От един месец сме на PREVACID за рефлукса и няма ама абсолютно никаква разлика с преди,хем от почти 2 седмици сме увеличили и дозата!  да не говорим, че аз нямам сили да го храня, нервите ми не издържат.. Реве, върти се, плюе, просто не мога повече и не виждам подобрение никъде, само влошаване на нещата.. Дори и в заспало състояние не иска да яде, събужда се и се почва сначале..
Не спим изобщо, по цяла нощ реве и се върти в леглото си.. Ставам през 5 минути, държим се, носим се, понякога вече от преумора заспивам с него на гърдите си и си умирам от страх да не го изпусна докато спя, толкова съм изтощена..
Никой не може да го храни освен мен, баща му само си държи шишето и си гукат двамата, майка ми се опитва, но и тя не се справя особено.. на прага на пълно отчаяние съм и не знам какво да го правя.. Нито е да го оставиш гладен, нито пък яде като го храниш.. Отслабнал е, един месец стана, не можем да качим 450 грама.. Брат му е като торпедо, като ги сложа един до друг са като Мечо и Клечо.. направо ми се къса сърцето да го гледам..
Ако някой има идея как мога да го храня, да сподели.. аз съм изчерпана и вече не знам накъде.. имаме среща с последната лекарка ( водихме го при специалист към детска болница - Денвър) чаааак след 4 седмици за контролен преглед..

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #17 -: Май 06, 2012, 08:38:56 am »
Гальонди, аз се чувствах по същия начин, чак ревях от безсилие, детето по цяла нощ плачеше, а не искаше да се храни. Затова и се реших да му дам от детския мотилиум, няколко дни след като започнахме лечението имаше голямо подобрение при нас. Купих и други биберони /на МАМ/, спрях всякаква кърма и минахме изцяло на АР мляко. Период е ще мине, при нас това стана със захранването.


*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #18 -: Май 06, 2012, 10:53:53 am »
Седма близнашка темичка :)Да е честита на всички мами.Пожелавам ви здрави бебенца, спокойствие,доколкото е възможно,много сила и кураж.Всяка от нас го носи в себе си,но не подозира.Времето минава много бързо и докато се обърнеш вече нямаш,две,три или четири бебенца,а порастнали малки палави дечица.Затова в паузите между рева,зъбките,неяденето,неспането и цялата въртележка открадвайте по някой миг само за да ги погледате отстрани и да откриете колко са прекрасни дечицата ви!
Мимка,стиснати палци от мен за успешна бременност и прекрасен финал! :)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #19 -: Май 07, 2012, 22:44:56 pm »
Това ми е любимият момент от денонощието. Когато си легнем изтощени от ревове и глезотии, и ги погледна до себе си...ех, имаме най - големите съкровища на света!