0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #80 -: Октомври 27, 2012, 09:19:36 am »
Моля, titkata  да се яви на отчет, че я мисля.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #81 -: Октомври 30, 2012, 12:44:52 pm »
Здравейте на всички,
Изобщо не знам дали няма да ви подейства зле, така, че ако сте като мен по-емоционални -  не четете по-долните редове... или ако модераторите преценят да изтрият поста ми.
Част от моите страхове се оправдаха - единият близнак загина. Последва престой в болница за наблюдение и изследвания, стойностите на които бяха в норма. Изписаха ме в петък с препоръка за следене кръвотока и развитието на живия близнак и следене състоянието (мумифицирането) на мъртвия близнак.
Общо взето е това. Сега си почивам в къщи, поушетвам по малко и гледам напред. Хванала съм се за едната надежда и ще я държа до последно. Само да сме живи и здрави.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #82 -: Октомври 30, 2012, 12:49:18 pm »
Титката, много съжалявам за случилото се:(

Дано оттук нататък всичко бъде наред.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #83 -: Октомври 30, 2012, 13:14:55 pm »
Титката, съжалявам много. Гуш! Стискам силно палци да си гушнеш другото бебче живо и здраво! Следете ЦРП за инфекция. Аз сгреших, че не го направих навремето.   
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #84 -: Октомври 30, 2012, 13:22:14 pm »
Титка, съжалявам за случилото се. При моята бременност загинаха 2 ембриона и до сега не мога да го преживея напълно. Събери сили за живото бебче и много се пази. Всяка седмица пускай изследвания и ако се наложи пий антибиотик, за да се избегне инфекция от мъртвия плод. Стискам силно палци всичко да мине добре с теб и бебето,
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #85 -: Октомври 30, 2012, 13:26:32 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата. Всеки съвет и опит ще ми е от полза.
Ще се следим, само не знам на какъв интервал, но следващата седмица ще разберем, като идем на преглед.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #86 -: Октомври 30, 2012, 13:34:16 pm »
Титката съжалявам за случилото се.
Да се повторя и аз но следи за инфекция,като пускаш всяка седмица ЦРП и ако има покачване веднага трябва да започнеш антибиотик,предписан от лекаря ти разбира се.
Успех и само добри новини до края.

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #87 -: Октомври 31, 2012, 01:39:30 am »
Поне едното е живичко, желая ти от сърце да нямаш повече проблеми и да го износиш и родиш живо и здраво! Колкото и трудно да е се постарай да владееш отрицателните емоции, много е лесно да се каже, но е трудно изпълнимо. Стресът вреди на бременността, затова се старай да си спокойна, ако трябва говори с психолог.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #88 -: Октомври 31, 2012, 08:52:30 am »
Пази се,почивай колкото може по леко преживявай неприятните моменти.
Аз пусках на 10 дена ЦРП и стерилна урина.
Успех до прекрасния финал който те очаква.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #89 -: Октомври 31, 2012, 23:38:31 pm »
 titkata ,дано този път късмета да е с теб до край!Наистина е много труден пътя ти към щастието.Знам,че ще е пълно около термин.Стискам палци за добър финал,малко има още.Късмет,и се пази!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #90 -: Ноември 02, 2012, 18:55:46 pm »
 :bighug:
Благодаря ви за подкрепата и съветите, вчера пуснахме црп, за сега е на горна граница, ще видим слеващата контрола какво ще покаже. Благодаря ви че ви има.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #91 -: Ноември 02, 2012, 19:02:55 pm »
Титката, съжалявам за това, което си преживяла... Думите не могат  да върнат нещата, но поне ако можем да облекчим болката ти някак - насреща сме  :bighug:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #92 -: Ноември 02, 2012, 22:48:37 pm »
titkata ,съжалявам миличка. Сещам се за две момичета от бг мамма, с подобна съдба и гушнаха здраво бебче на финала. Дано Господ ти даде сили да си спокойна и всичко е наред с бебенцето ти!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #93 -: Януари 07, 2013, 15:23:23 pm »
Да ви напомня момичета, повечето си знаете, има помощи за близнаци, по 600 лв. на дете, до навършване на 1 г. на децата, така че побързайте с тях.
Има и еднократна помощ при раждане, за близнаци са 2*600 лв..
Има и месечни добавки, за близнаци са по 52.50 лв. на месец, за двете 105 лв..

Успех в гледането!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #94 -: Януари 07, 2013, 18:26:11 pm »
може ли по-подробно да обясниш за тези помощи за близнаци,аз бях чела някъде,че са по-1200лв на дете...но дали се изискава доходите? и това за 600лв до навършване на 1г на месец ли е???
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #95 -: Януари 07, 2013, 23:46:03 pm »
За всеки близнак по 1200лев (помощ за раждане на близнаци) и отделно 2х600лев - за раждане на дете (това е помощта за 2-рой дете - 600лев, ако родите 2-рой и 3-то дете пак помощта е 2х600лев). Това са помощи без значение дохода на семейството. Еднократни са.
Детски надбавки се вземат всеки месец, ако доходът ви отговаря на условията.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #96 -: Януари 08, 2013, 10:51:48 am »
а колко трябва да е дохода за тези надбавки?и тези по-1200лв те са от социалното подпомагане пак зависи от дохода,нали така?а тези по-600 са си задължителната еднократна помощ от държавата за раждане на дете(1во=250лв...2=600 и т.н)нали правилно съм разбрала?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #97 -: Януари 08, 2013, 11:19:30 am »
Не е така, ако близнаците са ти първо и второ дете, без оглед на дохода, взимаш две по 600 лева и две по 1200 лева. Детските 105 лева за двете деца се дават, ако брутния доход на член от семейството не превишава 350 лева.
Ако близнаците са второ и трето дете в семейството важи същото.


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #98 -: Януари 08, 2013, 11:33:25 am »
мерси много за отговора,а къде и до кога се пускат документите за тези еднократни помощи?
п.с. разпитвам защото едно,че аз ще имам близнаци,но и една моя приятелка роди миналия месец и тя не е наясно,за това ми простете за любопитството... :oops:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #99 -: Януари 08, 2013, 11:37:55 am »
Аз родих юни, всички документи подадох началото на юли.